Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:40



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kara na Dom Izraela dobiega końca 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Kara na Dom Izraela dobiega końca
Kara na Dom Izraela ma się ku końcowi
Wiele osób czytających Biblię myli Dom Judy z Domem Izraela, a przecież po niewoli asyryjskiej Biblia wyraźnie oddziela te twa byłe królestwa.
10 plemion Izraela zostało ukaranych za bałwochwalstwo niewolą na 390 lat.o czym dowiadujemy się w Ezechiela 4:3-4. Niestety jak wiemy z kart Biblii pokolenie owe było pokoleniem o twardym karku a jak czytamy w Ks. Kapłańskiej 26:18 kara ta miała być pomnożona razy 7. A więc jeżeli ostatnie wojska Izraela padły w 712p.n.e to z prostej kalkulacji wychodzi rok około 2022. Ponieważ data urodzenia Chrystusa jest dyskusyjna 3/4r p.n.e. Liczba ich miała być jak piasek morski. Gdzie zatem udały się owe plemiona po tej niewoli? Zostali wygnani w góry Kaukazu i stamtąd dalej do Europy. Każdy zatem kto w paszporcie ma zapisane caucasian może uważać się za potomka Izraelitów.
Przy końcu dni Dom Judy z Domem Izraela znów ma być jednym Domem. Dom Izraela odrzuci bałwochwalstwo i przyjmuje prawo (mat 7:23) a Juda po oczyszczeniu(Zachariasza 5) zapłacze nad tym którego przebili. Tak jak zwiódł Izrael Baalam tak i paweł z Tarsu z domu Heroda wielkiego jak argumentuje Robert Eisenman.Proroctwo 712pne Izajasza 42:16-19 chrzescijanie(IZRAEL) mieli być ślepi az kara na dom Izraela dobiegnie końca
Zapraszam rowniez na FB Gill'a Brousarda zrozumiesz jak Bóg dokonuje wyroków.


So kwi 25, 2020 12:21
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
Rasistowskie, antychrześcijańskie brednie z odbytu.
drsofo napisał(a):
10 plemion Izraela zostało ukaranych za bałwochwalstwo niewolą na 390 lat.o czym dowiadujemy się w Ezechiela 4:3-4.
Brednia pierwsza. W tym fragmencie mowa jest o karze na Jerozolimę (stolicę Judy), a nie na Samarię (stolicę Izraela). Kara miała trwać 390 dni, a nie 390 lat.
Cytuj:
Niestety jak wiemy z kart Biblii pokolenie owe było pokoleniem o twardym karku a jak czytamy w Ks. Kapłańskiej 26:18 kara ta miała być pomnożona razy 7.
Brednia druga – jest to niezwiązany z pierwszym fragment, w którym nic nie wskazuje, że liczba 7 ma być pojmowana ściśle.
Cytuj:
Liczba ich miała być jak piasek morski.
Liczba w ogóle obejmująca zarówno Izraela, jak i Judę (a także przecież Edom).
Cytuj:
Gdzie zatem udały się owe plemiona po tej niewoli? Zostali wygnani w góry Kaukazu i stamtąd dalej do Europy.
Skąd ta wiedza?
Cytuj:
Każdy zatem kto w paszporcie ma zapisane caucasian może uważać się za potomka Izraelitów.
Rasistowskich bredni stek kolejny. Po pierwsze – koncepcja „rasy kaukaskiej” jest konceptem fenotypowo-kulturowym, który tylko w niektórych krajach (jak USA) jest wpisywany w dokumentach (widać, że autor bezmyślnie przepisuje bzdury z amerykańskich stron, a sam nigdy na oczy nie widział paszportu). Po drugie – koncepcja ta ma niewiele wspólnego z samym Kaukazem. Po trzecie – ludzie „kaukazoidalni” żyli w Europie jeszcze przed VIII w. p. n. e. Po czwarte – ludy „kaukazoidalne” posługują się różnymi językami, które zwykle, jak na złość nie są językami afroazjatyckimi, zatem nie mogą wywodzić się od języka, jakiego używał Izrael.
Cytuj:
Tak jak zwiódł Izrael Baalam tak i paweł z Tarsu z domu Heroda wielkiego jak argumentuje Robert Eisenman.
Nie „argumentuje”, tylko sobie twierdzi. Słowo „argumentować” oznacza podawać argumenty, a nie wygłaszać sądy bez żadnego poparcia.


So kwi 25, 2020 14:43

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
nie mam zamiaru uczestniczyć w niemerytorycznych dyskusjach i wyzwiskach
jak zobaczysz ze nie ma prawie wody w wisle mam nadzieje że postapisz jak mieszkancy Niniwy,pozdr


So kwi 25, 2020 15:35
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
nie mam zamiaru uczestniczyć w niemerytorycznych dyskusjach
Zauważmy, że przedstawiłem w moim poście kilka argumentów merytorycznych: biblijnych, lingwistycznych, czy socjologicznych. Do żadnego z nich się drsofo nie odniósł.
Cytuj:
i wyzwiskach
Zauważmy, że nie użyłem w moim poście żadnego wyzwiska.


So kwi 25, 2020 17:05

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
no bo jak czytasz Ezechiela i mowisz ze to nie o Izraelu......,"analne" na forum biblijnym,jak piles albo "cos" to się połoz a nie fantazjuj,zenada


So kwi 25, 2020 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
Prośba do dyskutantów w tym wątku:

1. proszę nie posługiwać sie terminami anatomicznymi, nie jesteśmy na forum medycznym.

2. swoje tezy, przemyślenia uzasadniamy cytatami biblijnymi a nie tylko podawaniem sigli aby inni użytkownicy śledzący te dyskusje nie musieli wertować całej Biblii.

3. jeśli powołujemy sie na jakiś autorytet naukowy proszę dokładnie sprecyzować co on takiego głosił (hipoteza, teoria)

_________________
ksiądz


So kwi 25, 2020 18:53
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
no bo jak czytasz Ezechiela i mowisz ze to nie o Izraelu
No bo jeśli rozróżniamy Judę i Izraela, to tak – nie jest to o Izraelu, tylko o Judzie. Rozdział czwarty zaczyna się od słów „A ty, synu człowieczy! weźmij sobie cegłę, a położysz ją przed sobą, i wyrysujesz na niéj miasto Jeruzalem.” Jeruzalem, a nie Samarię. Proroctwa te dotyczą zatem upadku królestwa południowego – Judy, a nie północnego.
Cytuj:
"analne" na forum biblijnym
Wszak nawet Chrystus w Ewangelii używa słowa „ἀφεδρών”. Skoro jednak wrażliwość forumowiczów jest, że nam nie wolno, to postaram się moje obrzydzenie tymi rasistowskimi pomyjami wyrazić w inny sposób.
Cytuj:
,jak piles albo "cos" to się połoz a nie fantazjuj,zenada
A jakieś konkretne zarzuty do moich argumentów będą, czy nie będzie? Potrafisz się do nich odnieść, czy tylko bez zrozumienia przepisywać teksty fałszywych proroków z Hameryki?


N kwi 26, 2020 9:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
Ewangeliści Mateusz i Marek używają terminu "afedron" (kloaka itp.) w kontekście mowy Jezusa o czystości i nieczystości. Nie używają go po to aby upokarzać swoich rozmówców.
Jeszcze raz proszę o dyskusje bez emocji i agresji.

_________________
ksiądz


N kwi 26, 2020 14:01
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
bramin napisał(a):
Nie używają go po to aby upokarzać swoich rozmówców.
Jeszcze raz proszę o dyskusje bez emocji i agresji.
Ja też nie mam na celu upokorzenie mojego rozmówcy, a wskazanie na obrzydliwość i bezsens herezji, które mój rozmówca wygłasza. Jak już jednak zaznaczyłem, postaram się dać wyraz mojemu stosunkowi do nich inaczej. O ile oczywiście rozmówca będzie jakoś kontynuował dyskusję. Mam bowiem wrażenie, że bezmyślnie zawierzył jakimś „prorokom” ze Stanów i przepisał brednie, które się biblijnie, ani historycznie kupy nie trzymają, a zostały sprokurowane tylko po to, by uzasadnić rasistowskie uprzedzenia (biali jako potomkowie Izraelitów).


N kwi 26, 2020 15:09

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
zacznijmy od Ezechiela
Ten 390-letni okres rzeczywiście był czasem kary dla dziesięciu plemion Domu Izraela. Prof. B. E. Thiering w American Journal of Biblical Archaeology nazywa prorocze 390 lat „okresem gniewu” (Qumran Interpretation of Ezekiel 4: 5-6, AJBA-1, 1969, s. 30-34)
prawda czy fałsz?


Pn kwi 27, 2020 10:03
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
Ten 390-letni okres
W ogóle u Ezechiela nie ma żadnej wzmianki o żadnym 390-letnim okresie, tylko 390-dniowym. Koncepcja 390 lat to już intepretacja.
Cytuj:
rzeczywiście był czasem kary dla dziesięciu plemion Domu Izraela
Proszę zatem przedstawić jakikolwiek argument za tym, że tak było, a nie powtarzać w kółko, że było.
Cytuj:
Prof. B. E. Thiering w American Journal of Biblical Archaeology nazywa prorocze 390 lat „okresem gniewu”
Być może tak nazywa. Nie mam dostępu do tej pracy. Ale niezależnie, czy tak nazywa, czy nie nazywa – nie jest to żaden argument za tym, że owo proroctwo dotyczy „zaginionych plemion”. (O bredniach w rodzaju „wszystkie białasy są potomkami Izraelitów” nie wspominając).


Pn kwi 27, 2020 10:17

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
lata za dni tak Bóg kazał liczyć i z tym nikt się nie spiera
filozofujesz nie ma sensu dyskutować
Co do Pawła,już Ojciec kościoła Polikarp pisał, że nie umie zrozumieć jego listów.Dlaczego bo jak pisał Piotr są to rzeczy trudne ale w sensie pejoratywnym DYS-PONEA CZYLI rzeczy bezsensu takiego samego zwrotu używa Lucjan w rozprawce przeciw heretykom,Paweł był uznawany za arcywroga kościoła Jerozolimskiego(pseudo homile Clementa). Bez zrozumienia proroctwa kary na Dom Izraela nie zrozumiesz roli Pawła w boskim planie zbawienia.
Pozdriam i żegnam


Pn kwi 27, 2020 10:31
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
lata za dni tak Bóg kazał liczyć i z tym nikt się nie spiera
Gdzie kazał?
Cytuj:
filozofujesz nie ma sensu dyskutować
Twój wybór – chcesz się bronić przed zarzutami, to się broń. Nie chcesz – nie broń się. Ja się nie wstrzymam od polemizowania z tym co piszesz.
Cytuj:
Co do Pawła,już Ojciec kościoła Polikarp pisał, że nie umie zrozumieć jego listów.
Proszę zacytować.
Cytuj:
Dlaczego bo jak pisał Piotr są to rzeczy trudne ale w sensie pejoratywnym DYS-PONEA CZYLI rzeczy bezsensu takiego samego zwrotu używa Lucjan w rozprawce przeciw heretykom

Po pierwsze – Apostoł Piotr pisze wpierw:
Cytuj:
A nieskwapliwość Pana naszego rozumiejcie zbawieniem, jako i najmilszy brat nasz Paweł wedle danéj sobie mądrości do was pisał,
Jakoś dziwnie tak pisać, jak się kogoś ma za fałszywego proroka.
Po drugie – mógłbyś chociaż sprawdzić sam, zanim głupotę przepiszesz. Słowo, którego używa Apostoł Piotr to δυσνόητά. Sam zatem widzisz, że prorocy, na których się opierasz, kłamią zwyczajnie.
Cytuj:
Paweł był uznawany za arcywroga kościoła Jerozolimskiego(pseudo homile Clementa).
Proszę zacytować. Homilie są długie.
Cytuj:
Bez zrozumienia proroctwa kary na Dom Izraela nie zrozumiesz roli Pawła w boskim planie zbawienia.
No to daj mi jakieś konkretne argumenty, żebym mógł zrozumieć. Jak na razie nic tutaj się kupy nie trzyma. Proroctwo dotyczące Judy ma się odnosić do Izraela. Dni się stają latami. Niezwiązany fragment dostarcza nam mnożnika. Biali ludzie mają być potomkami Izraela tylko dlatego, że podobno Izraelici osiedlili się na Kaukazie, a biali ludzie bywają nazywani „kaukazoidalnymi” (w oparciu o przestarzałe teorie, które nawet gdyby były prawdziwe, to by nie pasowały). List Piotra zawierający pochwałę Pawła ma być dowodem na to, że byli wrogami. Podmieniane są w tym liście słowa; i podobno ma to wszystko jakiś związek z suszą, ale nie wiemy jaki.


Pn kwi 27, 2020 10:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
Co do Pawła,już Ojciec kościoła Polikarp pisał, że nie umie zrozumieć jego listów.


Polikarpa zalicza sie do tzw. Ojców Apostolskich a nie Ojców Kościoła, to duza roznica.

drsofo napisał(a):
takiego samego zwrotu używa Lucjan w rozprawce przeciw heretykom,


Poproszę o cytat wspomnianego Lucjana.

drsofo napisał(a):
Paweł był uznawany za arcywroga kościoła Jerozolimskiego(pseudo homile Clementa)


Jeśli już to chodzi tu o Pseudoclementinen, dwuczęściowe dzieło składające sie z powieści i homilii przypisywanych Klemensowi a nie mających z nim nic wspólnego.

W dziele tym przedstawiony jest Piotr jako przedstawiciel judeochrześcijan wiernych Prawu, który zwalcza, sprzeciwia sie Pawłowi, są elementy gnozy, ebionici maczali tez w tym palce, odrzucane są wszystkie proroctwa ST itd, stąd dla starożytnego Kościoła te pisma były nie do zaakceptowania.
Uważam wiec, że Twoje argumenty są po prostu z czapy.

_________________
ksiądz


Pn kwi 27, 2020 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
bramin napisał(a):

W dziele tym przedstawiony jest Piotr jako przedstawiciel judeochrześcijan wiernych Prawu, który zwalcza, sprzeciwia sie Pawłowi, są elementy gnozy, ebionici maczali tez w tym palce, odrzucane są wszystkie proroctwa ST itd, stąd dla starożytnego Kościoła te pisma były nie do zaakceptowania.
Uważam wiec, że Twoje argumenty są po prostu z czapy.
[/quote]

Ale w dziejach też jest mowa o Szymonie Magu czy to też bajki?
Filozofowanie mnie nie interesuje tylko fakty. Ja podaję fakty -
Bart Ehrman przyznaje ze w tej homilii, „Szymon Mag jest tak naprawdę szyfrem dla nikogo poza samym Pawłem”. (Ehrman, Peter, Paul and Mary Magdalene (Oxford: 2006) at 79.) i wiele innych badaczy podziela jego opinie,koresponduje to z naukami PRAWDZIWYCH APOSTOŁÓW JESZU (dzieje 15:21) iż Apostołowie przestrzegali Tory i poganie mieli się jej uczyć nie pod batem a z miłością.
proszę przenieść temat Pawła do nowego tematu bo masło maślane się zrobi a tutaj temat o Domu Izraela


Pn kwi 27, 2020 17:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL