Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 11:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Biblia jako przedstawienie Boga a moralność. 
Autor Wiadomość
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
JedenPost napisał(a):
Val napisał(a):
Nie sądzę, aby Bóg podzielał zdanie ateistów nt.braku życia po śmierci :P

Jako ludobójca mógł ich posłać do czyścca, a potem do nieba. Niewinnych, którzy byli ofiarami, po prostu posłał od razu do siebie i im to wynagrodził.


Piękna wizja. Czyli generalnie - cóż złego w zabijaniu ludzi, skoro Bóg zaraz ich sobie posortuje i każdy dostanie to, na co zasłużył?


Pytam ponownie: skoro ludzie są śmiertelni, to oznacza że Bóg jest niesprawiedliwy, bo gdyby był sprawiedliwy, to by wszyscy ludzie na Ziemi po dziś dzień byli nieśmiertelni, a pojęcie śmierć byłoby czysto abstrakcyjne?


Śr lut 27, 2013 18:26
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
@Polluks, czyli twoje zycie ci sie nie podoba? Przykre. Ale moze sprobuj zrobic z nim cos pozytecznego? I tak sie kiedys skonczy, ale przynajmniej bedziesz mogl powiedziec, ze az tak zle nie bylo.


Śr lut 27, 2013 18:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Kael masz jakiś problem z czytaniem? Oceniasz mnie a nawet nie potrafisz wyciągać wniosków, nie wiem czy to jest jakaś prowokacja?

Powiedziałem, że jeśli Bóg byłby prawdziwy to tak.

Ja nie wierzę w Boga - fix'd. Cieszę się z życia tak mocno jak mogę bo jedną z pewnych rzeczy jest jego kres, a ani ja ani Ty nie masz zielonego pojęcia co się stanie po śmierci, więc daruj sobie przedstawianie "wiedzy" na ten temat.

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Śr lut 27, 2013 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
@Polluks Zapewniam Cię że Bóg jest prawdziwy, dlaczego zatem w takim przypadku życie Ci się nie podoba?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 27, 2013 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Zapewniam Cię, że nie. Jak w tym momencie dojdziemy do porozumienia i ustalimy co jest prawdziwe?

O ile przyjmiemy, że Bóg jest prawdziwy - staję się własnością despotycznej okrutnej istoty, która może sobie mną pomiatać i zabić mnie w każdej chwili. Poza tym jest niemoralna i nie jest sprawiedliwa, tym samym życie stałoby się smutne bo obracałoby się wokół istoty, której nie da się kochać używając rozsądku i racjonalnego myślenia.

Andy daruj sobie.

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Śr lut 27, 2013 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
@Polluks - Ale Bóg nie jest despotyczny i okrutny, chyba że szatan,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 27, 2013 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Jest. Masz zamiar ciągnąć to dalej?



EDIT:
Cytuj:
Zapewniam Cię, że nie. Jak w tym momencie dojdziemy do porozumienia i ustalimy co jest prawdziwe?


Odpowiedz.

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Śr lut 27, 2013 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Panno_Funiu:
"Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon" (Mat. 4:8-11).
Nie ma takiej możliwości, aby szatan okazywał swoją nienawiść do człowieka za jego życia, gdyż w przeciwnym razie straciłby wszystkich ludzi spod swego panowania. Jego nienawiść do każdego człowieka, nikogo nie wyłączając, gdyby ją w całości objawił, zabiłaby po prostu. Jest on specem od stwarzania iluzji. Nie na darmo kilka najbogatszych rodzin/ludzi w USA należą bądź współpracują z największą satanistyczną organizacją. Nie na darmo Kayne West, po oddaniu swojej duszy diabłu (sam się do tego przyznaje) twierdzi, że "zrobił na tym świetny interes i dostał kilka zabawek jak do Happy Meal". Ocenia "fakty" nie Pani, Panno_Funiu, a ktoś inny za Panią i wie Pani, o kogo chodzi. Miałam niegdyś inne poglądy i zagłębiałam się w tym coraz bardziej stopniowo, a kiedy Bóg wyciągnął mnie z tego, zrozumiałam, jak byłam zaślepiona i jak nie dostrzegałam wszystkiego tego, czym mnie Bóg w swojej miłości obdarzył. Wystarczy trochę się rozejrzeć.
Pisze Pani: "[...] między mnie a kogoś, kto nie zrobił mi niczego złego [...]". A skąd Pani to wie? Czy myśli Pani, że jeśli "dopomaga" on w Pani zachciankach, robi dla Pani dobrze, oczywiście mając na względzie postać fikcyjną?
Poza tym, skoro nie wierzy Pani w szatana i skoro jest on dla Pani tylko postacią fikcyjną, dlaczego go Pani broni? Dlaczego nazywa Pani "zawistnikami" tych, którzy twierdzą, że szatan człowiekiem pogardza?
Gdyby szatana nie było, w ogóle Pani by go nie broniła, nie twierdziła, że będzie trzymać z tym, który popiera i "rozumie" Pani sposób bycia. W ogóle nie istniałoby takie coś jak egzorcyzm. Oczywiście, to wszystko wymysł Kościoła. Gdyby jednak była Pani obecna przy jednym egzorcyzmie chociaż, zrozumiałaby Pani, jak bardzo upadły anioł Panią "lubi" i jak "lubi" wszystkich ludzi.
Gdyby spróbowała Pani na moment chociaż wycofać się z "zachcianek", jakie sama Pani spełnia przy jego pomocy, nie chciałaby Pani do tego wrócić.

Nie jest tak dlatego, że ja tak twierdzę. Jest tak dlatego, że mówi to Ktoś, w kogo wierzę i Kogo kocham :)

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Śr lut 27, 2013 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Cytuj:
Tak z ciekawości - Noe zabrał parę dinozaurów na arkę?

Jasne, że zabrał.


Śr lut 27, 2013 20:08
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Login2 napisał(a):
Cytuj:
Tak z ciekawości - Noe zabrał parę dinozaurów na arkę?

Jasne, że zabrał.

A faraon gonił Izraelitów na szkapach, które wyzdychała na skutek jednej z plag egipskich :D


Śr lut 27, 2013 20:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
bojanowska->
Ujmę to tak – zapadła się Pani tak bardzo w swoje wyobrażenia, że zatraca całkiem Pani rozeznanie w tym, co się faktycznie dzieje, co ma miejsce. Im bardziej upiera się Pani, że wie co ja bym wybrała, czy zrobiła (o paru innych sugestiach nie wspominając), tym bardziej to świadczy o Pani oderwaniu od rzeczywistości. To co siedzi w Pani głowie odnośnie mnie, to tego nie ma proszę Pani :no:
I na tym, co dotyczy mojej osoby, skończę. To forum nie jest odpowiednim miejscem na to, bym wyraziła swoją szczerą opinię na temat innych rzeczy, o których napisała Pani w swoim poście :-|

Alus->
Cytuj:
Gdyby odrzucić wszystko Biblia stałaby się kolejnym zbiorem baśni (...)

Generalnie jest tak, że wybieracie sobie sposób interpretacji – literalnie czy alegorycznie – tak jak Wam wygodnie. Dopasowujecie interpretację konkretnych fragmentów Biblii, do danych założeń.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Śr lut 27, 2013 20:52
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Cytuj:
Generalnie jest tak, że wybieracie sobie sposób interpretacji – literalnie czy alegorycznie – tak jak Wam wygodnie. Dopasowujecie interpretację konkretnych fragmentów Biblii, do danych założeń.

Tak zawsze postrzegają laicy, którym stale wydaje się, że są bardzo odkrywczy.
Zapominają przy tym lub udaja, że nie dostrzegają milionów biblistów, egzegetów, teologów, archeologów, antropologów, którzy od tysięcy lat badają Biblię.


Śr lut 27, 2013 21:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 22:26
Posty: 44
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Czyli żeby poznać sens biblii trzeba być naukowcem bądź maniakiem interpretującym ją przez cały swój żywot? A ponoć toż to książka dla prostych ludzi spisana, ażeby im wytłumaczyć świat łatwiej było.

Bredzisz. Ty masz na myśli apologetów, których specjalizacja sama w sobie polega na obronie danej religii nawet po trupach.


Odnawiam swoje pytanie do Andy, albo do kogokolwiek, żeby nie zginęło gdzieś w fali offtopu.
Cytuj:
Cytuj:
Zapewniam Cię, że nie. Jak w tym momencie dojdziemy do porozumienia i ustalimy co jest prawdziwe?


Odpowiedz

_________________
Praktyka jest najwyższym kryterium prawdy.


Śr lut 27, 2013 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Val napisał(a):

Pytam ponownie: skoro ludzie są śmiertelni, to oznacza że Bóg jest niesprawiedliwy


Nie. I co dalej?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 28, 2013 7:21
Zobacz profil
Post Re: Biblia jako przedstawienie Boga a moralność.
Polluks napisał(a):
Czyli żeby poznać sens biblii trzeba być naukowcem bądź maniakiem interpretującym ją przez cały swój żywot? A ponoć toż to książka dla prostych ludzi spisana, ażeby im wytłumaczyć świat łatwiej było.

Bredzisz. Ty masz na myśli apologetów, których specjalizacja sama w sobie polega na obronie danej religii nawet po trupach.

Ilości trupów w obronie ateistycznego systemu komunistycznego żadna religia nie przebije.


Cz lut 28, 2013 8:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL