Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Ubóstwo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ubóstwo
Zapominasz jednak o tym że człowiekiem-sobą nie jesteśmy jedynie w chwili narodzenia, ale właściwie to "ja" kształtuje się przez całe życie i to w świecie materii. Powrót do bycia upiększeń i powiększeń nie jest możliwy, jest wręcz szkodliwy. Cała idea sądu to efekt tego że w toku kształtowania się każdy wybiera inne drogi. Nie da się tego nagle pozbyć, wrócić do domu takim jakim się z niego wyszło.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sie 29, 2015 12:41
Zobacz profil
Post Re: Ubóstwo
Tak, wybieramy różne drogi, każdy z nas nieco inną .. I musimy je wybierać, bo życie to przecież ciągła podróż .. Pytanie tylko, czy idąc wybranymi drogami zbliżamy się, czy oddalamy od tego, co w nas przez Boga zaszczepione , czyli od Jego prawdy o nas. Często na przemian oddalamy się i znowu zawracamy, bo jako ludzie jesteśmy omylni. I dlatego w konsekwencji, w momencie śmierci znajduje się każdy z nas w innej "odległości" od zawartej w nas prawdy i co za tym idzie - od Królestwa Bożego. Tak to rozumiem i tak to sobie obrazowo przedstawiam.


So sie 29, 2015 13:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post Re: Ubóstwo
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... ostwa.html :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


So sie 29, 2015 15:20
Zobacz profil
Post Re: Ubóstwo
Dziękuję za ten tekst, elka, - bardzo mi pomógł! :)


So sie 29, 2015 17:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Ubóstwo
A zatem widzisz że jest różnica pomiędzy tą czystą pierwotną formą, a życiową drogą, która jest niezbędna gdy mówimy o byciu z Bogiem. Do niczego nie wracamy. Utożsamienie jakiegoś tanu idealnego, ze stanem tuż po narodzeniu jest zupełnie nie trafione. Więcej tu wyobrażeń niż korzystnej dla kogoś nauki. Nasze życie na ziemi to jest dążenie, ale powiem wręcz że nie do doskonałości, ale do Boga. Nie ważne ile zrobisz kroków. Zrobisz jeden a spotkasz Boga, bo nie liczy się tu jakość ilościowa, ale obranie kierunku.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sie 29, 2015 22:09
Zobacz profil
Post Re: Ubóstwo
WIST napisał(a):
Więcej tu wyobrażeń niż korzystnej dla kogoś nauki.


Tak, bo ja wyrażam tylko swój sposób odczuwania i próbę rozumienia słowa Bożego .., nic więcej. Bo to On mnie naucza, a ja staram sie Go rozumieć.

WIST napisał(a):
Nasze życie na ziemi to jest dążenie, ale powiem wręcz że nie do doskonałości, ale do Boga.


Właśnie o tym pisałam, WIST.


N sie 30, 2015 8:30

Dołączył(a): Pt lip 31, 2015 13:30
Posty: 174
Post Re: Ubóstwo
bert04 napisał(a):
Jak widać i tutaj dyskusja stacza się w to samo koryto, co w tamtej podlinkowanej. Ziew...

A ten maybach, moha droga, to kaczka dziennikarska była. Tak, TEN maybach.


Maybach - skrót myślowy. Żaden proboszcz, biskup, papież nie żyje w ubóstwie.


Śr wrz 02, 2015 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2015 12:07
Posty: 4
Post Re: Ubóstwo
Cytuj:
Maybach - skrót myślowy. Żaden proboszcz, biskup, papież nie żyje w ubóstwie.


Może zacznij od siebie?

Najlepsi są ci, co tak chętnie pokazuja palcami... uważając kłamstwa medialne za prawdę.


Cz wrz 03, 2015 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Ubóstwo
dróżka napisał(a):
ototoksyczna napisał(a):
Wspomniany już ksiądz, nawiasem mówiąc wspaniały człowiek, powiedział nam, że słowo "ubogi" wywodzi się od "u Boga"


To ciekawe! I zgadzałoby sie z moją poprzednią wypowiedzią, gdzie piszę, że w tym biblijnym fragmencie mogloby chodzić o konieczność ciągłego zbliżania się człowieka do swojej najczystszej, najprostszej postaci, tzn. takiej, jakim go stworzył i jaką mu przeznaczył Bóg - bez żadnych materialnych (i myślowych) "upiększeń" i "powiekszeń". Do bycia człowiekiem tylko z Boga i tylko u Boga ..


to by trzeba było sięgnąć do źródła - tj. słowa w oryginale tekstu koine - greckiego.
A poza tym to prosta sprawa - ubóstwo duchowe - prostota w podejściu i z relacji z Panem Bogiem i ubóstwo też i materialne, jakby nie patrzeć, bo kto się przywiązuje do dóbr doczesnych na tym świecie - nie widzi potrzeb innych, a to jest podstawa budowania wspólnoty z innymi - wzajemne pomaganie sobie.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N wrz 06, 2015 17:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL