Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 8:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Elbrus dziekuje za pomoc.Musiałeś poświęcić duzo czasu zeby znależć te opisy NN.Podziawiam Cie bo jestes dociekliwy.W pierwszym zdaniu zmienił bym jedno słowo zewnętrznym na wewnętrznym tzn. duchowy nie ma innej mozliwości poznania Jezusa, oczywiscie mozna zrozumiec ,cieleśnie, wszystko co mówi ale ale duchowe zrozumienie ma człowiek NN i przez DŚ ma odrazu siłe i moc do życia wgewangelii

Cytuj:
"Ewangelia jest jedynym zewnętrznym sposobem poznania Chrystusa i zbawiennej łaski dostępnej ludziom,
i jest całkowicie wystarczająca do tego celu.


Cytuj:
skuteczna, wytrwała praca Ducha Świętego nad każdą częścią duszy człowieka,
przez co powstaje nowe życie duchowe
.

Tak ale to nie może być warunkiem NN .DŚ kształtuje człowieka po nowym narodzeniu wtedy następuje wzrost odrodzonego chrześcijanina.

Jana 3:8  Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha

Mówiąc o wietrze Jezus daje takie wtrącone zdanie które trudno zrozumiec- ja myslę ze Jezus mowi o DŚ którego nie widzisz nie wiesz skad wieje i dokąd ale czujesz jego powiew i skutki działania ruszające się drzewa, lamiące się drzewa, wiatr przynosi często zmiane pogody- to są moje przykłady.

BEZWZGLĘDNA WOLNOŚĆ SUMIENIA I ZDECYDOWANIA PÓJŚCIA ZA JEZUSEM.

Cytuj:
Nowonarodzenie jest bezpośrednim skutkiem przyjęcia zbawienia


Nie jestem teologiem ani duchownym pracuję codziennie 8 godz. i kazdego dnia pragnę czytac Boże Słowo.Tutaj myśle ze zbawienie jest skutkiem NN i początkiem drogi -obietnica zbawienia, DŚ prowadzi na codzień dając uświęcenie. A SŁowo mówi bez uswięcenia nikt nie ujzy Pana.

Elbrus czy rozumisz wszstko z tego wszystkiego, jestem ciekawy?


Śr maja 11, 2011 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
Elbrus dziekuje za pomoc.Musiałeś poświęcić duzo czasu zeby znależć te opisy NN.
Nie więcej niż kilka minut.
keram napisał(a):
Elbrus czy rozumisz wszstko z tego wszystkiego, jestem ciekawy?
Uważam, że w miarę rozumiem, z tym że jak widać w zacytowanych fragmentach,
różne wspólnoty ewangeliczne różnie to wyjaśniają.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz maja 12, 2011 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
tajfun napisał(a):
Dlatego okazałem zdziwienie że osoba jest na nowo narodzona nie uwidaczniając mi tego w żaden konkretny sposób . Oczywiście można zapytać czy działanie Ducha jest widoczne w każdej sytuacji czy też nie ( jeżeli nowe narodzenie miało punkt wyjścia od Ducha - bo i z tym jest różnie u protestantów , różnie interpretujących żródło swojego nowego nawrocenia ) - otóż nie musi być widoczne gołym okiem , że tak powiem , ale muszę mieć wówczas pewność , że żródło owego nowego nawrócenia miało miejsce - oraz było zapoczątkowane w miejscu wiarygodnym.


A co byś chciał zobaczyć? Aureolę nad głową? Przecież wiadomo, że przeżycia duchowe są odczuciami wewnętrznymi ludzi więc jak zewnętrzny obserwator może je dostrzec i ocenić czy mają miejsce? Po katolikach też nie widać czy są w stanie łaski uświęcającej...


Pt maja 13, 2011 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Asparagus napisał(a):
A co byś chciał zobaczyć? Aureolę nad głową? Przecież wiadomo, że przeżycia duchowe są odczuciami wewnętrznymi ludzi więc jak zewnętrzny obserwator może je dostrzec i ocenić czy mają miejsce? Po katolikach też nie widać czy są w stanie łaski uświęcającej...
tajfun napisał(a):
Dlatego okazałem zdziwienie że osoba jest na nowo narodzona nie uwidaczniając mi tego w żaden konkretny sposób . Oczywiście można zapytać czy działanie Ducha jest widoczne w każdej sytuacji czy też nie ( jeżeli nowe narodzenie miało punkt wyjścia od Ducha - bo i z tym jest różnie u protestantów , różnie interpretujących żródło swojego nowego nawrocenia ) - otóż nie musi być widoczne gołym okiem , że tak powiem , ale muszę mieć wówczas pewność , że żródło owego nowego nawrócenia miało miejsce - oraz było zapoczątkowane w miejscu wiarygodnym.


Duch Swięty objawia się przez owoce DŚ:
Galacjan 5:22  Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23  łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
24  A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami.
25  Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy.
26  Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc.

oraz

Dary Ducha Świętego
1 Koryntian 12:5  I różne są posługi, lecz Pan ten sam.
6  I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich.
7  A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi.
8  Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy,
9  inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.
10  Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków.
11  Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.

O nowym narodzeniu pisał juz prorok Ezechiel w ST.
Ezechiela 36:26  I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.
27  Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.


Pt maja 13, 2011 20:26
Zobacz profil
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Duch Swięty objawia się przez owoce DŚ:
Galacjan 5:22 Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23 łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami.
25 Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy.
26 Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc.

Tylko że tak mają też katolicy i żaden nie mówi że jest narodzony na nowo . Po chrzcie św . jesteśmy nowymi ludżmi - a to nowe narodzenie to nic innego jak ciągłe odradzanie się po śmierci jakim dla każdego jest grzech . W naszym przypadku jest to spowiedż - problem tylko dla protestantów , którzy nie uznają że ich czyny mogą być złe bo i tak są zbawieni .
A cała reszta to zwykłe bla , bla , bla protestanckie .
Mam pytanie keram czy odmawiając modlitwę (oczywiście jeżeli jesteś w jakiejś grupie protestanckiej to nawet modlitwa ojcze nasz uznawana jest za starotestamentowe i starają sie tego nie robić ) wspominasz o swoim postępowaniu czy było dobre , czy nie dobre .
asparagus - tak w przypadku ludzi którzy sami sobie tłumaczą pismo , każdy jak chce i który w pewnym momencie mówi że jest już nowo narodzony chciałbym zobaczyć nad ich głowami aureolę .


So maja 14, 2011 4:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
tajfun napisał(a):
W naszym przypadku jest to spowiedż - problem tylko dla protestantów
To nie jest żaden problem.
tajfun napisał(a):
którzy nie uznają że ich czyny mogą być złe bo i tak są zbawieni
Uznają.
tajfun napisał(a):
tak w przypadku ludzi którzy sami sobie tłumaczą pismo , każdy jak chce
i który w pewnym momencie mówi że jest już nowo narodzony
chciałbym zobaczyć nad ich głowami aureolę .
Obawiam się, że mógłbyś uznać Jezusa po chrzcie w Jordanie jako nienarodzonego z Ducha,
bo nie widziałbyś nad jego głową żadnej aureoli.

Protestanci nie twierdzą, że tylko oni mogą się powtórnie narodzić.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So maja 14, 2011 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
[quote]a to nowe narodzenie to nic innego jak ciągłe odradzanie się po śmierci jakim dla każdego jest grzech . W naszym przypadku jest to spowiedż [quote]

Nowe narodzenie pochodzi od Boga ew.Jana 1.13 i kazdy człowiek może tego doświdczyć który czuje cięzar swojego grzesznego zycia ,chce się z tego uwolnic i przychodzi z tym problemem do Jezusa np.ew.Luk.19 Zacheusz pragnął widzieć Jezusa -skąd się wzięło to pragnienie?Zacheusz był złym człowiekiem był przełozonym nad celnikami oszukiwał i okradał ludzi, którzy mówili o nim jako o grzesznym. Bardzo ciekawy jest fakt ze było tam duzo ludzi a Jezus znalazł tego najgorszego tak jakby wiedział kim jest zacheusz. Dalej Jezus jest Gosciem w domu grzesznego człowieka i mówi ze"przyszdł bowiem Syn Człowieczy , aby szukać i zbawić to co zginęło /ludzi którzy poczuli ciężar niewoli grzechu/ Takich przykładów w Bibli jest duzo np.ew.Luk.7.36-50
Kiedys ja poczułem swój cięzar grzechu i Jezus sprawił ze przez duchowe odrodzenie dał mi mozliwość codziennego widzenia zła i dobra a wybór nalezy do mnie.Bóg przez Ducha prowadzi mnie i jestem wdzięczny za to co uczynił dla mnie przez Jezusa.

[quote]problem tylko dla protestantów którzy nie uznają że ich czyny mogą być złe bo i tak są zbawieni .[quote]
Chyba ktoś ci źle wytłumaczył. Słowo mówi ze nie ma sprawiedliwego ani jednego. Człowiek odrodzony jest usprawiedliwiony przez Boga z grzechów przeszłych i jesteśmy wyzwoleni z przymusu grzeszenia To nasze ciało skażone przez grzech jest wyzwolone chce słuzyc Bogu ale posiadamy jeszczy ciała grzechu i

1 Jana 1:8  Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
9  Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
10  Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.
Wyznajemy grzech Bogu w modlitwie tak jak chce od nas Bóg

To bla,bla,bla protestanckie to Boże Słowo , mnie możesz źle traktować bo sie nie znamy ale Bóg widzi każdego z nas w jednej chwili i zna nasze mysli.

[quote]Mam pytanie keram czy odmawiając modlitwę (oczywiście jeżeli jesteś w jakiejś grupie protestanckiej to nawet modlitwa ojcze nasz uznawana jest za starotestamentowe i starają sie tego nie robić ) wspominasz o swoim postępowaniu czy było dobre , czy nie dobre ..[/quote


Tak rzeczywiście modlimy się też ale, swoimy słowami nie, odmawiamy modlitw. Traktuje Boga poważnie wiem że jest mądrzejszy ode mnie/stworzył świat, człowieka/ i chce żebyśmy mówili to co myślimy bo On zna też wszystkie nasze myśli, popatrz w ST jak mężowie Boży rozmawiali z NIM, jest tez wiele modlitw innych zawsze są z serca.
Modlitwę Ojcze Nasz uczył Jezus swoich uczniów i nie znajdzieszesz jej w Starym Testamencie bo jest tylko w Nowym Testamencie i tą modlitwą też się modlimy.

Może za duzo napisałem, nie chcę Ciebie przekonać ani przeciągnąć bo Prawda nie jest moja Ona jest w Bibli nie trzeba jej bronić i należy do Boga a nie do Kościołów nawet protestanckich.
Ostatnio byłem na konferencji http://www.SzukajacBoga.pl To jest platforma w interneci ponad wyznaniowa ,słuchałem świadectw katolików którzy przezyli NN i nadal sa w swoim Kościele modlilismy sie razem do Tego samego Boga ,śpiewalismy Mu na chwałę. Pozdrawiam


So maja 14, 2011 23:16
Zobacz profil
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Jak zwykle bla ,bla , bla protestanckie - napisz jeszcze z jakiego zboru jesteś - bo każdy co innego mówi . Ty mówisz , że odmawiasz ojcze nasz , ale mówisz to za siebie nie robią tego inni bo uważają że tą modlitwą nie powinni się modlić - a wiesz dlaczego ? Ponieważ musieli by powiedzieć - i odpuść nam nasze winy - co się kłóci z ichnią interpretacją o nowym narodzeniu i mięsistym sercu .
Czy ja traktuję ciebie żle - pokaż jeżeli tak zrobiłem , a jeżeli tego nie zrobiłem to nie pisz podobnych rzeczy i nie ukazuj siebie jako pokrzywdzonego .
Ważne też jest to ,że nie możesz pisać w imieniu protestantów tylko w imieniu tych do których należysz - a to dlatego właśnie że jest tak wiele rozłamów pośród was , a każdy mówi rzeczy inne .
keram napisał [quoteKiedys ja poczułem swój cięzar grzechu i Jezus sprawił ze przez duchowe odrodzenie dał mi mozliwość codziennego widzenia zła i dobra a wybór nalezy do mnie][/quote]

To tutaj już faktycznie coś ci się pokręciło bo protestanci ujmują to w ten sposób , że to Bóg sprawia iż podejmują decyzję taka a nie inną .O żadnym twoim wyborze nie ma gadki .To albo ty nie protestant , albo jakowyś reformowalny protestant chciałbyś uszczknąć coś z katolika dołożyć trochę protestanta i masz nowego dziwoląga .

Natomiast katolik przyjął chrzest i widzi doskonale dobro i zło , i mówi że ma wolną wolę co do pełnienia uczynków .

elbrus daruj sobie - nad głową Jezusa nie musiałem widzieć aureoli bo to był Jezus Bóg i on nie musiał przyjmować chrztu . Po drugie nad głową Jezusa ukazał się Duch Boży w postaci jakby gołębicy / św mateusz .


N maja 15, 2011 8:53

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Jestem ciekawy z jakimi protestantami miałeś możliwość rozmawiac.Nie słyszałem o takim zrozumieniu NN.
Te niegrzeczne słowa w Twoim poscie to - bla,bla,bla protestanckie i dziwoląg.Nie znasz mnie. Nigdy ci nie napiiszę do jakiego kościoła należę czy zboru bo mi nie zależy na tym przecież znasz ewangelie. Zbawienie daje Bóg-Jezus bo to są sprawy duchowe żaden kościół protestancki nie bedzie w pełni Zbawiony , wielu protestantów tak jak pisze w piśmie " Panie,Panie uzdrawialiśmy w Twoim imieniu, czyniliśmy cuda, ,prorokowaliśmy a Jezus im powie nie znam was . Uważam że w KK bądą ludzie zbawieni. My tu na ziemi spieramy się o prawdy Biblijne a ostatnie słowo powie Bóg.


N maja 15, 2011 12:13
Zobacz profil
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
To znaczy że nie jesteś protestant , to w końcu kto jesteś . Zresztą to twoja sprawa . Przyjałeś chrzest jesteś człowiekiem odrodzonym , nowym - a cała twoja przyszłość nalezy do ciebie , jak będziesz pracował nad umacnianiem łaski chrztu w sobie to nie będziesz musiał pisać o jakimś nowym narodzeniu .
Bo to w większości lenistwo duchowe powoduje zastój człowieka we wzrastaniu w wierze a gdy póżniej nastąpi chwila refleksji to ten ospały człowiek mówi narodziłem sie na nowo .W rzeczywistości to on tylko zauważył że jest coś takiego jak Duch Ś więty . :3majsie:


N maja 15, 2011 12:47

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
W temacie protestantów bardzo dobrze napisał Elbrus na str.3 strona przed. Pozbierał info z internetu i naprawde zgadzam się z nim .On nie jet prtestantem. przczytaj To jest ciekawe.
W Polsce jest mało prtestantów wydaje mi sie ze najwiekszy jest Kościół Ewangelicki, jest K.Ewangelicko Augsburki, Anglikański to chyba bardziej w Angli. Potem mniejsze Kościoł protestanckie Zielonoświatkowy,Baptystyczny,Chrystusowy, Ewangelicznych Chrześcjan, Metodystyczny, Adwentystyczny jeden z tych mniejszych Kościołów jest w Moim miescie i tam nalężę mogłbym być w każdym z tych mniejszych bo nie rożnią sie w zasadach prawdy ewangeli.
Narodzenie to jest przeżycie Duchowe nie wynika z mojej woli, i przezywa się raz w życiu. Nawrócenie z jakiegoś grzechu albo z ospałości to nazwałbym opamiętaniem się. Ja nie mam zadnrgo problrmu z NN
jak pisałeś. Ktoś wpuścił ten temat a jest to ważny temat bo w tym momencie człowiek z szerokiej drogi prowadzacej na zatracenie jest prowadzony przez Jezusa na wąską drogę do wieczności. Takie podobieństwo powiedział Jezus.


N maja 15, 2011 13:20
Zobacz profil
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Jeżeli nie masz żadnego problemu to napisz co to jest według ciebie . Rozumiem że reprezentujesz adwentystów - tylko napisz jeszcze których .
Nie rozumiem stwierdzenia że zgadzasz się z elbrusem - z czym konkretnie się zgadzasz . ;)


N maja 15, 2011 13:47

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Zgadzam sie z Elbrusem bo napisał o NN wszystko co mozna sie dowiedziec od ludzi a reszte można przeżyć szukając w Bibli Boga a to jest naprawdę ciekawe.
Najważniejsze może jeszcze dodam to fakt ze rodzimy się cieleśnie z grzeszną natura która zniewala czlowieka i całe zycie grzeszy mniej lub więcej i jezeli nie zobaczy swojej grzesznosci to pójdzie na zatracenie. Zeby doświadczyć nowego życia, duchowego życia z Bogiem trzeba zrozumieć ze jest się grzesznikiem. Nowe narodzenie dajetę możliwość czytaj ew.Jana 3 i możemy rozważyć cały rozdział


N maja 15, 2011 21:30
Zobacz profil
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
czyli jak to jest -
1 nowe narodzenie to jest jednorazowe
2 nowe narodzenie to jest po każdym upadku
3 nowe narodzenie to inaczej chrzest
4 nowe narodzenie to łaska którą otrzymujemy od Boga aby dobrze żyć po spowiedzi św
odpowiedz według punktów , wtedy będę wiedział co to jest według ciebie możesz w ten sposób pomóc też sobie . :3majsie:


Wt maja 17, 2011 10:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
tajfun napisał(a):
1 nowe narodzenie to jest jednorazowe
Tak.
tajfun napisał(a):
2 nowe narodzenie to jest po każdym upadku
Nie.
tajfun napisał(a):
3 nowe narodzenie to inaczej chrzest
Tak - chrzest w Duchu Świętym (nie w wodzie), narodzenie z Boga i wiele innych określeń.
tajfun napisał(a):
4 nowe narodzenie to łaska którą otrzymujemy od Boga aby dobrze żyć po spowiedzi św
Nie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 17, 2011 19:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL