Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wyjaśnienia kilku wydarzeń biblijnych (wydz.) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Pytania? Ja myslalem że te Twoje pytania to sarkazm... strasznie spiety coś jestes jak na kogoś kto powinien miec to wszystko w nosie. Nie spinaj się tak xD

_________________
Ekumenista


N gru 13, 2015 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Pytania? Ja myslalem że te Twoje pytania to sarkazm...

Ty jakiś dziwny jesteś, najpierw odpowiedziałeś bodajże na klika pytań, ale potem sie zaczęło! coś tam o szatanie, sarkazm, czy brak merytorycznej dyskusji, i co dalej? zaczniesz obracać wszystko w żart?
Holli napisał(a):
strasznie spiety coś jestes jak na kogoś kto powinien miec to wszystko w nosie. Nie spinaj się tak xD

Ja podchodze do życia na luzie, nie wiem skąd wniosek że jest inaczej.
Gdybym zaczął wygadywać głupoty, to znany i ceniony przez wszystkich, forumowicz "Askadtowiesz" :-D by zwrócił mi uwage, że gadam bez sensu, a tu wypowiedź w tym temacie "Askadtowiesz" świadczy o tym, że jest bardziej po mojej stronie.
Widze że masz bardzo ciężki umysł, dobrych kilka razy pytałem sie ciebie, dlaczego historycy z końca pierwszego wieku, mówią o Jezusie ukrzyżowanym, a nic nie wspominają o Jezusie zmartwychwstałym, i nic odpowiedzi od ciebie nie uzyskałem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 13, 2015 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Askadtowiesz napisał(a):
Właśnie ze ewangelisci nie byli naocznymi swiadkami a ewangelie powstały kilkadzisiat lat po smierci Jezusa. Właśnie bardzo zastanawiajacy jest brak relacji spisanych w czasie życia Jezusa.
Wygląda na to, ze musiał minac jakiś czas, w którym rodziła sie legenda.

Cytuj:
Jakoś mi sie nie wydaje żeby tak było, prędzej było to ukrzyżowanie Jezusa, i nawet jego zapowiedź zmartwychwstania, dalej to już samo poleciało, ktoś tam coś przekręcił, ktoś tam coś od siebie dopowiedział, i tak w ciągu tych 100 może 200 lat, powstała ta legenda, i na jej podstawie, napisano Biblie.
Nie bardzo zrozumiełąem co Ci sie nie wydaje. Brak relacji współczesnych Jezusowi i znanych do dzis oraz opóźniony czas napisania ewangelii, to są fakty.
Z innych relacji wynika, ze istniał ktos taki jak Jezus i ze go ukrzyżowano za podburzanie ludu. W zasadzie tyle jest danych. Resztę przypuszczalnie zmyslono lub adaptowano z innych opowiadań.
Być moze niektóe fakty podawane w ewangeliach odpowiadaja prawdzie, ale brakuje danych aby zweryfikować- które.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N gru 13, 2015 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Robek napisał(a):
Holli napisał(a):
Pytania? Ja myslalem że te Twoje pytania to sarkazm...

Ty jakiś dziwny jesteś, najpierw odpowiedziałeś bodajże na klika pytań, ale potem sie zaczęło! coś tam o szatanie, sarkazm, czy brak merytorycznej dyskusji, i co dalej? zaczniesz obracać wszystko w żart?
Holli napisał(a):
strasznie spiety coś jestes jak na kogoś kto powinien miec to wszystko w nosie. Nie spinaj się tak xD

Ja podchodze do życia na luzie, nie wiem skąd wniosek że jest inaczej.
Gdybym zaczął wygadywać głupoty, to znany i ceniony przez wszystkich, forumowicz "Askadtowiesz" :-D by zwrócił mi uwage, że gadam bez sensu, a tu wypowiedź w tym temacie "Askadtowiesz" świadczy o tym, że jest bardziej po mojej stronie.
Widze że masz bardzo ciężki umysł, dobrych kilka razy pytałem sie ciebie, dlaczego historycy z końca pierwszego wieku, mówią o Jezusie ukrzyżowanym, a nic nie wspominają o Jezusie zmartwychwstałym, i nic odpowiedzi od ciebie nie uzyskałem.


Od paru dni nie odpowiedziales na dziesiatki moich pytan, nawet podstawowych. Ja odpowiadalem na kazde pytania i każdy zarzut wykladam. Mowisz o szatanie... nigdzie o nim nie pisalem, nie padlo ani raz takie slowo... poza Twoim postem. Więc zaczales ironicznie pytac, drwiac i liczyles na odpowiedz, wez troche powietrza... przewietrz umysl i znów zacznij myslec. Wez gleboki reset !

Jesli zachce to obroce wszystko w zart, moge... moge. Nie podchodzisz na luzie... spinasz się i reprezentujesz postawe roszczeniowom, do tego masz się za wszech wiedzacego i uwazasz że ludzie maja czas i checi Cie nawracac i kreca się wokol Ciebie. Ahh Ohh Eh

Ja nie wyrocznia że musze na glupie pytania odpowiadac, a ze mna nie dyskutuj bo juz z Toba na tym forum nie dyskutuje. Skoro mnie zaatakowales to nie mam obowiazku dyskutowac z Tb, więc mi swojej Ewangeli nie glos. No chyba że lubisz rozmawiac ze sciana

_________________
Ekumenista


N gru 13, 2015 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Hmm to Robek jakąś ewangelię głosi? Jakąś własną? Bo ja raczej zrozumiałam, że on niewierzący jest...Ale jak to w pośpiechu bywa, mogłam coś pokręcić.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


N gru 13, 2015 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Od paru dni nie odpowiedziales na dziesiatki moich pytan, nawet podstawowych. Ja odpowiadalem na kazde pytania i każdy zarzut wykladam.

Przez ostatnie dwie strony tego tematu, wakujemy ciągle to samo, ja sie pytam dlaczego są historyczne wzmianki o ukrzyżowaniu a nie ma na temat zmartwychwstania, a ty nie znając na to pytanie odpowiedzi, zacząłeś mnie w przeróżny sposób atakować.
Holli napisał(a):
Ja nie wyrocznia że musze na glupie pytania odpowiadac, a ze mna nie dyskutuj bo juz z Toba na tym forum nie dyskutuje. Skoro mnie zaatakowales to nie mam obowiazku dyskutowac z Tb, więc mi swojej Ewangeli nie glos. No chyba że lubisz rozmawiac ze sciana

Twoje wiedza odnośnie takich tematów, jest niezbyt bogata, umyślałeś sobie coś na ten temat, i każdy kto mówi coś innego cie atakuje.
glejt napisał(a):
Hmm to Robek jakąś ewangelię głosi? Jakąś własną? Bo ja raczej zrozumiałam, że on niewierzący jest...Ale jak to w pośpiechu bywa, mogłam coś pokręcić.

Ja jestem katolikiem :-D
Natomiast gość "Holii" nie jest osobą z którą można by o takich rzeczach dyskutować.
Na samym początku tego tematu wszystko wyglądało OK, ja zadawałem pytania "Holii" odpowiadał, ale to tylko do pewnego momentu, czy też bardziej do pewnego pytania, mianowicie na pytanie o pozabiblijne dowody, na to że Jezus został ukrzyżowany. dostałem nawet w miare ładną odpowiedź :-D nie mam o to żadnego zarzutu, podał tu wielu historyków którzy opisali to że Jezus stworzył chrześcijaństwo i został za to ukrzyżowany, natomiast cały problem pojawił sie w chwili gdy zapytałem, dlaczego nie opisano tego co sie działo dalej? dlaczego w tych historycznych opisach z tamtego okresu, nie ma nic o zmartwychwstaniu?
Na to pytanie od "Holii" dostałem odpowiedź że to nie jest merytoryczna dyskusja, że set jest chrześcijaninem, i że są to głupie pytania.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 14, 2015 0:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL