Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
 Dlaczego wierzysz? 
Autor Wiadomość
Post Dlaczego wierzysz?
Chciałabym poznać opinie osób, które tak jak ja nie przyjmują wszystkiego bezkrytycznie. Osób, które mają wiele wątpliwości i pytań, ale mimo wszystko wierzą. Może jest ktoś kto był niewierzący, a jednak zaczął wierzyć. Dlaczego? Co Was skłania do wiary? Czy wierzycie, że Biblia to pisma natchnione przez Boga, czy wierzycie, że Jezus zmartwychwstał. Dlaczego wierzycie, skoro brakuje dowodów? Dlaczego Wasza wiara jest "tą właściwą"?


Śr lip 19, 2006 18:13

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Dlaczego wierza - po części dlatego, że w tej wierze zostałem wychowany. Ale również dlatego, że doświadczyłem Boga w moim życiu, i to jest najważniejszy powód. Dlatego w Niego wierzę


Śr lip 19, 2006 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Dlaczego wierza - po części dlatego, że w tej wierze zostałem wychowany. Ale również dlatego, że doświadczyłem Boga w moim życiu, i to jest najważniejszy powód. Dlatego w Niego wierzę

Jedno wynika z drugiego :)


Śr lip 19, 2006 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Własnie że nie wynika. Wiele osób wychowywanych w rodzinach katolickich, po katolicku, nie wyratsa na wierzących. I z drugiej strony, osoby spoza środowisk katolickich, nawracają się i doświadczają Boga.
Ja Boga doświadczyłem, kiedy już przeszedłem taki dosć spory kryzys wiary
Tak wiec, No, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.


Śr lip 19, 2006 18:24
Zobacz profil
Post 
Kamyk: co znaczy, że doświadczasz Boga? A co by było gdybyś tak jak ja i pewnie wiele innych osób nie doświadczal Boga?


Śr lip 19, 2006 18:24

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Gdybym Boga nie doświaczył? Nie wiem co by było. Może moaj wiara byłaby mniej silna. A może wogóle by zagasła. Nie umiem powiedzieć co by było
A co przez to rozumiem? Ano Boga po prostu "poczułem" :)


Śr lip 19, 2006 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
A mówiłem już jak "czułem" duchy dopóki w nie wierzyłem :) ?


Śr lip 19, 2006 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post Re: Dlaczego wierzysz?
uwielbiam ankiety :)

Rita napisał(a):
Dlaczego? Co Was skłania do wiary?


sama napisałaś w innym miejscu, że to łaska od Boga. Wszystko jest kwestią poddania się tejże łasce (wszak nawet Pan Bóg Cię na siłę uszczęśliwiał nie będzie)

Rita napisał(a):
Czy wierzycie, że Biblia to pisma natchnione przez Boga, czy wierzycie, że Jezus zmartwychwstał.


tak

Rita napisał(a):

Dlaczego wierzycie, skoro brakuje dowodów?


:o

Rita, na tym właśnie polega wiara, ze nie ma dowodów.
Z drugiej strony dowodów jest mnóstwo, wystarczy się rozejrzeć ;) (zaraz mnie ateiści dopadną ;) )

Co do "właściwości".
odpowiedź na to pytanie nie jest mi potrzebna do szczęścia. ;)


Śr lip 19, 2006 18:33
Zobacz profil ICQ WWW
Post 
Jak nie spytasz, to wszyscy Boga czują. Jak to czucie wygląda, to już raczej rzadko kto potrafi wytłumaczyć. Czyżby to było tak ulotne, że nie sposób tego opisać? Czy "czucie" jest jakimś fizycznym doznaniem, a może psychicznym. Jeżeli jest to jakieś bliżej nieokreślone przeczucie, to dlaczego na takiej chwiejnej podstawie budować wiarę?


Śr lip 19, 2006 18:33
Post 
Dlaczego Bóg obdarza łaskę tylko niektórych? A tych których nie obdarza skazuje na potępienie? Jak tak można?

Dlaczego uważasz że Biblia jest natchniona? Czy to samo powiesz o Koranie?


Śr lip 19, 2006 18:37

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
Rita napisał(a):
Jak nie spytasz, to wszyscy Boga czują. Jak to czucie wygląda, to już raczej rzadko kto potrafi wytłumaczyć. Czyżby to było tak ulotne, że nie sposób tego opisać? Czy "czucie" jest jakimś fizycznym doznaniem, a może psychicznym. Jeżeli jest to jakieś bliżej nieokreślone przeczucie, to dlaczego na takiej chwiejnej podstawie budować wiarę?


Spotykam sie z Nim (na Mszy i modlitwie). Mówi do mnie (w Piśmie i znakach). Nie nazwałbym tego ulotnym.


Śr lip 19, 2006 18:38
Zobacz profil ICQ WWW

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
Rita napisał(a):
Dlaczego Bóg obdarza łaskę tylko niektórych? A tych których nie obdarza skazuje na potępienie? Jak tak można?


myślę, że łaską obdarza wszystkich.
Co do potępiania. Nie jestem Jego rzecznikiem prasowym, więc nie będe się wypowiadał na temat tego co zrobi. ;)

Rita napisał(a):

Dlaczego uważasz że Biblia jest natchniona? Czy to samo powiesz o Koranie?


Biblia jest natchniona bo pochodzi od Boga.
Co do koranu? Nie jestem religioznawcą, jestem kiepskim katolikiem.


Śr lip 19, 2006 18:41
Zobacz profil ICQ WWW
Post 
Cytuj:
Mówi do mnie (w Piśmie i znakach).

W jakich znakach?
Czy przyjmujesz Biblię jako Pismo Święte, bo tak Cię nauczono, czy wynika to z twoich własnych przemyśleń i poszukiwań? Znasz Biblię dobrze?

[/quote]myślę, że łaską obdarza wszystkich.
Cytuj:
Nie wszystkich, bo inaczej każdy by wierzył!!! Chyba że ta łaska jest na tyle kiepska, że przez wielu niewyczuwalna. Ale czy wtedy można mówić o jakiejś łasce? Co to w ogóle jest łaska?
Jak byłam mała, to wystarczało mi, że rodzice powiedzieli, że Bóg istnieje. Nie kwestionowałam tego, bo im ufałam. Teraz zadaję sobie pytania i widzę, że brakuje mi podstaw by wierzyć.


Śr lip 19, 2006 19:09

Dołączył(a): Wt lip 11, 2006 22:23
Posty: 39
Post 
Kamyk napisał(a):
Dlaczego wierza - po części dlatego, że w tej wierze zostałem wychowany. Ale również dlatego, że doświadczyłem Boga w moim życiu, i to jest najważniejszy powód. Dlatego w Niego wierzę

Kamym,z całym szacunkiem,w jaki sposób identyfikujesz pewne
doznania jako przejaw boskiej ingerencji?Za pomocą szóstego zmysłu?
Podstawowym żródłem wiary chrześcijańskiej powinna być Biblia,a
nie nauka rodziców i nie subiektywne odczucia.Własnie Biblia,
pełna sprzeczności i okrucieństwa.


Rita,przeczytaj Biblię.Wtedy Twoje wątpliwości znikną.
Na niekorzyść wiary.Tak sądzę.

_________________
I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?
B.Leśmian "Dziewczyna"

A kto umarł,ten nie żyje.


Śr lip 19, 2006 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Rita,przeczytaj Biblię.Wtedy Twoje wątpliwości znikną.

Polecam stary testament a w szczególności te wspaniałe prawa jakie Bóg ustanowił...Polecam też http://www.thebricktestament.com/ może z klocków i nie do końca poważnie, ale świetnie obrazuje pewne rzeczy np.
http://www.thebricktestament.com/epistl ... 06_01.html
o niewolnikach mam nadzieje, że znasz angielski :)


Śr lip 19, 2006 19:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL