Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy Chrześcijanie to Żydzi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Czy Chrześcijanie to Żydzi?
Czytałem sobie List do Rzymian 2 rozdział i natrafiłem na to:

Cytuj:
25 Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. 26 Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? 27 I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo.
28 Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, 29 ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.


Nie wiedziałem ze byłem żydem. Czemu na lekcji religii nic mi o tym nie powiedziano ze przestrzegając praw Bożych staje się obżerany w sercu i staje się Żydem? Ze tez nalezę do narodu wybranego. :)


So sty 19, 2013 11:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
A myślałeś że nie należysz? Czy aby na pewno nic o tym nigdy nikt nie powiedział na lekcji religii? Masz może nagrania? :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sty 19, 2013 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
WIST napisał(a):
A myślałeś że nie należysz? Czy aby na pewno nic o tym nigdy nikt nie powiedział na lekcji religii? Masz może nagrania? :)

Jeśli powiedział to tak nie jasno ze jako dziecko nie zrozumiałem albo tylko raz ze nie zapamiętałem.
Ale potem też nigdzie nie słyszałem o tym. Ani razu na mszy ksiądz tego nie cytował. Co prawda nie chodziłem za często na msze ale gdy byłem to ciągle czytali te same fragmenty z Biblii i nigdy nie słyszałem by ksiądz powiedział ze wszyscy jesteśmy narodem wybranym.

Może księża unikają mówienia o tym bo wiedzą ze wśród wiernych jest wielu antysemitów. Którzy nie przyjęliby tego gdyby im ktoś powiedział ze są żydami? :roll:


So sty 19, 2013 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
Prawdziwi żydzi też mogliby się ździebko zirytować.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sty 19, 2013 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
Vacarius
Wybacz że mam wątpliwość, ale Ty byłeś pilnym uczniem i każde dosłownie słowo na lekcji religii łapaleś i zapamiętywaleś?

Ja wiele razy słyszałem że jesteśmy narodem wybranym. Ale może faktycznie to zagadnienie niektórzy troch pomijają. Czy jednak teraz dopiero zauważyłeś, że już Jezus choć głosił głównie wśród Żydów, to jednak i o inne nacje się otarł np o Samarytankę, czyli bynajmniej nie zamykał się na nikogo, co potwierdzają jego uczniowie w tym św. Paweł, apostoł narodów? Już nie demonizuj tak tych lekcji i księży, bo to dość oczywiste że dziś jesteśmy jedną wielką rodziną i to nie kwestia narodowości, ale decyzji. Czy dopiero te słowa uświadamiają Ci to w czym żyjesz?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 20, 2013 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
No bo z lekcji religii pamiętam tylko wykład na temat jak nieskuteczne są wszystkie środki antykoncepcyjne i zdjęcia z jakimiś strasznymi zmutowanymi płodami.
Może przez to ze katecheci zajmują się bardziej propagandą niż religią to zapomnieli powiedzieć ze wszyscy jesteśmy Żydami.


N sty 20, 2013 0:46
Zobacz profil
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
Choćby dzisiaj, podobnie jak i w każdą niedzielę zwykłą roku liturgicznego możemy usłyszeć prefację:
Cytuj:
Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe a dla nas zbawienne, * abyśmy Tobie składali dziękczynienie i Ciebie chwalili Panie Ojcze niebieski, wszechmogący i miłosierny Boże, * przez naszego Pana Jezusa Chrystusa.
On to cudownie sprawił, * że przez wielkanocne misterium * zostaliśmy uwolnieni z jarzma grzechu i śmierci * i wezwani do chwały. * Jesteśmy bowiem plemieniem wybranym, * królewskim kapłaństwem, * narodem świętym, ludem odkupionym * i wszędzie głosimy wszechmoc Twoją, Boże, * który nas wezwałeś z ciemności * do Twojego przedziwnego światła.
Dlatego z Aniołami i Archaniołami * i z wszystkimi chórami niebios, * głosimy Twoją chwałę, * razem z nimi wołając...
[Ordo]


N sty 20, 2013 0:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy Chrześcijanie to Żydzi?
Dla mnie to brzmi strasznie propagandowo - źli księża bez wyjątku zajmują się ciągle tylko propagandą. Nic że w najgorszym wypadku pomijając nawet pewne nauki, nauczają tego czego naucza cały Kościół, bo o złu jakim jest aborcja. Ale jak już napisałem, to skrajność bo chyba całe lata lekcji religii nie słuchałeś o płodach i o aborcji? A czy jesteśmy Żydami? Na pewno nie obywatelami Izraela. Ale jako naród wybrany, dziś pojmowany szeroko i wedle kryteriów wewnętrzny to jasne. To jest ta prawda, bo chyba sam fakt bycia Żydem nie jest istotą tego fragmentu i nie o to Twoje pretensje.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 20, 2013 1:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL