Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69
 KONKURS BIBLINY2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 7:06
Posty: 19
Post 
Z radościa informuję, że otrzymałem dzisiaj przesyłkę z pięknym kubkiem, długopisem, dwiema ksiażkami i dyplomem. Dziekuję, pozdrawiam wszystkich uczestników konkursu. Specjalne podziękowania dla księdza organizatora konkursu.


Śr lip 01, 2009 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 13:55
Posty: 6
Post 
Stan napisał(a):
Z radościa informuję, że otrzymałem dzisiaj przesyłkę z pięknym kubkiem, długopisem, dwiema ksiażkami i dyplomem.


ja też, ja też! Bardzo się cieszę, wszystko jest śliczne, jedną z książek już przeczytałam :D A dyplom-niespodzianka: coś wspaniałego! Dziękuję!


Śr lip 01, 2009 20:23
Zobacz profil
Post 
Wszystkim zmagającym się z pomysłowością PL i Jemu samemu ;)
- na podstawie wypowiedzi z Forum :) [nie pamiętam, jak tu się robi akapity, więc dałam odstępy]

Czekaj Pawle, ja Ci pokażę!

Startuję z poślizgiem dwóch tygodni. O nowej edycji konkursu biblijnego dowiaduję się przypadkiem z opisu koleżanki na gg. Na szczęście etap wstępny jest dłuższy i zdążam wysłać odpowiedzi. Równie zakręcone, jak pytania. Do ostatniej chwili mam wątpliwości. Przerzucam nerwowo dostępne mi książki, budzę się w środku nocy, żeby sprawdzić, czy nie umknął mi jakiś ważny szczegół, a to dopiero początek kilkumiesięcznych zmagań. Z własną niewiedzą, słabością i ... św. Pawłem Chwalipiętą, który nieustannie opisuje swoje osiągnięcia. Kilkakrotne czytanie jego Listów, kojarzących mi się wyłącznie z przechwałkami i Hymnem o Miłości jest dla mnie swoistym umartwieniem, ale idę w zaparte. Gdybym zrezygnowała, apostoł mógłby powiedzieć: Patrz, ja tyle zrobiłem, a ty nawet pytań o mnie się wystraszyłaś... Nie dam mu tej satysfakcji.

Mam sześć wydań Biblii do wyboru, ale nie ma wśród nich obowiązującej konkursowiczów BT V. Trzeba kombinować. Tekst biorę z Biblii Jerozolimskiej, zeskanowane przez saxona wstępy do Listów dostaję mailem od vroobelka, pozostają jeszcze przypisy i komentarze, których nikomu skanować się nie chciało. Biblię można sobie kupić (i dać mężowi w prezencie, żeby jakoś zakup uzasadnić), albo pożyczyć. Los mi sprzyja. Właściwą wersję posiada mój spowiednik. Jestem gotowa dokonać tymczasowej zamiany, ale ksiądz nie wymaga zostawienia zastawu. Tym lepiej dla mnie- zawsze to jedna wersja komentarzy więcej. Tylko półroczny okres pożyczki budzi zdziwienie, ale czego się nie robi, żeby mnie pogodzić ze św. Pawłem. Sama Biblia – choć jest podstawą- nie wystarczy. Uzbrajam się w kilka książek i tak przygotowana wsiadam na konkursowego konika, który już za pierwszym zakrętem wysadza mnie z siodła. Ilu autorów- tyle wersji odpowiedzi. Widzę ciemność.

Zadania są różne. Podejrzanie proste, na które można wygogloogować odpowiedź w ciągu pięciu minut, a pozostały czas poświęcić na tropienie pułapek, lub spędzające sen z powiek, zagadkowe, zmuszające do poszukiwań - Pisma Świętego z komentarzami dla ofiar pomysłowości Autora Natchnionego (znanego tez jako PL), które uwzględnia wszelkie możliwe (a czasem również wydawałoby się - niemożliwe) skojarzenia danego fragmentu PŚ z otaczającą nas współcześnie (choć nie tylko) rzeczywistością, jeszcze nikt nie wydał. Kiedy sławne „Eureka” następuje o 3.52 rano, pojawia się pytanie, czy warto się jeszcze kłaść? A może to już nałóg i trzeba szukać ośrodka terapii uzależnień, gdzie są życzliwi ludzie, którzy zrozumieją, pomogą, a nawet wesprą męża w opiece nad dziećmi ... Czasem saxon się lituje i uroczyście ogłasza, że nie ma żadnych pułapek, ale niektórzy i tak wiedzą swoje. Doświadczenie uczy: Paweł jest obywatelem dwóch miast, choć jest tylko jedno obywatelstwo, a wszyscy znani sekretarze apostoła ograniczają się do jednego. Po 2300 w niedzielę pojawiają się odpowiedzi i staje się jasne, gdzie komuś czegoś zabrakło. Nic to- znów nowe pytania doprowadzają do rozstroju nerwowego przy pierwszym czytaniu (Brakuje orzeczenia w zdaniu ? – tylko przy pierwszych dziesięciu czytaniach), świat staje się piękniejszy, noce krótsze, a oczy nabierają barw od wpatrywania się w ekran monitora i wertowania kart Mądrej Księgi. Niektórym brakuje wrażeń i oczekują pytań wymagających znajomości języków w stylu: „w jednym z listów św. Paweł przyrównuje człowieka wiary do pewnego naczynia z określoną zawartością. W którym? i w jakich słowach ujmuje to Vulgata - proszę określić poszczególne części mowy i zdania w języku oryginalnym? – dzięki Bogu Prowadzący tych pomysłów zdaje się nie dostrzegać. Za to w trosce o nasze zdrowie psychiczne, rozważa zamknięcie Forum. Tymczasem dyskusja wre, niczym na ateńskiej Agorze. Zgrabne, niezbyt nachalne odpowiedzi są w cenie. Czytam, co wymyślają rywale i wysyłam drugą, poprawioną wersję odpowiedzi, w której właściwie piszę to samo innymi słowami. Trzecia dociera już po czasie- rozkładanie na czynniki pierwsze pytań tak mnie wciągnęło, że zapomniałam, że tym razem maile są przyjmowane tylko do godz. 20-tej. Nie tylko ja. Koleżanka robiła wszystko, żeby wrócić z pracy przed 23 i choć cel osiągnęła, nic jej z tego nie przyszło. Dura lex, sed lex.

Wesołą atmosferę wprowadza pytanie o owoce światłości, zadane w tygodniu poprzedzającym wybory. Jak pisać o prawie i sprawiedliwości podczas ciszy wyborczej, żeby nie być oskarżonym o prowadzenie bezprawnej kampanii J ?

Ks. Adam publicznie przyznaje się do własnej głupoty, której dowodem ma być nowy konkurs. Nie ma dużych wymagań. Wszak w konkursie może brać udział każdy, bez względu na wiek i wykształcenie, a żeby spełnić oczekiwania Prowadzącego, należy napisać jedynie prawidłową odpowiedź. Są trzy prawidłowe? Zamiast się domyślać, co Autor miał na myśli, nie zaszkodzi odpowiedzieć: "pierwszy raz sprzeciwił się tu, ale postąpił wbrew dopiero tu.. natomiast sprzeciwił się werbalnie za czym poszły jego czyny dla odmiany tu.." Żartobliwie jest nazywany Podmiotem Lirycznym. Niektórzy idą za nim przez Biblię jak za lampą Aladyna, chociaż nie zawsze spełnia nasze życzenia: żeby nie było więcej Tego Listu, ani pytań z wyrazem „wszystkie” ... Czasem radość z poznania nowego terminu, oraz zadowolenie z siebie odbiera rozsądek i czujność. I znów saxon okazuje się sprytniejszy.

Wszyscy grają w zielone. Farciarz, komu uda się wylosować przedmiot marzeń ogółu- zielony długopis z logo portalu. Kiedy strata punktu odbiera motywację i nawet świadomość zdobycia regulaminowej nagrody głównej, którą jest lepsze poznanie i zrozumienie Pisma Świętego nie pomaga, przypomnienie o możliwości zdobycia wiarowego gadżetu działa jak środek dopingujący. Tylko nieliczni miłośnicy prozy Grzegorczyka woleliby dostać w nagrodę za swój trud miłosierdzie z dziurawym kajakiem. – I na to jest sposób: „Umów się z księdzem na spowiedź w porcie (optymalnie porcie niedużym, rzecznym..) – ktoś życzliwie radzi, jak zrealizować pragnienie.

Czasem trzeba wybrać między ważnym, a ważniejszym- pracą, rodziną, po prostu realnym życiem, a konkursem. Mój wybór boli i do końca się waham. Do końca tury zostało kilka godzin, mam wątpliwości, czy dobrze odpowiedziałam i wymawiam sobie, że akurat teraz musiałam się umówić na spowiedź. Wbrew moim obawom, dokonany wybór przynosi radość. Godzę się w myślach ze stratą punktu i pierwszego miejsca. Ogłoszenie wyników i niespodzianka- wciąż jestem na prowadzeniu. Warto było ryzykować stratę jednej rzeczy, żeby otrzymać obie. W dobrych zawodach wystąpiłam, bieg ukończyłam, wiary ustrzegłam. Czas na odpoczynek.


Pt lip 03, 2009 18:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 19:33
Posty: 51
Post 
Baranku - :-D !!!


So lip 04, 2009 10:45
Zobacz profil
Post 
Cytuję:
..."Ks. Adam publicznie przyznaje się do własnej głupoty, której dowodem ma być nowy konkurs. Nie ma dużych wymagań. Wszak w konkursie może brać udział każdy, bez względu na wiek i wykształcenie, a żeby spełnić oczekiwania Prowadzącego, "...
-----------------------
Mimo wszystko baranku Ci się bardzo dziwię.
Ani z racji wieku, wykształcenia, pozycji społecznej i znajomości z tym człowiekiem NIE WYPADA CI UŻYWAĆ takiego słownictwa, określeń. Choćby to było i prawdą, to jest coś takiego jak dobre wychowanie, TAKT, takt pedagogiczny, a ponoć masz coś z nauczycielstwa.
Nie brałam udziału w konkursie. Ale w życiu nie posunęłabym się do takiej zgryźliwości. Potem siądziesz z saxonem przy jednym stole i prosto spojrzysz mu w oczy? Zastanów się.


N lip 05, 2009 22:27
Post 
Joda- saxon to czytał i sam wyraził chęć zamieszczenia na stronie :) - a słowa są Jego- poczytaj temat konkursowy ;) I trochę więcej poczucia humoru życzę :)


N lip 05, 2009 22:32

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post 
Nie wiem baranku dlaczego , ale drażni mnie ta duża czarna owca, chyba się jej nawet boję, może da się ją usunąć ? :?


Pn lip 06, 2009 10:07
Zobacz profil
Post 
mnie drażni Twój nick- zmienisz ? :)
A poważnie- nic zmieniać nie będę. Ty boisz się owcy, ktoś inny nietoperza (tak, raz podpis zmieniałam z tego powodu i był to pierwszy i ostatni raz) i tak trzeba by w kółko zmieniać :? Podpis wyraża mnie, podoba mi się i zostanie. Być może kiedyś zostanie zastąpiony ... inną owcą- ale też czarną ;) Kiedyś- teraz nie mam czasu szukać.


Pn lip 06, 2009 10:44

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 15:47
Posty: 113
Post 
ok. ,jeśli się baranku czujesz urażona , to przepraszam, a co do mojego pseudonimu, to jest jak najbardziej słuszny, ale nic więcej na ten temat nie mogę napisać , pozdrawiam.


Pn lip 06, 2009 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 11, 2009 9:15
Posty: 327
Post 
[quote="anioł a co do mojego pseudonimu, to jest jak najbardziej słuszny, ale nic więcej na ten temat nie mogę napisać , pozdrawiam.[/quote]


Jesteś aniołem ? :shock:

_________________
Trudno jest dżwigać świadomość własnych porażek.Jeszcze trudniej dżwigać kamienie sumienia.A już najtrudniej dostrzec i dżwignąć człowieka.


Pn lip 06, 2009 12:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 09, 2003 21:39
Posty: 150
Post 
nieco spóźniona jestem :)
ale również dziękuję za konkursik !!!!

Nowa wiedza, zapał do czytania Pawła,
nowe tłumaczenie Biblii na półce to tylko kilka efektów konkursowych.

Mobilizacja do działania i walka z lenistwem to było dopiero doświadczenie !

_________________
"Bóg jest Miłością a tych których kocha On doświadcza"
http://www.karola.alleluja.pl
http://www.emaus.diecezja.gda.pl


N lip 12, 2009 21:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1031 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL