Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Dar języków 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dar języków
ARHIZ napisał(a):
Chcecie powiedzieć, że w tych grupach nie ma nikogo, kto by te języki znał i mógł stwierdzić, czy dane osoby faktycznie mówią obcą mową?

Jeżeli są, to dlaczego nikt nie tłumaczy?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 12, 2019 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
ARHIZ napisał(a):
Chcecie powiedzieć, że w tych grupach nie ma nikogo, kto by te języki znał i mógł stwierdzić, czy dane osoby faktycznie mówią obcą mową?
Powiem więcej. Wśród dziesiątków (jeśli nie setek) tysięcy godzin nagranych takiego "mówienia językami" nigdy nie udało się nagrać, by ktoś mówił faktycznie istniejącym językiem (choć tu i tam słyszy się takie opowieści). Co czyni sprawę dość wątpliwą.
Z całą pewnością dar języków niekiedy występuje (np. o.Pio miał takowy), jednak bardzo rzadko.

Więcej na ten temat opowiadam w tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=fXPKDlxmdwk

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt mar 12, 2019 20:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Dar języków
Cóż, każdy spędza wolny czas jak lubi. :)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt mar 12, 2019 21:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Marek_Piotrowski napisał(a):
Z całą pewnością dar języków niekiedy występuje (np. o.Pio miał takowy), jednak bardzo rzadko.


Orientujesz się może w jakich okolicznościach o.Pio go otrzymał?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr mar 13, 2019 17:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Wybawiony napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Z całą pewnością dar języków niekiedy występuje (np. o.Pio miał takowy), jednak bardzo rzadko.


Orientujesz się może w jakich okolicznościach o.Pio go otrzymał?

Tak, jutro lub pojutrze, pod adresem https://youtu.be/SLSCBEX_Rxw opublikuję film "Dar języków w pismach pierwszych wieków chrześcijaństwa". Film będzie głównie o świadectwach patrystycznych, ale pod koniec będę mówił także o o. Pio.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz mar 14, 2019 21:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Dar języków w pismach pierwszych wieków
==============================
Czy wczesne chrześcijaństwo znało dar języków polegający na wydawaniu z siebie dźwięków nie należących do żadnego istniejącego języka?
Jaki cel miał według Ojców Kościoła dar języków?
Zapytamy Ich o to...
Obrazek
Zapraszam do oglądania nowego filmu w cyklu na temat daru języków https://youtu.be/SLSCBEX_Rxw
Wszystkie filmy cyklu znajdziecie tu http://analizy.biz/filmy/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt mar 15, 2019 11:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Czy prosiłeś kiedykolwiek o dar języków, względnie jakiś inny dar Ducha Świętego?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt mar 19, 2019 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Wybawiony napisał(a):
Czy prosiłeś kiedykolwiek o dar języków, względnie jakiś inny dar Ducha Świętego?
Widzę że nie czytałeś wątku. Mówiłem językami (tj. tym, co miałem za jezyki - czyli "blablaniem") kilka lat, zanim nie wziąłem się porządnie za zbadanie zagadnienia w Piśmie (a potem także w pismach wczesnochrześcijańskich i w krótkiej - nieco ponad 100 letniej - historii "blablania").
Modliłem się tez nad ludźmi i nawet bywało, ze padali. Też w swoim entuzjazmie miałem to wówczas za działanie Ducha Świętego.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt mar 19, 2019 23:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Dar języków
Wybawiony napisał(a):
Czy prosiłeś kiedykolwiek o dar języków
A czemu chciałbyś, aby Marek postępował wbrew nakazowi Ewangelii „szukajcie wpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości”?


Śr mar 20, 2019 9:50

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Marek_Piotrowski napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Czy prosiłeś kiedykolwiek o dar języków, względnie jakiś inny dar Ducha Świętego?
Widzę że nie czytałeś wątku. Mówiłem językami (tj. tym, co miałem za jezyki - czyli "blablaniem") kilka lat, zanim nie wziąłem się porządnie za zbadanie zagadnienia w Piśmie (a potem także w pismach wczesnochrześcijańskich i w krótkiej - nieco ponad 100 letniej - historii "blablania").
Modliłem się tez nad ludźmi i nawet bywało, ze padali. Też w swoim entuzjazmie miałem to wówczas za działanie Ducha Świętego.


Celowo spytałem, czy prosiłeś o dar języków, bo to istotne dla duchowego rozeznania.Mam jeszcze dwa pytania:
1. Co skłoniło Cię do tego, by zacząć powątpiewać w pochodzenie od Ducha Św. języka ("blablania"), którym się przez kilka lat posługiwałeś?
2. Skąd masz pewność co do tego, że dar mówienia innym językiem który otrzymał o.Pio pochodził od Ducha Świętego?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr mar 20, 2019 13:25
Zobacz profil
Post Re: Dar języków
Ja tez mówiłam językami...

PS. Mam schizofrenię...więc podejrzewam ze to było tylko blablanie....:(


Śr mar 20, 2019 16:05

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Wybawiony napisał(a):
Celowo spytałem, czy prosiłeś o dar języków, bo to istotne dla duchowego rozeznania.
Nie gniewaj się, ale nie mam zaufania do Twojego rozeznania...
Cytuj:
1. Co skłoniło Cię do tego, by zacząć powątpiewać w pochodzenie od Ducha Św. języka ("blablania"), którym się przez kilka lat posługiwałeś?
Konfrontacja tej praktyki z Pismem Świętym.
Wybawiony napisał(a):
2. Skąd masz pewność co do tego, że dar mówienia innym językiem który otrzymał o.Pio pochodził od Ducha Świętego?
Taka pewnosć nie jest mi do niczego potrzebna. Jaki to ma znaczenie dla samego zagadnienia?
Ale skoro pytasz: sposób praktykowania (języki istniejące, związek z konkretną potrzebą) jest zgodny z opisami patrystycznymi.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz mar 21, 2019 2:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Wcale nie namawiam Cię do tego, byś zaufał mojemu rozeznaniu :) Zresztą takowego nie mam z powodu braku wystarczającej ilości danych.Ciągle np.nie odpowiedziałeś na pytanie, czy to co uznałeś kiedyś za dar języków pojawiło się u Ciebie na skutek proszenia o ów dar, czy może zupełnie inaczej.
Interesuje mnie to, jak Ty doszedłeś do duchowego rozeznania w kwestii tego, czym się posługiwałeś. No bo to, co przedstawiasz w swoich filmikach odbieram jako bardzo literalne podejście. Z powodu zamieszczonych w nich treści nie mogę powiedzieć, aby wzrosło moje poznanie Pana. Raczej odczuwam pewien brak, żeby nie powiedzieć zamieszanie.Rozważ to, proszę, oczywiście koniecznie przed Panem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz mar 21, 2019 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dar języków
Wybawiony napisał(a):
Wcale nie namawiam Cię do tego, byś zaufał mojemu rozeznaniu :) Zresztą takowego nie mam z powodu braku wystarczającej ilości danych.Ciągle np.nie odpowiedziałeś na pytanie, czy to co uznałeś kiedyś za dar języków pojawiło się u Ciebie na skutek proszenia o ów dar, czy może zupełnie inaczej.
Nie wiem co rozumiesz przez "proszenie". Modliliśmy się.
Cytuj:
Interesuje mnie to, jak Ty doszedłeś do duchowego rozeznania w kwestii tego, czym się posługiwałeś. No bo to, co przedstawiasz w swoich filmikach odbieram jako bardzo literalne podejście. Z powodu zamieszczonych w nich treści nie mogę powiedzieć, aby wzrosło moje poznanie Pana. Raczej odczuwam pewien brak, żeby nie powiedzieć zamieszanie.Rozważ to, proszę, oczywiście koniecznie przed Panem.
Co to jest "literalne podejście"? Takie, które posługuje się:
  • tym, co czytam w Piśmie Świętym
  • tym, co wyjaśnili na ten temat pierwsi chrześcijanie, nauczani przez uczniów apostołów i ich uczniów
  • tym, co wiemy z historii rzekomego "daru języków" w Topeka i Azusa Street
?

Jeśli tak, to jest w moim przekonaniu właściwe podejście.
Jeśli będziesz chciał ze mną dyskutować, musisz podać jakieś argumenty. Na razie udajesz natchnionego.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz mar 21, 2019 19:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dar języków
Nie chodzi tylko o to czym się posługujemy, ale jak się posługujemy. Generalnie należy oczywiście kierować się nauczaniem Jezusa i apostołów. Są jednak w tym nauczaniu rzeczy oczywiste, są też takie, które rodzą różne interpretacje. Ze względu na Bojaźń Pańską każdy wierny jest odpowiedzialny przed Panem za to, czy daną naukę przyjmuje na podstawie potwierdzenia w swoim duchu przez Ducha Św.,czy też zadowala się tym, że jest ona intelektualnie satysfakcjonująca oraz tym, że pochodzi od osób uważanych za przewodników duchowych.Należy pamiętać o tym, co mówił św. Paweł: "Gdybym ja albo anioł z nieba głosił ewangelię inną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty", jak również to, co powiedział św. Piotr: "Czyż nie należy bardziej słuchać Boga, niż ludzi?".
Z opracowań na temat daru języków, z których większość wydała mi się tendencyjna, poniższe odbieram jako bardzo zrównoważone:
http://apologetyka.katolik.pl/w-sprawie-daru-jezykow/

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N mar 24, 2019 18:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL