Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Zbigniew3991 napisał(a):
Jezus ustanawia Nowe Przymierze. On sam staje się najwyższym Kapłanem i ofiaruje swoje Ciało i Krew za nas. To jest pamiątka, czyli znak przymierza - Eucharystia.
Raczej Ofiara Przymierza.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lip 12, 2018 17:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Jezus ustanawia Nowe Przymierze. On sam staje się najwyższym Kapłanem i ofiaruje swoje Ciało i Krew za nas. To jest pamiątka, czyli znak przymierza - Eucharystia.
Raczej Ofiara Przymierza.


Dobrze. Ja też znam kilka synonimów Ofiary Przymierza, Nowego Przymierza, czyli Znaku Przymierza, Eucharystii, Nowego Prawa, Prawa Miłości, Dobrej Nowiny...

_________________
MODERATOR


Cz lip 12, 2018 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Zbigniew3991 napisał(a):
aspherus napisał(a):
Gdzie ?


O co pytasz?

Umiesz czytać.

Księga Rodzaju 17.13 " ... i będzie PRZYMIERZE MOJE na ciele waszym , PRZYMIERZEM WIECZNYM . " . Przeczytałem . Czy możesz wytłumaczyć ? Ja nie znalazłem w cytacie z fragmentu z Dziejów Apostolskich który podałeś nic co wskazywałoby na zniesienie obrzędu obrzezania dla osób pochodzących z obrzezanych . PAN BÓG określa to PRZYMIERZE PRZYMIERZEM WIECZNYM . Jeżeli osoba która pochodzi z obrzezanych przejdzie do Chrześcijaństwa ma prawo będąc już Chrześcijaninem do oficjalnego obrzędu obrzezania w każdej religii chrześcijańskiej .


So lip 14, 2018 21:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Jezus ustanawia Nowe Przymierze. On sam staje się najwyższym Kapłanem i ofiaruje swoje Ciało i Krew za nas. To jest pamiątka, czyli znak przymierza - Eucharystia.
Raczej Ofiara Przymierza.

" ...za nas... " patrząc na ten fragment z punktu tego wątku " ... za nas ... " to znaczy za nieobrzezanych i za obrzezanych .


So lip 14, 2018 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
aspherus napisał(a):
Gdzie ?


O co pytasz?

Umiesz czytać.

Księga Rodzaju 17.13 " ... i będzie PRZYMIERZE MOJE na ciele waszym , PRZYMIERZEM WIECZNYM . " . Przeczytałem . Czy możesz wytłumaczyć ? Ja nie znalazłem w cytacie z fragmentu z Dziejów Apostolskich który podałeś nic co wskazywałoby na zniesienie obrzędu obrzezania dla osób pochodzących z obrzezanych . PAN BÓG określa to PRZYMIERZE PRZYMIERZEM WIECZNYM . Jeżeli osoba która pochodzi z obrzezanych przejdzie do Chrześcijaństwa ma prawo będąc już Chrześcijaninem do oficjalnego obrzędu obrzezania w każdej religii chrześcijańskiej .


Dzieje Apostolskie, rozdział 15. Apostoł Jakub powiedział: "19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi,"

Apostołowie wysłali w Liście: "28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!»"

Tak - Chrześcijanie mają prawo się obrzezać, ale nie mają takiego obowiązku. Jeśli chcesz, to poddaj się obrzezaniu, a jeśli nie chcesz, to się nie poddawaj. Jeśli chcesz, to się ożeń, bo masz do tego prawo, ale jeśli nie chcesz, to żyj w celibacie, bo nie masz obowiązku zawarcia małżeństwa. Jeśli chcesz, to jedz mięso, bo masz takie prawo, ale jeśli nie chcesz, to nie jedz mięsa i bądź wege, bo masz takie prawo.

_________________
MODERATOR


N lip 15, 2018 12:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Dzieje Apostolskie 15.23 " Posłali przez nich pismo tej treści : Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii ,w Syrii i w Cylicji . " A skąd wiemy że wyrażenie "bracia pochodzenia pogańskiego" odnosi się tylko i wyłącznie do osób nieobrzezanych ? Jakie są PODSTAWY BIBLIJNE takiego myślenia ?


Wt lut 04, 2020 2:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 05, 2020 12:05
Posty: 1
Post List do Galatów 4,4
Witajcie ,czytalam streszczenie do Galatow ,i tam zostal wpisany skrot i nie wiem gdzie go mpge odczytac ,czy ktos wie ? To ten skrot : MNT 37-38, 42


Śr lut 05, 2020 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Münchener Neues Testament czyli po naszemu Monachijski Nowy Testament. Autorem jest Josef Heinz.

Jest to doslowne tlumaczenie tekstu greckiego na jezyk niemiecki.

_________________
ksiądz


Śr lut 05, 2020 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Nie nalewa się starego wina do nowych kubłaków i odwrotnie, bo się zepsuje jedno i drugie. Albo obrzezanie, albo chrzest, jedno z drugim nie pasuje, kto się wykąpał ten nóg myć już nie potrzebuje. Ochrzczony nie potrzebuje już obrzezania , tak jak kierowca nie potrzebuje roweru.


Pn kwi 13, 2020 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Bardzo proszę o jakiś cytat bo nie wiem o co Ci chodzi .


Wt kwi 14, 2020 10:49
Zobacz profil
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus napisał(a):
Bardzo proszę o jakiś cytat
Przecież to był cytat. Jeśli choć raz w życiu czytałeś Ewangelię, to go rozpoznałeś. Więc nie troluj.
Cytuj:
bo nie wiem o co Ci chodzi .
A jak dostaniesz cytat, to będziesz?


Wt kwi 14, 2020 11:04

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Ewangelia Mateusza 7.16 " Poznacie ich po ich owocach . Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu ? " Co jest złego w tym że chcę żeby Inny_punkt_widzenia rozszerzył temat skoro Go nie rozumiem o co mu chodzi ?


Wt kwi 14, 2020 11:33
Zobacz profil
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 7.16 " Poznacie ich po ich owocach . Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu ? " Co jest złego w tym że chcę żeby Inny_punkt_widzenia rozszerzył temat skoro Go nie rozumiem o co mu chodzi ?
Jaki jest związek między tym cytatem z Mt, a Twoją niewiedzą nt. przypowieści o młodym winie? Zacznij pisać konkretnie, o co Ci chodzi.


Wt kwi 14, 2020 11:54

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Kyob, Św. Paweł nawiązuje tutaj do tego co mówił wcześniej List do Galatów 2,21. Paweł jest troszeczkę zazdrosny o mieszkańców Galatu, którzy z pogaństwa przeszli na chrześcijaństwo , a teraz pod wpływem Kefasa i innych żydów z urodzenia przyjmują obrzezanie. Tłumaczy im jako najbardziej wykształcony żyd że to jest krok w tył, że to bez sensu, że Jezus w takim razie umarł i zmartwychwstał na darmo, że to jest porzucenie Jezusa i Jego zbawienia, że cały wysiłek Jezusa idzie na marne. Wiesz co Kyob , wygodny jesteś, zamiast przeczytać cały list do Galatów to ty szukasz nauki na forum od tych którzy też się uczą. A nie lepiej by było szukać nauki od nauczyciela, czyli czytać Pismo Święte. Przeczytaj chociaż 3 rozdział L. do Galatów.


Wt kwi 14, 2020 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Księga Rodzaju i List do Galatów a obrzezanie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie nalewa się starego wina do nowych kubłaków i odwrotnie, bo się zepsuje jedno i drugie. Albo obrzezanie, albo chrzest, jedno z drugim nie pasuje, kto się wykąpał ten nóg myć już nie potrzebuje. Ochrzczony nie potrzebuje już obrzezania , tak jak kierowca nie potrzebuje roweru.

Ewangelia Mateusza 7.16 " Poznacie ich po ich owocach . Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi ? " A czyje są te słowa które starasz się zacytować ? Kto to powiedział ?


Śr maja 27, 2020 3:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL