Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Biblijne sprzeczności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Biblijne sprzeczności
Oskar2000 napisał(a):
i jest ludobójcą. Za mniejsze przewiny niż niezrozumienie mordował całe narody.

Dowód proszę. Cytat proszę.


So paź 07, 2023 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2023 19:21
Posty: 51
Post Re: Biblijne sprzeczności
Nie moja wina, że jesteście tutaj strasznie delikatni i o byle co się obrażacie.


So paź 07, 2023 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2023 19:21
Posty: 51
Post Re: Biblijne sprzeczności
Poza tym mogę sobie stworzyć dowolną liczbę kont, jeśli tylko będzie mi się chciało.


So paź 07, 2023 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2023 19:21
Posty: 51
Post Re: Biblijne sprzeczności
Swołocz: w całej biblii aż się roi od poleceń Boga do mordowania innych narodów przez naród rzekomo wybrany. To tak jak z Putinem. Kazał mordować Ukraińców choćby w Buczy. To czyni go ludobójcą. Można tu masę cytatów wkleić, nie chce mi się. Są tak szeroko znane i dostępne, że nie ma to sensu.

[edit.... edytowano 1x poprawiono pisownię Reg. § I/5]


So paź 07, 2023 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2023 19:21
Posty: 51
Post Re: Biblijne sprzeczności
– Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)

– Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością – (Księga Wyjścia 21, 20-21)
– Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli – Księga Kapłańska (20,13). [tutaj zaś mamy miłość do bliźniego, w ty do mnie, sam jestem homoseksualistą]
- w księdze Jozuego czytamy o zagładzie Jerycha i ludobójstwie tamtejszej ludności na polecenie Boga.
i tutaj można by jeszcze przywoływać kolejne przykłady... Choćby pożarcia przez niedźwiedzie sporej grupki dzieci, bo te zaczepiały proroka.

I nie wiem, jak intelektualną gimnastykę trzeba uprawiać, żeby usprawiedliwiać te zbrodnie. Bo to są zbrodnie. Po prostu trzeba mieć wyprany mózg taką czy inną religią. W koranie znajdziemy również takie kwiatki. A niektóre nawet ciekawsze.


So paź 07, 2023 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 05, 2023 19:21
Posty: 51
Post Re: Biblijne sprzeczności
Co do tych dzieci to tak, wiem, że mogli to być młodzi mężczyźni, fragment dyskusyjny. Ale kara i tak nieadekwatna do popełnionej "zbrodni"


So paź 07, 2023 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Biblijne sprzeczności
Z tych cytatów nie wynika, że Bóg "za mniejsze przewiny niż niezrozumienie mordował całe narody." Ale wynika stąd, że sformułowałeś swoją wypowiedź na wyrost.


So paź 07, 2023 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2023 12:17
Posty: 122
Post Re: Biblijne sprzeczności
Oskar2000, co roku w wyniku aborcji ginie więcej ludzi niż rzekomi miał zabić Bóg w ST. To ci nie przeszkadza? Po drugie, Bóg jest właścicielem życia więc ma prawo je zabrać. A po trzecie, co to ma do rzeczy? Skoro zarzucasz że w Biblii nie uzywa się spacji, znaków itd. A jest to powszechna praktyka we współczesnych językach


N paź 08, 2023 19:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Biblijne sprzeczności
@Oskar2000
Rejestrując się na forum wiara.pl zaakceptowałeś regulamin, a tam stoi jak wół, że imiona Osób Boskich piszemy wielką literą. Jestem pewna, że pisząc mała literą zrobiłeś to celowo, bo już Putin, czy Ukraińcy napisałeś poprawnie.
Po drugie: forum to nie blog, dlatego proszę nie pisać postów jeden po drugim w odstępie kilku minut (zwłaszcza, że czas na edycję trwa 10 min.), a skonstruować wypowiedź np. w Wordzie, a potem wkleić na forum
Oskar2000 napisał(a):
Po prostu trzeba mieć wyprany mózg taką czy inną religią.

Jeśli przyszedłeś na forum chrześcijańskie, aby obrażać, to musisz liczyć się z konsekwencjami. Tu obowiązuje szacunek do "takiej czy innej religii" Za powyższe stwierdzenie otrzymujesz OSTRZEŻENIE.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 09, 2023 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Biblijne sprzeczności
Oskar2000, mefres, Słownik Języka Polskiego podaje definicję terminu "sprzeczność" jest to
Cytuj:
1. «stosunek zachodzący między zjawiskami, myślami, poglądami, interesami sprzecznymi względem siebie»
2. «rzecz sprzeczna z czymś»

Proszę więc uprzejmie wziąć to pod uwagę i nie robić OT.
Oskar2000, forum katolickie nie jest miejscem na propagowanie aborcji, proszę przeczytać regulamin, dostajesz za to ostrzeżenie. Ostatnie dwa posty poszły do archiwum.

_________________
ksiądz


Wt lis 14, 2023 13:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL