Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Czy Jezus umiał pisać? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
W jaki sposob to bedzie "oczernienie " Jezusa?


Cz kwi 14, 2022 13:36
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Czy oczernianiem jest dopytywanie o to, czy Jezus umiał pisać i czytać?
Jak dotąd nie potrafiłeś wskazać choćby najmniejszego skrawka zapisu dokonanego przez Jezusa, jak również nie wskazałeś jakiejkolwiek kopi/odpisu sporządzonej z zapisków Jezusa. Jeśli masz jakieś informacje, źródła mówiące o tym, proszę wskaż.


Cz kwi 14, 2022 14:08

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
"Czy Jezus umiał pisać?" Jaki język masz na myśli ? Jaki alfabet ? Ewangelia Św.Jana 8.58 " Rzekł do nich Jezus : Zaprawdę , zaprawdę , powiadam wam : Zanim Abraham stał się , JA JESTEM . "


Cz kwi 14, 2022 19:29
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Racz zauważyć, że temat tego wątku to "Czy Jezus umiał pisać" , a nie "Czy Jezus umiał mówić" .


Cz kwi 14, 2022 20:09

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Cieśla ? Ktoś taki jak cieśla ... Ktoś taki jak TEN cieśla nie potrafił pisać ? nolda - Księga Powtórzonego Prawa 6.4 " Słuchaj , Izraelu ... " 6.9 " Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach . "


Cz kwi 14, 2022 21:21
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
To, że ktoś jest cieślą, nie oznacza, że umie czytać i pisać, podobnie jak ktoś kto nakazuje komuś coś wypisać na drzwiach i bramach. Dowodu jak nie było tak nie ma :-(


Pt kwi 15, 2022 14:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Dowód, że Jezus umiał czytać:
16 Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. 17 Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
18 8 Duch Pański spoczywa na Mnie,
ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie,
abym ubogim niósł dobrą nowinę,
więźniom głosił wolność,
a niewidomym przejrzenie;
abym uciśnionych odsyłał wolnymi,
19 abym obwoływał rok łaski od Pana. (Łk 4, 16-19)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 15, 2022 19:48
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Uznał bym to za dowód, że jako Bóg wiedział co tam jest zapisane, niż za dowód umiejętności czytania. Prawie to samo, lecz jak wiemy, prawie robi wielką różnicę.


So kwi 16, 2022 6:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Uważasz, że Bóg nie umie czytać? Bądź konsekwentny: skoro jako Bóg wiedział, co tam jest napisane (w konkretnym miejscu), to i jako Bóg (wszechmogący) umiał czytać.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 16, 2022 7:11
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Nie piszę, że Bóg nie umie czytać, proszę jedynie o dowód na to, że umie.
Jeśli wiedział co tam jest napisane, w tym „konkretnym miejscu”, nie oznacza, że umie czytać, po prostu wiedział i zacytował. Rozważ, czy umiejętność czytania dla Boga będącego wszechwiedzącym nie jest rzeczą zbędną.


So kwi 16, 2022 9:55

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
To oczywiste że Jezus nie był analfabetą. To tak jakby twierdzić że nie miał brody i domagać się fragmentu, gdzie było by napisane że ma.
A nawet jest wspomniane że czytał.
Jest modlitwa: Serce Jezusa, w którym są wszystkie skarby mądrości i umiejętności

Afilatelista:
Cytuj:
No to osobie za 100 pkt. Skoro Jezus umiał pisać to dlaczego bazgrał coś palcem na piasku zamiast spisać spójną święta księgę i dać nam jasny przekaz kim jest i czego oczekuje? Bo o Biblii tego zdecydowanie powiedzieć nie można.

Czy cokolwiek przemawia za twoją absurdalną tezą, że skoro umiał pisać to _powinien_ napisać księgę? bo jak nie to nie umiał?? Jezus był wędrownym Nauczycielem posługującym się słowem żywym, a nie jakimś pisarzem czy filozofem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lip 03, 2022 3:58
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Andy.
Z własnych obserwacji zauważyłam że ludzie nie tylko dzielą się na mądrych i głupich, bogatych i biednych, pięknych i brzydkich, zaradnych i bezradnych. Ale przede wszystkim na wierzących i wątpiących.
Nie ma na to rady. Taki jest świat.


N lip 03, 2022 6:21
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Believing napisał(a):
Z własnych obserwacji zauważyłam że ludzie nie tylko dzielą się na mądrych i głupich, bogatych [...]
Jakie kryteria trzeba spełnić by zostać zaliczonym do którejś z tych grup, kto je ustanowił? Siebie, jak rozumiem zaliczasz do mądrych, bo takie obserwacje poczynione przez głupca byłyby przecież nic nie warte.
Wątek dotyczy umiejętności pisania. Czy ktoś, kto nie umie pisać, na podstawie Twoich obserwacji trafia do grupy mądrych czy głupich, a może ten atut nie ma znaczenia i nie jest brany pod uwagę podczas kwalifikacji?


N lip 03, 2022 11:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
@nolda
To jest konkretny temat. Wzajemne uwagi mają swój wątek i proszę tam je wpisywać. Kolejny post tego typu będzie usunięty, a notoryczne wpisywanie tego typu uwag będzie uważane za spam i co za tym idzie, polecą kary regulaminowe. Jesteś "starym" forumowiczem, więc nie ma opcji "pomyliłem wątki".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lip 03, 2022 12:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL