Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Adam i Ewa a Kain 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:25
Posty: 153
Post 
r4dz10 napisał(a):
a ja się zastanawiam, jak wszyscy mogą pochodzić od Adama i Ewy? mieli dwóch SYNÓW, nie było mowy o córeczce. młody kreacjonizm obalony :D

Zamiast gadać bzdury weź dziecko zajrzyj do Bibli a jak nie masz to sobie kup.
Rdz 5,4 "A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki"

_________________
Ps 17,15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem.


Śr lip 22, 2009 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 18, 2009 7:43
Posty: 52
Post 
ksiega rodzaju mowi że kain miał żone, Ewa mogła mieć córkę chociaż Pismo Świete o tym nie mówi


Śr lip 22, 2009 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:25
Posty: 153
Post 
Zbigniew1993 napisał(a):
ksiega rodzaju mowi że kain miał żone, Ewa mogła mieć córkę chociaż Pismo Świete o tym nie mówi

Mówi za to że Adam miał córki:
Rdz 5,4 "A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki"

_________________
Ps 17,15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem.


Śr lip 22, 2009 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 18, 2009 7:43
Posty: 52
Post 
to prawda


Śr lip 22, 2009 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2009 15:49
Posty: 83
Post 
maro110 napisał(a):
czemu w takim razie nie zlikwidował tego drzewa.. nie ogrodził go czymś .. tylko wiedząc jak się sprawa potoczy pozwolił na to- rodzic wychowujący małe dziecko nie tylko powie np. 3 latkowi nie otwieraj tej szafki bo są tam noże i możesz się pociąć, zrobić sobie krzywdę ale także stara się tak umieścić noże żeby dziecko nie dosięgło..
jako Bóg wszechwiedzący wiedział że tak się wydarzy więc czemu potem tak grzmiał i karał tych biednych ludzi i udawał obrażonego??


Nie udawał obrażonego. To Twoja skrajna nadinterpretacja.
Drzewo nie było ogrodzone, bo Bóg pozostawił wolność. Mogli zerwać owoc z tego drzewa. Nie musieli zachowywać tego zakazu.
Zauważ, że złamali ten zakaz dopiero po "interwencji" węża. Wcześniej przyjmowali za coś naturalnego to, że z tego drzewa nie można spożywać owoców, że należy przestrzegać tego co powiedział Bóg. Wąż skusił a człowiek podążył za tą pokusą.

maro110 napisał(a):
pytanie 2
jeśli Bóg uczynił człowieka na podobieństwo swoje to czemu nie chciał żeby znał dobro i zło?? co to za życie bez rozróżniana dobra?? nie ma wtedy wolnej woli.. bo nie rozumiemy życia .. to tak jakby być "zombi" bez radości i smutku.. beż śmiechu i łez.. okropieństwo !!

Ale oni znali dobro. Wiedzieli, że posłuszeństwo jest dobre. Wiedzieli też, że nieposłuszeństwo jest złe. Dlatego właśnie, jak wyżej już napisałam, dopiero za namową zerwali owoc.
Może płakali, ale z radości. Cierpienie i smutek są konsekwencją grzechu pierworodnego i zerwania tej wyjątkowej więzi z Bogiem, jaka była w raju. Dlaczego mieli być smutni skoro byli tak blisko Boga? Czy myślisz, że w niebie też będziemy się smucić?

maro110 napisał(a):
pytanie 3
jeśli adam i ewa nie znali dobra i zła to skąd mieli wiedzieć że źle czynią zrywając owoc i łamiąc zakaz Boga??

Podejrzewam, że tak podstawową wiedzę jak ta, że złamanie zakazu jest czymś złym było wpisane w prawo naturalne. Oni po prostu wiedzieli, tak jak wie małe dziecko, że jeśli mama czy tata mówi "nie" to tak nie można czynić.


Śr lip 22, 2009 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
noah44 napisał(a):
r4dz10 napisał(a):
a ja się zastanawiam, jak wszyscy mogą pochodzić od Adama i Ewy? mieli dwóch SYNÓW, nie było mowy o córeczce. młody kreacjonizm obalony :D

Zamiast gadać bzdury weź dziecko zajrzyj do Bibli a jak nie masz to sobie kup.
Rdz 5,4 "A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki"

wystarczyło poprawić, a nie poniżać noaszku.

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Śr lip 22, 2009 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 13:25
Posty: 153
Post 
r4dz10 napisał(a):
noah44 napisał(a):
r4dz10 napisał(a):
a ja się zastanawiam, jak wszyscy mogą pochodzić od Adama i Ewy? mieli dwóch SYNÓW, nie było mowy o córeczce. młody kreacjonizm obalony :D

Zamiast gadać bzdury weź dziecko zajrzyj do Bibli a jak nie masz to sobie kup.
Rdz 5,4 "A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki"

wystarczyło poprawić, a nie poniżać noaszku.

przepraszam.
po prostu jest na tym forum tyle z dupy wziętych błędnych i fałszywych "poglądów" nie popartych żadnym dowodem że się człowiek może zdenerwować.

_________________
Ps 17,15 Ja zaś w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, powstając ze snu nasycę się Twoim widokiem.


Śr lip 22, 2009 14:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 17:05
Posty: 1061
Post 
wypowiedziałem się o czymś, na czym się zbyt dobrze nie znam, tu był mój błąd. ale koniec OT :D

_________________
"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." - Albert Einstein


Śr lip 22, 2009 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 22:13
Posty: 49
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Hehe, a powiedzcie kto to sobie wszystko wymyslil, ze to rzekomo mezczyzna zostal pierwszy stworzony. Pewnie historię tę pisał jakiś facet i zrozumiałe, że swoją płeć rzekomo wywyższył i pewnie pisał w czasach,gdy kobiecie odmawiano prawa do edukacji pojmowanej w ramach "tamtych czasów", wiec zrozumiale ze nie mogla kobieta skonfrontowac tego tekstu i swoja teorie przedstawic. Kto wie, moze to kobieta byla pierwsza hehe. A nawet przyjmujac te zasade kolejnosci to wazniejsze od mezczyzn sa zwierzeta, bo przeciez były przed rodzajem ludzkim, hehe. Ale w drugą stronę, skoro nakoncu były najdoskonalsze istoty, to kobiety sa najdoskonalsze, dlatego w nich tak duzo milosci, cierpliwosci, tolerancji,checi wspolpracy-cechy najblizsze Bogu....chociaz i tak niezrozumiale dlaczego by bog stworzył jednych mniej boskimi od drugich, prawda... proszęoWasze zdania :)


N lis 29, 2009 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Hehe, to ja Ci odpowiem tak: ja też uważam, że kobiety są doskonalsze od mężczyzn, i właśnie dlatego Bóg postanowił wywyższyć mężczyznę - żeby mu oddać sprawiedliwość :D Niech ma przynajmniej tyle, hehe :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 29, 2009 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Johnny99 napisał(a):
...kobiety są doskonalsze od mężczyzn, i właśnie dlatego Bóg postanowił wywyższyć mężczyznę - żeby mu oddać sprawiedliwość :D Niech ma przynajmniej tyle, hehe :D

Właśnie - to mężczyzna wiecznie przejmuje się, że za słaby, że za krótki itp. :oops:
Natomiast całkiem serio, Jezus weryfikuje wszystkie wątpliwości i swoim postępowaniem ukazuje, iż kobieta posiada tę samą godność dziecka Bożego jaką ma mężczyzna. Więc dla mnie osobście nie ma problemu pod tytułem - kto ewentualnie został stworzony pierwszy.


N lis 29, 2009 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 22:13
Posty: 49
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Oj nie zgodzę się, bo skoro jak twierdzisz mazli, ze mamy te sama godnosc dzieci bozych, to po jaka cholere komus oddawać "sprawiedliwosc", same sprzeczności i w wypowiedziach i w Biblii...eh


Pn lis 30, 2009 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Kinga... napisał(a):
Oj nie zgodzę się, bo skoro jak twierdzisz mazli, ze mamy te sama godnosc dzieci bozych, to po jaka cholere komus oddawać "sprawiedliwosc", same sprzeczności i w wypowiedziach i w Biblii...eh

Owego "oddania sprawiedliwości" użył Johnny99 w celach humorystycznych. Zresztą moja odpowiedź miała podobny ton. Natomiast nie widzę sprzeczności w Biblii.


Pn lis 30, 2009 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 22:13
Posty: 49
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Poruszając problem oczekiwałam poważnych odp. a nie traktowania tego jak powód do żartowania, myslalam, ze spotkam tutaj powazniejszych ludzi... a co do sprzecznosci-jest tego bardzo dużo, jest nawet leksykon sprzecznosci faktow biblijnych i nauk biblijnych, ja nie wierzę w ten stek bzdur, a pisałąm bo chcialam poznac zdanie osob wierzacych, jak widza tę sprae swoim chrzescijanskim okiem...


Pn lis 30, 2009 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Adam i Ewa a Kain
Kinga, i po co ta ściema - dla ciebie Biblia to stek bzdur, więc niczyjego zdania wcale nie chciałaś poznać, tylko chciałaś sobie trochę pokpić z chrześcijan. Chcesz poważnych odpowiedzi, to sama spoważniej. Nikt normalny nie zaczyna poważnej dyskusji o czymś, co i tak już uważa za stek bzdur. Prawda czy nie ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lis 30, 2009 12:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL