Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1031 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna strona
 KONKURS BIBLINY2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post KONKURS BIBLINY2
Niniejszy temat swoim charakterem odbiega nieco od dotychczasowych na Forum. Jego założeniem bowiem jest stworzenie płaszczyzny dla rozmów, wymiany myśli, wyjaśniania wątpliwości, czy też wzajemnego poznania się Uczestników konkursu biblijnego

Nie jest to natomiast miejsce polemik, sporów czy dyskusji z katolickim podejściem do Pisma Świętego. Jest to możliwe w wielu innych tematach na Forum.

Dlatego też bardzo proszę, aby pamiętać o specyfice tego tematu.


Ostatnio edytowano Pn sty 26, 2009 14:00 przez saxon, łącznie edytowano 1 raz



So sty 24, 2009 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
No to ruszamy :) - Pierwsze pytania podane - Stary temat zamknięty i przeniesiony :)


So sty 24, 2009 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 09, 2003 21:39
Posty: 150
Post 
no i karher się budzi ze snu zimowego :)
Takie konkursy są genialne...

dlaczego ? a dlatego, że do dziś pamiętam z poprzednich pytań
i odpowiedzi jakieś dziwne szczegóły... np. ile razy ktoś coś tam...

albo: Maria Magdalena, która to Maria i czemu nie akurat ta o której myślą wszyscy :D

o ile kilometrów oddalona jest jedna wioska od drugiej...

Takie to ciekawe wspomnienia z poprzednich konkursów,
a zdobyta wiedza rzeczywiście nie zastąpi żadnych nagród !
Teraz b. często w momencie kiedy zaczyna się Liturgia Słowa
aż uśmiech pojawia mi się na twarzy...
kiedy pomyślę o tym ile czasu czegoś tam szukałam :D
i ile dowiedziałam się przy okazji szukania jakiegoś szczegółu.


Po tych krótkich wywodach :D które są znakiem gotowości..
Do startu... gotowi :)

_________________
"Bóg jest Miłością a tych których kocha On doświadcza"
http://www.karola.alleluja.pl
http://www.emaus.diecezja.gda.pl


So sty 24, 2009 23:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 11:10
Posty: 248
Post 
a ja się boję...

Bo pamiętam jak było przy poprzednim konkursie - wciągnął mnie i pochłonął. Nie wiem, czy ks. Adam dodaje jakieś narkotyki do pytań konkursowych - że jak się je przeczyta, to TRZEBA tak długo szukać odpowiedzi aż się ją znajdzie?
Pierwsza tura, trzytygodniowa zachęciła mnie, bo na pewno znajdę czas, by pogrzebać w żródłach. Ale potem... Dwoje dzieci, z czego jedno nonstop chorujące, praca zawodowa, dwa razy w tygodniu zespół ludowy, przygotowanie Starszego Synka do I Komunii... A to wszystko często po 3 godzinach snu w nocy (bo Młodszego Synka trzeba czasem nawet i 6 razy inhalować w ciągu jednej nocy:(). No i to co wszyscy: obiady, sterty prasowania, prania, sprzątania...
Mój Mądry Mąż mówi: "Zacznij, a co będzie dalej - zobaczysz". Tylko, że jak ja już coś zacznę, to potem chcę trwać.
Ojejejej, ale mam zgryz...
A póki co: chronologię listów pawłowych próbuję już ustalić na podstawie 4 źródeł i każda chronologia inna;)


N sty 25, 2009 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Stawiam się na wezwanie! Pozdrawiam wszystkich konkursowiczów i życzę wytrwałości. Oby znów udało się odpowiedzieć na czas we wszystkich etapach. A bywa ciężko.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


N sty 25, 2009 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
No właśnie, co robić w przypadku niezgodności źródeł? Jeśli podam np. jedną chronologię i powołam się na uznane źródło, to mam nadzieję odpowiedź zostanie zaliczona?

Inna sprawa, że samo datowanie listów ma głównie wtedy sens, gdy dane źródło uznaje pawłowe jego autorstwo - są autorzy, którzy jeśli dowiedli że danego listu nie napisał Paweł - w ogóle go nie datują (a jeśli już, to bardzo zgrubnie).

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


N sty 25, 2009 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Dobrze Was znowu widzieć :))))))))))))))))

aż wierzyć się nie chce, że to już trzy i pół roku minęły od czasu rozpoczęcia poprzedniego Konkursu :o

karher - mam nadzieję, że nie zaśniesz w trakcie :D

mamalgosia - a może dla Ciebie ten Konkurs ma polegać na uczeniu się nie tyle treści Pisma Świętego, co sztuki wyboru między tym co ważne, a tym co najważniejsze, tym do czego Cię "ciągnie", a tym co powinnaś zrobić przede wszystkim? A wyniki? Ważniejsze są te w życiu niż na liście konkursowej :)

goostaf - no też tej wytrwałości Ci życzę :)

Vroobelek - przypomnę jeden z podpunktów Regulaminu:

Cytuj:
Pkt 6.
d) Podstawowym i nadrzędnym w stosunku do innych źródłem informacji używanym w Konkursie jest V wydanie Biblii Tysiąclecia wraz ze wstępami i przypisami, chyba, że w danym pytaniu wyraźnie zostanie stwierdzone inaczej.


Pozdrawiam wszystkich :)


N sty 25, 2009 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
@Saxon: dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście nie doczytałem - sądziłem, że chodzi tylko o tekst.

Będę więc kibicował z boku, bo tekst BT5 mam już w postaci Biblii Jerozolimskiej, a kupowanie wydania specjalnie dla wstępów i przypisów nie ma chyba sensu.

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


N sty 25, 2009 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 11:10
Posty: 248
Post 
Wróbelku, możesz korzystać z wersji internetowej


Pn sty 26, 2009 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 11:10
Posty: 248
Post 
Saxonie, niewykluczone, że masz rację...
Pożyjemy, zobaczymy.

A że minęło 3,5 roku, to rzeczywiście wprost nie do wiary!


Pn sty 26, 2009 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 17, 2006 19:45
Posty: 77
Post 
Chyba też się przyłączę do konkursu :)


Pn sty 26, 2009 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
z tym przyłączaniem się do Konkursu to lepiej uważać.. bo po krótkim czasie, może się okazać, że dotychczasowi znajomi zaczynają się dyskretnie odsuwać na bezpieczną odległość i zaczynają przejawiać dziwną awersję do osoby świętego Pawła ;)
przez pierwsze 1-3 doby przejawiają oni bowiem jeszcze dużo sympatii i zapału do pomocy przy dociekaniu o czym też autor myślał zadając takie czy inne pytanie.. ale po dłuższym czasie.. - może być różnie ;)

A tak poważnie to serdeczne pozdrowienia dla Konkursowiczów :)

Dla Cie karher szczególnie ciepłe - witaj po latach :)

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Pn sty 26, 2009 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
Przez św. Pawła straciłem punkty w pierwszym Konkursie Biblijnym: napisałem że spadł z konia, a ojciec prowadzący obciął mi punkty…
Oby teraz apostoł był bardziej przychylny.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Pn sty 26, 2009 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 13:26
Posty: 163
Post 
Również chciałabym przyłączyć się do konkursu biblijnego,właściwie to nigdy w takim nie brałam udziału, tym bardziej,że trzy i pól lata temu mnie tutaj -wśród Was- nie było!
Do dyspozycji mam Pismo Swięte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych- opracował zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Benedyktynów Tynieckich, wydanie trzecie,poprawione
Wydawnictwo Pallottinum Poznań-Warszawa 1980

Kiedy rusza konkurs??? :)


Pn sty 26, 2009 12:33
Zobacz profil
Post 
Konkurs juz ruszył. Wszystkie informacje masz tutaj:
http://biblia.wiara.pl/?grupa=6&art=123 ... 1232710270


W weekend nie miałam czasu nawet zaglądnąć do pytań, ale dziś chyba powyciągam wszystkie moje książki, linki i inne materiały i zacznę poszukiwania :)

Fajnie, że zbierają się pozostali uczestnicy dawnego konkursu :) Witajcie :)
Nowi tez witajcie :)


Pn sty 26, 2009 12:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1031 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL