Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 5:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Imię Boże a nauka Św.Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 01, 2014 20:13
Posty: 96
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
proteom
Cytuj:
Tu jest mowa o widzeniu heoraken, a nie o czynieniu. Kto widzi Jezusa= widzi Boga. Werset jest jednoznaczny, po co kombinujesz wprowadzając słowa, których w tym wersecie nie ma., chyba, że Ci się wersety pomyliły z Ew. Jana 5,19
. 19 W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. 20 Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili.


Co mówi sam Jezus :

Ew Jan 5:30 Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Gdyby Jezus był Bogiem wszechmocnym czy powiedział by że nie może sam z siebie nic uczynić :-D

Zatem przyznaj że że jednak jesteś zwolennikiem herezji Sebeliusza którzy twierdził że Jezus to jednocześnie Bóg Ojciec i nie kombinuj .

Ew Łuk 10: 16

Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał".

Czy apostołowie byli Jezusem :D


So lis 15, 2014 21:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Syn nie mógłby niczego czynić sam od siebie, gdyby nie widział Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni.
tutaj chodzi o naśladowanie Boga


Śr lis 19, 2014 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Teofilos
Co mówi sam Jezus :
Cytuj:
Gdyby Jezus był Bogiem wszechmocnym czy powiedział by że nie może sam z siebie nic uczynić :-D


Pan Jezus był na Ziemi Wcielonym Bogiem ograniczony ludzką, niedoskonałą naturą, gdyż jeszcze nie przemienioną w niesmiertelną dzięki zmartwychwstaniu.

Teofilos
Cytuj:
Zatem przyznaj że że jednak jesteś zwolennikiem herezji Sebeliusza którzy twierdził że Jezus to jednocześnie Bóg Ojciec i nie kombinuj .


Jak mi pokażesz, gdzie tak twierdzę? Ty negujesz, że Syn Boży jest Osobowym Bogiem, dlatego nie rozumiesz, że wiara w Bóstwo Pana Jezusa nie oznacza, że jest On Bogiem Ojcem.
Teofilos
Ew Łuk 10: 16

Cytuj:
Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał".

Czy apostołowie byli Jezusem


W tym wersecie jest mowa o słuchaniu, nie o widzeniu. To chyba nie to samo? Ty naprawdę NIE WIDZISZ RÓŻNICY :?:
W J 14,9 czytamy :

„Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył (heorakos), zobaczył (heoraken) także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?” (BT).


Śr lis 19, 2014 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 01, 2014 20:13
Posty: 96
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
pretorem
Cytuj:
Pan Jezus był na Ziemi Wcielonym Bogiem ograniczony ludzką, niedoskonałą naturą, gdyż jeszcze nie przemienioną w niesmiertelną dzięki zmartwychwstaniu.


Uważasz że Pan Jezus był niedoskonały :o Czy można sobie wyobrazić Boga która posiadał ograniczenia ? Zobacz co mówi anioł do Marii

Ew łuk : 1:30 - 33

I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. (32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. (33)

Według słów anioła Maria miła urodzić Syna Boga nie zaś samego Boga , skoro Jezus miła być Synem Najwyższego to nie mógł być tym Najwyższym gdyż sam dla siebie był by synem .
Cytuj:
Jak mi pokażesz, gdzie tak twierdzę? Ty negujesz, że Syn Boży jest Osobowym Bogiem, dlatego nie rozumiesz, że wiara w Bóstwo Pana Jezusa nie oznacza, że jest On Bogiem Ojcem.


Proszę bardzo : czy uważasz że Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec ?

Do kogo Jezus wstawia się za wierzącymi skoro rzekomo jest tym samym Bogiem :-D Czy potrafisz zgodnie z biblią odpowiedzieć na moje pytanie ?
Cytuj:
W tym wersecie jest mowa o słuchaniu, nie o widzeniu. To chyba nie to samo? Ty naprawdę NIE WIDZISZ RÓŻNICY


To kogo w rzeczywistości słucha,i :-D czy to rozumiesz ?

W J 14,9 czytamy :

„Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył (heorakos), zobaczył (heoraken) także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?” (BT).

Zatem bez kombinowania , Jezus mówi tutaj o Ojcu czy uważasz zatem że Jezus jest Bogiem Ojcem :-D


Śr lis 19, 2014 18:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Teofilos napisał(a):


W J 14,9 czytamy :

„Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył (heorakos), zobaczył (heoraken) także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?” (BT).

Zatem bez kombinowania , Jezus mówi tutaj o Ojcu czy uważasz zatem że Jezus jest Bogiem Ojcem :-D


Tak sobie czytam tę dyskusje i stwierdzam jedno: w katolicyzmie nie ma nikogo kto by twierdził, że Jezus jest Ojcem.
Powtarza Ci się to od kilkudziesięciu postów, a Ty nadal swoje?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 19, 2014 19:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
On po prostu inaczej nie potrafi. Ma wtłoczony schemat polemiki, poza który nie jest w stanie wyjść, więc jak coś do niego nie pasuje, to jest ignorowane.


Śr lis 19, 2014 19:19

Dołączył(a): So lut 01, 2014 20:13
Posty: 96
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
medieval_man

Cytuj:
Tak sobie czytam tę dyskusje i stwierdzam jedno: w katolicyzmie nie ma nikogo kto by twierdził, że Jezus jest Ojcem.
Powtarza Ci się to od kilkudziesięciu postów, a Ty nadal swoje?


Zadam ci proste pytanie i związku z tym liczę na jednoznaczną odpowiedź .

Czy Bóg jest Ojcem ? czy też Ojciec to według katolików ktoś inny niż Bóg ? :-D

Na jakiej podstawie oddzielacie tytuł Bóg od Ojca :o

Jezus Chrystus będąc Synem Boga nie może być Tymże Bogiem, którego jest Synem (ponieważ byłby sam dla siebie Ojcem i sam dla siebie Synem)analogicznie będąc Synem Ojca nie może być Tymże Ojcem, którego jest Synem co jest oczywiste i proste jak konstrukcja cepa walczysz z Pismem św i zdrowym rozsądkiem.

1 Kor 8:6 wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Z tekstu Pawła w sposób jednoznaczny wynika, że Jednym Bogiem z którego wszystko jest Ojciec. Kto więc nie jest Tym Ojcem nie może być owym Jednym Bogiem.


Śr lis 19, 2014 22:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Teofilos napisał(a):
medieval_man

Cytuj:
Tak sobie czytam tę dyskusje i stwierdzam jedno: w katolicyzmie nie ma nikogo kto by twierdził, że Jezus jest Ojcem.
Powtarza Ci się to od kilkudziesięciu postów, a Ty nadal swoje?


Zadam ci proste pytanie i związku z tym liczę na jednoznaczną odpowiedź .

Czy Bóg jest Ojcem ? czy też Ojciec to według katolików ktoś inny niż Bóg ? :-D

Znowu niczego niezrozumiałeś.
I na cóż tyle studiowania Pisma świętego, żeby potem wykładać się na prostych sprawach?
To, że Boga w ogóle można nazywać także Ojcem, Izraelici zrozumieli dość późno.
Nie znaczy to wcale jednak, że jest ojcem na wzór ojców bogów w religiach pogańskich.
Ojciec, to rzadko przyznawany Bogu YHWH tytuł w ST, a raczej mniej niż tytuł, bo tylko pewne porównanie. YHWH był nazywany Ojcem Izraela. A nie Bogiem Ojcem, gdyż nie było jeszcze objawienia Trójcy.
Dopiero Jezus ujawnił, że w łonie Trójcy mamy do czynienia z Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Nauka ta została pogłębiona w pismach św. Pawła i w jego teologii.
Tak więc Bóg w ST jest ojcem Izraela.
- Kiedy pytasz "czy Bóg jest Ojcem", odpowiedź jest prosta choć wymaga innej perspektywy: Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, Duch święty jest Bogiem. Wszyscy Trzej to Jeden Bóg.
To, czego nie rozumieją ŚJ rozumieli już Żydzi w czasach Jezusa, skoro św. Jan napisał:
Jezus im odpowiedział: "Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam". Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu. J5, 17-18
lub
wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu". I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. J 10, 38-39

Żydzi starali się Go zniszczyć, gdyż wg nich bluźnił stawiając siebie na równie z Ojcem.

- Z kolei Twoje pytanie "czy też Ojciec to według katolików ktoś inny niż Bóg ?" jest zupełnie błędnie postawione.
Ojciec to jedna z osób Bożych. Więc jest to Bóg.
Ale Syn to też Bóg, i Duch Święty to też Bóg.
Trzej są Jednym Bogiem.
I tyle.
Teofilos napisał(a):


Na jakiej podstawie oddzielacie tytuł Bóg od Ojca :o

A kto Ci powiedział, że oddzielamy? :lol:
W ST nie odróżniano tak naprawdę w Bogu Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Pełnia objawienia przyszła z Jezusem.
Dowiedzieliśmy się, że Ten, który w ST nazywany był Bogiem (a nie Ojcem), to Trójjedyny Bóg - Ojciec i Syn i Duch Święty.
Teofilos napisał(a):
Jezus Chrystus będąc Synem Boga nie może być Tymże Bogiem, którego jest Synem (ponieważ byłby sam dla siebie Ojcem i sam dla siebie Synem)analogicznie będąc Synem Ojca nie może być Tymże Ojcem, którego jest Synem co jest oczywiste i proste jak konstrukcja cepa walczysz z Pismem św i zdrowym rozsądkiem.

Jeśli przełożyć objawienia na język relacji międzyludzkich to miałbyś rację.
Pozostań przy "zdrowym rozsądku" i udawaj, że wszystko zrozumiałeś.

Teofilos napisał(a):

1 Kor 8:6 wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Z tekstu Pawła w sposób jednoznaczny wynika, że Jednym Bogiem z którego wszystko jest Ojciec. Kto więc nie jest Tym Ojcem nie może być owym Jednym Bogiem.

Już kiedyś pisałem na tym forum, że tekst z 1Kor 8, 6 nie może ni stąd ni zowąd być świadectwem, że Paweł nie znał Bibli hebrajskiej, a przede wszystkim Tory.

Skoro jednak znał to na pewno czytał Księgę Powtórzonego Prawa i znał werset:
Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami,
gdzie warto zauważyć, że w hebrajskim tekście napisano:
יְהוָה אֱלֹֽהֵיכֶם
Jahwe wasz Bóg
אֱלֹהֵי הָֽאֱלֹהִים
jest Elohim nad elohim - θεὸς τῶν θεῶν - (Bogiem nad bogami)
i
אֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים
jest Adonai adonaim - κύριος τῶν κυρίων - (Panem nad panami)

Tak więc pisząc w 1Kor 8, 6 o Jednym Bogu (θεὸς) i jednym Panu (κύριος), ma na myśli jednego Boga.
Chyba, że wykażesz, iż tekst z Pwt 10,17 myli sie nazywając Jahwe i Bogiem i Panem.

Tak więc, św. Paweł mógłby napisać, gdyby żył później (gdy teologia już się trochę rozwinęła):

Dla nas istnieje tylko YHWH, jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.

A zarówno Bóg (θεὸς - אֱלֹהֵי ) jak i Pan (κύριος - אֲדֹנֵי ) to jeden YHWH יְהוָ֣ה

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 20, 2014 16:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 01, 2014 20:13
Posty: 96
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
medieval_man

Cytuj:
Znowu niczego niezrozumiałeś.
I na cóż tyle studiowania Pisma świętego, żeby potem wykładać się na prostych sprawach?
To, że Boga w ogóle można nazywać także Ojcem, Izraelici zrozumieli dość późno.


Właśnie dajesz tego przykład nie znając kompletnie Pisma św . Już w ST Bóg był znany Izraelitom jak ,, Ojciec '' i nie było to dla nich ani nowością ani też czymś dziwnym , sprawdź księgi historyczne

Izaj 64:7 A jednak, Panie, Tyś naszym Ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy. BT

Jer 31:9 "Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim pierworodnym”
W wersecie 7 jest napisane, że te słowa mówi JHWH.

Czy mam ci podać więcej cytatów :-D
Cytuj:
Dopiero Jezus ujawnił, że w łonie Trójcy mamy do czynienia z Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Nauka ta została pogłębiona w pismach św. Pawła i w jego teologii.


Przepisywanie błędnych wniosków niczego nowego nie wnosi , dla apostoła Pawła Bogiem Najwyższym jest tylko Ojciec .

Cytuj:
To, czego nie rozumieją ŚJ rozumieli już Żydzi w czasach Jezusa, skoro św. Jan napisał:
Jezus im odpowiedział: "Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam". Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu. J5, 17-18


Czynić równym Bogu może się tylko ten kto takim Bogiem nie jest . zatem Jezus nie był Bogiem skoro według fałszywego zarzutu Żydów Pan Jezus miał się czynić równym Bogu :-D

Cytuj:
wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu". I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. J 10, 38-39


To że Jezus mówi iż Ojciec jest w nim twoim zdaniem musi oznaczać że Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec :-D . W takim razie idąc twoim sposobem musisz przyznać że uczniowie Jezusa również stanowią tzw Trójce .

Ew Jan 14: 20

Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.

Cytuj:
Ojciec to jedna z osób Bożych. Więc jest to Bóg.



Ok zatem pomyśl skoro Jezus jest Bogiem ale nie jest Ojcem Bogiem to wierzysz w dwóch Bogów . Czy to rozumiesz ?

Cytuj:
Ale Syn to też Bóg, i Duch Święty to też Bóg.
Trzej są Jednym Bogiem.
I tyle.


Po pierwsze takiej nauki nie ma w Piśmie św , a po drugiego w nauce Katolickiej odnośnie próby tłumaczenia Trójcy mówi się że : Bóg Ojciec + Bóg Syn + Bóg Duch św. = Jeden Bóg a, gdy dodajesz Osoba Boska Ojca + Osoba Boska Syna + Osoba Boska Ducha św. = Trzy Osoby Boskie a nie Jedna Osoba gdzie więc logika jak i konsekwencja w tym co się twierdzi ?

Cytuj:
Jeśli przełożyć objawienia na język relacji międzyludzkich to miałbyś rację.
Pozostań przy "zdrowym rozsądku" i udawaj, że wszystko zrozumiałeś.


Zdrowy rozsądek podpowiada że skoro Pan Jezus pędni role arcykapłana który to wstawia się za wierzącymi do Boga zasiada w niebie po prawicy Boga więc nie może być tymże samym Bogiem .

Cytuj:
Skoro jednak znał to na pewno czytał Księgę Powtórzonego Prawa i znał werset:
Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami,
gdzie warto zauważyć, że w hebrajskim tekście napisano:
יְהוָה אֱלֹֽהֵיכֶם
Jahwe wasz Bóg
אֱלֹהֵי הָֽאֱלֹהִים
jest Elohim nad elohim - θεὸς τῶν θεῶν - (Bogiem nad bogami)
i
אֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים
jest Adonai adonaim - κύριος τῶν κυρίων - (Panem nad panami)

Tak więc pisząc w 1Kor 8, 6 o Jednym Bogu (θεὸς) i jednym Panu (κύριος), ma na myśli jednego Boga.
Chyba, że wykażesz, iż tekst z Pwt 10,17 myli sie nazywając Jahwe i Bogiem i Panem.


wow uważasz że Bóg Ojciec i jeden Pan Jezus Chrystus to ten sam Bóg Ojciec ? mam wrażenie że twoja znajomość Pisma św ogranicza eis jedynie do fragmentów znalezionych w katechizmie.

1 Kor 8:6 (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Kogo Paweł ma namyśli pisząc jedne Bóg Ojciec ?

2 Kor 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy

Czy sław te nie dowodzą że Pan Jezus ma kogoś kto dla nie go jest Bogiem Ojcem ?

Ew Jan 20:17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego

Efz 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios;
wers 17 aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,

Pan Jezus ma Boga który jest jego Ojcem zatem Jezus nie jest tym że Bogiem .

Nieżyjący już Ks Profesor Popowski W komętarzu do werstu 2 z pierwszego rozdziału listu do hebrajczyków w Interlini Grecko- Polskij umieścił taką notkę : Hebr 1:2

,, Chodzi o pośrednictwo Syna w stwarzaniu podobnie jak 1 Kor 8:6 ,ew Jan 1:3 ""

Zauważ że Profesor wskazał poza Hebr 1:2 inne miejsca Pisma gdzie jest mowa o pośrednictwie Chrystusa w stwarzani , wymieniał również w tym przypadku 1 Kor8:6 zatem twoje tłumaczenie przeczy twojej prywatniej nie zgodnej z treścią całego Pisma interpretacji.


Cz lis 20, 2014 23:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Teofilos napisał(a):
medieval_man

Cytuj:
Znowu niczego niezrozumiałeś.
I na cóż tyle studiowania Pisma świętego, żeby potem wykładać się na prostych sprawach?
To, że Boga w ogóle można nazywać także Ojcem, Izraelici zrozumieli dość późno.


Właśnie dajesz tego przykład nie znając kompletnie Pisma św . Już w ST Bóg był znany Izraelitom jak ,, Ojciec '' i nie było to dla nich ani nowością ani też czymś dziwnym , sprawdź księgi historyczne

Izaj 64:7 A jednak, Panie, Tyś naszym Ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy. BT

Jer 31:9 "Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim pierworodnym”
W wersecie 7 jest napisane, że te słowa mówi JHWH.

Czy mam ci podać więcej cytatów :-D

Kolejny raz niczego nie pojąłeś, a wymądrzasz się jak typowy ŚJ.
Napisałem wyraźnie, że YHWH był nazywany Ojcem Izraela (czytać nie umiesz), co nie oznacza, że definiowano Go jako Ojca. Definiowano Go jako YHWH.
Najpierw czytaj, a potem zasypuj mnie zbędnymi cytatami.
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
Dopiero Jezus ujawnił, że w łonie Trójcy mamy do czynienia z Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Nauka ta została pogłębiona w pismach św. Pawła i w jego teologii.


Przepisywanie błędnych wniosków niczego nowego nie wnosi , dla apostoła Pawła Bogiem Najwyższym jest tylko Ojciec .

a to tylko Twoje widzimiesię
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
To, czego nie rozumieją ŚJ rozumieli już Żydzi w czasach Jezusa, skoro św. Jan napisał:
Jezus im odpowiedział: "Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam". Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu. J5, 17-18


Czynić równym Bogu może się tylko ten kto takim Bogiem nie jest . zatem Jezus nie był Bogiem skoro według fałszywego zarzutu Żydów Pan Jezus miał się czynić równym Bogu :-D

Kolejny raz argument ŚJ, ktory nie jest argumentem tylko zabawą słowami.
Uważasz więc, że św. Jan w swojej Ewangelii krytykował Jezusa za to, że ten nazwał Boga swoim Ojcem czyniąc się równym Bogu? Autor tej Ewangelii, zgdonie z tym, co sugerujesz miał za złe Jezusowi, że ten czynił się równym Bogu?
:badgrin:
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu". I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. J 10, 38-39


To że Jezus mówi iż Ojciec jest w nim twoim zdaniem musi oznaczać że Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec :-D . W takim razie idąc twoim sposobem musisz przyznać że uczniowie Jezusa również stanowią tzw Trójce .

Obawiam się, że Żydzi, którzy starali się w związku z tym pojmać Jezusa meli więcej rozumu od Ciebie, bo zrozumieli, co Jezus miał na myśli, a nie szukali prostackiego wytłumaczenia, że niby oni w związku z tym, też są bogami.
Teofilos napisał(a):
Ew Jan 14: 20

Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.

Cytuj:
Ojciec to jedna z osób Bożych. Więc jest to Bóg.



Ok zatem pomyśl skoro Jezus jest Bogiem ale nie jest Ojcem Bogiem to wierzysz w dwóch Bogów . Czy to rozumiesz ?

Setki razy na tym forum napisano Ci, że
- Syn jest Bogiem
- Ojciec jest Bogiem
Syn nie jest Ojcem, co nie oznacza, że mamy dwóch Bogów, ale mamy Boga Ojca i Boga Syna - jako Jednego Boga?
Oczywiste jest, że w matematyce jaką może ogarniać ludzki umysł to wydaje się nielogiczne.
Wierzę w jednego Boga, którm jest Ojciec, Syn i Duch Święty.

ps.
Jezus nie jest Bogiem. Jezus jest Bogiem-człowiekiem. Jezus to imię człowieka-Boga.
Imię drugiej Osoby Bożej to Syn.
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
Ale Syn to też Bóg, i Duch Święty to też Bóg.
Trzej są Jednym Bogiem.
I tyle.


Po pierwsze takiej nauki nie ma w Piśmie św , a po drugiego w nauce Katolickiej odnośnie próby tłumaczenia Trójcy mówi się że : Bóg Ojciec + Bóg Syn + Bóg Duch św. = Jeden Bóg a, gdy dodajesz Osoba Boska Ojca + Osoba Boska Syna + Osoba Boska Ducha św. = Trzy Osoby Boskie a nie Jedna Osoba gdzie więc logika jak i konsekwencja w tym co się twierdzi ?

To nie ma według Ciebie w Piśmie, formuł trynitarnych?
To raz.
Poz tym wiele tekstów w Pismie wskazuje, że Ojciec to Bóg, Syn to też Bóg, i Duch Święty to też Bóg.
Tak trudno jest uwierzyć, że jest jeden Bóg, ale są trzy osoby Boże?
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
Jeśli przełożyć objawienia na język relacji międzyludzkich to miałbyś rację.
Pozostań przy "zdrowym rozsądku" i udawaj, że wszystko zrozumiałeś.


Zdrowy rozsądek podpowiada że skoro Pan Jezus pędni role arcykapłana który to wstawia się za wierzącymi do Boga zasiada w niebie po prawicy Boga więc nie może być tymże samym Bogiem .

Zdrowy rozsądek nie pozwala zapominać o tym, że Jezus może pełnić rolę arcykapłana, gdyż jest nie tylko Bogiem ale i - człowiekiem. Jako człowiek właśnie jest arcykapłanem i zasiada w niebie po prawicy Boga
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
Skoro jednak znał to na pewno czytał Księgę Powtórzonego Prawa i znał werset:
Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami,
gdzie warto zauważyć, że w hebrajskim tekście napisano:
יְהוָה אֱלֹֽהֵיכֶם
Jahwe wasz Bóg
אֱלֹהֵי הָֽאֱלֹהִים
jest Elohim nad elohim - θεὸς τῶν θεῶν - (Bogiem nad bogami)
i
אֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים
jest Adonai adonaim - κύριος τῶν κυρίων - (Panem nad panami)

Tak więc pisząc w 1Kor 8, 6 o Jednym Bogu (θεὸς) i jednym Panu (κύριος), ma na myśli jednego Boga.
Chyba, że wykażesz, iż tekst z Pwt 10,17 myli sie nazywając Jahwe i Bogiem i Panem.


wow uważasz że Bóg Ojciec i jeden Pan Jezus Chrystus to ten sam Bóg Ojciec ? mam wrażenie że twoja znajomość Pisma św ogranicza eis jedynie do fragmentów znalezionych w katechizmie.

Znowu nie przeczytałeś.
Czy wszyscy ŚJ nie czytają?
Jeden Bóg (θεὸς) Ojciec i jeden Pan (κύριος) Jezus Chrystus to ten sam Bóg (YHWH)
Teofilos napisał(a):
1 Kor 8:6 (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Kogo Paweł ma namyśli pisząc jedne Bóg Ojciec ?

2 Kor 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy

Czy sław te nie dowodzą że Pan Jezus ma kogoś kto dla nie go jest Bogiem Ojcem ?

I tak i nie.
Słowa te dowodzą, że Syn ma kogoś, kto dla niego jest Ojcem.
Jezus - Bóg i człowiek ma kogoś, kto dla niego, jako Boga, jest Ojcem i jako dla człowieka jest Bogiem.
Teofilos napisał(a):
Ew Jan 20:17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego

Efz 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios;
wers 17 aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,

Pan Jezus ma Boga który jest jego Ojcem zatem Jezus nie jest tym że Bogiem .

Juz to wyżej napisałem.
Zrozumiesz jak zastanowisz się nad połączniem bóstwa i człowieczeństwa w Jezusie.
Teofilos napisał(a):
Nieżyjący już Ks Profesor Popowski W komętarzu do werstu 2 z pierwszego rozdziału listu do hebrajczyków w Interlini Grecko- Polskij umieścił taką notkę : Hebr 1:2

,, Chodzi o pośrednictwo Syna w stwarzaniu podobnie jak 1 Kor 8:6 ,ew Jan 1:3 ""

Zauważ że Profesor wskazał poza Hebr 1:2 inne miejsca Pisma gdzie jest mowa o pośrednictwie Chrystusa w stwarzani , wymieniał również w tym przypadku 1 Kor8:6 zatem twoje tłumaczenie przeczy twojej prywatniej nie zgodnej z treścią całego Pisma interpretacji.

A co to ma do rzeczy?
YHWH a więc Bóg w Trójcy stworzył świat działając w szczególny sposób przez Syna.
YHWH stworzył świat, czyli stworzenie, poprzez kogoś.
Tak jest napisane. W Piśmie świętym.
Prawda?
Od tego nie uciekniemy.
Mało tego jest napisane, że przez Syna.
Gdyby stworzył świat działając poprzez coś stworzonego, to dopiero mielibyśmy błędne koło logiczne: stworzył stworzenie poprzez stworzenie!
:o


Musimy więc logicznie przyjąc, że stworzyl świat za pośrednictwem, poprzez kogoś niestworzonego. Czyli? Zrodzonego. To chyba oczywiste.
A skoro zrodzonego to i współistotnego. Czyli przez jedną z osób Bożych.


Poza tym. Napisałeś, że nie mam racji i w związku z tym nie mam racji?
Daj spokój. Stać Cię na więcej.

Tak więc, nie rozumiem dlaczego pośrednictwo Syna (Syna, a więc tożsamego z Ojcem co do natury) miałoby być powodem do negowania tego Syna boskości.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lis 21, 2014 11:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 01, 2014 20:13
Posty: 96
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
medieval_man

Cytuj:
Kolejny raz niczego nie pojąłeś, a wymądrzasz się jak typowy ŚJ.
Napisałem wyraźnie, że YHWH był nazywany Ojcem Izraela (czytać nie umiesz), co nie oznacza, że definiowano Go jako Ojca. Definiowano Go jako YHWH.
Najpierw czytaj, a potem zasypuj mnie zbędnymi cytatami.


To był Bóg dla Izraela Bogiem Ojcem czy nie był ? zdecyduj się na jednoznaczną odpowiedź :-D
Cytuj:
Kolejny raz argument ŚJ, ktory nie jest argumentem tylko zabawą słowami.
Uważasz więc, że św. Jan w swojej Ewangelii krytykował Jezusa za to, że ten nazwał Boga swoim Ojcem czyniąc się równym Bogu? Autor tej Ewangelii, zgdonie z tym, co sugerujesz miał za złe Jezusowi, że ten czynił się równym Bogu?


Wow uważasz ze to apostoła Jan krytykował Jezusa ??? :biggrin: komu Jezus odpowiedział na zarzuty Janowi czy też Żydom którzy wkładali w usta Jezusa słowa jakie on nie wypowiedział ?

Opanowanie poprawnej sztuki czytania jest jeszcze przed tobą . Jan był tym który zrelacjonował zachowanie Żydów pewnie o tym nie wiedziałeś :-D

Ew Jan 5:18 Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu.

Czy twoim zdanie Jan twierdził że Jezus łamał szabat :biggrin:

Musisz przyjąć do wiadomości że Pismo św to nie katechizm dlatego poziom dyskusji jaki prezentujesz ma wiele do rzeczenia . Proponuję ci więcej lektory Pisma św a mnie tzw internetowych opracowań które jak przystało na mentalność katolicką sam autor ich nie rozumie :-D

Cytuj:
Setki razy na tym forum napisano Ci, że
- Syn jest Bogiem
- Ojciec jest Bogiem
Syn nie jest Ojcem, co nie oznacza, że mamy dwóch Bogów, ale mamy Boga Ojca i Boga Syna - jako Jednego Boga?
Oczywiste jest, że w matematyce jaką może ogarniać ludzki umysł to wydaje się nielogiczne.
Wierzę w jednego Boga, którm jest Ojciec, Syn i Duch Święty.


Możesz wierzyć w co ci się podoba . Trójca to inaczej połączenie herezji Szebeliusza którzy dokładnie twierdził tak jak ty że Ojciec Syn i Duch św to jeden i ten sam Bóg :biggrin:

Cytuj:
Jezus nie jest Bogiem. Jezus jest Bogiem-człowiekiem. Jezus to imię człowieka-Boga.
Imię drugiej Osoby Bożej to Syn.


Gdzie tak wyczytałeś że Jezus jest Bogiem człowiekiem ? pewnie w gości niedzielnym :-D .

a ) Kogo Maria miał urodzić ? czy człowieka czy Boga człowieka ? Jak na to poytanie odpowiada nam Pismo św ?

Gal 4: 4 lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,

Ew Łuk 1: 30 I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. (32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. (33)

1) i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus.
2) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego.
3) I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida

Czyim synem według zapowiedzi anioła miał tyć Jezus ? SYNEM NAJWYŻSZEGO TJ SAMEGO BOGA .
Od kogo Jezus miał otrzymać prawo do Tronu ? Od samego Boga

wniosek Syn Najwyższego to nie sam Najwyższy , .

Kiedy Jezus był na ziemi za kogo uważali do ludzie ?

Ew Mat 16: 13-17

A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł:[b] Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.
(17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Nikt ani z apostołów jak również z postronnych ludzi nie uważał Jezusa za Boga takie bowiem jest oświadczenie Pisma ,, Jezs był i pozostaje Synem Boga '' , określenie bóg Syn jest błędne i sprzeczne z tym czego naprawdę uczy Pismo św .

Cytuj:
To nie ma według Ciebie w Piśmie, formuł trynitarnych?
To raz.
Poz tym wiele tekstów w Pismie wskazuje, że Ojciec to Bóg, Syn to też Bóg, i Duch Święty to też Bóg.
Tak trudno jest uwierzyć, że jest jeden Bóg, ale są trzy osoby Boże?


Jeszcze raz powtarzam katechizm to nie Pismo św . Pismo św oświadcza jednoznacznienie Jedynym Bogiem jest Ojciec poza nim niema nikogo kto był by mu równy on z nikim nie dzieli swojej chwały .
Cytuj:
Zdrowy rozsądek nie pozwala zapominać o tym, że Jezus może pełnić rolę arcykapłana, gdyż jest nie tylko Bogiem ale i - człowiekiem. Jako człowiek właśnie jest arcykapłanem i zasiada w niebie po prawicy Boga


Gdybyś znał Pismo św to nie wypisywał byś takich bzdur . Rolą Arcykapłana jest pośredniczenie między grzesznym człowiekiem a samym Bogiem .

Skro Jezu jest tym samym Bogiem co Ojciec to do kogo wstawia się on za wierzacymi ? Kto Jezusa ustanowił Arcykapłanem ? jeżeli powiesz że Bóg Ojciec to dal ciebie będzie znaczyć że Jezus sam siebie ustanowił Arcykapłanem , no chyba że przegnasz za treścią słowa Bożego że Syn Boga to nie jeden i ten sam Bóg co Ojciec :-D Zatem zastanów się nad odpowiedzią

Heb 5: (4) A nikt samego siebie nie podnosi do tej godności, tylko zostaje na nią powołany przez Boga, jak Aaron. (5) Tak i Chrystus nie sam sobie nadał godność arcykapłana, lecz uczynił to Ten, który do niego powiedział: Jesteś moim Synem, dzisiaj zrodziłem ciebie; (6) jak i na innym miejscu mówi: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka
Cytuj:
Znowu nie przeczytałeś.
Czy wszyscy ŚJ nie czytają?
Jeden Bóg (θεὸς) Ojciec i jeden Pan (κύριος) Jezus Chrystus to ten sam Bóg (YHWH)


Po pierwsze nie jestem ŚJ więc zapamiętaj to sobie . Po drug 1 Kor 8:6 mówi o dwóch podmiotach to jest Bogu Ojcu i jego Synu Jezusie Chrystusie który to pełnił rolę pośrednika w stwarzaniu , takie też zdanie jest już nie żyjący Ks. Profesor Popowski , czy uważasz że on nie miał racji ? :o

1 Kor 8:5,6 Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, za pośrednictwem którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

A co z Duchem św :biggrin:

Cytuj:
I tak i nie.
Słowa te dowodzą, że Syn ma kogoś, kto dla niego jest Ojcem.


Tym razem pogrubię ci tekst abyś zauważył jak sam siebie zwodzisz

2 Kor 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy

Czy sław te nie dowodzą że Pan Jezus ma kogoś kto dla nie go jest Bogiem Ojcem ?

Bóg i Ojciec a nie sam Ojciec czy to dostrzegasz ? Podobnie sam syn Boży wypowiada się będąc już w niebie

Obj 3: 2 Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem.

wers 11. Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej. (12) Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię

Aż pięć razy Pan Jezus podkreśla że ma kogoś kto jest dla niego Bogiem .

Widzisz zatem że to co piszesz mija się całkowicie z prawdą .
Cytuj:
Musimy więc logicznie przyjąc, że stworzyl świat za pośrednictwem, poprzez kogoś niestworzonego. Czyli? Zrodzonego. To chyba oczywiste.
A skoro zrodzonego to i współistotnego. Czyli przez jedną z osób Bożych.


Jesteś w błędzie , Pismo św mówi że Pan Jezus jest jednym z pierwszych stworzeń jakie uczynił Bóg . Wracając do mojego pytanie . Skoro Pan Jezus ma Boga i rzekomo jest tym samym Bogiem co Bóg Najwyższy to kto jest Bogiem Jezusa .

Czy doczekam się odpowiedzi :biggrin:

Kol 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,

W grece mamy frazę πρωτότοκος πάσης κτίσεως która to występuje w tym przypadku w gen. partitivus - określa części, z pewnej całości , i nie wyklucza Jezusa z pośród innych stworzeń . Z godnie z kontekstem sów Pawła widać gołym okiem co miał na myśli autor określając Jezusa przymiotnikiem Prototokos - Pierwszeństwo Syna Bożego we wszystkim Zetem
pierwszym, który został stworzony jest Syn Boży, i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało stworzone. Zresztą o o tym już pisałem i nikt nie odniusł się do argumentów jakie przedstawiłem .

Słownik Grecko-Poski NT .Ks. Regemiusz Popowski wyd . Vocatio


Str 539 πρωτοτοκος

Pierworodny 1.,o Jezusie jako Syn Maryi (Mat 1:25 Łuk2;7 ) ,o wszystkim co pierworodne( Hebr 11:28)
2. O Jezusie jako Synu Bożym ,jak pierwszym przed wszelkim stworzeniem ,jako pierwszym wśród powtórnie narodzonych przez wiarę i chrzest ,jako pierwszym spośród zmartwychwstałych Rz 8:29 ,Kol 1:15,18 ,Hebr 1:6 ,Ap 1:5
3. o ludziach należących do kościoła Hebr 12:23
W żadnym z tym przypadku znaczenia słowa Pierworodny i pada określenia jako Władcy

Jak określenie Pierworodny całego stworzenia rozumiał Ojcowie Kościoła ?

Pasterz Hermas (połowy II wieku ne) przypowieści 9.12.2:

Ὁ μὲν υἱὸς τοῦ θεοῦ πάσης τῆς κτίσεως αὐτοῦ προγενέστερός ἐστιν, ὥστε σύμβουλον αὐτὸν γενέσθαι τῷ πατρὶ τῆς κτίσεως αὐτοῦ · διὰ τοῦτο καὶ παλαιὰ ἡ πέτρα

Określa on Syna Bożego jako tego który jest najstarszy ze wszystkich stworzeń

Klemens Aleksandryjski (C 155 - 220 ne)

Τὸ γὰρ" πρὸ ἑωσφόρου ἐγέννησά σε "οὕτως ἐξακούομεν ἐπὶ τοῦ πρωτοκτίστου Θεοῦ Λόγου · καὶ" πρὸ ἡλίου "καὶ σελήνης καὶ πρὸ πάσης κτίσεως" τὸ Ὄνομά σου

Klemens Aleksandryjski nazywał Jezusa "protoktistos" (πρωτόκτιστος) (pierwostworzony)


Po drugie obraz Boga niewidzialnego nie jest Tymże Bogiem niewidzialnym, którego jest obrazem tego wymaga zwykła logika, ponieważ byłby dla nas tak samo niewidzialny. Podobnie obraz człowieka nie jest tymże człowiekiem, którego jest obrazem etc...

Pewnie Adam też był Bogiem JHWH bo był obrazem Boga :biggrin: czy tak uważasz ? .


So lis 22, 2014 16:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Czytam Twoje wpisy i widzę, że albo unikasz rozmowy, albo próbujesz mnie zagadać pustosłowiem.
Nie będę się na Tobą znęcał, ale muszę pokazać kilka miejsc, gdzie ewidentnnie wykazujesz złą wolę.
Teofilos napisał(a):
To był Bóg dla Izraela Bogiem Ojcem czy nie był ? zdecyduj się na jednoznaczną odpowiedź :-D

Pierwsze miejsce.
Bóg był nazywany Ojcem Izraela.
Nigdzie natomiast w ST nie napisano o Bogu, że Jego istotą jest być Ojcem.
A może znajdziesz mi takie miejsce?
Z przyjemnością czegoś się dowiem.
Żebyś lepiej zrozumiał: mówi się o jakimś trenerze czy zawodniku, że jest "ojcem zwyciestwa swojej drużyny" podczas gdy jest to ojcostwo tylko przez analogię.
Podobnie YHWH jest "Ojcem Izraela". Czyżby w Twoim pojęciu zrodził Izraela żeby zasłużyć na miano Ojca?
Teofilos napisał(a):
Wow uważasz ze to apostoła Jan krytykował Jezusa ??? :biggrin: komu Jezus odpowiedział na zarzuty Janowi czy też Żydom którzy wkładali w usta Jezusa słowa jakie on nie wypowiedział ?

Opanowanie poprawnej sztuki czytania jest jeszcze przed tobą . Jan był tym który zrelacjonował zachowanie Żydów pewnie o tym nie wiedziałeś :-D

Ew Jan 5:18 Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu.

Czy twoim zdanie Jan twierdził że Jezus łamał szabat :biggrin:

Musisz przyjąć do wiadomości że Pismo św to nie katechizm dlatego poziom dyskusji jaki prezentujesz ma wiele do rzeczenia . Proponuję ci więcej lektory Pisma św a mnie tzw internetowych opracowań które jak przystało na mentalność katolicką sam autor ich nie rozumie :-D

Tutaj już piszesz jak typowy cham internetowy.
I radzę Ci, żebyś zaprzestał takich chamskich uwag
Ale wyjaśnię Ci:
Św. Jan nie twierdził, że Jezus złamał szabat ani nie twierdził, że Jezus bluźnił czyniąc się równym Bogu.
Św. Jan stwierdził, że tak uważali Żydzi.
Co to oznacza?
Ano przede wszystkim, że Żydzi zrozumieli - w przeciwieństwie do Ciebie - że Jezus uważał siebie za równego Bogu.
Podważasz świadectwo Jezusa o sobie samym?
Teofilos napisał(a):
Możesz wierzyć w co ci się podoba . Trójca to inaczej połączenie herezji Szebeliusza którzy dokładnie twierdził tak jak ty że Ojciec Syn i Duch św to jeden i ten sam Bóg :biggrin:

Sabeliusz wypowiadał się zupełnie inaczej, o czym Cię zresztą już poinformowano.
(Tak a propos: umiesz pisać po polsku?)
Teofilos napisał(a):
Gdzie tak wyczytałeś że Jezus jest Bogiem człowiekiem ? pewnie w gości niedzielnym :-D .

Kolejny przykład chamstwa i braku argumentów.
Teofilos napisał(a):
a ) Kogo Maria miał urodzić ? czy człowieka czy Boga człowieka ? Jak na to poytanie odpowiada nam Pismo św ?

Gal 4: 4 lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,

Masz tu wyraźnie napisane: Bóg zesłał Syna swego...
Co jest istotne w byciu Synem?
Czy nie przypadkiem fakt, że jest się tej samej natury co Ojciec?
I że jest się zrodzonym?
Teofilos napisał(a):
Nikt ani z apostołów jak również z postronnych ludzi nie uważał Jezusa za Boga takie bowiem jest oświadczenie Pisma ,, Jezs był i pozostaje Synem Boga '' , określenie bóg Syn jest błędne i sprzeczne z tym czego naprawdę uczy Pismo św .

Rozumiem, że Syn Boga w Twoim pojeciu to już nie Bóg.
Masz prawo tak sobie myśleć nawet jeśli zaprzecza to zdrowemu rozsądkowi.
Syn człowieka to nie człowiek?
Teofilos napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam katechizm to nie Pismo św . Pismo św oświadcza jednoznacznienie Jedynym Bogiem jest Ojciec poza nim niema nikogo kto był by mu równy on z nikim nie dzieli swojej chwały .

A gdzie ja tu się odwoływałem do Katechizmu?
Pismo podaje wiele fragmentów, które mówią że Syn jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem.
Dlaczego jedne fragmenty dopuszczasz a inne odrzucasz?
Teofilos napisał(a):
Gdybyś znał Pismo św to nie wypisywał byś takich bzdur . Rolą Arcykapłana jest pośredniczenie między grzesznym człowiekiem a samym Bogiem .

I dlatego Jezus jako człowiek narodzony z niewiasty mógł być arcykapłanem będąc jednocześnie Synem Boga i Bogiem.
Teofilos napisał(a):
Skro Jezu jest tym samym Bogiem co Ojciec to do kogo wstawia się on za wierzacymi ? Kto Jezusa ustanowił Arcykapłanem ? jeżeli powiesz że Bóg Ojciec to dal ciebie będzie znaczyć że Jezus sam siebie ustanowił Arcykapłanem , no chyba że przegnasz za treścią słowa Bożego że Syn Boga to nie jeden i ten sam Bóg co Ojciec :-D Zatem zastanów się nad odpowiedzią

Jest tym samym Bogiem, ale inna osobą Bożą.
Zastanów się na drugi raz zanim zachęcisz kogoś do myślenia a sam nie wykazujesz do tego chęci.
Teofilos napisał(a):
Po pierwsze nie jestem ŚJ więc zapamiętaj to sobie . Po drug 1 Kor 8:6 mówi o dwóch podmiotach to jest Bogu Ojcu i jego Synu Jezusie Chrystusie który to pełnił rolę pośrednika w stwarzaniu , takie też zdanie jest już nie żyjący Ks. Profesor Popowski , czy uważasz że on nie miał racji ? :o

Oczywiście, nie zrozumiałeś, co napisał ks Popowski.
Teofilos napisał(a):
Tym razem pogrubię ci tekst abyś zauważył jak sam siebie zwodzisz

2 Kor 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy

Czy sław te nie dowodzą że Pan Jezus ma kogoś kto dla nie go jest Bogiem Ojcem ?

Oczywiście.
Syn Boga ma kogoś, kto dla Niego jest Ojcem.
Druga Osoba Boża ma kogoś, kto dla niej jest Ojcem - pierwszą Osobę Boga.
Teofilos napisał(a):
Aż pięć razy Pan Jezus podkreśla że ma kogoś kto jest dla niego Bogiem .

Oczywiście.
Podkreśla to jako człowiek Jezus.
Elementarne drogi Watsonie.
Teofilos napisał(a):
Cytuj:
Musimy więc logicznie przyjąc, że stworzyl świat za pośrednictwem, poprzez kogoś niestworzonego. Czyli? Zrodzonego. To chyba oczywiste.
A skoro zrodzonego to i współistotnego. Czyli przez jedną z osób Bożych.


Jesteś w błędzie , Pismo św mówi że Pan Jezus jest jednym z pierwszych stworzeń jakie uczynił Bóg .

A w ktorym to miejscu Pismo święta to stwierdza?
Czy w tym:
"Tyś jest moim Synem, Jam dziś zrodził Ciebie"?
Teofilos napisał(a):
Wracając do mojego pytanie . Skoro Pan Jezus ma Boga i rzekomo jest tym samym Bogiem co Bóg Najwyższy to kto jest Bogiem Jezusa .

Czy doczekam się odpowiedzi :biggrin:

Odpowiedzi już dostałeś setki razy ale widocznie pycha tak Ci przesłoniła oczy i rozum, że nie znalazłeś jej.
Pan Jezus mówi o Ojcu jako o swoim Bogu, gdy wypowiada się za swojego ziemskiego życia jako człowiek.
Cóż w tym niezrozumiałego?
Teofilos napisał(a):
Kol 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,

W grece mamy frazę πρωτότοκος πάσης κτίσεως która to występuje w tym przypadku w gen. partitivus - określa części, z pewnej całości , i nie wyklucza Jezusa z pośród innych stworzeń . Z godnie z kontekstem sów Pawła widać gołym okiem co miał na myśli autor określając Jezusa przymiotnikiem Prototokos - Pierwszeństwo Syna Bożego we wszystkim Zetem
pierwszym, który został stworzony jest Syn Boży, i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało stworzone. Zresztą o o tym już pisałem i nikt nie odniusł się do argumentów jakie przedstawiłem .

Słownik Grecko-Poski NT .Ks. Regemiusz Popowski wyd . Vocatio

To ciekawa argumentacja. Chetnie się w to wgłębię.
Na pierwszy rzut oka widać tu opozycję pomiędzy πρωτότοκος a πάσης κτίσεως polegającą na przeciwstawieniu zrodzonego temu, co stworzone.
Św. Paweł nie napisał o Jezusie, że jest πρωτόκτίστος ale πρωτότοκος (czyli nie stworzony jako pierwszym ale zrodzony jako pierwszy)
Co Ty na to?


btw.
Czekam aż odniesiesz się do mojej argumentacji jak niżej

Cytuj:
Gdyby Bóg stworzył świat działając poprzez coś stworzonego, to dopiero mielibyśmy błędne koło logiczne: stworzył stworzenie poprzez stworzenie!



Musimy więc logicznie przyjąc, że stworzyl świat za pośrednictwem, poprzez kogoś niestworzonego. Czyli? Zrodzonego. To chyba oczywiste.
A skoro zrodzonego to i współistotnego. Czyli przez jedną z osób Bożych.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lis 22, 2014 18:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 01, 2014 20:13
Posty: 96
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
medieval_man

Cytuj:
Nigdzie natomiast w ST nie napisano o Bogu, że Jego istotą jest być Ojcem.
A może znajdziesz mi takie miejsce?
Z przyjemnością czegoś się dowiem.


Nie rozumiem dlaczego tak sobie komplikujesz rzeczy zwane po imieniu . Jak myślisz kto był Ojcem Adama i Ewy ? :-D Ojciec to ten który daje życie a właśnie Bóg JHWH jest tym którzy dał wszystkim życie więc jest z swojej istoty Ojcem . Czy potrafisz na podstawie NT wskazać gdzie napisano o Bogu, że Jego istotą jest być Ojcem :biggrin: nie szukaj bo nie znajdziesz a jednak Bóg począwszy od Adama i Ewy był uważany za Ojca .

od teraz posty, w których znajdę choć jedną obraźliwą wypowiedź będę usuwała w całości, bez względu na ilość merytorycznej treści
elka


Cytuj:
Św. Jan nie twierdził, że Jezus złamał szabat ani nie twierdził, że Jezus bluźnił czyniąc się równym Bogu.
Św. Jan stwierdził, że tak uważali Żydzi.
Co to oznacza?
Ano przede wszystkim, że Żydzi zrozumieli - w przeciwieństwie do Ciebie - że Jezus uważał siebie za równego Bogu.
Podważasz świadectwo Jezusa o sobie samym?


No tak wcześniej napisałeś że tak Jan twierdził teraz po mojej wypowiedzi zmieniasz tok rozumowania ale mimo to dalej tkwisz w błędzie , uważasz Żydów w tym wypadku za autorytet - tak więc według ciebie mieli oni racje twierdząc że Jezus łamał Szabat :-D

Dlaczego Jezus odpowiada na zarzut Żydów słowami :

ew Jan 5:19 Tedy Jezus odezwał się i rzekł im: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.

Syn który według ciebie jest tym samym Bogiem co Ojciec nie może sam od siebie nic czynić ???

Tak mógł powiedzieć jedynie ktoś kto nie był tym samym Bogiem co Ojciec a właśnie ten werset dobitnie przeczy błędnej nauce jaką wyznajesz . Z wersetu tego doskonale widać odrębność Syn od Boga Ojca jak i poddaństwo Syna w wykonywaniu woli Boga .

Cytuj:
Sabeliusz wypowiadał się zupełnie inaczej, o czym Cię zresztą już poinformowano.
(Tak a propos: umiesz pisać po polsku?)


Sebeliusz wierzył że jest tylko jeden Bóg który jest jednocześnie Ojcem Synem i Duchem św - Ty wierzysz dokładnie taak samo zatem wyznajesz herezję Sebeliusza .

Cytuj:
Masz tu wyraźnie napisane: Bóg zesłał Syna swego...
Co jest istotne w byciu Synem?
Czy nie przypadkiem fakt, że jest się tej samej natury co Ojciec?
I że jest się zrodzonym?


Po pierwsze bycie tej samej natury co Ojciec nie czyni nikogo tymże Ojcem , po drugie syn jest zrodzonym zaś Ojciec nie jest zrodzonym z tąd też wypływa logiczny wniosek że Syn nie może być tym samym Bogiem co niezrodzony Bóg . :-D

Cytuj:
Rozumiem, że Syn Boga w Twoim pojeciu to już nie Bóg.
Masz prawo tak sobie myśleć nawet jeśli zaprzecza to zdrowemu rozsądkowi.
Syn człowieka to nie człowiek?

Aniołowie są nazwani Synami Bożymi czy twoi zdanie byli oni tym sdamym Bogiem co Bóg JHWH

Syn człowieka jest człowiekiem lecz nie tym samym człowiekiem co jego Ojciec :-D gdyby bowiem był tym samy człowiekiem co Ojciec był by Ojcem

Cytuj:
Pismo podaje wiele fragmentów, które mówią że Syn jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem.
Dlaczego jedne fragmenty dopuszczasz a inne odrzucasz?


Podaj chociaż jeden przykład gdzie mogę o tym przeczytać w jednym cytacie że Syn jest Bogiem i Duch św jest Bogiem :-D gdzie masz te fragmenty ?

Cytuj:
I dlatego Jezus jako człowiek narodzony z niewiasty mógł być arcykapłanem będąc jednocześnie Synem Boga i Bogiem.


Pismo św uczy że Maria urodziła Syna Bożego i taka też nauka było głoszona przez apostołów Jezus jest Synem Bożym nie zaś człowiekiem Bogiem - wskaż gdzie Jezus na kartach NT jest określany słowami Bóg człowiek ?

Cytuj:
Jest tym samym Bogiem, ale inna osobą Bożą.
Zastanów się na drugi raz zanim zachęcisz kogoś do myślenia a sam nie wykazujesz do tego chęci.


Tym razem pogrubię ci tekst abyś zauważył jak sam siebie zwodzisz

2 Kor 1:3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy

Czy słowa te nie dowodzą że Pan Jezus ma kogoś kto dla nie go jest Bogiem Ojcem ?

Cytuj:
Oczywiście.
Syn Boga ma kogoś, kto dla Niego jest Ojcem.
Druga Osoba Boża ma kogoś, kto dla niej jest Ojcem - pierwszą Osobę Boga.


zatem pierwsza osoba to sam Bóg a skoro Pan Jezus ma nad sobą Boga to całkowicie przeczy założeniu jakoby Jezus był tym że samym Bogiem .

Cytuj:
Oczywiście.
Podkreśla to jako człowiek Jezus.
Elementarne drogi Watsonie.


Tekst który ci podałem został napisany kiedy Pan Jezu już dawno był w niebie :biggrin: i mówi że ma kogoś kto dla niego jest Bogiem .

A propos:

Czy Pan Jezus przed urodzeniem się jako człowiek był w niebie takim człowiekiem jak ty ?

1 Kor 15 47,48 (47) Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba. (48) Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy

Czy człowiek z nieba posiada takie samo ciało fizyczne jakie mają ludzie czy też ciało duchowe . ?

Cytuj:
A w ktorym to miejscu Pismo święta to stwierdza?
Czy w tym:
"Tyś jest moim Synem, Jam dziś zrodził Ciebie"?


Początek Teologi Kościoła ks Henryk Pietras

Na str 155 czytamy " Przekonanie, że Bóg Ojciec jest Ojcem Jezusa Chrystusa i wszystkich wierzących towarzyszyło chrześcijanom od początku..... Bóg był Ojcem wszystkiego i Stwórcą wszystkiego....Na pieszym etapie refleksji teologicznej na temat Ojca i Syna, wydaje się, że jedynym 'zajęciem' przyznawanym Synowi przed wcieleniem było pośrednictwo ...w stworzeniu i w objawieniu Boga"
Str 156 " Proszę zwrócić uwagę, że na początku nie widziano potrzeby, by rozważać istnienie Syna jako wieczne. Przywiązanie do koncepcji Syna jako pośrednika kazało myśleć, że musiał On istnieć przed stworzeniem czegokolwiek, niekoniecznie jednak wiecznie. Można więc było mówić, że Bóg jest Stwórcą Syna lub Ojcem Syna, a także że jest Ojcem świata albo jego Stwórcą"


Słowa ,, Tyś jest synem moim dziś cię zrodziłem '' w NT odnoszą się do trzech różnych wydarzeń

1) zrodzenie jako stworzenie Syna przez Boga

2) zrodzenie jako przywrócenie życia Jezusowi

Dz 13:33 wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem. (34) A że go wzbudził z martwych, aby już nigdy nie uległ skażeniu, powiedział to tak: Dał wam święte rzeczy Dawidowe, rzeczy pewne.

3 ) zrodzenie w sensie nadanie godności Arcykapłana którą to Jezus otrzymał od Boga

Hebr 5:5 Tak i Chrystus nie sam sobie nadał godność arcykapłana, lecz uczynił to Ten, który do niego powiedział: Jesteś moim Synem, dzisiaj zrodziłem ciebie;

Co jest tutaj ciekawego ani apostoł Piotr jak i apostoł Paweł umiejscawiali zrodzenie Syna z jakimś wydarzeniem ,zrodzenie nie traktowali jako metaforę :-D

Cytuj:
To ciekawa argumentacja. Chetnie się w to wgłębię.
Na pierwszy rzut oka widać tu opozycję pomiędzy πρωτότοκος a πάσης κτίσεως polegającą na przeciwstawieniu zrodzonego temu, co stworzone.
Św. Paweł nie napisał o Jezusie, że jest πρωτόκτίστος ale πρωτότοκος (czyli nie stworzony jako pierwszym ale zrodzony jako pierwszy)
Co Ty na to?


Co ja na to ? odpowiedź masz w sąsiednim wersecie w jakim to sensie Paweł używa adiectivum,πρωτότοκος

Kol 1: On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,

πρωτότοκος to pierwszy i zarazem najstarszy z rodzeństwa , zatem owa fraza brzmi

πρωτότοκος a πάσης κτίσεως - Pierwszy z całego stworzenia .

Bardzo często pisarze Biblii używali przymiotnika Πρωτότοκος- w znaczeniu liczebnika porządkowego
1 Kron 3:1 καὶ οὗτοι ἦσαν υἱοὶ δαυιδ οἱ τεχθέντες αὐτῷ ἐν χεβρων ὁ πρωτότοκος αμνων τῇ αχινααμ τῇ ιεζραηλίτιδι ὁ δεύτερος δανιηλ τῇ αβιγαια τῇ καρμηλίᾳ

A oto synowie Dawida, którzy urodzili mu się w Hebronie: pierworodny Amnon z Achinoam, Jezreelitki, drugi Daniel z Abigail, Karmelitki,

3:15 καὶ υἱοὶ ιωσια πρωτότοκος ιωαναν ὁ δεύτερος ιωακιμ ὁ τρίτος σεδεκια ὁ τέταρτος σαλουμ
Synami Jozjasza byli: pierworodnym Jochanan, drugim Jehojakim, trzecim Sedekiasz, czwartym Szallum.

Synami jego brata Eszeka byli: pierworodny Ulam, drugi Jeusz, a trzeci Elipelet.


1Kron 8:39 καὶ υἱοὶ ασηλ ἀδελφοῦ αὐτοῦ αιλαμ πρωτότοκος αὐτοῦ καὶ ιαις ὁ δεύτερος ελιφαλετ ὁ τρίτος
Synami jego brata Eszeka byli: pierworodny Ulam, drugi Jeusz, a trzeci Elipelet.


1 Kron 26:2 καὶ τῷ μοσολλαμια υἱοί ζαχαριας ὁ πρωτότοκος ιδιηλ ὁ δεύτερος ζαβαδιας ὁ τρίτος ιεθνουηλ ὁ τέταρτος

Meszelemiasz zaś miał synów: pierworodnego Zachariasza, drugiego Jediaela, trzeciego Zebadiasza, czwartego Jatniela,

W tych podanych przykąłdach ,,Przymiotnik Prototokos występuje w znaczeniu liczebnika porzakowego ,, pierwszy ''


Kto bywa nazywany pierworodnym jakichś rzeczy ZAWSZE zawiera się w ich rodzaju i liczbie jest to nieodmienny zwyczaj mowy potocznej jak i Pisma świętego.

Obj 1.4 Ho prototokos ton nekron(genetiv)- Pierworodny martwych również był martwy.
Kolo 1.15 prototokos pases ktiseos(genetiv) - pierworodny całego stworzenia stworzeniem.

Pierworodny braci jest bratem ..

Pasterz Hermas (połowy II wieku ne) przypowieści 9.12.2:

Ὁ μὲν υἱὸς τοῦ θεοῦ πάσης τῆς κτίσεως αὐτοῦ προγενέστερός ἐστιν, ὥστε σύμβουλον αὐτὸν γενέσθαι τῷ πατρὶ τῆς κτίσεως αὐτοῦ · διὰ τοῦτο καὶ παλαιὰ ἡ πέτρα

Określa on Syna Bożego jako tego który jest najstarszy ze wszystkich stworzeń

Klemens Aleksandryjski (C 155 - 220 ne)

Τὸ γὰρ" πρὸ ἑωσφόρου ἐγέννησά σε "οὕτως ἐξακούομεν ἐπὶ τοῦ πρωτοκτίστου Θεοῦ Λόγου · καὶ" πρὸ ἡλίου "καὶ σελήνης καὶ πρὸ πάσης κτίσεως" τὸ Ὄνομά σου

Klemens Aleksandryjski nazywał Jezusa "protoktistos" (πρωτόκτιστος) (pierwostworzony)


Cytuj:
Gdyby Bóg stworzył świat działając poprzez coś stworzonego, to dopiero mielibyśmy błędne koło logiczne: stworzył stworzenie poprzez stworzenie!


A co w tym dziwnego skoro właśnie Bóg do realizowania swojej woli posługuje się stworzeniem :-D np Aniołowie Boże stworzenia czy skoro wypiękniają oni polecenia Boga mamy przez to błędne koło :-D .

Żaden z przed nicejskich Ojców Kościoła nie uważał Syna Bożego za tego samego Boga którym jest Bóg Ojciec .

Dla Justyna Jezus jest innym Bogiem i Panem niższym od Boga Ojca który jest Stwórcą wszystkiego .

“istnieje inny Bóg i Pan, niższy od Stworzyciela wszechświata, nazwany także Aniołem, bo oznajmia ludziom wszystko, co im chce oznajmić Stwórca wszech rzeczy, ponad którego innego Boga niema” (“Dialog z Żydem Tryfonem” 56:4).

Zatem nauka jaką głosił Justyn bardzo różni się odętej którą głosi KK

Justyn : “istnieje inny Bóg i Pan, niższy [u]od Stworzyciela wszechświata,

KK Ojciec Syn i Duch św są tym samym Bogiem .

Orygenes

„nie głosimy bynajmniej, iż Syn jest potężniejszy do Ojca; przeciwnie,twierdzimy, że jest od Niego niższy, albowiem wierzymy Jezusowi, który rzekł: ‘Ojciec, który mnie posłał, większy jest niż ja’ nikt z nas nie jest takim głupcem, by sądzić, iż ‘syn człowieczy jest Panem Boga’. Uznając jednak, że Zbawiciel jest Bogiem-Słowem, Mądrością, Sprawiedliwością i Prawdą, twierdzimy, że jest On panem wszystkich rzeczy, które Mu w tej sytuacji podlegają;nie ma jednak władzy nad Ojcem i Bogiem, który sam Nim rządzi”(„Przeciw Celsusowi” 8:15).

Orygenes nie uważał że Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec w ręcz przeciwnie twierdził zgodnie za treścią Pisma Bóg rządzi Synem


N lis 23, 2014 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
polecam do posłuchania:

Ks. Grzegorz Strzelczyk – Trójca czy wcielenie – jaki wzór dla ludzkiej miłości?

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


So lis 29, 2014 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Imię Boże a nauka Św.Jehowy
Ciekawostka:
W Biblii występuje z imienia wielu bogów - moloch, Asztarte, Artemida, Zeus etc.
Imiona tych fałszywych Bogów występują we wszystkich przekładach Biblii. Nikomu nie przyszło na myśl by je usuwać/ zastępować jakimiś zwrotami.
A imię jedynego prawdziwego Boga zniknęło z wielu przekładów zastępowane słowami Pan/Bóg.

PS: Cytaty z Justyniana i Orygeneza w końcówce postu Teofilosa bardzo symptomatyczne. Skoro wcześni ojcowie kościoła nie utożsamiali Jezusa z Bogiem Wszechmocnym i nie wierzyli w ich równość to tym bardziej nie wierzyli w to pierwsi chrześcijanie z apostołami na czele. Ergo; dzisiejsi katolicy i nie tylko wierzą w co innego niż apostołowie Chrystusa.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pn gru 01, 2014 12:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL