Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie nalewa się starego wina do nowych kubłaków i odwrotnie, bo się zepsuje jedno i drugie. Albo obrzezanie, albo chrzest, jedno z drugim nie pasuje, kto się wykąpał ten nóg myć już nie potrzebuje. Ochrzczony nie potrzebuje już obrzezania , tak jak kierowca nie potrzebuje roweru.

Ewangelia Mateusza 7.16 " Poznacie ich po ich owocach . Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi ? " A czyje są te słowa które starasz się zacytować ? Kto to powiedział ?


Bardzo łatwo sprawdzić, kto i gdzie wypowiedział tekst o starych bukłakach i nowym winie oraz o umyciu nóg - wystarczy wziąć do ręki Biblię lub użyć wyszukiwarki internetowej. Nie wiem natomiast do czego nawiązuje cytat, którego Ty użyłeś.

_________________
MODERATOR


Śr maja 27, 2020 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
aspherus napisał(a):
Gdzie ?


O co pytasz?

Umiesz czytać.

Księga Rodzaju 17.13 " ... i będzie PRZYMIERZE MOJE na ciele waszym , PRZYMIERZEM WIECZNYM . " . Przeczytałem . Czy możesz wytłumaczyć ? Ja nie znalazłem w cytacie z fragmentu z Dziejów Apostolskich który podałeś nic co wskazywałoby na zniesienie obrzędu obrzezania dla osób pochodzących z obrzezanych . PAN BÓG określa to PRZYMIERZE PRZYMIERZEM WIECZNYM . Jeżeli osoba która pochodzi z obrzezanych przejdzie do Chrześcijaństwa ma prawo będąc już Chrześcijaninem do oficjalnego obrzędu obrzezania w każdej religii chrześcijańskiej .

Ewangelia Łukasza 2.25-26 " A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon . Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny , wyczekujący pociechy Izraela ; a DUCH ŚWIĘTY spoczywał na nim . Jemu DUCH ŚWIĘTY objawił , że nie ujrzy śmierci , aż zobaczy MESJASZA PAŃSKIEGO . " Właśnie o to chodzi że można łatwo sprawdzić - chociażby w BIBLII że te słowa które starał się zacytować inny_punkt_widzenia wypowiedziała OSOBA obrzezana . Jeżeli wrzucimy słowa napisane przez inny _punkt_widzenia w światło chociażby cytatu o Symeonie to robi nam z tego ogromny punkt krytyczny . Co się zepsuło ? Co nie pasuje ? Co jest niepotrzebne ?


Cz maja 28, 2020 3:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus napisał(a):
Księga Rodzaju 17.13 " ... i będzie PRZYMIERZE MOJE na ciele waszym , PRZYMIERZEM WIECZNYM . " . Przeczytałem . Czy możesz wytłumaczyć ? Ja nie znalazłem w cytacie z fragmentu z Dziejów Apostolskich który podałeś nic co wskazywałoby na zniesienie obrzędu obrzezania dla osób pochodzących z obrzezanych . PAN BÓG określa to PRZYMIERZE PRZYMIERZEM WIECZNYM . Jeżeli osoba która pochodzi z obrzezanych przejdzie do Chrześcijaństwa ma prawo będąc już Chrześcijaninem do oficjalnego obrzędu obrzezania w każdej religii chrześcijańskiej .

Ewangelia Łukasza 2.25-26 " A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon . Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny , wyczekujący pociechy Izraela ; a DUCH ŚWIĘTY spoczywał na nim . Jemu DUCH ŚWIĘTY objawił , że nie ujrzy śmierci , aż zobaczy MESJASZA PAŃSKIEGO . " Właśnie o to chodzi że można łatwo sprawdzić - chociażby w BIBLII że te słowa które starał się zacytować inny_punkt_widzenia wypowiedziała OSOBA obrzezana . Jeżeli wrzucimy słowa napisane przez inny _punkt_widzenia w światło chociażby cytatu o Symeonie to robi nam z tego ogromny punkt krytyczny . Co się zepsuło ? Co nie pasuje ? Co jest niepotrzebne ?[/quote]

Wiesz... to argumenty zupełnie od czapy. To, czy słowa te wypowiadała osoba obrzezana czy nieobrzezana, nie ma większego znaczenia. Jezus został obrzezany, żeby wypełnić prawo. Prawo zaświadczyło zaś, że Jezus jest Mesjaszem. Mesjasz, czyli osoba władna, ma wpływ na prawo. W końcu Jezus wyraźnie stwierdził, że jest panem Szabatu i nie jest związany prawem wtedy, kiedy uzdrawia w Szabat lub Jego uczniowie zrywają kłosy w Szabat. Tę władzę wpływania na prawo Jezus przekazał swoim uczniom, a Apostołowie, czyli uczniowie Jezusa, wyraźnie wypowiedzieli się w sprawie obrzezania, o czym dowiadujemy się z Dziejów Apostolskich. W tej księdze czytamy rozdział 15, werset 28, w którym Apostołowie stwierdzili, że: "Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne". Ten sam Duch, który spoczywał na Symeonie, był obecny podczas tak zwanego Soboru Jerozolimskiego.

Bóg określa przymierze z człowiekiem przymierzem wiecznym. Nie jest to jednak przymierze, którego istotą jest obrzezanie. Obrzezanie jest znakiem przymierza. Od czasów Jezusa znakiem przymierza jest Eucharystia, Komunia Święta. Istota przymierza pozostaje ta sama - Bóg zbawia człowieka. Znaki się zmieniają.

Każdy ma prawo do obrzezania. Nikt nie zabrania się obrzezać chrześcijaninowi, katolikowi, protestantowi i wyznawcy prawosławia. Nikt jednak nie może zobowiązać do obrzezania, skoro Apostołowie znieśli ten obowiązek.

_________________
MODERATOR


Cz maja 28, 2020 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Księga Rodzaju 17.13 " ... i będzie PRZYMIERZE MOJE na ciele waszym , PRZYMIERZEM WIECZNYM . " . Przeczytałem . Czy możesz wytłumaczyć ? Ja nie znalazłem w cytacie z fragmentu z Dziejów Apostolskich który podałeś nic co wskazywałoby na zniesienie obrzędu obrzezania dla osób pochodzących z obrzezanych . PAN BÓG określa to PRZYMIERZE PRZYMIERZEM WIECZNYM .

Jeżeli osoba która pochodzi z obrzezanych przejdzie do Chrześcijaństwa ma prawo będąc już Chrześcijaninem do oficjalnego obrzędu obrzezania w każdej religii chrześcijańskiej .[/quote]
Ewangelia Łukasza 2.25-26 " A żył w Jeruzalem człowiek imieniem Symeon . Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny , wyczekujący pociechy Izraela ; a DUCH ŚWIĘTY spoczywał na nim . Jemu DUCH ŚWIĘTY objawił , że nie ujrzy śmierci , aż zobaczy MESJASZA PAŃSKIEGO . "

Właśnie o to chodzi że można łatwo sprawdzić - chociażby w BIBLII że te słowa które starał się zacytować inny_punkt_widzenia wypowiedziała OSOBA obrzezana . Jeżeli wrzucimy słowa napisane przez inny _punkt_widzenia w światło chociażby cytatu o Symeonie to robi nam z tego ogromny punkt krytyczny . Co się zepsuło ? Co nie pasuje ? Co jest niepotrzebne ?

[/quote] Dzieje Apostolskie 10.47 " Wtedy odezwał się Piotr : Któż może odmówić chrztu tym , którzy otrzymali DUCHA ŚWIĘTEGO tak samo jak my ? "

Mamy tutaj dwie grupy - obrzezanych i nieobrzezanych . Podobnie jest w piętnastym rozdziale Dziejów Apostolskich np. 8 " BÓG , KTÓRY zna serca , zaświadczył na ich korzyść dając im DUCHA ŚWIĘTEGO tak samo jak nam .
" List Soboru Jerozolimskiego jest skierowany tylko do Dzieje Apostolskie 15.23 " ... pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia ... " Nie ma zniesienia PRZYMIERZA OBRZEZANIA !


N lip 05, 2020 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus
proszę, oddzielaj cytaty od Twoich wypowiedzi, nie używaj dużych liter(caps lock!), jak skończyłeś jakąś myśl to zacznij tekst nowym akapitem.
Szanuj tych, którzy czytają Twoje wypowiedzi.

_________________
ksiądz


N lip 05, 2020 13:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL