Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 funkcja biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 11:44
Posty: 84
Post funkcja biblii
Może pytanie wydaje się banalne, ale dla mnie jest to problem!

Jakie jest znaczenie i jaka jest funkcja bibliii w chrześcijaństwie?


Wt gru 14, 2004 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hmm... brzmi troche jak praca domowa ;)

Neo a jak Ci sie wydaje jaka jest funkcja Biblii? Zastanow sie co jest w niej zawarte a znajdziesz jej znaczenie :)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt gru 14, 2004 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 11:44
Posty: 84
Post 
To nie jest praca domowa. Pozatym ja nie robie zadań domowych z religii!

Ja nie chce rozważać ja chcę wiedzieć!

Pozdrawiam


Wt gru 14, 2004 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pismo Święte (Biblia) zawiera treść Objawienia, czyli tego, co Bóg powiedział ludziom o Sobie, świecie, itd. Określa to, w co wierzę i Komu wierzę.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt gru 14, 2004 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Neo chyba troche duzo wymagasz, cale pokolenia sie nad tym zastanawialy, a Ty chcesz wiedziec wszytko.

Pozna powiedziec ze to sa swiadectwa ludzi zyjacych w roznych epokach ingerecji Boga w zycie ludzkie. Ale te swiadectwa sa wspolnym dzielem, cos jak gra na cztery rece na fortepianie. Dzielo czlowieka i dzielo Ducha Swietego. Jest to opisanie wydarzen, modlitwy, przypowiesci itd. wypowiedziane kiedys ale jesli czytane, szczegolnie w Kosciele to urzeczywiscniajace sie dzis.

Jest to tez slowa Ojca skierowane do wszystkich i do kazdego osobno.
Kazdego dnia to slowo jest do nas skierowane inaczej, by oswietlic rzeczywistosc danego dnia.

No jako wstep to chyba wystarczy


Wt gru 14, 2004 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 11:44
Posty: 84
Post 
wiking napisał(a):
Neo chyba troche duzo wymagasz, cale pokolenia sie nad tym zastanawialy


Czyli mam przez to rozumieć, że chrześcijaństwo nie wiem po co uznaje pismo, chciarz jest częścią chrześcijaństwa?


Wt gru 14, 2004 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Nie to nie do konca tak, ale Twoje pytanie jest troche za szerokie.

Bo Biblia jest jednym z fundamentow wiary calego Kosciola i poszczegolnych osob. Jest to niekonczaca sie rozmowa Boga z ludzmi i ze swoim ludem.

Ale pytanie co to jest, moze wzbudzic w zasadzie jaka koliew odpowiedz. Moze zaciesnisz pytanie do czym jest dla was konkretnie, albo czym jest dla Kosciola, albo cos w tym rodzaju. Po sama Bibilia to kawelek papieru, (kiedys papirusu), albo literki zapisane w sieci. Odpowiedzia na Twoje pytanie moze byc jest to 72 ksiag i co, to Ci cos tlumaczy?


Wt gru 14, 2004 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 11:44
Posty: 84
Post 
To moze inaczej zadam pytanie:

Czym jest biblia dla Kosciola?


Wt gru 14, 2004 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
KKK
Cytuj:
81 Pismo Swietejest mowa Boza, utrwalona pod natchniem Ducha Swietego na pismie
Razem z tradycja tworzy calosc przekazana przez Chrystusa i Ducha Swietego apostolom i pozniej im naspepcom. (ostatnie zdanie to proba syntezy)

I. Chrystus - jedyne Słowo Pisma świętego

101 Bóg, zstępując w swej dobroci, by objawić się ludziom, przemawia do nich ludzkimi słowami: "Słowa Boże, wyrażone językami ludzkimi, upodobniły się do mowy ludzkiej, jak niegdyś Słowo Ojca Przedwiecznego, przyjąwszy słabe ciało ludzkie, upodobniło się do ludzi".

102 Przez wszystkie słowa Pisma świętego Bóg wypowiada tylko jedno Słowo, swoje jedyne Słowo, w którym wypowiada się cały:

Pamiętajcie, że to samo Słowo Boże rozciąga się na wszystkie księgi, że to samo Słowo rozbrzmiewa na ustach wszystkich świętych pisarzy. To Słowo, które było na początku u Boga, nie potrzebuje sylab, ponieważ nie jest zależne od czasu.

103 Z tego powodu Kościół zawsze czcił Pismo święte, podobnie jak czci Ciało Pana. Nie przestaje ukazywać wiernym Chleba życia branego ze stołu Słowa Bożego i Ciała Chrystusa.

104 W Piśmie świętym Kościół nieustannie znajduje swój pokarm i swoją moc, ponieważ przyjmuje w nim nie tylko słowo ludzkie, ale to, czym jest ono rzeczywiście: Słowo Boże. "W księgach świętych Ojciec, który jest w niebie, spotyka się miłościwie ze swymi dziećmi i prowadzi z nimi rozmowę"


To pierwszy fragment, nie chce stwarzac taciemcow.[/quote]


Wt gru 14, 2004 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 11:44
Posty: 84
Post 
Już wiem to co chciałem wiedzieć, dzięki 8)


Śr gru 15, 2004 6:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Tak malo?
Jeszcze jest fragment o Duchu Swietym.


Śr gru 15, 2004 16:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL