Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
nolda napisał(a):
Po pierwsze, możesz jako osoba nie mająca problemów z językiem polskim, możesz mi objaśnić znaczenie słowa „poniżek” które użyłaś powyżej?

Twoja złosliwość nie ma końca. Zwyczajna literówka wynikająca z mojego bezwzrokowego pisania (nie patrzę na monitor i wysyłam). Mimo to dziękuję za zwrócenie na to uwagi.
nolda napisał(a):
Po drugie: jak sobie wyobrażasz odkrycie owego oryginału, skoro do tej pory odkrywano jedynie skrawki, ostatnio w Qumran. To jest zwyczajne chciejstwo.

To nie ja sobie wyobrażam. Ja wiem, że żadnego oryginału nikt nigdy nie odkryje. Jeśli cokolwiek jeszcze sie znajdzie to najwyżej jakies skrawki, jakie odnaleziono w Qumran.
Najwyraźniej chcesz mi koniecznie dokopać i czytasz wyrwane z kontekstu wypowiedzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr wrz 26, 2018 21:40
Zobacz profil
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Postaram się pamiętać na przyszłość, że nazywanie kogoś "panią katechetką" to rynsztokowy język. Jakoś sam do tej pory o tym nie pomyślałem, ale skoro sama uważasz to za określenie wulgarne, to pewnie masz rację.


Śr wrz 26, 2018 21:50
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Skrawki czego odnaleziono w Qumran, potrafisz odpowiedzieć, czy będziesz nadal krążyć i imputować dokopanie?
A na monitor należy patrzeć Pani Katechetko, jeżeli nie potrafi się pisać "bezwzrokowo".


Ostatnio edytowano Śr wrz 26, 2018 21:58 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr wrz 26, 2018 21:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
akruk napisał(a):
Postaram się pamiętać na przyszłość, że nazywanie kogoś "panią katechetką" to rynsztokowy język. Jakoś sam do tej pory o tym nie pomyślałem, ale skoro sama uważasz to za określenie wulgarne, to pewnie masz rację.
Ręce opadają poniżej podłogi :? Nic nie mówiłam o wulgarnym języku, ale o argumentowaniu ad personam, a taki sposób dyskusji nie należy do kulturalnej konwersacji.
nolda napisał(a):
Skrawki czego odnaleziono w Qumran, potrafisz odpowiedzieć, czy będziesz nadal krążyć i imputować dokopanie?

Ty nazwałeś odkrycia z Qumran skrawkami. Dla mnie to nie są skrawki.

A na monitor patrzę, ale nie zawsze i tego nawyku już nie zmienię. Nie zamierzam tez uczyć się bezwzrokowego pisania. Pisze bardzo szybko i nie szukam liter na klawiaturze. Nie zamierzam się starać o posadę stenotypistki.
No i widzę, że nie tylko akruka boli moja profesja :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr wrz 26, 2018 21:55
Zobacz profil
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Małgosiaa, godzina 22:55 napisał(a):
akruk napisał(a):
Postaram się pamiętać na przyszłość, że nazywanie kogoś "panią katechetką" to rynsztokowy język. Jakoś sam do tej pory o tym nie pomyślałem, ale skoro sama uważasz to za określenie wulgarne, to pewnie masz rację.
Ręce opadają poniżej podłogi :? Nic nie mówiłam o wulgarnym języku
Na dodatek bezwstydna kłamczucha:
Małgosiaa, poprzedni wpis, godzina 20:57 napisał(a):
Sam natomiast dyskutujesz przy pomocy rynsztokowego języka.


Śr wrz 26, 2018 22:05

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Małgosiaa napisał(a):
Ręce opadają poniżej podłogi :? Nic nie mówiłam o wulgarnym języku, ale o argumentowaniu ad personam, a taki sposób dyskusji nie należy do kulturalnej konwersacji.


Zaiste, ręce opadają.

Dobra rada na przyszłość - daruj sobie używanie związków frazeologicznych, których znaczenia nie rozumiesz.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr wrz 26, 2018 22:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Dla mnie ataki personalne są tożsame z rynsztokiem, bo kulturalny człowiek dyskutuje na argumenty merytoryczne. Piaskownica jest dla dzieci.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr wrz 26, 2018 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Małgosiaa napisał(a):
Dla mnie ataki personalne są tożsame z rynsztokiem, bo kulturalny człowiek dyskutuje na argumenty merytoryczne. Piaskownica jest dla dzieci.


Fajnie, że dla Ciebie, ale wedle Regulaminu na forum obowiązuje język polski, w którym związki frazeologiczne mają określone znaczenie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr wrz 26, 2018 22:18
Zobacz profil
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Skrawki czego odnaleziono w Qumran, potrafisz odpowiedzieć, czy będziesz nadal krążyć i imputować dokopanie?

Ty nazwałeś odkrycia z Qumran skrawkami. Dla mnie to nie są skrawki.

To co napisałaś jest kłamstwem, proszę przeprosić. Poniżej cytuję po raz któryś twoje słowa:
Małgosiaa napisał(a):
Po drugie: jak sobie wyobrażasz odkrycie owego oryginału, skoro do tej pory odkrywano jedynie skrawki, ostatnio w Qumran. To jest zwyczajne chciejstwo.

I nadal proszę o odpowiedź o jakich skrawkach odnalezionych w Qumran pisałaś? I może powiesz czym są dla ciebie.


Śr wrz 26, 2018 22:22

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Małgosiaa napisał(a):
Ja wiem, że żadnego oryginału nikt nigdy nie odkryje. Jeśli cokolwiek jeszcze sie znajdzie to najwyżej jakies skrawki, jakie odnaleziono w Qumran.


Możesz podać źródło, dowód, na podstawie którego twierdzisz, że nie odkryją, a jeżeli już to jakieś skrawki?


Cz wrz 27, 2018 10:39
Zobacz profil
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
george45 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Ja wiem, że żadnego oryginału nikt nigdy nie odkryje. Jeśli cokolwiek jeszcze sie znajdzie to najwyżej jakies skrawki, jakie odnaleziono w Qumran.
Możesz podać źródło, dowód, na podstawie którego twierdzisz, że nie odkryją, a jeżeli już to jakieś skrawki?
Taki sam jak w przypadku innej wypowiedzi, na temat możliwości użytkowniczki IrciaLilith:
Małgosiaa napisał(a):
nie znasz języków starożytnych i nie jesteś w stanie poznać ich już na tyle, aby móc tłumaczyć Biblię.
czyli apodyktyczne ssanie z palca. Mimo gołosłownych zapewnień w rodzaju "Gdybologii nie uprawiam".


Cz wrz 27, 2018 10:46

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
Że co? Że ja nie jestem wstanie? Małgosiu -Niby na jakiej podstawie tak sądzisz, skoro nie uprawiasz gdybologii?
Jedyne co moim zdaniem stoi na przeszkodzie to brak odpowiedniej motywacji, chyba że insynuujesz na tyle niski poziom mojego intelektu że jest to nie wykonalne, ale sądzę że nie poniżyłabyś się do zakamuflowanego ataku personalnego, więc zapewne masz dobre argumenty.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 15:00
Zobacz profil
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
akruk napisał(a):
Widać, jak została załatwiona sprawa ostatniego z tych dopisków, bardzo ważnego w czasach sporów doktrynalnych w starożytności, kiedy powstał
Bezedura. Najstarsze łacińskie rękopisy zawierające c.J. pochodzą z VII wieku. Greckie – z X. To już było długo po Nicei i I Konstantynopolu. Oraz po konwersji większości zachodnich ludów barbarzyńskich na prawosławie. Może w sporze z ostatnimi lombardzkimi arianami ten fragment był użyty. Ogólnie jednak już dawno było po ptakach i ruchy ariańskie czy macedońskie były już w zaniku.


Cz wrz 27, 2018 15:37
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
zefciu napisał(a):
akruk napisał(a):
Widać, jak została załatwiona sprawa ostatniego z tych dopisków, bardzo ważnego w czasach sporów doktrynalnych w starożytności, kiedy powstał
Bezedura. Najstarsze łacińskie rękopisy zawierające c.J. pochodzą z VII wieku.
Dla ciebie bezedura, boś ignorant. Pryscylian pod koniec IV wieku, właśnie w starożytności, cytuje comma Johanneum:
Cytuj:
Sicut lohannes ait: Tria sunt, quae testimonium dicunt in terra: aqua, caro et sanguis, et haec tria in unum sunt, et tria sunt, quae testimonium dicunt in caelo: Pater, Verbum et Spiritus, et haec tria unum sunt in Christo lesu

Jak mówi Jan: Trzej są, którzy dają świadectwo na ziemi: woda, ciało i krew, a ci trzej są jednym, i trzej są, którzy dają świadectwo w niebie: Ojciec, Słowo i Duch, a ci trzej są jednym w Jezusie Chrystusie.
Na synodzie w Kartaginie w roku 484, w związku z kontrowersją ariańską:
Cytuj:
...Joannis Evangelistae testimonio comprobatur. Ait namque: Tres sunt qui testimonium perhibent in coelo: Pater, Verbum et Spiritus Sanctus, et hi tres unum sunt.

...świadectwo Jana Ewangelisty dowodzi. Albowiem mówi: Trzej są, którzy składają świadectwo na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej są jednym.

Podobnie Contra Varimadum Arianum z IV/V wieku:
Cytuj:
Item ipse ad Parthos: Tres sunt, qui testimonum perhibent in terra: aqua, sagnvis et caro, et tres in unum sunt. Et tres sunt, qui testimonum perhibent in coelo: Pater, Verbum et Spiritus, et tres unum sunt

Również do Partów [tj. pierwszy list Jana]: Trzej są, którzy składają świadectwo na ziemi: woda, krew ciało, i trzej są jednym. I trzej są, którzy składają świadectwo na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, i trzej są jednym.
Świadczy to o tym, że comma Johanneum pochodzi ze starożytności, została dodana do niektórych rękopisów i była aktywnie wykorzystywana w walkach doktrynalnych.


Cz wrz 27, 2018 17:08
Post Re: Jakie wydanie Pisma Świętego wybrać?
No cóż, przyznam, że nie wiedziałem o tym, że comma jest aż tak stara. Nie dyskutowano jej np. na Soborach Powszechnych, gdzie doktryna Trójcy została zdefiniowana. O jej wykorzystaniu w dyskusjach z Arianami na Zachodzie (ale także przez heretyków przeciwko trynitarzom, jak sam pokazałeś) nie wiedziałem. Dzięki za oświecenie.


Pt wrz 28, 2018 6:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL