Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 o jakie stworzenia/istoty chodzi? 
Autor Wiadomość
Post Re: o jakie stworzenia/istoty chodzi?
Login2 napisał(a):
Mam mu uwierzyć na słowo chociaż nie ma NIC w Biblii na poparcie tych wymysłów?
W Biblii jest parę fragmentów sugerujących, że piekło jednak nie jest niebytem, chociażby dość dobrze znane słowa Jezusa "tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". Więc twierdzenie, że nie ma w niej nic na potwierdzenie "tych wymysłów", jest przesadą.
Login2 napisał(a):
Uważam, że problemem katolików jest zbytnia łatwowierność. Nie analizują nic, nie pytają skąd, a jak wyjdzie jakiś duchowny i coś powie to bez mrugnięcia okiem akceptują jako prawda objawiona. A skąd wiesz, że cię nie zwodzą?
Księża i zakonnicy, mówiąc pod natchnieniem Ducha Świętego, reprezentują Chrystusa. Człowiek wierzący jest zobligowany ich słuchać, ponieważ taka jest wola Pana Boga. Są oni dla mnie i innych katolików drogowskazem w interpretowaniu Pisma Świętego.
Login2 napisał(a):
Pozdrawiam!
Ja również!


Pt lis 30, 2012 23:35

Dołączył(a): Śr wrz 13, 2023 2:06
Posty: 1
Post Re: o jakie stworzenia/istoty chodzi?
@Login2
Przeczysz samemu sobie. Spróbuj to zrobić z grobu, czy jak wolisz z piachu:

Cytuj:
Biblia Warszawska:
Mówiąc: Wzywałem Pana w mojej niedoli i odpowiedział mi, z głębi krainy umarłych wołałem o pomoc i wysłuchał mojego głosu.

Biblia Tysiąclecia:
I mówił: W utrapieniu moim wołałem do Pana, a On mi odpowiedział. Z głębokości Szeolu wzywałem pomocy, a Ty usłyszałeś mój głos.

Biblia Gdańska:
I rzekł: Wołałem z ucisku swego do Pana, a ozwał mi się; z głębokości grobu wołałem, a wysłuchałeś głos mój.

Biblia jest wielowywiarowa, nie można jej rozumieć wyłącznie dosłownie. Dla tego w kościele mamy dogmaty oraz KKK, i uwierz nie powstały po burzy mózgów Zdzicha z Wieśkiem.

Każdy może wierzyć w co chce ale w myśl słów św. Pawła:
1 Kor 6, 12: Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.


Śr wrz 13, 2023 2:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: o jakie stworzenia/istoty chodzi?
Powrót do tematu po blisko 12 latach, to... może jakiś rekord?! Ciekawe, czy Ci wnet odpisze zagadnięta osoba??...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr wrz 13, 2023 5:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: o jakie stworzenia/istoty chodzi?
Oczywiście, rozważmy możliwość, że "stworzenia mające dusze, żyjące w morzu" w Apokalipsie św. Jana 8,9 mogły być interpretowane jako delfiny lub wieloryby.

Delfiny:

Delfiny są inteligentnymi i społecznymi stworzeniami morskimi. Mają rozwinięte zdolności poznawcze i komunikacyjne.
W niektórych kulturach, delfiny były uważane za istoty duchowe i przypisywano im specjalne znaczenie.
Moglibyśmy rozważyć, że w kontekście symbolicznym, "stworzenia mające dusze" mogłyby odnosić się do delfinów jako istot, które żyją w harmonii z morzem i naturą.
Wieloryby:

Wieloryby są największymi zwierzętami na Ziemi i są uważane za jedne z najbardziej majestatycznych stworzeń morskich.
Niektóre kultury przypisywały wielorybom duchowe znaczenie i uważały je za istoty posiadające dusze.
Możemy rozważyć, że "stworzenia mające dusze, żyjące w morzu" odnoszą się do wielorybów jako symbolu potęgi i tajemnicy oceanu.
Należy jednak pamiętać, że Apokalipsa św. Jana jest tekstem biblijnym i jest to jedna z wielu symbolicznych i metaforycznych ksiąg w Biblii. Interpretacje tych symboli mogą być różne i zazwyczaj mają duchowy lub apokaliptyczny charakter. Rozważając delfiny lub wieloryby, musielibyśmy to traktować jako symboliczną interpretację, a nie dosłowne znaczenie tekstu biblijnego.


Pt wrz 15, 2023 20:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL