Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Nie ma sprawy.


Pt wrz 28, 2018 7:33
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Myślę, że najodpowiedniejsze jest wydanie Biblii używane w Kościele Rzymskokatolickim.


So kwi 06, 2019 10:57
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
A to w Kościele Greckokatolickim albo Asyrysjkokatolickim używa się innych wydań?


So kwi 06, 2019 11:20
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Quinque napisał(a):
A to w Kościele Greckokatolickim albo Asyrysjkokatolickim używa się innych wydań?


Powiem Ci szczerze, że tego nie wiem.
Jestem rzymskim katolikiem i ufam Kościołowi, dlatego napisałem, że najodpowiedniej używać takiego wydania Biblii, jakie używa Kościół Rzymskokatolicki.


So kwi 06, 2019 13:01
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Chodzi o to że Kościół Rzymski jest częścią Kościoła Katolickiego. Tak jak Kościół Grecki czy Asyrysjki


So kwi 06, 2019 14:00
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Wiem o tym. Nie wiem tylko czy to oznacza, że we wszystkich tych Kościołach używane jest najnowsze wydanie Biblii Tysiąclecia.


So kwi 06, 2019 14:03
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
GżegożBżęczyszczykiewicz napisał(a):
Wiem o tym. Nie wiem tylko czy to oznacza, że we wszystkich tych Kościołach używane jest najnowsze wydanie Biblii Tysiąclecia.
No na pewno w Kościele asyryjskim, na Bliskim Wschodzie używają Biblii Tysiąclecia, czyli przekładu na język polski.


So kwi 06, 2019 14:21
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
GżegożBżęczyszczykiewicz napisał(a):
Wiem o tym. Nie wiem tylko czy to oznacza, że we wszystkich tych Kościołach używane jest najnowsze wydanie Biblii Tysiąclecia.


Nie chodzi o tłumaczenie. Tylko o to ile Biblia posiada ksiąg. A moim zdaniem to jest najważniejsze. Jeżeli ma wszystkie 72 księgi to znaczy że można czytać do woli


So kwi 06, 2019 14:49
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
A jeżeli dwie Biblie różnych wydań mają wszystkie 72 Księgi, ale każda z nich jest przetłumaczona inaczej w ten sposób, że np. werset inaczej będzie rozumiany z jednej, a jeszcze inaczej z drugiej Biblii, to która jest właściwa?

Wydaje się że ważne jest, aby tłumaczenia były zawsze bezpośrednio z oryginałów, bez względu na to na jaki język. Następnie chodzi o to, żeby z poszczególnych wersetów nie wynikało coś zupełnie innego, jeżeli przetłumaczymy ST z hebrajskiego na niemiecki i z hebrajskiego na polski.


So kwi 06, 2019 15:33

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Osobiście przeczytałem od deski do deski przekład Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie (oprócz apokryfów) i Przekład Nowego Świata .

Polecam przeczytać obie wersje aby mieć porównanie i szerszy pogląd na tą sprawę .


Cz maja 12, 2022 7:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
logika napisał(a):
Osobiście przeczytałem od deski do deski przekład Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie (oprócz apokryfów) i Przekład Nowego Świata .

Polecam przeczytać obie wersje aby mieć porównanie i szerszy pogląd na tą sprawę .

Czytaj interlinearny i konkordat Stronga jak chcesz mieć najwyższą jakość i dokładność. Dobre do drobiazgowego studiowania Biblii.


Cz maja 12, 2022 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
[ciach... tu nie ma miejsca dla promowania wizji Świadków Jehowy. Na forum jest odpowiedni temat do dyskusji z członkami tej społeczności. M.]


Pt maja 13, 2022 8:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL