Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ocenzurowane przykazania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 19, 2004 8:29
Posty: 3
Post Ocenzurowane przykazania
Witam Wszystkich

POszukije informacji nt. zrodla cenzury 10 przykazan. Ciekaw jestem gdzie, kto, kiedy i dlaczego poddal cenzurze 10 przykazan, gdyz to czego jestesmy uczeni czy to na lekcjach religii czy to w kosciele odbiega conieco od tego co glosi Stary Testament.

Chodzi mi tu o pierwsze przykazanie. Ks. Wyjscia 20,3
"Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."

Nas ucza troche krotszej (i merytorycznie ubozszej) wersji.
Pozdrawiam
Poszukiwacz


Pn lip 19, 2004 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Witam

Mówiliśmy już o tym na forum - ostatni post na tej stronie:

viewtopic.php?p=11561&highlight=przykazania#11561


Pn lip 19, 2004 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 31, 2004 6:55
Posty: 22
Post 
No i co ? Temat zamknięto i klucz wyrzucono! Dobra klikamy tutej.
Cytuj:
Chodzi mi tu o pierwsze przykazanie. Ks. Wyjscia 20,3

Te przykazanie które jest zlikwidowane bo tak im się podobało jest drugim przykazaniem dekalogu. A dekalog jest od Boga i Bóg nie lubi jak ktoś chce posiąść jego moc. A moc została dana na ziemi Szatanowi który został zrzucony na ziemię po wielkim boju z Michałem, a on to wykorzystuje.
Poszukiwacz, Ty sie nie przejmuj tym że jest dekalog zmieniony bo tak miało być. Tak to Bóg przewidział i nadał widzenie tym co pisali.
"Zamierza zmienić czasy i Prawo Boże"(w.25)
Zmiana wolnego sabatu na niedzielę i to o czym pisałeś czyli zmiana dekalogu
"Posiada szczególną moc i władzę przez 1260 dni proroczych dni (w.25), ale będzie istnieć, aż do czasu końca"(w.26) - Początek supremacji papiestwa 538 rok. po 1260 dniach proroczych czyli naszych latach w 1798 roku Francja podejmuje interwencję zbrojną. Początek chwilowego kryzysu papiestwa. Ale Daniel widział i przelał na papier
"Dotrwa do powrotu Pana Jezusa" (w.8 )
Trzeba czekać w wielkim ucisku i wierzyć że czas jest bliski!

_________________
8.Ich ziema jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce.9.I tak poniżył się człowiek, i spodlał rodzaj ludzki:Ty im nie przebaczysz(Iz.2)


Pn sie 02, 2004 1:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ponieważ nie chcialabym, by rozmył sie temat asienkki viewtopic.php?t=1897
dlatego dyskusje dotycząca konkretnych przykazan przenoszę tu :)

godunow napisał:

Cytuj:
Gość
Wysłany: Nie Lis 07, 2004 8:58 Temat postu: Re: Przyzwolenie...
--------------------------------------------------------------------------------

Asinka pisze cytuje przykazania Cytat:
Cytat:
Dziesięć przykazań Bożych
Jam jest Pan Bóg twój:
1) Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną,
2) Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremnie,
3) Pamiętaj, abyś dzień święty święcił,
4) Czcij ojca twego i matkę twoją,
5) Nie zabijaj,
6) Nie cudzołóz,
7) Nie kradnij,
8 ) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu,
9) Nie pożądaj żony bliźniego twego,
10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest.



Mojżezz dostał trochę inne przykazania

W Twoim zestawie 9 ii 10 w rzeczywistości stanowią jedno. przykazanie

A brakuje. II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań.
Dlaczego brakuje?
Czy mozna zmieniać prawa Boga..?

iblijna wersja Dekalogu:

"Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli."

I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań.
III. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.
IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale siódmego sabat Pana, Boga twego, jest; nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość , który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go.
V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
VI. Nie będziesz zabijał.
VII. Nie będziesz cudzołożył.
VIII. Nie będziesz kradzieży czynił.
IX. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu.
X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.(Wg przekładu ks. Wujka 2 Mjż 20,3-17)

Godunow..

Pozdro..!


ponadto, by nie kręcic sie wokol tego samego, proponuję zapoznanie sie z dotychczasowymi wyjasnieniami, dotyczącymi II przykazania:

viewtopic.php?t=684&postdays=0&postorder=asc&highlight=przykazania&start=0


Pn lis 08, 2004 9:34
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Trzeba czekać w wielkim ucisku i wierzyć że czas jest bliski!


...a łyżka na to: - NIEMOZLIWE!!!!!


Pn lis 08, 2004 13:50

Dołączył(a): Pn lip 26, 2004 10:19
Posty: 5
Post 
Taavi czyżby Świadkowsko-Brooklinowskie Strażnicowe pranie mózgu??

A co do II przykazania na początek porównać Kpł 26; 1-2 patrz czcić przybytek Pana.

Pozdrawiam

_________________
Un repas sans fromages
n'est pas un repas francais


Cz lis 11, 2004 22:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL