Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Anioł stróż 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post Anioł stróż
Czy w bibli jest jakas wzmianka o aniele strózu?Kiedy Koscioł zatwierdził nauke o tym ze kazdy z nas ma swojego anioła stróża.


Pt maja 06, 2005 22:34
Zobacz profil
Post Re: Anioł stróż
Gimlas napisał(a):
Czy w bibli jest jakas wzmianka o aniele strózu?Kiedy Koscioł zatwierdził nauke o tym ze kazdy z nas ma swojego anioła stróża.


św. Tomasz, Summa I, q. 113


Pt maja 06, 2005 23:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 17:19
Posty: 33
Post 
Zobacz do Ksiegi Psalmow:
Ps 91,11 : "Bo swoim aniolom nakazal w twej sprawie,aby cie strzegli na wszystkich twych drogach"

_________________
Wznoszę swe oczy ku górom....


So maja 07, 2005 9:29
Zobacz profil
Post 
Aga eN. napisał(a):
Zobacz do Ksiegi Psalmow:
Ps 91,11 : "Bo swoim aniolom nakazal w twej sprawie,aby cie strzegli na wszystkich twych drogach"


Jeszcze słowa samego Chrystusa:
"Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." (Mt 18,10)


So maja 07, 2005 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
No i jeszcze w księdze Tobiasza (szczególnie rozdziały 4-13) jest Anioł Rafał, opiekun Tobiasza młodszego

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


So maja 07, 2005 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Wg "Pisma Świętego Nowego Testamentu" (Pallotinum 1998) - zaznaczam, nie sprawdziłem, ale tam jest taki skorowidz z tyłu fajny :) - o aniołach:

+ Mt 4, 6
+ Łk 16, 22
+ J 5, 4
+ Dz 5, 19
+ Dz 12, 7-10
+ 1 Kor 11, 10
+ Hbr 1, 14
+ 1 P 1, 12
+ Ap 1, 1; 8, 5; 12, 7; 17, 7; 21, 12; 22, 6.16

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So maja 07, 2005 21:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Kiedys znajoma pokazywała mi jakąś ksiazke,gdzie niby na podstawie daty urodzin mozna było poznac imie i ród swojego anioła stróza.Nie wiem na jakiej podstawie było to przedstawione.Jak podchodzicie do tych nowinek,bo ja jestem sceptyczny co do wyznaczania imienia swojego anioła,bo chyba niemozliwe jest okreslenie kto nim jest i z jakiego jest rodu.


N maja 08, 2005 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Takim książeczkom to bym nie ufała...

A o imionach naszych aniołów było nieco tutaj:
viewtopic.php?t=2592

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N maja 08, 2005 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 17:19
Posty: 33
Post 
Gimlas napisał(a):
Kiedys znajoma pokazywała mi jakąś ksiazke,gdzie niby na podstawie daty urodzin mozna było poznac imie i ród swojego anioła stróza.Nie wiem na jakiej podstawie było to przedstawione.Jak podchodzicie do tych nowinek,bo ja jestem sceptyczny co do wyznaczania imienia swojego anioła,bo chyba niemozliwe jest okreslenie kto nim jest i z jakiego jest rodu.

I masz racje,ze podchodzisz sceptycznie.To najprawdopodobniej jedna z ksiazek new age'owskich ,to zawiera elementy horoskopu ,magiczne :shock:
A poza tym z tej ksiegi wynikaloby ,ze taki jeden aniol ma pod opieka cale mnostwo istot ludzkich .A aniol stroz jest jeden,wlasny i na cale zycie :)

_________________
Wznoszę swe oczy ku górom....


N maja 08, 2005 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 18:22
Posty: 423
Post 
Gimlasie :)
Czyli,wedlug tej super-ksiazeczki o aniolach,to nie zostaje mi przydzielony moj Aniol Stroz ale sam go wybieram? :o
Bo idac dalej tym tokiem myslenia,moge powiedziec,ze to nie Bog wybral mnie,ale ja wyznaczam sobie boga :(
"Aniele Bozy,...bądz mi zawsze przy pomocy'...

_________________
"Szanuj kazdego czlowieka,bo Chrystus w nim zyje."


Pn maja 09, 2005 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Według mnie z postu Gimlasa nie wynika, że to my wybieramy Anioła Stróża, tylko że dzięki tej książeczce możemy poznać jego imię, co nie zmienia faktu, że dla mnie to bzdury :)

To jeszcze podzielę się z Wami fragmentem jednego z moich ukochanych psalmów (91):
Cytuj:
Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego.
Niedola nie przystąpi do ciebie,
a cios nie spotka twojego namiotu,
bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
Na rękach będą cię nosili,
abyś nie uraził swej stopy o kamień.

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn maja 09, 2005 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
W ksiedze Daniela 10, 12-15 jest interesujaca wzmianka o aniolach strozach narodow. Nie wiadomo tez czy Lota, nie ustrzegli aniolowie strozowie rodziny Rodz 19.


Pt maja 13, 2005 22:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2005 9:57
Posty: 172
Post 
Św. Piotr został uwolniony z celi za sprawą anioła Dz 12, 7.

Pierwsz rozdziały apokalipsy są kierowane do aniołów opiekuńczych zborów chrześcijańskich jak np. rozdział 2 do "do anioła zboru w efezie..."

_________________
dziekujemy, że nas wybrałeś, abysmy stali przed Tobą i Tobie słuzyli


Cz wrz 01, 2005 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Wiekszosc biblistow ten zwrot ze Chrystus zwraca sie do aniolow interpretuje jako zwrot do biskupow, jako tych ktorzy przekazuja ludowi wiadomsc od Boga. (takie jest zanczenie greckiego angelos poslany w czyims imieniu)

A w dziejach jak sam zauwazyles w innym watku to raczej aniol taki o jakim my myslimy.


Cz wrz 01, 2005 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Gimlas napisał(a):
Kiedys znajoma pokazywała mi jakąś ksiazke,gdzie niby na podstawie daty urodzin mozna było poznac imie i ród swojego anioła stróza.Nie wiem na jakiej podstawie było to przedstawione.Jak podchodzicie do tych nowinek,bo ja jestem sceptyczny co do wyznaczania imienia swojego anioła,bo chyba niemozliwe jest okreslenie kto nim jest i z jakiego jest rodu.

Uzyj tej ksiazeczki jako podpalki na grill bo zawiera jakies brednie.
Kazdy czlowiek ma przydzielonego aniola i to na zawsze ( chyba ze zostanie potepiony wtedy Bog wymazuje aniolowi pamiec o czlowieku i przydziela nowej osobie ) , a kazdy aniol ma inne imie :
Cytuj:
4. Nie ma dwóch podobnych aniołów

Świątobliwy ojciec Paweł z Moll (182 – 1896), flamandzki benedyktyn, który znany jest jako „cudowny robotnik dziewiętnastego stulecia”, powiedział pewnego razu, że: „Nie ma dwóch podobnych aniołów w niebie. Jakże wielka musi być moc Boga, aby stworzyć w jednym momencie te nieprzeliczone legiony niebieskich duchów!” Św. Teresa z Avila (1515 – 1582) miewała częste widzenia aniołów i odnotowuje w swojej Autobiografii, że aniołowie „nie mówią mi swoich imion, lecz jestem całkowicie świadoma tego, że istnieje wielka różnica pomiędzy różnymi aniołami, której nie mam możliwości wyjaśnić”. Ojciec Lamy (1855 – 1931), francuski mistyk, kapłan i wizjoner, powiada, że Matce Boskiej przydano nieskończone mnóstwo aniołów i… zna ona ich wszystkich z imienia. Co się tyczy tych rzesz aniołów, święty ksiądz dodaje: „Każdy anioł posiada swój własny szczególny wyraz twarzy a wszystkie są tak piękne!” Innym razem stwierdza: „Każdy anioł posiada własną twarz”.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index. ... Itemid=137
dlatego "odgadniecie" imienia aniola jest niemozliwe....

_________________
Obrazek


N wrz 04, 2005 0:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL