Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 12:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Władca tego świata 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post Władca tego świata
Często trzeba uświadomić ludziom, że Bóg nie ponosi odpowiedzialności za powszechne dziś zło. Osobom wierzącym często wpaja się, że Bóg jest władcą tego świata, że dawno temu zadecydował o naszym losie i że z jakichś tajemniczych, niezbadanych powodów zsyła na ludzkość udręki. Nauki te są fałszywe. Co więcej, zniesławiają Boga i obarczają Go winą za zło i cierpienia. Być może przyjdzie nam ‛wyprostować’ tę sprawę z pomocą Słowa Bożego (2 Tym. 3:16). To nie Bóg Ojciec Jehowa -ani jak wy wierzycie Bóg Jezus- jest władcą obecnego złego systemu rzeczy — jest nim Szatan Diabeł.

1Jana 5:19
Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.

Łuk 4:5 Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, 6 i rzekł do niego: „Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę.

Jana 12:31 Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz.

Jana 14:. 30 Już nie będę wiele z wami mówił, bo nadchodzi władca świata. A on nic we mnie nie ma,

2 Kory 4:4 wśród których bóg tego systemu rzeczy[świata BT] zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga. 5


Jehowa nie ustala z góry losu stworzeń rozumnych — każdemu daje swobodę wyboru pomiędzy dobrem a złem (Powt. Pr. 30:19). Ponadto nigdy nie jest źródłem zła — nienawidzi go i troszczy się o tych, którzy niewinnie cierpią (Hioba 34:10; Prz. 6:16-19; 1 Piotra 5:7). w07 15.5 1:8

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn wrz 29, 2008 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Kajtku, Twój post został usunięty jako niedotyczący tematu :-)
Wszelkie prywatne uwagi możesz pisać do Jacka, korzystając z opcji "Prywatna Wiadomość" - w skrócie PW

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr paź 01, 2008 11:50
Zobacz profil
Post Re: Władca tego świata
Jacek.J napisał(a):
Często trzeba uświadomić ludziom, że Bóg nie ponosi odpowiedzialności za powszechne dziś zło.


Bóg katolicki jest bogiem wszechwiedzącym i wszechmocnym. Tworząc świat i człowieka zaplanował je w każdym szczególe. Znał już wtedy jakie skutki przynosić będą stworzone przez niego mechanizmy. Skoro tak, to znaczy, że jeżeli widzimy w świecie zło, to albo to nie jest złem dla Boga albo Bóg celowo je stworzył.


Pt paź 03, 2008 0:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Aton, ponieważ jest to dział oparty na Biblii, bardzo proszę, byś swoje zdanie, jakie zamieszczasz w tym dziale, popierał jej tekstem - w przeciwnym razie Twoje posty będą usuwane.

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt paź 03, 2008 6:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post Re: Władca tego świata
Jacek.J napisał(a):
To nie Bóg Ojciec Jehowa -ani jak wy wierzycie Bóg Jezus- jest władcą obecnego złego systemu rzeczy — jest nim Szatan Diabeł.

Doprawdy?

"Czyż zdarza się w mieście nieszczęście,
by Pan tego nie sprawił?" Am 3,6

"Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko." Iz 45,7

"Ja zabijam i Ja sam ożywiam,
Ja ranię i Ja sam uzdrawiam,
że nikt z mojej ręki nie uwalnia" Pwt 32,39

"Ty zaś chcesz szukać wielkich rzeczy dla siebie? Nie szukaj! Sprowadzę bowiem nieszczęście na wszelkie ciało - wyrocznia Pana - lecz tobie dam twoje życie jako zdobycz wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz" Jr 45,5

"Czyż nie pochodzi z ust Najwyższego
i niedola, i szczęście?" Lm 3,38


Pt paź 03, 2008 9:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post Re: Władca tego świata
Zencognito napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To nie Bóg Ojciec Jehowa -ani jak wy wierzycie Bóg Jezus- jest władcą obecnego złego systemu rzeczy — jest nim Szatan Diabeł.

Doprawdy?

"Czyż zdarza się w mieście nieszczęście,
by Pan tego nie sprawił?" Am 3,6

"Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko." Iz 45,7

"Ja zabijam i Ja sam ożywiam,
Ja ranię i Ja sam uzdrawiam,
że nikt z mojej ręki nie uwalnia" Pwt 32,39

"Ty zaś chcesz szukać wielkich rzeczy dla siebie? Nie szukaj! Sprowadzę bowiem nieszczęście na wszelkie ciało - wyrocznia Pana - lecz tobie dam twoje życie jako zdobycz wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz" Jr 45,5

"Czyż nie pochodzi z ust Najwyższego
i niedola, i szczęście?" Lm 3,38



Wersety te są wyrwane z kontekstu proroctw które są odnośnie konkretnych okresów historii. W taki sposób – cytując wyrwane z kontekstu zdania- można udowodnić że biblia uczy iż nie ma Boga.<

Biblia Poznańska >10:4 Niezbożny w swej zuchwałości okazuje Jahwe wzgardę: „Nie będzie karał! Nie ma Boga!” — to całe jego rozumowanie.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pt paź 03, 2008 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Piszesz tak jakbyś sam w poście otwierającym ten temat dał dłuższe fragmenty.
Najlepiej przedstaw w jaki sposób kontekts zmienia znaczenie fragmentów które podałem, skoro tak twierdzisz.


Pt paź 03, 2008 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Zencognito napisał(a):
Piszesz tak jakbyś sam w poście otwierającym ten temat dał dłuższe fragmenty.
Najlepiej przedstaw w jaki sposób kontekts zmienia znaczenie fragmentów które podałem, skoro tak twierdzisz.


Temat ogólnie i jednoznacznie wskazuje na to iż Bóg Jehowa – czy według rozumienia KK Bóg Jezus- nie ponosi winy za zło i nie jest inicjatorem zła. Natomiast ty cytujesz np. Amosa który prorokował ok. 825 r.p.n.e. za czasów króla Uzjasza [Azariasza] królestwa Judy i królów Jeroboama II i Zachariasza królestwa Izraela, a więc w najgorszym z okresów buntów Żydów przeciwko Bogu Jehowie. Żydzi skoro zawarli z Bogiem przymierze [ umowę ] że będą mu posłuszni – za to będą ich spotykać od Boga błogosławieństwa- a za łamanie Bożych Praw będą ich spotykać nieszczęścia. I na to Żydzi się zgodzili. Ponieważ nie przestrzegali praw Bożych zgodnie z przyjętym przymierzem [ umową] Bóg z wielkim ociąganiem się, niezasłużoną – dla Żydów- wyrozumiałością i życzliwością po wyczerpaniu się Boga cierpliwości wymierzył – i tu trzeba podkreślić z wielką skromnością- im sprawiedliwość tak jak im obiecał, a na co Żydzi się zgodzili. Podobnie lecz w innym okresie historii było z proroctwem Jeremiasza, Izajasza itp. Obrazowo mówiąc była to forma karcenia Bożego celem korygowania swego ludu , a nie celowe wyrządzanie zła. Na podobieństwo Ojca który za to że syn poważnie rozrabiał był strofowany wielokrotnie słownie – bez skutku- w końcu przebrał miarkę i ojciec wymierzył synowi najsurowszą formę skarcenie tj. lanie pasem po tyłku. Czy to znaczy że ojciec jest złym człowiekiem bo przylał dziecku Pasem? Nie.

Przysłów 5:22 Niegodziwca złapią jego własne uchybienia i zostanie schwytany w powrozy własnego grzechu. 23 Umrze z braku karcenia i dlatego, że wskutek ogromu swej głupoty schodzi na manowce.
23:13 Nie szczędź chłopcu karcenia. Jeśli go zbijesz rózgą, nie umrze. 14 Bij go rózgą, by wyzwolić jego duszę z Szeolu.
I tak samo rozumieli to pierwsi chrześcijanie
Hebr 12:4 Zmagając się z owym grzechem, jeszcze nie stawialiście oporu aż do krwi, 5 lecz całkowicie zapomnieliście o usilnej zachęcie skierowanej do was jako synów: „Synu mój, nie bagatelizuj karcenia od Jehowy ani nie ustawaj, gdy jesteś przez niego korygowany, 6 bo kogo Jehowa miłuje, tego karci; doprawdy, smaga każdego, kogo przyjmuje za syna”.
7 To, co znosicie, służy karceniu. Bóg obchodzi się z wami jak z synami. Bo jakiż to syn, którego ojciec nie karci? 8

Tak że podane przez ciebie wersety wskazują w szerszym kontekście że Bóg nie jest zły tylko sprawiedliwie wymierza swemu ludowi karcenie które jest wyrazem miłości i dbałości by jego lud nie zapominało o prawach i przykazaniach które dają życie.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pt paź 03, 2008 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Nieźle, Twoje wyjaśnienie jest rozsądne. Jak będę miał czas sprawdzę, czy ma zastosowanie do wszystkich fragmentów, które wymieniłem.


Pt paź 03, 2008 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 07, 2008 14:41
Posty: 12
Post 
Jacku mieszasz kilka różnych rzeczy po to, aby udowodnić swoje słowa:
1. że to Bóg jest "autorem" zła
2. że Bóg jest niby odpowiedzialny za nie
3. że diabel jest władcą tego świata

Prześledźmy jednak cytaty, których użyłeś dla potwierdzenia swoich słów.
1) 1Jana 5:19 - wyraz "świat" w Biblii często odnosi się do ludzi, którzy Boga odrzucili, np.:
- J 15,18 "Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził." - ewidentnie oznacza tu tych ludzi, którzy Boga odrzucili
- J 1,10 "Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał" - czy nie jest tu raczej mowa o ludziach zamkniętych na Boga? Nie zaś o świecie w dosłownym znaczeniu tego słowa

Dlatego też to nie diabeł jest władcą świata (świata w dosłownym znaczeniu), ale Bóg, zgodnie m.in. z:
- Ps 24, 1-2 "Do Pana należy ziemia i to, co ją napełnia, ŚWIAT (kapitaliki moje) i jego mieszkańcy. Albowiem On go na morzach osadził i utwierdził ponad rzekami."
- Ps 89, 12-14 "Twoje jest niebo i Twoja jest ziemia, Ty założyłeś świat wraz z tym, co go napełnia; Ty stworzyłeś północ i południe; Tabor i Hermon wykrzykują radośnie na cześć Twego imienia. Ty masz ramię pełne potęgi, mocna jest ręka Twoja i Twoja prawica wzniesiona."
- Wj 9, 29 (rozmowa Mojżesza z faraonem) "Odpowiedział mu Mojżesz: «Gdy wyjdę z miasta, wyciągnę dłonie do Pana. Grzmoty ustaną, a gradu nie będzie więcej, byś poznał, że ziemia należy do Pana."
- Wj 19,5 (sam Bóg mówi, że ziemia jest Jego) "Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia."

2) Łuk 4:5 - to, że diabeł mówi, że wszystkie królestwa są mu poddane jest bardzo proste do wytłumaczenia. Przecież naród żydowski uważał się za jedyny wybrany naród, dlatego też wszystkie inne były dla niego pogaństwem pod panowaniem diabła, natomiast tylko on był pod opieką bożą. I było to logiczne, ponieważ wszystkie te narody były grzeszne, a jak mówi 1J 3,8a "Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku..." Tak więc diabeł zwyczajnie opisał ówczesny "stan rzeczy".

3) Jana 12:31 - to samo, co w punkcie 1.

4) Jana 14:. 30 - tutaj można polemizować z przytoczonym przez Ciebie fragmentem. Otóż W wersji Nowego Świata na określenie diabła jest "władca świata", ale w innych przekładach jest "władca TEGO świata". Ale, pomijając to, tak samo można wytłumaczyć to rzekome władztwo nad światem.

5) 2 Kory 4:4 - i znowu Nowy świat jako jedyny ma określenie "bóg tego systemu rzeczy". Pozostałe mają "bóg tego świata". Poza tym właśnie ten fragment mówi jasno, że niewiernym diabeł zaślepił umysły, co zgadza się z tym, co napisałem w punkcie 2.

To, że Bóg jest władcą wszechświata, nie oznacza oczywiście, że mamy Go winić za wszelkie zło na ziemi. Większość zła czynią ludzie, którzy dali się skusić właśnie diabłu.


Pt gru 19, 2008 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Temat ogólnie i jednoznacznie wskazuje na to iż Bóg Jehowa – czy według rozumienia KK Bóg Jezus


zbytnio uprościłeś, Jacku, wg KK wierzymy w Boga Ojca wszechmogącego i Jezusa Chrystusa, Syna Jego i Ducha Świętego, który od Ojca i Syna pochodzi - są to 3 osoby boskie, które są Bogiem - Trójcą Przenajświętszą.
Jezusa, jako Boga-człowieka poznajemy w Nowym Testamencie, w Starym Testamencie Bóg objawia się jako "Jestem, który Jestem" - Jahwe.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pt gru 19, 2008 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
Cytuj:
zbytnio uprościłeś, Jacku, wg KK wierzymy w Boga Ojca wszechmogącego i Jezusa Chrystusa, Syna Jego i Ducha Świętego, który od Ojca i Syna pochodzi - są to 3 osoby boskie, które są Bogiem - Trójcą Przenajświętszą.
Jezusa, jako Boga-człowieka poznajemy w Nowym Testamencie, w Starym Testamencie Bóg objawia się jako "Jestem, który Jestem" - Jahwe.


I tak "owieczka" zamknęła powtższą dyskusię. Dopuki będzie funkcjonował ten nie biblijny dogmat o trójcy, to osoby z uporem trwające przy takim wizerunku Boga nie dostrzegą spójności Biblii. Nadal będzie Bóg starego testamentu i nowego testamentu i jeszcze jakaś tajemnicza trójca.
Czy Jacek naprawdę zbytnio upraszcza? Czy prawda o Bogu musi być somplikowana? Dlaczewgo zatem znaczna większość tych, którzy chodzili z Jezusem, byli to ludzie prości?
(Dzieje 4:13) (...)A gdy oni zobaczyli otwartość Piotra i Jana oraz spostrzegli, że są to ludzie niewykształceni i prości, zdumieli się. Zaczęli też rozpoznawać, że ci bywali z Jezusem;

Już w czasach Jezusa grupy ludzi "uczonych" uzurpowali sobie prawo, do wykładni prawdy o Bogu - niestety większość nawet nie uznała Jego Syna Jezusa Chrystusa jako Mesjasza. Nie zrozumiała Jego pozycji wówczas i podobnie jest dzisiaj. Jehowa jest Stwórcą nas wszystkich i dał nam wszystkim Swoje Słowo, abyśmy modli Go poznawać. Róbmy zatem z niego użytek i używajmy tego wspaniałego daru Jehowy, jakim jest zdolność myślenia.

(1 Kronik 28:9) (...)„A ty, Salomonie, synu mój, znaj Boga twego ojca i służ mu sercem niepodzielnym i duszą radosną; bo Jehowa bada wszystkie serca i dostrzega każdą skłonność myśli. Jeżeli będziesz go szukał, da ci się znaleźć;(...)

(Dzieje 17:26-27) (...)On też z jednego człowieka uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby zamieszkiwały na całej powierzchni ziemi, i on ustanowił wyznaczone czasy oraz ustalone granice zamieszkiwania ludzi, 27 aby poszukiwali Boga, czy by nie mogli go niejako namacać i rzeczywiście znaleźć, choć właściwie nie jest on daleko od nikogo z nas.

Moim zdaniem owieczko , to nie Jacek upraszcza prawdę o Bogu, lecz jego rozmówcy tą Prawdę komplkują. Czy zastanawiałaś się nad tym, że może być inaczej? Czy tylko jest tak, bo tak musi być i już!?

(Izajasza 45:5) (...)Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego. Oprócz mnie nie ma Boga.(...)

Skoro takie słowa wypowiada Bóg Jezusa, to nie wolno nad nimi przejść do pożądku dzienneg.

Pozdrawiam.

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Pn sty 26, 2009 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Cytuj:
Skoro takie słowa wypowiada Bóg Jezusa, to nie wolno nad nimi przejść do pożądku dzienneg.


to kim w takim razie, Zbyszku, jest dla Ciebie Jezus, skoro Jahwe jest Jego Bogiem?
Domyślam się, że zaprzeczasz Boskości Jezusa. A przecież na samym początku Ewangelii Jana czytamy:
Cytuj:
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pn sty 26, 2009 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2008 10:30
Posty: 317
Post 
Owieczka_in_black napisał(a):
Cytuj:
Skoro takie słowa wypowiada Bóg Jezusa, to nie wolno nad nimi przejść do pożądku dzienneg.


to kim w takim razie, Zbyszku, jest dla Ciebie Jezus, skoro Jahwe jest Jego Bogiem?
Domyślam się, że zaprzeczasz Boskości Jezusa. A przecież na samym początku Ewangelii Jana czytamy:
Cytuj:
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.


To nie ja zaprzeczam boskości Jezusa. Słowo Boże - Biblia stanowi dla mnie najlepsze żródło informacji o Stwórcy. On sam poprzez Pismo Święte informuje, wszystkich, którzy pragną Go poznawać o Sobie i Jego synu, który razem z nim był współtwórcą wszystkiego.
Poznanie prawdy o Jezusie jest bardzo ważne. Biblia mówi: „To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa”(Jana 17:3).
W I wieku n.e. uczniowie Jezusa z Nazaretu byli całkowicie przekonani, że to on jest zapowiedzianym Mesjaszem (Jana 1:41). Ja analizując Bblię również mam to przekonanie.
Dalej kim Jezus jest dla mnie? Jehowa za pośrednictwem proroków biblijnych przekazał dość dokładny opis przyszłych czynów i przeżyć Mesjasza. Spełnianie się tych licznych proroctw pomogło bezbłędnie go rozpoznać. A zapowiedziany Mesjasz miał konkretne zadanie do wykonania. To ma związek i z nami, żyjącymi obecnie - mną i Tobą również. Już nie będę wracał do dziejów narodu z którego Mesjasz pochodził, bo temat obszerny.
Ten opisany fakt, kiedy głos z niebios, mówi: "To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem” (Mateusza 3:16, 17), wyrażnie pokazuje, że Jezus nie jest Tym, co wypowiada te słowa. Kiedy Jan to wszystko zobaczył i usłyszał, nie miał wątpliwości, że Jezusa przysłał Bóg (Jana 1:32-34). To właśnie w chwili otrzymania ducha Bożego (czynnej siły Bożej) Jezus stał się Mesjaszem, czyli Chrystusem, wyznaczonym na Wodza i Króla (Izajasza 55:4).
Jezus przed przyjściem na ziemię żył w niebie. Micheasz nie tylko zapowiedział, że Mesjasz urodzi się w Betlejem, ale też wspomniał, iż jego pochodzenie sięga „czasów zamierzchłych” (Micheasza 5:2). Sam Jezus wielokrotnie mówił, że zanim się urodził jako człowiek, przebywał w niebie (Jana 3:13; 6:38, 62; 17:4, 5). Gdy był niebiańskim stworzeniem duchowym, cieszył się szczególną więzią z Jehową.
Jezus jest „jednorodzony” (Jana 3:16). Oznacza to, że tylko jego Bóg stworzył osobiście, a potem posłużył się nim do stworzenia wszystkiego innego (Kolosan 1:16). Poza tym wyłącznie Jezusa nazwano „Słowem” (Jana 1:14), o czym też wspomniano w cytowanym przez Ciebie fragmencie. A zatem przemawiał on w imieniu Boga.

Zapewne wiesz czemu najwięcej uwagi poświęcał Jezus w swojej ziemskiej działalności. Przede wszystkim ogłaszał „dobrą nowinę o królestwie”. Mówił więc o Królestwie Bożym — niebiańskim rządzie, który obejmie władzę nad całą ziemią i zapewni posłusznym ludziom niezliczone błogosławieństwa (Mateusza 4:23).
Sam Jezus wyjaśniłod kogo pochodziła ta nowina? : „To, czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał” — do Jehowy (Jana 7:16). Właśnie do Jego Boga.
Dla mnie Jezus dał najwspanialszy wzór lojalności i posłuszeństwa wobec Boga, - nie samego siebie. Sam często postępowa bym inaczej, ale miłość do Boga i pragnienie jak najwiernieszego naśladowania Jego Syna, często mobilizuje mnie do rezygnowania z własnych zachcianek, czy nawet pragnień. Nie czyni to naturalnie mnie z tego powodu jakiegoś męczennika, bo robię to z miłości i wdzięczności do mego Stwórcy za wszystko co mi dał i to co jeszcze przygotował ludziom.

Jezus Owieczko, to dla mnie wspaniały człowiek, który swoją męczeńską śmiercią, złożył okup i za mnie. Odkupił to co utracił swym grzesznym czynem Adam. Taka jest istota okupu wogółe. Równowartość - doskonałe życie za takie samo. A co Twoim zdaniem Owieczko utracił Adam, życie w niebie, czy na ziemi? Jakie życie dzięki ofierze Jezusa możemy zyskać ponownie? Jezus, dochowując wierności aż do śmierci, otworzył przed nami widoki na życie wieczne w raju na ziemi — życie zgodne z pierwotnym zamierzeniem Jehowy.
(Psalm 37:29) "(...)Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze(...)"
Sam Jezus tak powiedział: "(Jana 20:17) (...)Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’(...)

W Słowie Bożym - Biblii, nie ma słowa o trójjedynym bogu. Takiego słowa nawet nie ma. Odpowiadając na Twoje pytanie odpowiem Ci, że Jezus jest dla mnie tym o kim Bóg sam mówi w Swoim słowie, czyli Jego ukochanym, Jednorodzonym, Pierworodnym Synem.
Jego Ojcem jest Sywórca wszystkiego Bóg Jehowa.
Jezus jest Królem w Nibiańskim Królestwie Jego Ojca

Pozdrawiam.

_________________
"Żaden człowiek nie umocni się niegodziwością, lecz korzeniami prawych nic nie zachwieje"
(Przysłów 12:3)


Wt sty 27, 2009 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 2:22
Posty: 196
Post 
zbyszek58-61 napisał(a):
Jezus Owieczko, to dla mnie wspaniały człowiek, który swoją męczeńską śmiercią, złożył okup i za mnie.


Ileż to można wałkować?

św. Jan napisał(a):
Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.


Efez - Brooklyn 1:0

zbyszek58-61 napisał(a):
W Słowie Bożym - Biblii, nie ma słowa o trójjedynym bogu. Takiego słowa nawet nie ma.


Słowa "Jehowa" też nie ma w Biblii.


Wt sty 27, 2009 23:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL