Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 7:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Noe i jego arka 
Autor Wiadomość
Post Re: Noe i jego arka
formek1 napisał(a):
WIST napisał(a):
Otóż nie jest to prawdą że wszelkie informacje zawarte w Biblii są prawdziwe.


To bardzo ciekawe ale ..niestety sprzeczne z tym co mówi Bóg w Biblii.
Ale jak sam mówisz kazdy moze sobie sam wymyslać rózne rzeczy ktore mu pasują.
Ja akurat uważam Biblie za natchnioną przez Boga i prawdziwośc informacjii w niej zawarte uwazam za pewnik poniewaz pochodza od Boga.
I to tyle.
Skoro ty uwazasz inaczej szkoda Twojego czasu na dyskusje ze mną .
Nie mamy wspólnej płaszczyzny rozmowy

Wszystkie uważasz za pewnik za wyjątkiem boskości Jezusa.


So kwi 27, 2013 8:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Noe i jego arka
Ano nie mamy Formek. Problem w tym że to Ciebie nikt nie potraktuje poważnie, bo to Ty zaprzeczasz nauce. Nigdzie nie ma słowa w Biblii że wiedza tam zawarta jest sama w sobie boska, czy naukowa. Nie wiem czemu tak trudno zrozumieć że Biblia jest napisana ludzkim językiem, np hebrajskim z całym bagażem kulturowym, wiedzy i pojęć ludzi, a nie samego Boga. Ta warstwa niesie dopiero prawdy boże. W pewnym sensie zatem Biblia jest dziełem Boga we współpracy z ludźmi. A bycie natchnioną, to nie znaczy podyktowaną tak jak się komuś dyktuje słowo w słowo. Aż dziwne że ktoś wierzy w coś co tak łatwo obalić.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So kwi 27, 2013 9:13
Zobacz profil
Post Re: Noe i jego arka
Krótko mówiąc, w Piśmie Świętym chodzi głównie nie o treść, ale o przesłanie, czyli o to, co Bóg chciał nam powiedzieć, posługując się danymi słowami. Przesłanie zawsze jest zgodne z prawdą, informacje (pochodzące od ludzi, a nie od Boga) niekoniecznie.


So kwi 27, 2013 14:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Noe i jego arka
"Opowiadanie o Noem jest takim obrazem miłości Boga, który poprzez wody potopu zbawia ludzkość, której groziła zagłada w wyniku jej odejścia od Bożego prawa.".
Szumi poruszyl ciekawe zagadnienie. Znaczy Bog jest pieciorocznym, bezmyslnym bobasem. Swoja milosc uzewnetrznia wciskaniem palca w oko lub podpaleniem dla zgrywow. Co potopem spowodowal? Nie ma juz innych religii, nie kradniemy, nie zabijamy? Przeciez doszlo do tego, ze jeden jedyny idiota, przez nacisniecie czerwonego guzika, spowoduje odzew innych idiotow i ludzkosc przestanie istniec. Przeciez jest w stanie rozmawiac tête-à-tête z "oblubienicami" i przez wiele godzin. Czemu nie ze wszystkimi? Wytlumaczyc mozna, topic niekoniecznie trzeba!
Miejmy nadzieje, ze Bog wydorosleje. :)

Stary Testament z jego fantazjami jest kula u nogi chrzescijanstwa. Chrzescijanstwo mozna wysmiewac przytaczajac bajki o potopie, gadajacych krzewach i oslach. Po co sie na niego powolywac? Nawet Jezus, jako mesjasz w nim sie nie sprawdza.


So kwi 27, 2013 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Noe i jego arka
WIST napisał(a):
Ano nie mamy Formek. Problem w tym że to Ciebie nikt nie potraktuje poważnie, bo to Ty zaprzeczasz nauce. Nigdzie nie ma słowa w Biblii że wiedza tam zawarta jest sama w sobie boska, czy naukowa. Nie wiem czemu tak trudno zrozumieć że Biblia jest napisana ludzkim językiem, np hebrajskim z całym bagażem kulturowym, wiedzy i pojęć ludzi, a nie samego Boga. Ta warstwa niesie dopiero prawdy boże. W pewnym sensie zatem Biblia jest dziełem Boga we współpracy z ludźmi. A bycie natchnioną, to nie znaczy podyktowaną tak jak się komuś dyktuje słowo w słowo. Aż dziwne że ktoś wierzy w coś co tak łatwo obalić.


No własnie że to znaczy że jest "podyktowana ".
Wielokrotnie w Biblii jest o tym mowa .
Ale oczywiscie mozesz wierzyć w co chcesz.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So kwi 27, 2013 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Noe i jego arka
Ty też możesz wierzyć w co chcesz, ale mi szkoda czasu na cokolwiek.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 28, 2013 12:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL