Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 15:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 dlaczego nie chodzę do Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post dlaczego nie chodzę do Kościoła
witam,
chciałbym sie podzielic moimi żalami

Dlaczego prawie wcale nie chodze do Kosioła i do spowiedzi ( raz na 3 msc srednio chodze, u spowiedzi bylem jakies 5-6 lat temu) bo:

1. Mojemu najlepszemu przyjacieowi ksiądz odmówił odprawienia mszy za jego zmarłego ojca, bo jego mama za malo chciala dać pieniedzy (fakt ten mial miejsce okolo 12 lat temu w Lublinie)

2. Probosz z mojej dawnej parafii, ma nieslube dziecko (jeszcze wtedy nie byl ksiedzem)

3. Grupa zawodowa księży nalezy do czołówki grup zawodowych gdzie jest najwiecej pedofilii ( byl o tym artykuł, udowodniono ze pedofile wybieraja sobie zawody gdzie maja kontakt z dziecmi)

4. Nie podoba mi sie Ojciec Rydzyk, chcial kupic helikopter, w jego audycjach najczesciej sie mowi o koncie euro na ktore nalezy przesylac pieniadze, ma ciezkie zarzuty przywlaszczenia pieniedzy ze zbiorki na solidarnosc-tak piszą w prasie), itd

5. Jak byl u mnie ksiadz po koledzie, to zwinał pod pazuche szybko koperte z pieniedzmi, ktora lezala na stole, oczywiscie byla dla niego, ale nikt mu nie mowil zeby sobie wzial, moja rodzina byla pozniej w lekkim szoku.

6. Ksiadz w jednej z zamojskich wiosek, byl widywany pijany na plebanii dalsza rodzina tam mieszka i mi mowila.

7. Ksieża buduja za duzo kosiolow i za duzo zarabiają, tyle biedy w Polsce, szpitale w oplakanym stanie a oni sie rozbijaja samochodami, ksiadz powinen miec tylko w co sie ubrac skromnie i co zjesc.

8. Ksieza sypiaja z kobietami, i nie jest do zaden odosobniiony przypadek, na forum jest pol tysiaca wpisow, i prosze sie zapoznac jak to chwala kobiety kapłanow za to ze za sex zabieraja je zagranice i daja drogie prezenty bo mają kasy duzo. [...]

9. Nie bede spowiadal sie z czegos czego nie żałuje, a kosciol potępia.
Pożadam kobiety w myslach, i nie uwazam tego za złe, uzywam antykoncepcji i uwazam ze bardzo dobrze postepuje,. sypialem z wieloma kobietami i tego nie zaluje.

10, Najbardziej religijni ludzie ktorych znam, dewoci, ktorzy codziennie modla sie w kosiele, sa zakłamani, falszywi, obgaduja innych, zle zyczą, tyle nienawisci maja w sobie.

11. Proboszcz z mojej parafii, chwali sie ile on to ma kasy, chwali sie samochodem. Niedobrze mi

Proszę nie wklejać podobnych linków. Wierzę, że takie przypadki się zdarzają, jednak to nie powód, żeby czytać opowieści rzekomych kochanek księży - na dodatek wulgarne.
baranek

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


N mar 05, 2006 15:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
[...] nie chodzi się na Mszę świętą, podczas której uobecnia się pascha Chrystusa, dla jakiegoś tam księdza.


N mar 05, 2006 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post /
[...]
Argumeny? to sa przykłady z mojego zycia, nie z tv, to jest moje zycie, i ksieża ktorych spotkalem w swoim zyciu

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


N mar 05, 2006 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Ja myśle że miałeś pecha spotkać księży, którzy nimi nie powinni być. A patrzenie przez pryzmat Rydzyka tez może zafałszować obraz.
Wszystko co tu napisałeś to być może prawda, ale te przypadki świadczą tylko i wyłącznie o tych "księżach". To że oni tak robią nie znaczy, że wszyscy. Myśle że miałeś pecha i przez takich sie zraziłeś do ksieży w ogóle oraz do Kościoła. Ale nie mozna oceniać całości na podstawie marginalnych części


N mar 05, 2006 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 01, 2004 18:10
Posty: 104
Post 
Cytuj:
Ja myśle że miałeś pecha spotkać księży, którzy nimi nie powinni być.


Dokładnie. Jest wielu księży, którzy są naprawdę wspaniałymi ludźmi.

A co do punktu 7 to się nie zgodzę. Ksiądz tak jak i każdy człowiek ma prawo mieć to, co ma większość przeciętnych ludzi, jak telewizor czy komputer.. A do chorych może powinien tłuc się tramwajami? Bo rozumiem że samochodu też nie ma prawa mieć? :?


N mar 05, 2006 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Ja osobiście nie spotkałem takiego "typowego klechy" w swoim życiu. Księża w mojej parafii, jak i na uczelni, są zdecydowanie dobrymi kapłanami i ludźmi. Księdzu oczywiście przysługują te same prawa co i innym, więc nic złego w posiadaniu samochodu nie widze. Oczywiście bez przesady, bo jeśli ksiądz sie rozbija mercedesem, to dla mnie to zakrawa na kpine
Ale do czego zmierzam, to żeby nie patrzeć na księży źle dlatego, że kilku takich sie spotkało/słyszało o nich. Choć zdarzajasie niegodni, to tych "z powołania" jest o wiele więcej - jest o nich po prostu ciszej...


N mar 05, 2006 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post Re: /
labcio napisał(a):
[...]
Argumeny? to sa przykłady z mojego zycia, nie z tv, to jest moje zycie, i ksieża ktorych spotkalem w swoim zyciu

Twoim problemem jest niewiara twoja osobista, a nie czyny innych ludzi. Zajmij się więc najpierw sobą. Jeśli odrzucasz Jezusa Chrystusa i Jego nauczaniem, tym samym odrzucasz Kościół, który On założył.


N mar 05, 2006 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Dałeś sie złapać na stary numer złego - napatoczył Ci wiele przykładów niegodziwego postępowania hierarchii koscielnej - i Ty nie chcesz mieć do czynienia z takim Kosciołem.
A przeciez Kościół jest święty - dlatego, ze Jezus Go uświeca swoja miłością, że Jezus Go kocha - pomimo przewinień Jego członków. Kościół jest wspólnotą grzeszników - kochanych przez Jezusa Chrystusa.
Oczywiscie hierarchia powinna szczególnie dążyć do świetości - ale ,że tak niektórzy nie czynią - to nie jest jeszcze powód do zrywania więzi z Kościołem. A dlaczego nie podałeś innych przykładów, które można wypunktować i napisac w nich o tych kapłanach którzy dążą do swiętości i których jest przewazająca ilość?

pozdrawiam

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


N mar 05, 2006 21:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Dałeś sie złapać na stary numer złego - napatoczył Ci wiele przykładów niegodziwego postępowania hierarchii koscielnej - i Ty nie chcesz mieć do czynienia z takim Kosciołem.


Moria kogo mialas na mysli ?


N mar 05, 2006 21:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
labcia miałem na myśli :)

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


N mar 05, 2006 21:59
Zobacz profil
Post Re: dlaczego nie chodzę do Kościoła
labcio napisał(a):
1. Mojemu najlepszemu przyjacieowi ksiądz odmówił odprawienia mszy za jego zmarłego ojca, bo jego mama za malo chciala dać pieniedzy (fakt ten mial miejsce okolo 12 lat temu w Lublinie)


Przykre- jednak w Lublinie jest bardzo dużo księży i na pewno któryś odprawiłby mszę za niższą sumę, a nawet zadarmo.

Cytuj:
2. Probosz z mojej dawnej parafii, ma nieslube dziecko (jeszcze wtedy nie byl ksiedzem)


To rozstrzyga sprawę. :)

Cytuj:
3. Grupa zawodowa księży nalezy do czołówki grup zawodowych gdzie jest najwiecej pedofilii ( byl o tym artykuł, udowodniono ze pedofile wybieraja sobie zawody gdzie maja kontakt z dziecmi)

4. Nie podoba mi sie Ojciec Rydzyk, chcial kupic helikopter, w jego audycjach najczesciej sie mowi o koncie euro na ktore nalezy przesylac pieniadze, ma ciezkie zarzuty przywlaszczenia pieniedzy ze zbiorki na solidarnosc-tak piszą w prasie), itd

5. Jak byl u mnie ksiadz po koledzie, to zwinał pod pazuche szybko koperte z pieniedzmi, ktora lezala na stole, oczywiscie byla dla niego, ale nikt mu nie mowil zeby sobie wzial, moja rodzina byla pozniej w lekkim szoku.

6. Ksiadz w jednej z zamojskich wiosek, byl widywany pijany na plebanii dalsza rodzina tam mieszka i mi mowila.


Stosujesz odpowiedzialność zbiorową ?? Jeżeli jeden kapłan robi źle, to nie znaczy, że wszyscy księża tak postępują...

Cytuj:
7. Ksieża buduja za duzo kosiolow i za duzo zarabiają, tyle biedy w Polsce, szpitale w oplakanym stanie a oni sie rozbijaja samochodami, ksiadz powinen miec tylko w co sie ubrac skromnie i co zjesc.


O majątku księży już gdzieś jest temat ;) Ciekawe tylko, skąd znasz zarobki księży ? Bo fakt kuopna samochodu o niczym nie świadczy- system ratalny istnieje :) I nie przesadzaj- za godziwą pracę należy się zapłata.

Cytuj:
8. Ksieza sypiaja z kobietami, i nie jest do zaden odosobniiony przypadek, na forum jest pol tysiaca wpisow, i prosze sie zapoznac jak to chwala kobiety kapłanow za to ze za sex zabieraja je zagranice i daja drogie prezenty bo mają kasy duzo. [...]


A fantazja ludzka nie zna granic ...

Cytuj:
9. Nie bede spowiadal sie z czegos czego nie żałuje, a kosciol potępia.
Pożadam kobiety w myslach, i nie uwazam tego za złe, uzywam antykoncepcji i uwazam ze bardzo dobrze postepuje,. sypialem z wieloma kobietami i tego nie zaluje.


I słusznie. Żal za grzechy jest warunkiem otrzymania rozgrzeszenia.

Cytuj:
10, Najbardziej religijni ludzie ktorych znam, dewoci, ktorzy codziennie modla sie w kosiele, sa zakłamani, falszywi, obgaduja innych, zle zyczą, tyle nienawisci maja w sobie.


A co Ty robisz ?

Cytuj:
11. Proboszcz z mojej parafii, chwali sie ile on to ma kasy, chwali sie samochodem. Niedobrze mi


Może po prostu jest oszczędny i gospodarny ? Może jest dobrym inwestorem ? Pieniądze nie są niczym złym- jeśli nie przesłaniają Boga i człowieka :)

labcio, przykro mi, że spotkałeś(aś) księży nie odpowiadających naszym wyobrażeniom dobrego kapłana. Jednak zapewniam Cię, że tacy są i wszelkie uogólnienia są bardzo krzywdzące. Zamiast oceniać - zadaj sobie pytanie: Czy zrobiłem cokolwiek, żeby ci księża byli wierni powołaniu ? Kapłani odpowiadają za nas - ale my także odpowiadamy za nich :)

A do kościoła chodzi się dla Boga- nie dla księży. Nawet najbardziej niegodny ksiądz ważnie sprawuje sakramenty.


N mar 05, 2006 22:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ja napiszę krótko: to, że są - a są, nie przeczę - księża, którzy naprawdę wiele mają za uszami (a niektórzy - np. Muchomorek - jeszcze za to laury od swoich fanów zbierają...), to nie powód, aby odwracać się od Kościoła.

Kościół to ludzie, którzy go tworzą. Po to są biskupi, żeby się zajmować niesfornymi księżmi (choć i z tym różnie bywa).

Jeśli nie wyobrażasz sobie udziału we mszy, którą np. sprawuje ksiadz którego widziałeś po pijaku - to idź na inną.

I zadaj sobie proste pytanie - do kościoła idziesz dla księdza, czy dla Boga :?: Ksiądz jest narzędziem, równie słabym (słabszym nawet?) jak Ty i ja.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N mar 05, 2006 22:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
"Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. Każdy bowiem poniesie własny ciężar." Ga 6, 4-5

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


N mar 05, 2006 22:10
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
labcia miałem na myśli


Heh :) Ja wiem do kogo to pisales :)


N mar 05, 2006 22:21

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post r
Po pierwsze nie podoba mi sie wyciecie kilku zdań. Po Pierwsze nazwal mnie jeden z forumiczow palanatnem, ciekawe czemu zostalo to wyciete,po drugie link do forum erotycznego zostal wyciety.

Moge udowodnić nazwiskami moje zarzuty.
1. wolałbym tego nie robic, moj przyjaciel wystarczajaco juz nienawidzi kosiola wraz z jego mamą, nie che widziec łez na jego na twarzy,

2. Parafia świetej rodziny w Lublinie, dzielnica czuby, prawie kazdy kto tam mieszka , to wie o kogo chodzi.

3. Było kilka artyklulow bardzo obiektywnych w necie, mozna poszukac.

4. Kazdy kto slucha,slyszy o kontach euro. filmik helikoptrze moge wyslac, mam go na płycie, co do zarzutow to tylko prasa.

5. nie moge tego udowodnic, nie robilem zdjec.

6. Parafia w starym zamosciu, nie chce podawac nazwisk publicznie bo to jest przestepstwo, jednak jestem w stanie znalezc przynajmniej z 10 swiadkow swiadczacych ze 1 z tych ksiezy byl pijany.

7. Chyba kazdy to wie. Nie rozumiem jak ktos moze mowic ze ksiadz prawo miec to co kazdy ma, przeciez on ma za zadanie glosic slowo boze i pomagac ludziom, a nie czerpac korzysci materialne z tacy wiernych.

8. Link podalem, zostal ocenuzrowany, byl jeden przypadek jak rutkowski bronil ksiedza, kto ogladal wie o co chodzi.

9-10 bez komentarza

11, sa swiadkowie.

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


Pn mar 06, 2006 0:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL