Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 9:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona
 Zagadka biblijna 
Autor Wiadomość
Post Re: Zagadka biblijna
"Zwierzchnicy niech powiedzą następnie narodowi: Kto z was zbudował nowy dom, a jeszcze go nie poświęcił, niech idzie i wraca do swego domu, bo mógłby zginąć na wojnie, i kto inny by go poświęcił. Kto z was zasadził winnicę, a nie zebrał jej owoców, niech wraca do domu, bo mógłby zginąć na wojnie, a kto inny by zebrał jej owoce. Kto żonę poślubił, a jeszcze jej nie sprowadził do siebie, niech wraca do domu, bo mógłby zginąć na wojnie, a kto inny by ją sprowadził do siebie. Niech jeszcze zwierzchnicy powiedzą do narodu: Kto się lęka, czyje serce drży, niech wraca do domu, by nie struchlało serce jego braci, jak jego."
Pwt 20, 5-8
...No i lewici "przeznaczeni" do służby świątynnej.


Śr mar 27, 2013 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Zagadka biblijna
Tak :-)

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr mar 27, 2013 18:15
Zobacz profil
Post Re: Zagadka biblijna
Brak interwencji Boga w momencie, gdy wierzący bardzo jej potrzebuje jest w pewnym miejscu tłumaczony Boskim snem.
Proszę przytoczyć ten fragment Pisma (uprzedzająco zaznaczę, że nie chodzi o sen Jezusa podczas burzy na jeziorze)


Cz mar 28, 2013 8:56
Post Re: Zagadka biblijna
MARIEL napisał(a):
Brak interwencji Boga w momencie, gdy wierzący bardzo jej potrzebuje jest w pewnym miejscu tłumaczony Boskim snem.
Proszę przytoczyć ten fragment Pisma (uprzedzająco zaznaczę, że nie chodzi o sen Jezusa podczas burzy na jeziorze)

Ocknij się! Dlaczego śpisz Panie? Przebudź się! Nie odrzucaj na zawsze (Ps 44,24).


Cz mar 28, 2013 21:17
Post Re: Zagadka biblijna
Tak, a także:
"Wyrwij mnie od złoczyńców, i od mężów krwawych mię wybaw! Bo oto czyhają na moje życie, możni przeciw mnie spiskują, a we mnie nie ma zbrodni ani grzechu, o Panie, bez mojej winy przybiegają i napastują. Obudź się, wyjdź mi na spotkanie i zobacz"
Ps 59,3-5

"Bo nie mówią o tym, co służy pokojowi, a dla spokojnych w kraju obmyślają zdradliwe plany. I otwierają przeciw mnie swe usta, wołają: Ha, ha, ha, widzieliśmy na własne oczy! Widziałeś, Panie, zatem nie milcz, o Panie, nie bądź ode mnie daleko! Przebudź się, wystąp w obronie mego prawa, w mojej sprawie, mój Boże i Panie! Osądź mnie, Panie, Boże mój, w Twej sprawiedliwości; niech się nie cieszą oni nade mną."
Ps 35,20-24

...i o uśpionym ramieniu Pańskim
"Przebudź się, przebudź! Przyoblecz się w moc, o ramię Pańskie! Przebudź się, jak za dni minionych, w czasie zamierzchłych pokoleń. Czyżeś nie Ty poćwiartowało Rahaba, przebiło Smoka? Czyżeś nie Ty osuszyło morze, wody Wielkiej Otchłani, uczyniło drogę z dna morskiego, aby przejść mogli wykupieni? Odkupieni więc przez Pana powrócą i przybędą na Syjon z radosnym śpiewaniem, ze szczęściem wiecznym na twarzach."
Iz 51,9-11

Pytanie było o miejsce, nie miejsca zatem zaliczone :)


Pt mar 29, 2013 7:43
Post Re: Zagadka biblijna
Jezus wysłał uczniów po pieniądze do bankomatu - jakiego i gdzie?


Wt kwi 02, 2013 18:35

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2608
Post Re: Zagadka biblijna
Ewangelia św Mateusza. 15 A gdy nastał wieczór, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Miejsce to jest puste i pora już spóźniona. Każ więc rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności!» (?)


Wt kwi 02, 2013 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2608
Post Re: Zagadka biblijna
Ewangelia św Mateusza:27 żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę! Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!»


Wt kwi 02, 2013 19:53
Zobacz profil
Post Re: Zagadka biblijna
mareta napisał(a):
Ewangelia św Mateusza:27 żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę! Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!»

Tak :)


Śr kwi 03, 2013 7:35
Post Re: Zagadka biblijna
@mareta chyba nie podejrzewa, że mogła odgadnąć skoro na forum nie zagląda ;)


Śr kwi 03, 2013 17:06

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2608
Post Re: Zagadka biblijna
Nie podejrzewałam szefowo. Oto moja zagadka: kto i kiedy zastosował pewien test badania skutków spożywanego jedzenia: grupie badanej wodę i warzywa, grupie kontrolnej najlepsze wedle ówczesnych pojęć potrawy.


Śr kwi 03, 2013 19:25
Zobacz profil
Post Re: Zagadka biblijna
A to na pewno z Biblią związane? ;-)


No dobra, ja proszę o małą podpowiedź.


Cz kwi 04, 2013 9:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Zagadka biblijna
MARIEL napisał(a):
A to na pewno z Biblią związane? ;-)


No dobra, ja proszę o małą podpowiedź.
Działo się to w Babilonii.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz kwi 04, 2013 11:03
Zobacz profil
Post Re: Zagadka biblijna
"Bóg zaś obdarzył Daniela przychylnością i miłosierdziem nadzorcy służby dworskiej. Nadzorca służby dworskiej powiedział do Daniela: Obawiam się, by mój pan, król, który przydzielił wam pożywienie i napoje, nie ujrzał, że wasze twarze są chudsze niż twarze młodzieńców w waszym wieku i byście nie narazili mojej głowy na niebezpieczeństwo u króla. Daniel zaś powiedział do strażnika, którego ustanowił nadzorca służby dworskiej nad Danielem, Chananiaszem, Miszaelem i Azariaszem: Poddaj sługi twoje dziesięciodniowej próbie: niech nam dają jarzyny do jedzenia i wodę do picia. Wtedy zobaczysz, jak my wyglądamy, a jak wyglądają młodzieńcy jedzący potrawy królewskie i postąpisz ze swoimi sługami według tego, co widziałeś. Przystał na to żądanie i poddał ich dziesięciodniowej próbie. A po upływie dziesięciu dni wygląd ich był lepszy i zdrowszy niż innych młodzieńców, którzy spożywali potrawy królewskie."

(Ks. Daniela 1:9-15, Biblia Tysiąclecia)


Cz kwi 04, 2013 18:38

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2608
Post Re: Zagadka biblijna
Oczywiście tak


Cz kwi 04, 2013 18:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL