Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 11:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 28, 2010 12:05
Posty: 79
Post "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
'
Pan Jezus powiedział:
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.” (...J 3:3)
"Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
----------------------------------------


Pismo Święte mówi na temat upamiętania, uwierzenia ewangelii,
poznania Pana Jezusa Chrystusa, nawrócenia, napełnienia Duchem Świętym, nowo narodzenia, rozkoszowania się Panem i zbawienia.
Bóg zadbał o to aby człowiek wiedział o potrzebie nowego narodzenia
i dał nam wyraźne wskazówki. Myślę, że każdy człowiek bez względu na swój obecny światopogląd powinien się o tym dowiedzieć.


=> Kilka fragmentów:
-------------------------------

J 12:46 "Ja jako światłość przyszedłem na świat,
aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie."

"Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania;
ponieważ ty odrzuciłeś poznanie, i Ja ciebie odrzucę" (Oz 4:6...)

Dz 17:30 "Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy
, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali "

"Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże
, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii." (...Mk 1:15)

Iz 55:6-7 "Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go,
dopóki jest blisko! Niech bezbożny porzuci swoją drogę,
a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga,
gdyż jest hojny w odpuszczaniu!"

J 14:21 "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich,
ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje,
tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."

J 14:24 "Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega,
a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał."

Mk 11:25 "A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu,
aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia."

2Tm 3:16-17 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,
do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,
aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."

Ef 5:10 "Dochodźcie tego, co jest miłe Panu."

1Tes 4:3-6 "Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa,
aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu,
nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga,"

Dz 3:19 "Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,"

Mt 12:30 "Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie zbiera, rozprasza."

Jl 2:12-13 "Wszakże jeszcze teraz mówi Pan:
Nawróćcie się do mnie całym swym sercem, w poście, płaczu i narzekaniu!
Rozdzierajcie swoje serca, a nie swoje szaty, i nawróćcie się do Pana, swojego Boga, gdyż On jest łaskawy i miłosierny,
nierychły do gniewu i pełen litości, i żal mu karania!"

Ps 81:10 "Niech nie będzie u ciebie boga innego I nie kłaniaj się bogu obcemu!"

Ps 145:20 "Pan strzeże wszystkich, którzy go miłują, Ale wszystkich bezbożnych wytraci."





"Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije." (...J 7:37)

"Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.
Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim,
że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." (...Rz 10:8-9)

Ap 3:20 "Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi,
wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."

J 17:3 "A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga
i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."

Mk 16:16 "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."

*"nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie;
bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali." (...J 4:23)

*J 3:6 "Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest."

"Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)

*"Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa
na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego." (...Dz 2:38}

*"Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą." (...Lk 11:13)

*Ez 36:26 "I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza,
i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste."

*Mk 16:17 "A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli:
w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,"

*J 7:38 "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo,
z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej."

*Rz 8:14 "Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."

* 1Kor 14:1 "Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe,
a najbardziej o to, aby prorokować."

*"starajcie się gorliwie o dar prorokowania i językami mówić nie zabraniajcie;" (...1Kor 14:39)

"Chrystus Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem." (...Ef 5:23)

*2Kor 5:17 "Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło,
oto wszystko stało się nowe."

*1Kor 6:9-11 "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą?
Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy,
ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.
A takimi niektórzy z was byli; aleście obmyci, uświęceni,
i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego."

Ps 37:5 "Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni."

Ps 37:4 "Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje!"

Prz 8:17 "Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie."

J 6:47 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny."

Rz 10:17 "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe."

Hbr 11:6 "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

*"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego." (...J 3:5)

*Ga 5:22-24 "Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami."

Mt 7:13-14 "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."





* o darach Ducha Świętego pisze Paweł w liście do Koryntian rozdział 12, 13 i 14
na ten temat polecam wykład 3a
viewtopic.php?f=53&t=23960
_______
Cytaty: Biblia Warszawska, wydanie 1975
__________________________________

J 12:46;Oz 4:6;Dz 17:30;Mk 1:15;Iz 55:6-7;J 14:21;J 14:24;
Mk 11:25;2Tm 3:16-17;Ef 5:10;1Tes 4:3-6;Dz 3:19; Mt 12:30;
Jl 2:12-13;Ps 81:10;Ps 145:20;J 7:37;Rz 10:8-9;Ap 3:20;
J 17:3;Mk 16:16;J 4:23;J 3:6;J 3:7;Dz 2:38;Lk 11:13;
Ez 36:26;Mk 16:17;J 7:38;Rz 8:14;1Kor 14:1;1Kor 14:39;
Ef 5:23;2Kor 5:17;1Kor 6:9-11;Ps 37:5;Ps 37:4;Prz 8:17;
J 6:47;Rz 10:17;Hbr 11:6;J 3:5;Ga 5:22-24;Mt 7:13-14

Uwaga:
wymienione wyżej fragmenty można zobaczyć w różnych przekładach:
http://biblia.apologetyka.com/read
Jeśli chcesz, możesz wkleić w okienko podane wyżej oznaczenia wersetów, - wszystkie razem, wybierz [Opcje], jakie chcesz wydanie i kliknij [Wyświetl]

Podobnie można zrobić tutaj:
http://apologetyka.com/biblia/?language=pl&menu=show
Wklej razem wszystkie oznaczenia wersów w okienko, kliknij [Wyświetl] i pokażą się szukane fragmenty w trzech przekładach.
_______


1) Czy jesteś dobrym człowiekiem? Are You a Good Person?
http://www.youtube.com/watch?v=WDKIOEkN ... r_embedded

2) Miernik dobra The Good-O-Meter
http://www.youtube.com/watch?v=q6eJBpmw ... r_embedded

3) Dlaczego Jezus? Why Jesus?
http://www.youtube.com/watch?v=8nWCsVudn5U

4) Clip O nas i o Nim
http://www.youtube.com/watch?v=cyheJ480 ... re=related

5) Yeshua
http://www.youtube.com/watch?v=l0g9RMyd ... re=related

6) Messiah
http://www.youtube.com/watch?v=bwJJjLkO ... re=related
Iz 9:6; Iz 50:6; Iz 52:14; Iz 53:4; Iz 35:5; Iz 55:6-7; Rom 10:9

7) Alpha & Omega
http://www.youtube.com/watch?v=EfPJ4j5P ... 35BAFB669E
______________________________________

=> Jak pojednać się z Bogiem
http://rnz.org.pl/index/?id=fa7cdfad1a5 ... a47a1ff1c3

=> Filmy i historie z dobrym przesłaniem. Polecam:
świadectwa działania Boga w życiu ludzi => 48
viewtopic.php?f=53&t=23960

=> Wersy - obietnice dot. zbawienia
viewtopic.php?f=1&t=23962

___________________________________________________

_________________
Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara - tedeus Dobre dzieje


Wt kwi 19, 2011 8:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Czyli czym jest narodzenie się na nowo, o którym Jezus mówił Nikodemowi?


Wt kwi 19, 2011 9:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Jamsen- czytaj Jan1.12,13 to jest narodzenie duchowe i nie z naszej woli lecz z Boga


Wt kwi 19, 2011 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
Jamsen- czytaj Jan1.12,13 to jest narodzenie duchowe i nie z naszej woli lecz z Boga
Słowa te zostały skierowane do narodu Izraelskiego. Ci z nich, którzy uznali Jezusa, uwierzyli w niego i zaczęli chodzić jego drogami, mogli zostać dziećmi Bożymi.

Jednak, czy wszyscy chrześcijanie muszą się narodzić z ducha (czyli na nowo), czy dotyczy to tylko niektórych?


Śr kwi 20, 2011 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
James- zobacz co tam dalej pisze Jan 3.3 kto nie narodzi się na nowo nie może ujrzeć Królestwa Bożego.Jezeli tu za życia tego nie doświadczysz to nie masz szans na wieczność z Bogiem. Nawet czyściec nie pomoże bo Jezus powiedział "nie ujrzy" krótko i jednoznacznie.Zobacz 1Jana3.9 "kto z Boga sie narodził"
Jest wiele miesc w Bibli o narodzeniu z Boga dlatego uważam jest to b.ważne.


Śr kwi 20, 2011 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
James- zobacz co tam dalej pisze Jan 3.3 kto nie narodzi się na nowo nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
A czym jest Królestwo Boże?
Bo żeby się do niego dostać, to zgadzam się, że trzeba się narodzić na nowo (czyli z ducha).
Ale czym to Królestwo jest?


Cz kwi 21, 2011 8:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Jamsen- często w ewangeliach Jezus używa tego określenia w ew.Mateusza zamiennie jest użyte Królestwo Niebios np.Mateusz 13 rozdział.W Jan14.16,17 tez pisze o KB ale musisz trochę pomyśleć.


Cz kwi 21, 2011 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
Jamsen- często w ewangeliach Jezus używa tego określenia w ew.Mateusza zamiennie jest użyte Królestwo Niebios np.Mateusz 13 rozdział.W Jan14.16,17 tez pisze o KB ale musisz trochę pomyśleć.
Ok. Zgadzam się.
Królestwo Boże, to inaczej Królestwo Niebios.

Czy nie sugeruje to, że Królestwo Boże ma siedzibę w niebiosach?

A jakie znaczenie ma słowo "królestwo"?


Cz kwi 21, 2011 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Zobacz James-podalem tekst Jan14.16,17 Jezus tam mówi że bedzie prosił Ojca a On/Bóg/ da pocieszyciela aby był z nami na wieki Ducha Prawdy /Ducha Śwętego/ i teraz ważne-świat Go przyjąć nie może,bo go nie zna i nie widzi, dlaczego? myślę że nie pragną,nie szukają,pozostają przy swojej tradycyjnej wierze z dziada,pradziada.Pan Jezus wyraźnie podzielił ludzi na tych co mają Ducha i nie. Piszesz dobrze że KB będzie w niebie tak to prawda ale zobacz ew.Łuk.17.ww20,21 KB jest pośród was ,ludzi narodzonych na nowo. Pytasz dlaczego Królestwo- bo w tamtych czasach istniały tylko Królestwa żydzi cały czas byli przekonani ze Mesjasz kiedy przyjdzie to ich wyzwoli z niewoli Rzymu a niestety Jezus cały czas jak mówi to tylko o królestwie w niebie albo w sercach ludzi narodzonych na nowo.


Cz kwi 21, 2011 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
Piszesz dobrze że KB będzie w niebie tak to prawda ale zobacz ew.Łuk.17.ww20,21 KB jest pośród was ,ludzi narodzonych na nowo.
Czyż nie dlatego, że na ziemi był przedstawiciel owego Królestwa - Jezus?

W Daniela 2:44 przedstawiono królestwo, jako system władzy.
A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone

Tak więc pewien system władzy - pewne rządy - miały być usunięte, a w ich miejsce miało zapanować Królestwo Boże.
Miało się tak stać, ponieważ system władzy stworzony przez ludzi, nie sprawdził się.

W dawnych czasach królestwo to system władzy na czele której stał król.
Z Biblii wynika, że Królem w Królestwie Bożym miał być Jezus Chrystus.
Mówi o tym inny fragment z Daniela.
Daniela 7:13,14
13 „Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz.

To dlatego, jak Jezus był na ziemi, mógł powiedzieć: "Królestwo jest pośród was".

Ale z Daniela wynika, że oprócz Jezusa władzę miał sprawować ktoś jeszcze.
Daniela 7:27
„‚A królestwo i władzę, i wspaniałość królestw pod całymi niebiosami dano ludowi świętych Najwyższego. Królestwo ich to królestwo po czas niezmierzony, a wszelkie władze będą im służyć i okazywać posłuszeństwo’.

Władzę z Jezusem w niebie mieli sprawować ludzie specjalnie powołani do tego celu.
To właśnie ci ludzie - i nikt inny - musieli się narodzić z ducha.

I teraz zbadaj:
Dlaczego było to konieczne?


Cz kwi 21, 2011 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Tak moze to znaczyć, że Król był pośród nich i Jezus powiedział ze KB jest pośród was bo był lud /uczniowie/ i Król
Ale trochę inaczej myslę tych cytatach z Daniela wydaje mi się ze Słowo prorockie mówi o czasach wybiegających dalej niż my zyjemy. W przyszłości, to pisze, w ksiedze Objawienia kiedy przyjdzie Jezus na ziemię powstanie Królestwo Boże, w którym bedzie panowal Chrystus, będzie ono istniało 1000 lat.
Daniel w 7.24 opisuje nie dosłownie czs panowania antychrysta w.25 "będzie męczył Świętych Najwyższego bedzie chciał odmienić czas na ziemi wprowadzić rzad pokoju i miłości.Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy i teraz bardzo ważne Królestwo władza i moc nad wszystkimi Królestwami POD CAŁYM NIEBEM /czyli będzie to na ziemi /będą przekazane Ludowi Święty Najwyzszego czyli ludziom narodzonym z BOGA a dalej skonczy sie to Królestwo i bedzie sąd nad narodami i wieczność.
Weszliśmy w temat ciekawy ale nic nie dający w kwesti zbawienia to nie jest pokarm duchowy wolę ewangelię


Cz kwi 21, 2011 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 28, 2010 12:05
Posty: 79
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Wąska jest droga, która prowadzi do żywota.
Może to szokujące kazanie komuś pomoże zrozumieć co Pan Jezus dla każdego z nas zrobił i jak cenny dar ofiaruje.
http://bctassociation.blip.tv/file/2324325/

2P 1:2 "Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa."


Załączniki:
82wypr.jpeg
82wypr.jpeg [ 39.25 KiB | Przeglądane 7947 razy ]

_________________
Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara - tedeus Dobre dzieje
Pt kwi 22, 2011 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
Weszliśmy w temat ciekawy ale nic nie dający w kwesti zbawienia to nie jest pokarm duchowy wolę ewangelię
Zbawienie jest możliwe dzięki wiedzy. Wiedza rodzi wiarę, a ta skłania do postępowania zgodnego z wolą Bożą.

Wiedza - nawet ta o tym, co będzie w przyszłości - buduje naszą wiarę.

Jeżeli chodzi o temat ponownego narodzenia i jego związku z Królestwem Bożym...
Słusznie zauważyłeś, że Królestwo Boże, to inaczej Królestwo Niebios.
Jak wspomniałem, oznacza to, że owo Królestwo - Rząd ustanowiony przez Boga - będzie panować z nieba.
Oczywiście swoje panowanie rozciągnie na ziemię, ale samo będzie miało siedzibę w niebie.

Problemy, z jakimi dzisiaj borykają się ludzie, są nie do rozwiązania przez człowieka z krwi i kości.
Dlatego było rzeczą konieczną, by ów Rząd ustanowiony przez Boga składał się z osób duchowych - niematerialnych.
Ponieważ w jego skład mieli wchodzić ludzie, więc Bóg musiał im dać ciała duchowe. Inaczej nie mogliby przebywać w niebie.
1 Koryntian 15:50
To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego...

Dlatego apostoł Paweł napisał o tych, którzy mieli być w niebie:
1 Koryntian 15:51,53
(...) wszyscy będziemy przemienieni (...)
Albowiem to, co podlega skażeniu, musi się przyoblec w nieskażoność, a to, co śmiertelne, musi się przyoblec w nieśmiertelność.


Dlatego Paweł wcześniej pisze:
1 Koryntian 15:42-49
42 Podobnie jest ze zmartwychwstaniem umarłych [z kontekstu: do życia w niebie]. Zasiewa się w skażeniu, wskrzeszone zostaje w nieskażoności. 43 Zasiewa się w hańbie, wskrzeszone zostaje w chwale. Zasiewa się w słabości, wskrzeszone zostaje w mocy. 44 Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba. 48 Jaki jest ten uczyniony z prochu, tacy też są ci uczynieni z prochu; i jaki jest ten niebiański, tacy też są ci niebiańscy. 49 I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego.


I to owo "przemienienie" do życia w duchowym - niematerialnym - ciele, jest konsekwencją narodzenia się na nowo (z ducha).
Tak więc "rodzą się na nowo" (z ducha) tylko ci, których Bóg powołał do nieba.
Bo...
Jana 3:6
Co się narodziło z ciała, jest ciałem, a co się narodziło z ducha, jest duchem.


So kwi 23, 2011 8:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:33
Posty: 138
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
Zbawienie jest możliwe dzięki wiedzy. Wiedza rodzi wiarę, a ta skłania do postępowania zgodnego z wolą Bożą.
Ef.2.8-9 Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was Boży to dar; nie z uczynków,aby się kto nie chlubił
uzależniasz nasze zbawienie od wiedzy a Słowo mówi że zależy tylko od łaski- zobacz łotr na krzyżu znalazł zbawienie w ostatniej chwili bez wiedzy.Ja rozumię ze zanim człowiek uwierzy powinien usłyszec ewangelie o Bożym Synu Jezusie i uwolnieniu przez Jego śmierć i zmartwychwstanie z niewoli grzechu a wiedzę i poznanie daje nam Duch Święty stosownie do wiary.Nie możemy Bogu dyktować za co ma nas zbawić czy za dobre uczynki których ktoś nazbierał dużo przez całe życie,czy wiedza, czy poznanie, Bóg zbawia tylko przez łaskę z wiary. A wiara to żaden uczynek.To jeżeli narodziłes sie na nowo napewno będziesz w niebie.


So kwi 23, 2011 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Musicie się na nowo narodzić" (...J 3:7)
keram napisał(a):
uzależniasz nasze zbawienie od wiedzy a Słowo mówi że zależy tylko od łaski
- zobacz łotr na krzyżu znalazł zbawienie w ostatniej chwili bez wiedzy.
My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił.
I dodał: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.

(Łukasza 23:41-42)

Nie wiedział, że Jezus nic złego nie uczyni?
Nie wiedział, że Jezus przyjdzie do swojeo królestwa (że w ogóle ma jakieś królestwo)?
Jeśli nie wiedział, to dlaczego to powiedział?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So kwi 23, 2011 16:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL