Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 31, 2024 5:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Znajomość Pisma Świętego 
Autor Wiadomość
Post Re: Znajomość Pisma Świętego
Najpierw trzebaby jasno wykazać, że taka czy śmaka wykładnia jest paranoiczna,
próbę podjąłeś w innym wątku i to jest ok.
A to, że Eco cytowałeś o czym ma świadczyć, to jakaś wyrocznia?
Mam paść na kolana i się zamknąć, bo Eco cytowałeś?
Poza wszystkim obsesyjna interpretacja też może być ciekawa, prawda?
Nie muszę z mety uważać jej za jedyną słuszną.


Pt sie 10, 2012 11:22
Post Re: Znajomość Pisma Świętego
MARIEL napisał(a):
A to, że Eco cytowałeś o czym ma świadczyć, to jakaś wyrocznia?
Mam paść na kolana i się zamknąć, bo Eco cytowałeś?
Masz kłopoty ze zrozumieniem czy nastrój do płaskich manipulacji? Przecież przed zacytowaniem napisałem, dlaczego korzystam z jego słów.
MARIEL napisał(a):
Poza wszystkim obsesyjna interpretacja też może być ciekawa, prawda?
Teoria płaskiej Ziemi też może być ciekawa. Kiedy się ją pozna streszczoną w jednym, dwu akapitach. Ale nie jest ciekawa w postaci długiego odjechanego traktatu z mnogością równie odjechanych detali....

Kiedy zbyt długo wpatrujesz się w otchłań, otchłań wpatruje się w ciebie.


Pt sie 10, 2012 11:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Znajomość Pisma Świętego
akruk napisał(a):
A po co tekst Eco, tłumaczący odróżnianie interpretacji od paranoicznych NADINTERPRETACJI cytowałem - jak ci się zdaje, hę? CZEGO nie zrozumiałeś z tego komentarza?


Mam rozumieć, że uważasz szczegółowe analizy czegoś za zbędne, bo coś tam ktoś kiedyś napisał o paranoicznych nadinterpretacjach, tak?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sie 10, 2012 11:47
Zobacz profil
Post Re: Znajomość Pisma Świętego
Johnny99 napisał(a):
Mam rozumieć, że uważasz szczegółowe analizy czegoś za zbędne, bo coś tam ktoś kiedyś napisał o paranoicznych nadinterpretacjach, tak?
Masz rozumieć, że uważam reklamowane tu poglądy za rażące nadinterpretacje, jak je nazywa Eco: paranoiczne nadinterpretacje. Co za tym idzie, że szczegółowe ich analizy uważam za stratę czasu, swojego czasu, który można spożytkować choćby na analizę ciekawszych i lepiej uzasadnionych poglądów. Na pierwszy rzut oka widać - choćby po fragmencie umieszczonym w tym wątku - że to fantazje nie różniące się wiele od tych, które snuje Däniken, Stichin czy im podobni, z tą tylko wyróżniającą je różnicą, że podpierane zabawami z numerycznymi wartościami liter w Księdze Rodzaju.


Pt sie 10, 2012 11:57

Dołączył(a): Śr sie 15, 2012 17:01
Posty: 6
Post Re: Znajomość Pisma Świętego
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa Jana 17:3

Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co uczyni, pomyślnie wypada. Psalm1:1-3

Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach: rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność.Jozuego1:8

Prawo Pana doskonałe - krzepi ducha;
świadectwo Pana niezawodne - poucza prostaczka;
nakazy Pana słuszne - radują serce;
przykazanie Pana jaśnieje i oświeca oczy.Psalm 19:7,8

To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję.Rzymian 15:4


N sie 19, 2012 23:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 869
Post Re: Znajomość Pisma Świętego
Św. Hieronim powiedział: "Kto nie zna Pisma Świętego ten i nie zna Chrystusa". Nie mogę wypowiadać się za wszystkich, ale jeśli o mnie chodzi, to dziś kończę czytać Nowy Testament (zostało mi już tylko 6 rozdziałów z 2 listu do Koryntian) i zabieram się za czytanie Starego Testamentu. Dodatkowo moja wiedza o Biblii jest pogłębiana na zajęciach z egzegezy.

Myślę, że osoby które często uczestniczą we mszy świętej, również jakąś wiedzę o Biblii mają. Zawsze jest przynajmniej jedno czytanie i ewangelia. Następnie kapłan podczas homilii wyjaśnia słowo Boże i odnosi je do życia wiernych.

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


Cz maja 16, 2013 16:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL