Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wyjaśnienia kilku wydarzeń biblijnych (wydz.) 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Ortografia nie ma wpływu na przesłanie.

Ortografia, niestety, niesie przesłanie swoje własne. To co z tym pi = 3.0 z Księgi Królewskiej?


Pt gru 11, 2015 0:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
aham ; P

Jasne że są takie dowody

Źródła żydowskie: Józef Flawiusz i Talmud

Źródła rzymskie: Swetoniusz, Tacyt, Pliniusz Młodszy

Źródła chrześcijańskie: Cztery Ewangelie, Listy św. Pawła, Dzieje Apostolskie i Listy Apostolskie, Apokalipsa, Pisma Ojców Apostolskich

Publiusz Korneliusz Tacyt o chrzescijanach

„Aby zniweczyć hałaśliwe wieści, Neron podsunął winnych i na najbardziej wyszukane kary oddał tych, których ludność jako znienawidzonych z powodu ich zbrodni nazywa chrześcijanami. Twórca tej nazwy Chrystus za rządów Tyberiusza został przez prokuratora Poncjusza Piłata skazany /na śmierć/. Stłumiony wówczas zgubny zabobon znowu wybuchał i to nie tylko w Judei, źródle owego zła, lecz także w Mieście /Rzymie/, dokąd wszystko, co wstrętne i hańbiące przybywa i praktykuje się”

Juliusz Afrykański mówiąc o śmierci Chrystusa

"Ciemności te w trzeciej księdze swego dzieła Thallos nazwał zaćmieniem słońca, ale, jak mi się wydaje, niesłusznie"

Lukian z Samosat odnosząc się do chrześcijan napisał:

"Ich pierwszy prawodawca zaszczepił im przekonanie, że wszyscy nawzajem są braćmi – od chwili gdy się nawrócą, wyprą greckich bogów, oddadzą cześć temu ukrzyżowanemu mędrcowi i będą żyć zgodnie z jego prawami"

Kelsosos

"Wedle słów Jezusa Chaldejczycy poruszeni jego narodzinami przybyli, żeby jemu — małemu chłopcu pokłonić się jako Bogu. I objawili to Herodowi, który był tetrarchą. Herod zaś posłał swych siepaczy, aby zabili wszystkie dzieci urodzone w tym samym czasie co Jezus, sądząc, że w ten sposób zabije również jego, aby nie mógł objąć władzy królewskiej, gdy dojdzie do odpowiedniego wieku. Jeżeli Herod postąpił tak ze strachu, żebyś nie pozbawił go władzy, gdy dorośniesz, to dlaczego nie jesteś królem, skoro już dorosłeś, lecz będąc Synem Bożym stałeś się podłym żebrakiem, drżysz ze strachu i tułasz się po świecie?"

Jozef Flawiusz

"Otóż Ananos (Annasz) będąc człowiekiem takiego charakteru i sądząc, że nadarzyła się dogodna sposobność, ponieważ zmarł Fesus, a Albinus był jeszcze w drodze, zwołał Sanhedryn i stawił przed sądem Jakuba, brata Jezusa zwanego Chrystusem oraz kilku innych. Oskarżył ich o naruszenie Prawa i skazał na ukamienowanie."

„Istniał także w owym czasie Jezus, mąż mądry, czy jednak godzi się nazwać Go mężem, był On, bowiem wykonawcą cudownych dzieł, nauczycielem ludzi, którzy prawdę z rozkoszą przyjmują. Wielu Żydów, wielu też pogan przyciągnął do siebie. Był On Chrystusem. Kiedy Go Piłat oskarżonego przez naszych przełożonych ludzi skazał na śmierć krzyżową, nie przestali Go kochać ci, co Go najpierwsi umiłowali. Objawił im się im bowiem trzeciego dnia jako zmartwychwstały, jak to i wiele innych cudownych rzeczy przepowiedzieli o Nim boscy prorocy. Plemię, które wzięło od Niego nazwę przetrwało aż do naszych czasów”.


Lukian z Samomaty

"do dzisiaj czczą oni, jak wiadomo tamtego człowieka, ukrzyżowanego w Palestynie za to, że wprowadził te nowe obrzędy wśród ludzi. Żywią oni, nieszczęśliwi przekonanie, że są nieśmiertelni i że ich życie trwać będzie na wieki. Lekceważą śmierć i wielu z nich dobrowolnie się jej poddaje. Nadto powiedział im, że wszyscy są braćmi z chwilą, gdy się nawrócą, wyprą się bogów helleńskich, oddadzą cześć temu ukrzyżowanemu mędrcowi oraz będą przestrzegać jego praw. Do wszystkiego odnoszą się z lekceważeniem i uważają wszystko za dobro wspólne".

Takich wzmianek o chrześcijanach czy Jezusie jest bardzo wiele. To 1 wiek, Jezus został ukrzyżowany około 30 roku ne. oprócz tego masz listy, apokryfy etc etc etc

To tylko dowodzi że ktoś taki jak Jezus istniał, i został ukrzyżowany.
A gdzie jest opis choćby tego.

Ewangelia Mateusza.
Cytuj:
51 A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. 52 Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. 53 I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.

Jeżeli ktoś wspomniał o tym ukrzyżowaniu Jezusa, to zapewne też by powiedział coś, o tych otwartych grobach.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 11, 2015 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Noi dalem dowody, dalej brak merytorycznej dyskusji... tylko bzdury wypisywane. Szkoda czasu, macie problem.

_________________
Ekumenista


Pt gru 11, 2015 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Wiedza, nauka, obserwacja, dowód !
Zdarzenie nie jest zmyślone, może lepiej jeśli dla Ciebie będzie zmyślone. Po co dyskutujemy?
No właśnie- skąd wiesz ze nie jest zmyślone? Jesli tylko dlatego, ze opisano to w Biblii, to słabo udowodnione. Przy badaniu zdarzen historycznych opieranie sie na jednym tylko źródle zawsze budzi wątpliwosci; szczególnie gdy jest to źródło pisane (choćby duzo młodzsze od Biblii kroniki Wincentego Kadłubka) i nie ma potwierdzających je innych źródeł lub dowodów materialnych.
Oczywiscie nie przesądzam ze zmyślone, ale biorę taki wariant pod uwagę.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt gru 11, 2015 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Jozef Flawiusz


„Istniał także w owym czasie Jezus, mąż mądry, czy jednak godzi się nazwać Go mężem, był On, bowiem wykonawcą cudownych dzieł, nauczycielem ludzi, którzy prawdę z rozkoszą przyjmują. Wielu Żydów, wielu też pogan przyciągnął do siebie. Był On Chrystusem. Kiedy Go Piłat oskarżonego przez naszych przełożonych ludzi skazał na śmierć krzyżową, nie przestali Go kochać ci, co Go najpierwsi umiłowali. Objawił im się im bowiem trzeciego dnia jako zmartwychwstały, jak to i wiele innych cudownych rzeczy przepowiedzieli o Nim boscy prorocy. Plemię, które wzięło od Niego nazwę przetrwało aż do naszych czasów”.

Ten akurat tekst jest uwazany za fałszywkę, wstawke chrześcijańskiego kopisty.
Nie tylko nie odpowiada on poglądom Józefa Flawiusza, ale takze nie był znany pisarzom koscielnym az do roku co najmniej 300.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt gru 11, 2015 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
https://www.youtube.com/watch?v=HrbjmNl4YEQ

Cytuj:
No właśnie- skąd wiesz ze nie jest zmyślone?


Wiem, że nie pytasz a przekonujesz. Kiedy z kimś rozmawiasz to bazujesz na doświadczeniach, łączysz obrazy innych ludzi. Jest możliwość poza widzeniem, proroctwem czy dowodem na poznanie wielu rzeczy, jest to indywidualny proces. Możesz się jemu poddać, wystarczy prośba. Nie musisz wierzyć, wystarczy założyć i wykazać się odrobiną dobrej woli. Uwierz mi że niektórzy ludzie lepiej wiedzą co zrobisz za kilka dni, bo lepiej czytają jak działasz niż Ty sam. Co dopiero Bóg, lepiej napisz czego potrzebujesz by uwierzyć, niż wdawać się ze mną w dyskusję ponieważ moja wiara nie opiera się na niczym znanym Tobie i nie mam wiary tylko wiedzę, a wiarę w zupełnie co innego.

Cytuj:
Jesli tylko dlatego, ze opisano to w Biblii, to słabo udowodnione. Przy badaniu zdarzen historycznych opieranie sie na jednym tylko źródle zawsze budzi wątpliwosci; szczególnie gdy jest to źródło pisane (choćby duzo młodzsze od Biblii kroniki Wincentego Kadłubka) i nie ma potwierdzających je innych źródeł lub dowodów materialnych.
Oczywiscie nie przesądzam ze zmyślone, ale biorę taki wariant pod uwagę.


No ale nie czytałeś dyskusji bo zamieściłem relacje poza chrześcijańskie, głownie rzymskie.
Przeglądałem różne filmy w sieci i ten pewnie wyda się wam ciekawy

FILM


Cytuj:
Ten akurat tekst jest uwazany za fałszywkę, wstawke chrześcijańskiego kopisty.
Nie tylko nie odpowiada on poglądom Józefa Flawiusza, ale takze nie był znany pisarzom koscielnym az do roku co najmniej 300.


Ludzi jest wiele i ja mogę uważać że ktoś fałszywie się również zalogował na Twoje konto i nie piszę z Tobą. Mogę również twierdzić że osoby które uważają go za fałszywy są satanistami. Czy Ty masz własny rozum albo kiedykolwiek coś powiedziałeś, udowodniłeś zrobiłeś, sprawdziłeś bez posiłkowania się innymi.

Ale... masz rację ten fragment jest bardzo dziwny, ponieważ Flawiusz wydaje się bardzo przychylny chrześcijaństwu i używa dziwnych słów. Rzymianie raczej byli ludźmi otwartego umysłu, chętnie sięgali po dzieła innych kultur, filozofów, wiedzę czy też uważali ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach za pół ludzi pół Bogów.
Fragment ten jest wątpliwy jakoby Flawiusz był jego autorem.

_________________
Ekumenista


Pt gru 11, 2015 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Noi dalem dowody, dalej brak merytorycznej dyskusji... tylko bzdury wypisywane. Szkoda czasu, macie problem.

Chyba nie zrozumiałeś co ja mówie :-D
Nie kwestionuje tego że Jezus istniał i został ukrzyżowany, natomiast kwestionuje to co działo sie później.
Ci ludzie których podałeś
Publiusz Korneliusz Tacyt
Lukian z Samosat
Kelsosos
Lukian z Samomaty

Co oni tak naprawde opisali?
Z uwagi że bezpośrednio, przy ukrzyżowaniu Jezusa, ich nie było, mogli jedynie polegać na opowieściach o tym zdarzeniu, lub nawet bezpośrednich świadkach, którzy widzieli to wszystko na własne oczy.
Zwróć uwage że gdyby faktycznie było tak, jak mówi o tym Biblia, to ci ludzie opisali by to zupełnie inaczej.
Weźmy jak to opisuje Lukian z Samomaty

"do dzisiaj czczą oni, jak wiadomo tamtego człowieka, ukrzyżowanego w Palestynie za to, że wprowadził te nowe obrzędy wśród ludzi. Żywią oni, nieszczęśliwi przekonanie, że są nieśmiertelni i że ich życie trwać będzie na wieki. Lekceważą śmierć i wielu z nich dobrowolnie się jej poddaje. Nadto powiedział im, że wszyscy są braćmi z chwilą, gdy się nawrócą, wyprą się bogów helleńskich, oddadzą cześć temu ukrzyżowanemu mędrcowi oraz będą przestrzegać jego praw. Do wszystkiego odnoszą się z lekceważeniem i uważają wszystko za dobro wspólne".


Lukian to był satyryk, który nie zbyt pochlebnie wypowiadał sie na temat Jezusa, czy to nie jest dziwne ze nie próbował naśmiewać sie ze zmartwychwstania? ze świętych którzy podobno ożywali i wychodzili z grobu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 11, 2015 23:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Odpowiedz na Twoje pytanie:
Nie nie mam filmu z ukrzyzowania ani nie znalazlem relacji telewizyjnej na utubie z tegoz wydarzenia.

Rozmawiajmy poważnie, wiekszosc informacji z tamtego okresu nie pochodzi od naocznych swiadkow i nie chodzi tu tylko o chrzescijan czy relacji w Ewangeliach. Taki fakt był powszechnie znany i napewno Tacyt etc skoro uwazaja go za fakt i opisuja nie bazuja na tym co powiedzial im Apostol czy Chrzescijanin ale sprawe badali, lub mieli dobre zrodla. Innaczej pisaliby że to pogloski bądz rzekomo się wydarzylo. Byly nawet dyskusje o różnych dziwnych wydarzeniach ktore temu towarzyszyly poza kregiem chrzescijanskim.

A naocznymi Swiadkami byli chocby Ewangelisci i opisuja ten fakt jako obserwatorzy. Jesli dla Ciebie kazdy obserwator z góry klamie to nie znajde Ci naocznego swiadka ktory nie byl swiadkiem. Zastanow się nad tym, bo życie Jezusa jest jednym z najlepiej udokumentowanych faktow. Np o tym co dzialo się na dworze Angielskim w 17 wieku... wiele teori spiskowych i gdyban. Spojrzyj na swoje podworko, interpretacja okraglego stolu, agent Bolek a moze Polska w ruinie czy w budowie.

Chrystus, jest swietnie udokumentowany nie tylko historycznie ale tez przykladem i zyciem chrzescijan po jego smierci. Wcale nie było kolorowo, Zydzi szukali najmniejszych bledow czy worowadzali ludzi w błąd, chrzescijanstwo nie było nikomu na reke w tamtych czasach.


Nie mam zamiaru Cie przekonywac tylko podaje Ci zrodla oraz relacje. Wiara nie przyjdzie przez cuda, ani dowody bo takie potrafia czynic i demony, kaplani faraona tez czynili cuda jak Mojrzesz. Pawel kazal badac duchy, sa osoby ktore maja rozeznanie, a sa tacy ktorzy uwierza we wszystko na zasadzie: nigdy nie widzialem, nie mozliwe wiec wszystko reszta prawda. Jeśli nie znajdziesz Boga Prawdziwego oznacza że go wiele razy za życia odrzucales, jeśli nie pomozesz glodnemu to przejdziesz dalej, jeśli pomozesz i zaczniesz pomagac, moze zobaczysz coś z innej perspektywy. Wiele rzeczy dzieje się zaleznie od tego co absorbuje Twoja uwage i tam gdzie mysli, wzrok, serce czlowieka.

Sa rzeczy bardziej skomplikowane, Jezus o wielu rzeczach mowil ktorych nie mozesz pojac. Dla kogoś kto jest np Pastorem i wiele posluguje widzi historie z ziarnem i gleba kiedy sieje w sluzbie Panu. To jeszcze inny wymiar wiary, np ciernie i ziarno w dobrej glebie symbolizuje czlowieka ktory wzrastal lecz gdy pojawily się przesladowania odszedl od wiary. A plony to nowe ziarna, że z jednego Nowo Narodzonego i 50 ziaren mozna posiac. To przykład

Drog do Boga jest więcej, zycie jest drogą i wiara ma byc zywa, slowo zywe, ale jest to waska sciezka, nie ma Zbawienia szeroka drogą. Ewangelia się nie zmienila ani Bóg, jeśli nie wiesz że Bog jest miloscia to problem lezy w Tobie czy w Bogu?

_________________
Ekumenista


So gru 12, 2015 0:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Rozmawiajmy poważnie, wiekszosc informacji z tamtego okresu nie pochodzi od naocznych swiadkow i nie chodzi tu tylko o chrzescijan czy relacji w Ewangeliach. Taki fakt był powszechnie znany i napewno Tacyt etc skoro uwazaja go za fakt i opisuja nie bazuja na tym co powiedzial im Apostol czy Chrzescijanin ale sprawe badali, lub mieli dobre zrodla. Innaczej pisaliby że to pogloski bądz rzekomo się wydarzylo. Byly nawet dyskusje o różnych dziwnych wydarzeniach ktore temu towarzyszyly poza kregiem chrzescijanskim.

Weźmy tego Korneliusza Tacyta.
Jako historyk opisywał wiele rzeczy, jak również wspomniał o Jezusie, i stworzonym przez niego chrześcijaństwie, również inni ludzie żujący w tamtych czasach wspominali, o Jezusie który stworzył chrześcijaństwo i został ukrzyżowany, i ja co do tego że ci ludzie opisywali coś co sie faktycznie stało, nie mam jakiś większych wątpliwości, jak widze ty też uznajesz że Jezus był postacią historyczną, co do której nie ma żadnej wątpliwości.
Tyle że dla mnie problemem jest to co działo sie po tym całym ukrzyżowaniu, no bo to że ktoś stworzył religie i został za to ukrzyżowany, jest czymś ważnym, i godnym zapisania, niech już będzie że przez tego Korneliusza Tacyta, natomiast to że ktoś pomimo ukrzyżowania po kilku dniach zmartwychwstał, groby sie otwierały, wychodzili z nich święci, no i to całe wniebowstąpienie.
To przecież są dużo ważniejsze informacje, zmartwychwstanie Jezusa jest czymś dużo ważniejszym, niż fakt że go ukrzyżowano, i jeśli ten historyk Tacyt, nie wspomina o tym, może to sugerować, że żadnego zmartwychwstania nie było.
Można by uznać że zaistniała tu klasyczna sytuacja, ktoś stworzył religie, został za to ukrzyżowany, natomiast religia została, czy może bardziej zostali jej wyznawcy, i tak to zostało przez historyków żyjących w tamtych czasach opisane.
Natomiast cała reszta od zmartwychwstania zaczynając, została wymyślona i zapisana przez wyznawców chrześcijaństwa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 12, 2015 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Gdyby opisywal więcej Twoj argument bylby taki set jest chrzescijaninem, za duzo wie lub powtarza spisuje z Ewangeli.

_________________
Ekumenista


So gru 12, 2015 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Gdyby opisywal więcej Twoj argument bylby taki set jest chrzescijaninem, za duzo wie lub powtarza spisuje z Ewangeli.

Brakło ci argumentów? teraz będziesz sie odwoływał do szatana?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 12, 2015 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
To ten sam argument jak Twoje, zauwazyles?

_________________
Ekumenista


So gru 12, 2015 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
Uwierz mi że niektórzy ludzie lepiej wiedzą co zrobisz za kilka dni, bo lepiej czytają jak działasz niż Ty sam.
Masz na my sli przewidywanie przyszłosci czy szcowanie prawdopodobieństwa na podstawie profilu psychologicznego?
Cytuj:
napisz czego potrzebujesz by uwierzyć,
oczywiście dowodów przeprowadzonych w sposób obiektywny i zgdny z typowymi regułami
Cytuj:
ponieważ moja wiara nie opiera się na niczym znanym Tobie i nie mam wiary tylko wiedzę
To wreszcie co masz, wiare czy wiedzę? Jesli Ci sie cos wydaje, to jest to subiektywne i nie nazywa sie wiedzą tylko wiarą własnie.

Cytuj:
Ten akurat tekst jest uwazany za fałszywkę, wstawke chrześcijańskiego kopisty.
Nie tylko nie odpowiada on poglądom Józefa Flawiusza, ale takze nie był znany pisarzom koscielnym az do roku co najmniej 300.


Cytuj:
Ale... masz rację ten fragment jest bardzo dziwny, ponieważ Flawiusz wydaje się bardzo przychylny chrześcijaństwu i używa dziwnych słów. Rzymianie raczej byli ludźmi otwartego umysłu, chętnie sięgali po dzieła innych kultur, filozofów, wiedzę czy też uważali ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach za pół ludzi pół Bogów.
Fragment ten jest wątpliwy jakoby Flawiusz był jego autorem.
To fajnie ze sie zgadzasz, ale podałeś ten fragment w charakterze argumentu. Fakt, że było ich wiecej, ale duzo czasu zajęłoby mi sprawdzanei wszystkich, a z tym mi poszło łatwo, bo niedawno o tym czytałem.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So gru 12, 2015 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
A naocznymi Swiadkami byli chocby Ewangelisci i opisuja ten fakt jako obserwatorzy.
Właśnie ze ewangelisci nie byli naocznymi swiadkami a ewangelie powstały kilkadzisiat lat po smierci Jezusa. Właśnie bardzo zastanawiajacy jest brak relacji spisanych w czasie życia Jezusa.
Wygląda na to, ze musiał minac jakiś czas, w którym rodziła sie legenda.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So gru 12, 2015 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Holli napisał(a):
To ten sam argument jak Twoje, zauwazyles?

Zauważyłem ze przestałeś odpowiadać na pytania, a zacząłeś atakować.
Askadtowiesz napisał(a):
Właśnie ze ewangelisci nie byli naocznymi swiadkami a ewangelie powstały kilkadzisiat lat po smierci Jezusa. Właśnie bardzo zastanawiajacy jest brak relacji spisanych w czasie życia Jezusa.
Wygląda na to, ze musiał minac jakiś czas, w którym rodziła sie legenda.

Jakoś mi sie nie wydaje żeby tak było, prędzej było to ukrzyżowanie Jezusa, i nawet jego zapowiedź zmartwychwstania, dalej to już samo poleciało, ktoś tam coś przekręcił, ktoś tam coś od siebie dopowiedział, i tak w ciągu tych 100 może 200 lat, powstała ta legenda, i na jej podstawie, napisano Biblie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 12, 2015 23:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL