Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kod Biblii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
wygląda na to ,że niewiesz o co mi chodzi

nie przeciw bizancjum tylko cywilizacji bizantyńskiej i dajcie spokój z tym myleniem pojęć
bo jeśli ktoś nierozróżnia cywilizacji a myli je z kulturami to właśnie sam jest pod wpływem tejże nierozróżniającej pomiędzy cywilizacją a kulturą cywilizacji lub jej wcale nieposiada
w każdym bądź razie ludzie ci używają tych słów wymiennie a cywilizacja powszechnie to u nich technika czyli kolejna ideologia technokratyczna

cywilizacja żydowska jest cywilizacją sakralną bo ma taką metodę życia zbiorowego
która kręci się wokół kwestii jak sama nazwa wskazuje sakralności, czyli niewolno jeść np świniaka bo jest nieczysty a jest nieczysty bo miał tam kiedyś wywoływać jakieś choroby ktoś postanowił zalegalizować prawnie by niejedzono świniaków i jedyny sposób to ...
mam nadzieje , że zgadliście , oczywiście przepis religijny
czyli w tym objawia sie sakralność
i wszystek całość ich życia

sakralność się ich nieskończyła
zawsze umieli sobie wszędzie w każdych warunkach poradzić
a myślą klecącą ich w jedno jest wybraństwo wobec którego wszystkie inne narody to podnóżek Izraela i mają im służyć

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt maja 03, 2005 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:12
Posty: 20
Post 
Equidistant Letter Sequencing (kody Tory) jest to bardzo interesująca hipotteza naukowa nad którą nadal pracuje grupa kryptologów. Jak na razie nie została jeszcze ona potwierdzona przez poważnych uczonych. Obecnie słyszałem że fizycy się do tego przyłączyli próbując wykorzystać swoją wiedzę na temat analizy szumów. Bliższe szczególy nie są znane.
Istotota tego polega na tym że w Torze częstotliwość występowania poszukiwanych słow jest w statystycznie istotnie większa niż w innych księgach Tanachu, nie mówiąc już o innych książkach
Celem tego projektu jest dostarczenie naukowych dowodów na to iż Tora nie została napisana przez człowieka, a tym samym spowodowanie tego iż wiele ateistów uwierzy w Nią i co ważniejsze zacznie postępować zgonie z jej nakazami i zakazami.
Tej metody nie da się zastosować do przewidywania przyszłości.
Tora zabrania przepowiadać przyszłośc.
Wobec powyższego wszystkie badania Drosnina są fałszywe i kompromitują tylko powyższą metodę.
Przedstawiona przez ronina strona to badania amatorskie, ja też się w to kiedyś bawiłem rzeczywiście wiele można znaleźść, ale to niczego nie potwierdza i może być przypadkiem jak słusznie zauważyliście.

Czy to dozwolone patrz Miszle(Przysł) 25,2 wiele innych podobnych.

Z kabałą to ma niewiele wspólnego, chociaż należy przyznać że wynalazca metody zainspirował sie jedną z technik obliczeniowych pewnego kabalisty.
Kabała to przedewszystkim system filozoficzno-duchowy opisu świata, a nie technika poszukiwań.
Zresztą pod słowem kabała jest wiele znaczeń. Ja mam tu na myśli prawdziwą kabałe, a nie jej wielorakie degenerecje.

Moje zdanie. Należy czekać na dalsze badania poważnych naukowców.


Cz maja 05, 2005 21:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL