Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 8:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Biblia a kwestia Krwi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
Gorgiasz napisał(a):
Cytuj:
Biblia nie wypowiada się na temat metod leczenia lecz mówi o zasadach.

Na przykład: nie wolno ratować życia i leczyć innego człowieka? Hm...

Cytuj:
Krew jest święta i tyle. Co to oznacza? Poszukaj sobie

Pomogę szukać. Święty ("Kodesz") to pierwotnie (dopóki nie zostały ustanowione pojęcia teologiczne) znaczyło "użyteczny", "pożyteczny". I krew jest nardzo użyteczna i pożyteczna. Na przykład dla ratowania życia innego człowieka. takiego samego człowieka jak ja. Jeśli może podtrzymywać moje życie, dlaczego nie może uczynić tego samego w przypadku mojego bliźniego?


Ogromne PRZEKŁAMANIE - słowo kodesz nigdy nie oznaczało użyteczny tylko oddzielony lub wydzielony.
Kodesz jako użyteczny wprowadził dopiero KK podczas Soboru Watykańskiego II w Gaudium et spes 39-42, Prekursorem tego nauczania Soboru był m.in. św. Josemaría Escrivá de Balaguer, założyciel Opus Dei[4]. Dało to początek narodzinom wielu nowych ruchów i wspólnot dla świeckich.


So sie 02, 2014 0:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
Cytuj:
Krew jest święta i tyle. Co to oznacza? Poszukaj sobie
Pomogę szukać. Święty ("Kodesz") to pierwotnie (dopóki nie zostały ustanowione pojęcia teologiczne) znaczyło "użyteczny", "pożyteczny". I krew jest nardzo użyteczna i pożyteczna. Na przykład dla ratowania życia innego człowieka. takiego samego człowieka jak ja. Jeśli może podtrzymywać moje życie, dlaczego nie może uczynić tego samego w przypadku mojego bliźniego?

Gdyby krew ratowała życie każdy kto by ją pił żyłby dalej .
A jednak ludzie mimo wszystko umierają.

A przecież podobno Bóg zakazuje spożywania krwi.
Nie odniosłeś sie do tego
"rozumiem zatem że według ciebie Bóg zakazuje spożywania krwi.?"

Więc jak to jest według Ciebie.Bóg zakazuje spożywania krwi czy nie?



formek1 ale im chodzi o coś innego - o to , że picie krwi ludzkiej nie jest równoznaczne z transfuzją krwi.
Jeżeli Bóg zakazałby jedzenia mięsa to czy to oznaczałoby , że nie wolno dokonać przeszczepu organów ? Krew przecież nie ma wartości odżywczych podczas podania dożylnego. Nie rozumiem na jakiej podstawie Wy/ Św J traktujecie transfuzję jako spożywanie krwi? Czy nie powinna to być raczej kwestia sumienia???


So sie 02, 2014 0:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
Gorgiasz napisał(a):
Cytuj:
Gdyby krew ratowała życie każdy kto by ją pił żyłby dalej .
A jednak ludzie mimo wszystko umierają.

Proponuję, abyś przyjął punkt widzenia człowieka z XX/XXI wieku naszej ery (i uzbroił się w jego elementarną wiedzę), a nie z któregoś wieku przed naszą erą.



Elementarna wiedza mówi że picie krwi nie ratuje życia.
Dokładnie tak jak transfuzja krwi nie ratuje życia a tylko uzupełnia jej objętość w układzie.
A to można zastąpić lepszymi i mniej szkodliwymi środkami .



Owszem picie krwi może uratować życie bo działa podczas pragnienia/ głodu tak jak każdy napój , jak woda. A przykład w Biblii opisany jak to Izraelici po potyczce wojennej wypili krew i Bóg ich nie ukarał za to. Pili bo byli spragnieni. 1 Samuela 14:31-35.


So sie 02, 2014 0:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
jhpoznan napisał(a):

Owszem picie krwi może uratować życie bo działa podczas pragnienia/ głodu tak jak każdy napój , jak woda.


W ten sposób wszystko można usprawiedliwić .

1 Wyparcie się wiary może uratować życie bo nas nie zabiją.
A jednak Jezus powiedział że oddanie życia za wiarę jest lepsze.

2 Pozbycie się honoru i godności może uratować życie.
ale Jednak byli ludzie którzy zginęli zachowując honor i godność nie zdradzając.

3 Zabicie innego człowieka może uratować życie ale jednak Jezus mówił żeby raczej samemu stracić życie niż zabijać innych.
Itd itp .
Życie jest ważne ale są rzeczy ważniejsze niż życie .
Takimi rzeczami jest honor ,godność, miłość i posłuszeństwo wobec Boga



Cytuj:
A przykład w Biblii opisany jak to Izraelici po potyczce wojennej wypili krew i Bóg ich nie ukarał za to. Pili bo byli spragnieni. 1 Samuela 14:31-35.


jakbys przeczytał dalej to doczytałbyś że był to grzech i musiał natychmiast przebłagać Boga za to co zrobili.
I tylko dlatego nie zgineli.
(33) Kiedy zawiadomiono o tym Saula, że lud grzeszy przeciw Panu, że je razem z krwią, ten zawołał: Dopuszczacie się niewiernośc

W ten sposób robi dziś wiekszosc ludzi.
Cudzołoży ,kradnie ,kłamie itd a potem ... do spowiedzi i można znów wszystko od początku.

Ale takie postępowanie to grzech i niewierność wobec Boga.
Więc wybacz ale to raczej przykład jak nie należy robić.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So sie 02, 2014 6:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
jhpoznan napisał(a):

Owszem picie krwi może uratować życie bo działa podczas pragnienia/ głodu tak jak każdy napój , jak woda.


W ten sposób wszystko można usprawiedliwić .

1 Wyparcie się wiary może uratować życie bo nas nie zabiją.
A jednak Jezus powiedział że oddanie życia za wiarę jest lepsze.

2 Pozbycie się honoru i godności może uratować życie.
ale Jednak byli ludzie którzy zginęli zachowując honor i godność nie zdradzając.

3 Zabicie innego człowieka może uratować życie ale jednak Jezus mówił żeby raczej samemu stracić życie niż zabijać innych.
Itd itp .
Życie jest ważne ale są rzeczy ważniejsze niż życie .
Takimi rzeczami jest honor ,godność, miłość i posłuszeństwo wobec Boga



Cytuj:
A przykład w Biblii opisany jak to Izraelici po potyczce wojennej wypili krew i Bóg ich nie ukarał za to. Pili bo byli spragnieni. 1 Samuela 14:31-35.


jakbys przeczytał dalej to doczytałbyś że był to grzech i musiał natychmiast przebłagać Boga za to co zrobili.
I tylko dlatego nie zgineli.
(33) Kiedy zawiadomiono o tym Saula, że lud grzeszy przeciw Panu, że je razem z krwią, ten zawołał: Dopuszczacie się niewiernośc

W ten sposób robi dziś wiekszosc ludzi.
Cudzołoży ,kradnie ,kłamie itd a potem ... do spowiedzi i można znów wszystko od początku.

Ale takie postępowanie to grzech i niewierność wobec Boga.
Więc wybacz ale to raczej przykład jak nie należy robić.



Z tym co piszesz powyżej o traktowaniu życia w ujęciu biblijnym masz rację ale ja nie o tym pisałem a ty "wypalasz" z takim patosem.
Ja pisałem w odpowiedzi na Twój post , w którym wcześniej pisałeś , że krew pita nie zastępuje innych składników odżywczych takich jak woda, że nie jest czynnikiem ratującym życie np przy głodzie.

W tym tekście o wojsku Saula jest kilka przesłanek. Np. wystarczyło złożyć w ofierze byka aby nie być winnym krwi. Zobacz , że oni w zasadzie ( Izraelici ) jedli mięso nie wykrwawiając go wcześniej co było tylko symbolem uznania świętości życia. Izraelici mieli ponosić śmierć nie za - nie wykrwawienie mięsa tylko za picie samej krwi . Jeżeli Izraelita zjadł mięso upolowanego zwierzęcia a symbolicznie nie wykrwawił go musiał po prostu złożyć ofiarę tak jak gdyby zjadł padlinę. A kwestia opisana podczas wony Saula była w ogóle nietypowa , nie pasująca do żadnych norm regulowanych przez Prawo Mojżeszowe dlatego Saul nakazał złożenie ofiary ale większej niż przewidziane przez to Praw. Tak zinterpretował przepisy, które nie mówiły jasno co i jak. Sposób traktowania mięsa opisany jest w księdze Kapłańskiej w rozdziale 17.

Jestem profesorem nauki zwanej semantyka biblijna i Św J często korzystają w swoich publikacjach z naszych wyjaśnień. Dlatego na ogół bronię Św J i karcę np KK ponieważ różnicę w Waszym podejściu do zrozumienia Biblii a przedstawicieli innych religii chrześcijańskich jest spora. Niemniej muszę zwrócić Ci uwagę , żebyś zostawił sobie, w swojej głowie miejsce na ułamek niewiedzy. Po prostu przyjmij z pokorą , że nie wszystko jesteśmy w stanie odpowiednio zrozumieć. Stare języki Biblii , które są martwe nie są na tyle łatwe żeby można dosłownie odbierać tekst czytany ponieważ słowa miały wtedy całkowicie odmienne znaczenie , w Biblii jest cała masa idiomów albo zwrotów całkowicie nie zrozumiałych jeszcze dla biblistów i tym samym dla Was. Kwestię opisaną w 1 Samuela Św J korzystają w tłumaczeniu tego z naszej właśnie pomocy a opis obecnego spojrzenia świata biblistyki na tę kwestię jest opisany w Waszej publikacji z roku 1994 z 15 kwietnia strona 31 pytania czytelników.

W dalszym ciągu podtrzymuję także zapytanie o to dlaczego Św J równoważą zakaz spożywania krwi z transfuzją skoro to całkiem inne czynności i z fizjologicznego punktu widzenia i z biblijnego.


So sie 02, 2014 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
jhpoznan napisał(a):


formek1 ale im chodzi o coś innego - o to , że picie krwi ludzkiej nie jest równoznaczne z transfuzją krwi.
Jeżeli Bóg zakazałby jedzenia mięsa to czy to oznaczałoby , że nie wolno dokonać przeszczepu organów ? Krew przecież nie ma wartości odżywczych podczas podania dożylnego. Nie rozumiem na jakiej podstawie Wy/ Św J traktujecie transfuzję jako spożywanie krwi? Czy nie powinna to być raczej kwestia sumienia???

Ależ oczywiście jest to kwestia sumienia.
A transfuzja nie jest spozywaniem krwi (choć jednak odżywia się ludzi przez kroplowke wiec lekarz musialby się wypowiedziec czy to spożywanie czy nie) ale to obchodzenie się z krwią w sposób nieuprawomocniony przez Boga.
Nie ma obowiązku przestrzegac tego zakazu.Tak samo jak nie ma obowiązku żyć moralnie,nie kraść czy zabijać jako najemnik.
ŚJ tego nie robią bo uważają że takie życie jest lepsze ale nie znam ŚJ którego zmuszano do tych rzeczy.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So sie 02, 2014 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
jhpoznan napisał(a):
formek1 napisał(a):
jhpoznan napisał(a):

Owszem picie krwi może uratować życie bo działa podczas pragnienia/ głodu tak jak każdy napój , jak woda.


W ten sposób wszystko można usprawiedliwić .

1 Wyparcie się wiary może uratować życie bo nas nie zabiją.
A jednak Jezus powiedział że oddanie życia za wiarę jest lepsze.

2 Pozbycie się honoru i godności może uratować życie.
ale Jednak byli ludzie którzy zginęli zachowując honor i godność nie zdradzając.

3 Zabicie innego człowieka może uratować życie ale jednak Jezus mówił żeby raczej samemu stracić życie niż zabijać innych.
Itd itp .
Życie jest ważne ale są rzeczy ważniejsze niż życie .
Takimi rzeczami jest honor ,godność, miłość i posłuszeństwo wobec Boga



Cytuj:
A przykład w Biblii opisany jak to Izraelici po potyczce wojennej wypili krew i Bóg ich nie ukarał za to. Pili bo byli spragnieni. 1 Samuela 14:31-35.


jakbys przeczytał dalej to doczytałbyś że był to grzech i musiał natychmiast przebłagać Boga za to co zrobili.
I tylko dlatego nie zgineli.
(33) Kiedy zawiadomiono o tym Saula, że lud grzeszy przeciw Panu, że je razem z krwią, ten zawołał: Dopuszczacie się niewiernośc

W ten sposób robi dziś wiekszosc ludzi.
Cudzołoży ,kradnie ,kłamie itd a potem ... do spowiedzi i można znów wszystko od początku.

Ale takie postępowanie to grzech i niewierność wobec Boga.
Więc wybacz ale to raczej przykład jak nie należy robić


Z tym co piszesz powyżej o traktowaniu życia w ujęciu biblijnym masz rację ale ja nie o tym pisałem a ty "wypalasz" z takim patosem.

W dalszym ciągu podtrzymuję także zapytanie o to dlaczego Św J równoważą zakaz spożywania krwi z transfuzją skoro to całkiem inne czynności i z fizjologicznego punktu widzenia i z biblijnego.


Jak juz wyjaśniłem nie ma obowiązku żyć zgodnie z zasadami biblijnymi.
Co do mojej niewiedzy.
Masz rację ze nie wszystko wiem na temat tlumwczenia Biblii życia w tamtych czasach.
Niestety mam ten problem ze umiem logicznie myśleć.
I jeśli Bóg zakazał robić z krwią zwierząt co ludziom się podoba, bo jest dla niego święta, to tym bardziej niemozna robić różnych rezcyz z krwią ludzką.
Jest na to wiele dowodów ze transfuzja nie ratuje życia, i są inne środki krwiozastepcze,ale niestetysa drogie i dlatego lekarze tego nie stosują.
Ale jak pisałem każdy może sobie pić krew,jeść krew i brać transfuzję do woli.
ŚJ tego nie robią dobrowolnie ponieważ uważają że krew w oczach Boga jest święta i Tylko Bóg ma prawo decydować jak należy się z nią obchodzić

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


So sie 02, 2014 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
Niestety mam ten problem ze umiem logicznie myśleć.
I jeśli Bóg zakazał robić z krwią zwierząt co ludziom się podoba, bo jest dla niego święta, to tym bardziej niemozna robić różnych rezcyz z krwią ludzką.


Niestrty, tylko pierwsza część pierwszego zdania jest prawdziwa - masz problem. Bo w tym co piszesz dalej - żadnej logiki nie ma.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N sie 03, 2014 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
jhpoznan napisał(a):


formek1 ale im chodzi o coś innego - o to , że picie krwi ludzkiej nie jest równoznaczne z transfuzją krwi.
Jeżeli Bóg zakazałby jedzenia mięsa to czy to oznaczałoby , że nie wolno dokonać przeszczepu organów ? Krew przecież nie ma wartości odżywczych podczas podania dożylnego. Nie rozumiem na jakiej podstawie Wy/ Św J traktujecie transfuzję jako spożywanie krwi? Czy nie powinna to być raczej kwestia sumienia???

Ależ oczywiście jest to kwestia sumienia.
A transfuzja nie jest spozywaniem krwi (choć jednak odżywia się ludzi przez kroplowke wiec lekarz musialby się wypowiedziec czy to spożywanie czy nie) ale to obchodzenie się z krwią w sposób nieuprawomocniony przez Boga.
Nie ma obowiązku przestrzegac tego zakazu.Tak samo jak nie ma obowiązku żyć moralnie,nie kraść czy zabijać jako najemnik.
ŚJ tego nie robią bo uważają że takie życie jest lepsze ale nie znam ŚJ którego zmuszano do tych rzeczy.


Ciągle nie rozumiesz o co chodzi forumowiczom. Piszesz w następnym poście , że Twoją wada jest logiczne myślenie ale nie gniewaj się - jednak masz bardzo jednostronne spojrzenie.
Zróbmy tak wyzeruj się , swoje poglądy, nie próbuj używać erystyki na osiągnięcie celu przekonania.
Więc po kolei:
1. Jeżeli transfuzja krwi to kwestia sumienia a nie nakaz biblijny to w takim razie Św J mogą ale nie muszą zgadzać się na transfuzję. Kwestia sumienia to wybór który nie niesie konsekwencji ukarania bo każdy wybór jet właściwy. A kradzież, zabijanie czy moralność to nie są kwestie sumienia. Jeżeli ukradniesz , zabijesz bądź zdradzisz małżonka poniesiesz konsekwencje duchowe - Biblia mówi , że to są grzechy a grzech niesie śmierć , niemożność zbawienia czy wykluczenia ze zborów. A zatem jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz. Bo albo wg Św J transfuzja krwi jest grzechem albo kwestią sumienia. Więc czym
2. Jeżeli transfuzja jest kwestią sumienia dlaczego dochodzi do wykluczeń za transport krwi do organizmu? Dlaczego publikacje Św J opisują, że nie należy zgadzać się na transfuzję krwi - oświadczenie dla służby zdrowia Św J mają tylko jedną opcję -żadnej krwi pełnej i jej głównych składników!?
3. Jeżeli transfuzja jest grzechem jaka jest podstawa biblijna do takiego twierdzenia?

poproszę o odpowiedzi , tylko bardzo jasne. nie pisz jak dotąd , że to co złe to to można a nie trzeba się do tego stosować bo to jest oczywiste, mówimy o konkretnej doktrynie więc dawaj jasną odpowiedź,, tak samo jasne jest to że nikogo nie zmusza się do stosowania transfuzji i innych czynności ale nie o to tu chodzi - nie zmusza się nikogo w KK do wiary w trójcę, do nie stosowania prezerwatyw podczas seksu ale takie kwestie należy wyjaśnić jeżeli chcesz z kimś konstruktywnie rozmawiać
zatem proszę o konstruktywne wyjaśnienia z twojej strony - przyłóż się - jestem nietypowym rozmówcą , wymagającym :)))


N sie 03, 2014 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
Cytuj:
Jak juz wyjaśniłem nie ma obowiązku żyć zgodnie z zasadami biblijnymi.
Co do mojej niewiedzy.
Masz rację ze nie wszystko wiem na temat tlumwczenia Biblii życia w tamtych czasach.
Niestety mam ten problem ze umiem logicznie myśleć.
I jeśli Bóg zakazał robić z krwią zwierząt co ludziom się podoba, bo jest dla niego święta, to tym bardziej niemozna robić różnych rezcyz z krwią ludzką.
Jest na to wiele dowodów ze transfuzja nie ratuje życia, i są inne środki krwiozastepcze,ale niestetysa drogie i dlatego lekarze tego nie stosują.
Ale jak pisałem każdy może sobie pić krew,jeść krew i brać transfuzję do woli.
ŚJ tego nie robią dobrowolnie ponieważ uważają że krew w oczach Boga jest święta i Tylko Bóg ma prawo decydować jak należy się z nią obchodzić



Ale widzisz dużo ludzi myśli logicznie - jeżeli uważasz , że Ty sam jesteś jedyny , który myśli logicznie to jesteś w ogromnym błędzie. To brak pokory w całym spektrum tego słowa.
Dlaczego Twoja logika jest lepsza od logiki innych ludzi?

Czy nie powinno być zatem tak, że logika naszego myślenia powinna być zgodna z logiką Bożą - a więc nasze rozumowanie powinno być oparte na zasadach Bożych? Wiem , że zgadzasz się ze mną ponieważ Św J w taki sposób "trafiają" do serc innych osób. Wnioskuję po Twoich wypowiedziach , że jesteś bardzo młodym człowiekiem, który ma ogromne chęci ale któremu brakuje doświadczenia.
Z tego co uczą ŚW J a o czym mówi jasno Biblia - należy się kierować mądrością Bożą a nie własnymi poglądami a więc własną logiką. Ludzie , którzy kierują się własną logiką nie chcą nawet rozmawiać ze Św J!

Zobacz : Jeżeli Biblia uczy szacunku dla zdrowia , uczy poszanowania życia to logiczne wydaje się , że np nie wolno palić papierosów ( mimo iż Biblia o nich nie mówi chociaż palenie tytoniu było znane już 3 000 lat przed Chrystusem )... Ale ta logika uczy nas tego dlatego , że wiemy z badań naukowych , że palenie papierosów niesie choroby i skraca życie. Więc spróbuj proszę tak logicznie udowodnić forumowiczom , że transfuzja krwi ( o której Biblia nie mówi a sam zabieg znany jest dopiero od XIX w n.e.) jest zła w oczach Boga. Pamiętaj , że nakaz powstrzymywania się od krwi zapisany w Dziejach Apostolskich mówi tak naprawdę o zakazie picia krwi doustnie i wykrwawianiu mięsa. Zatem musisz jakoś udowodnić , że mądrość Boża wskazuje na to, że transfuzja krwi jest zła.


N sie 03, 2014 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
jhpoznan napisał(a):
Ciągle nie rozumiesz o co chodzi forumowiczom. Piszesz w następnym poście , że Twoją wada jest logiczne myślenie ale nie gniewaj się - jednak masz bardzo jednostronne spojrzenie.
Zróbmy tak wyzeruj się , swoje poglądy, nie próbuj używać erystyki na osiągnięcie celu przekonania.
Więc po kolei:
1. Jeżeli transfuzja krwi to kwestia sumienia a nie nakaz biblijny to w takim razie Św J mogą ale nie muszą zgadzać się na transfuzję. Kwestia sumienia to wybór który nie niesie konsekwencji ukarania bo każdy wybór jet właściwy. A kradzież, zabijanie czy moralność to nie są kwestie sumienia. Jeżeli ukradniesz , zabijesz bądź zdradzisz małżonka poniesiesz konsekwencje duchowe - Biblia mówi , że to są grzechy a grzech niesie śmierć , niemożność zbawienia czy wykluczenia ze zborów. A zatem jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz. Bo albo wg Św J transfuzja krwi jest grzechem albo kwestią sumienia. Więc czym


1 ŚJ mogą robić wszystko co chcą. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Ale uważają że picie krwi ludzkiej jest grzechem.
A skoro tak to również transfuzja jest grzechem ponieważ uważają że dożylnie można tez "jeść".(tak jak odżywianie przez kroplówkę)
Poza tym uważają że krew dla Boga jest święta i można ja używać tylko w określony sposób, czyli taki jaki Bóg sobie życzy.

2 Grzech nie niesie za sobą niemożność zbawienia czy wykluczenie ze zboru.
Masz mylne informacje.
Trwanie w grzechu i brak skruchy to powoduje.
Cytuj:
2. Jeżeli transfuzja jest kwestią sumienia dlaczego dochodzi do wykluczeń za transport krwi do organizmu? ?


Nie znam takich przypadków.Poprosze o dane.
2a
Cytuj:
Dlaczego publikacje Św J opisują, że nie należy zgadzać się na transfuzję krwi - oświadczenie dla służby zdrowia Św J mają tylko jedną opcję -żadnej krwi pełnej i jej głównych składników!

Jw wyjaśniłem dlaczego

Cytuj:
3. Jeżeli transfuzja jest grzechem jaka jest podstawa biblijna do takiego twierdzenia?


Żeby nie powielać odsyłam tutaj.
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101990000

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N sie 03, 2014 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
jhpoznan napisał(a):
[


Ale widzisz dużo ludzi myśli logicznie - jeżeli uważasz , że Ty sam jesteś jedyny , który myśli logicznie to jesteś w ogromnym błędzie. To brak pokory w całym spektrum tego słowa.
Dlaczego Twoja logika jest lepsza od logiki innych ludzi?

Logika jest jedna . Jeśli coś jest czarne to nie jest białe.
jeśli logika innych ludzi mówi że jest białe tzn że nie myślą logicznie.

Cytuj:
Czy nie powinno być zatem tak, że logika naszego myślenia powinna być zgodna z logiką Bożą - a więc nasze rozumowanie powinno być oparte na zasadach Bożych? Wiem , że zgadzasz się ze mną ponieważ Św J w taki sposób "trafiają" do serc innych osób. Wnioskuję po Twoich wypowiedziach , że jesteś bardzo młodym człowiekiem, który ma ogromne chęci ale któremu brakuje doświadczenia.

Ostatnie zdanie to jest brak logiki.

Co do naszej logiki i logiki Boga.
Niestety ludzka logika jest zupełnie inna niż boża .I to co dla nas jest mądre dla Boga jest głupie.
I tylko wtedy kiedy postępujemy zgodnie z tym co on mówi będzie to zgodne z jego logiką.


Cytuj:
Z tego co uczą ŚW J a o czym mówi jasno Biblia - należy się kierować mądrością Bożą a nie własnymi poglądami a więc własną logiką. Ludzie , którzy kierują się własną logiką nie chcą nawet rozmawiać ze Św J!

Toteż ja nie piszę że moja własna logika jest mądrzejasza od Bożej.


Cytuj:
Zobacz : Jeżeli Biblia uczy szacunku dla zdrowia , uczy poszanowania życia to logiczne wydaje się , że np nie wolno palić papierosów ( mimo iż Biblia o nich nie mówi chociaż palenie tytoniu było znane już 3 000 lat przed Chrystusem )... Ale ta logika uczy nas tego dlatego , że wiemy z badań naukowych , że palenie papierosów niesie choroby i skraca życie. Więc spróbuj proszę tak logicznie udowodnić forumowiczom , że transfuzja krwi ( o której Biblia nie mówi a sam zabieg znany jest dopiero od XIX w n.e.) jest zła w oczach Boga. Pamiętaj , że nakaz powstrzymywania się od krwi zapisany w Dziejach Apostolskich mówi tak naprawdę o zakazie picia krwi doustnie i wykrwawianiu mięsa. Zatem musisz jakoś udowodnić , że mądrość Boża wskazuje na to, że transfuzja krwi jest zła.


Cóż .Wysłałem ci odnośnik do tego tematu.
co do transfuzji .
Są setki materiałów na ten temat że transfuzja to zło.
Choroby, zakażenia,zgony po przetoczeniu krwi to codzienność.
I owszem gdyby nie było zamienników to owszem można dyskutować ale dzisiaj to żaden problem podać środki krwiozastępcze lub zrobić operacje bez transfuzji.
Tylko po pierwsze trzeba mieć chęci a po drugie te środki kosztują i to niemało wiec szpitale idą na łatwiznę.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N sie 03, 2014 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
Logika jest jedna . Jeśli coś jest czarne to nie jest białe.
jeśli logika innych ludzi mówi że jest białe tzn że nie myślą logicznie.



Czyli jeśli innym ludziom logicznie wychodzi coś innego niż foremkowi, to zawsze znaczy, że to oni mają problem z logiką, a nie foremek?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N sie 03, 2014 14:01
Zobacz profil
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
@formek1, transfuzja to zlo?
A ludzie, ktorzy przezyli wypadki i operacje kiedy mieli transfuzje czesto litrow krwi, przezyli nie DZIEKI ale POMIMO transfuzji?
Bo bez transfuzji, po utracie litrow krwi by zyli lepiej?


N sie 03, 2014 14:23

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Biblia a kwestia Krwi
formek1 napisał(a):
jhpoznan napisał(a):
Ciągle nie rozumiesz o co chodzi forumowiczom. Piszesz w następnym poście , że Twoją wada jest logiczne myślenie ale nie gniewaj się - jednak masz bardzo jednostronne spojrzenie.
Zróbmy tak wyzeruj się , swoje poglądy, nie próbuj używać erystyki na osiągnięcie celu przekonania.
Więc po kolei:
1. Jeżeli transfuzja krwi to kwestia sumienia a nie nakaz biblijny to w takim razie Św J mogą ale nie muszą zgadzać się na transfuzję. Kwestia sumienia to wybór który nie niesie konsekwencji ukarania bo każdy wybór jet właściwy. A kradzież, zabijanie czy moralność to nie są kwestie sumienia. Jeżeli ukradniesz , zabijesz bądź zdradzisz małżonka poniesiesz konsekwencje duchowe - Biblia mówi , że to są grzechy a grzech niesie śmierć , niemożność zbawienia czy wykluczenia ze zborów. A zatem jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz. Bo albo wg Św J transfuzja krwi jest grzechem albo kwestią sumienia. Więc czym


1 ŚJ mogą robić wszystko co chcą. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Ale uważają że picie krwi ludzkiej jest grzechem.
A skoro tak to również transfuzja jest grzechem ponieważ uważają że dożylnie można tez "jeść".(tak jak odżywianie przez kroplówkę)
Poza tym uważają że krew dla Boga jest święta i można ja używać tylko w określony sposób, czyli taki jaki Bóg sobie życzy.

2 Grzech nie niesie za sobą niemożność zbawienia czy wykluczenie ze zboru.
Masz mylne informacje.
Trwanie w grzechu i brak skruchy to powoduje.
Cytuj:

Dziękuję za odpowiedź. Zobacz Ty znowu z tym , że Św J nie zmusza się do niczego. Przecież nikt tego nie kwestionuje. Zmusza się ludzi w sektach i jest to przestępstwo za , które dręczyciel może iść do więzienia.
Nie trzeba podkreślać swobody w służeniu Bogu ponieważ jest to wartość bezwzględna i typowa dla wszystkich religii.
1. Teraz o krwi. Twój przykład nie pasuje do tej sytuacji. Zobacz - dożylne odżywianie to nie to samo co transfuzja krwi - to bardzo zły przykład. Krew nie jest składnikiem odżywczym , nie podaję się jej do jedzenia w żadnej kulturze ani nie podaje się jej nigdzie dożylnie celem odżywienia organizmu. Jedynym powodem dla którego podaje się krew jest uzupełnienie objętości płynów we krwi. A teraz podam Ci właściwy przykład.Jak myślisz jeżeli Biblia zakazałaby jedzenia mięsa to czy nie wolno byłoby robić przeszczepów?
To prawda, że wg Biblii krew jest święta ale Biblia mówi o jej świętości wyłącznie w oparciu o piciu krwi ( nawet nie jedzeniu ) i o wykrwawianiu rytualnym mięsa przed spożyciem. Nawet jeżeli chodzi o zabijanie kogoś lub zwierzęcia Biblia nie mówi , że te czynności mają związek ze świętością krwi. Wyłącznie jak opisałem powyżej.
Widzisz ja nie wiem jak powinno się traktować taką kwestię ( transfuzję krwi ) w świetle zasad Bożych a w zasadzie przy ich szczegółowym braku. Dlatego uważam , że powinna to być kwestia sumienia.

Chociaż cały czas chętnie czekam aż Ty bądź inny Św J mi to wyjaśni logicznie i rozsądnie.
A mam takie ważne pytanie: Co byś zrobił gdyby za 10 lat Strażnica napisała , że jednak odmowa transfuzji krwi była nieuzasadniona i zmieniłaby pogląd używając argumentu tzw " nowszego światła"? Powiesz , że to jest niemożliwe? Wiesz od kiedy Sw J zakazują transfuzji krwi? WIESZ, ŻE JESZCZE NIEDAWNO CZASOPISMA ŚW j ZACHĘCAŁY DO TRANSFUZJI KRWI? Wiesz , że jeszcze niedawno nie wolno było przyjmować frakcji teraz , teraz już tak.
Nie zamierzam podważać podwalin twojej wiary ale Ci Św J których znam osobiście i bardzo dobrze podchodzą do tej kwestii rozsądniej od Ciebie. Oni rozumieją , że nauki Ciała Kierownicze ulegają metamorfozie ( i osobiście uważam że dzięki temu wyróżniacie się na tle innych kościołów ) i stąd w sytuacjach , które w Biblii nie są jasno opisane , nie podchodzą oni tak drastycznie do tej kwestii jak Ty. Jeżeli Twoje podejście będzie tak skrajne ( mam na myśli brak otwarcia się na to co mówią inni i brak przemyśleń ) to kiedyś możesz się zgorszyć i dołączyć do grona odstępców

2. Co do grzechu to wiem, że chodzi o trwanie w nim - to logiczne dla mnie. Posługuję się jednak sformułowaniami biblijnymi . Biblia tylko 3 krotnie mówi o trwaniu w grzechu a wielokrotnie o samym grzechu , że to on prowadzi do śmierci i że np grzeszne postępowanie nie pozwoli wejść do Królestwa Bożego - w tych wersetach apostołowie nie pisali o trwaniu w grzechu tylko o grzechu.

2. Jeżeli transfuzja jest kwestią sumienia dlaczego dochodzi do wykluczeń za transport krwi do organizmu? ?


Nie znam takich przypadków.Poprosze o dane.
2a
Cytuj:
Dlaczego publikacje Św J opisują, że nie należy zgadzać się na transfuzję krwi - oświadczenie dla służby zdrowia Św J mają tylko jedną opcję -żadnej krwi pełnej i jej głównych składników!

Jw wyjaśniłem dlaczego

Najbliższa znana mi osoba to pewien koordynator ds ( nie pamiętam jak Wy to określacie ) budowy Sal Królestwa jakieś 3 m-ce z Poznania. Wszyscy wiedza i to jest fakt niepodważalny , że za odmowę transfuzji krwi przestajesz być Św J.
W roku 1961 Towarzystwo Strażnica zaostrzyło sprawę transfuzji krwi wprowadzając
wykluczenie ze zboru za przyjęcie jej, choć wcześniej nie było takiej sankcji w tej organizacji:
„Zgodnie z takim zrozumieniem tej sprawy osoby, które wbrew wymaganiu Bożemu
przyjmują transfuzję i nie okazują skruchy, są od roku 1961 wykluczane ze zboru Świadków
Jehowy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 183).
Te myśli przedstawiała Strażnica nr 17, 1961 s. 14

Chciałbym jeszcze raz Ciebie zapewnić ,że moim celem nie jest jakaś dziwna krytyka Św J - generalnie uważam , że jako jedyny kościół chrześcijański zrobiliście najwięcej w kwestiach prawd wiary. Niemniej skupiam się zawsze na faktach i nie potrafię ich pominąć.
Fajnie byłoby jakbyś odpisał coś.
.


N sie 03, 2014 17:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL