Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Interpretacja Ciasnej Bramy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Interpretacja Ciasnej Bramy
andej napisał(a):
Tak. Skupienie się na swoich przyjemnościach zaślepia. Powoduje niedostrzeganie potrzeb innych.


Nie mam potrzeby dostrzegać potrzeb innych, jak również nie widze powodu żeby ktokolwiek dostrzegał moje potrzeby.

andej napisał(a):
Z wyjątkiem tych, które służą do zaspokajania własnych potrzeb. Powoduje przedmiotowe traktowanie otoczenia. Nawet najbliższych.
Uważam, że zaspokajanie potrzeb własnych i potrzeb bliskich, a następnie pozostałych powinno być zrównoważone. Co nie znaczy, że przedkładanie potrzeb innych nad własne jest wspaniałe.


Nie mam żadnych "bliskich" może tego nie zauważyłeś ale nie każdy ma współmałżonka i dzieci.


Mrs_Hadley napisał(a):
O sprawiedliwości już pisałam w innym wątku, że na świat sprawiedliwy nie jest i trzeba walczyć o wartości, które są dla nas ważne, zatem jeżeli chcesz sprawiedliwości, zacznij naprawę świata od siebie. Bądź przykładem człowieka sprawiedliwego dla innych, by ich zachęcić własnym przykładem.


To jest podejście rodem z piaskownicy, gdzie jeśli w kogoś nie rzucam piachem, to w ten sposób dajemy dobry przykład, i ktoś inny nie bedzie we mnie piachem rzucał, niestety świat tak nie wygląda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 29, 2019 16:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Interpretacja Ciasnej Bramy
Robek napisał(a):
To jest podejście rodem z piaskownicy, gdzie jeśli w kogoś nie rzucam piachem, to w ten sposób dajemy dobry przykład, i ktoś inny nie bedzie we mnie piachem rzucał, niestety świat tak nie wygląda.

No jasne, patostreaming to jest prawdziwy świat, innego nie ma :roll: . Masz okazję zaznać innego świata, poznać nową kulturę, nowych ludzi, zdobyć nowe doświadczenia itp.
Kto wie, może w końcu wyjdziesz na prostą, odnajdziesz sens życia i w końcu będziesz szczęśliwy. Ważne, żebyś poznał ludzi, którzy pokażą Ci ten inny świat, gdzie dawanie dobrego przykładu nie jest niedorzeczne, lecz buduje w człowieku poczucie własnej wartości. Samo to, że ktoś rzuci w Ciebie piaskiem nie oznacza jeszcze, że nie możesz zareagować, bo trzeba być dobrym. Wskazana jest ochrona siebie, ale bronić się można na wiele sposobów, od naszej postawy wobec zła wiele zależy, bo można poznać tajniki sztuk walki i obezwładnić agresora, można również go zniechęcić do powzięcia pewnych działań wobec nas, jeżeli zna się techniki wywierania wpływu, a nawet uniknąć niechcianych sytuacji, jeżeli potrafi się "wyczuć" zamiary człowieka wobec nas i podjąć działania w celu zdystansowania się, a nawet oddalenia się od takiej osoby, jeszcze zanim rozpocznie swoje "polowanie". To nie jest tak, że non stop wchodzimy na minę, bo mamy pecha, od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze życie, nawet jeżeli przyszło nam się urodzić i wychowywać w trudnych warunkach życiowych.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lip 02, 2019 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Interpretacja Ciasnej Bramy
Mrs_Hadley napisał(a):
a nawet uniknąć niechcianych sytuacji, jeżeli potrafi się "wyczuć" zamiary człowieka wobec nas i podjąć działania w celu zdystansowania się,


Na widok jakiegokolwiek człowieka, muszę zacząć uciekać :D cóż za genialne rady.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 02, 2019 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 30, 2019 18:51
Posty: 31
Post Re: Interpretacja Ciasnej Bramy
Ale ta ciasna brama i wąska droga oznacza że jak nam się łatwo żyje to źle bądź czy to oznacza że wszystko musi nam dawać dużo trudności ?


Pt sie 30, 2019 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Interpretacja Ciasnej Bramy
No tak , przecież Jezus wiedział że na Lednicy zbierze się motłoch , który wcale Biblii nie czyta, młodzież która szuka tylko rozrywki. Jezu przegoń tą młodzież spod Lednicy i zagoń ich do lektury Pisma Świętego, bo oni zamiast szukać ciasnej bramy, to znaleźli szeroką! :brawo:


Wt kwi 14, 2020 23:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 15:46
Posty: 54
Post Re: Interpretacja Ciasnej Bramy
random14 napisał(a):
O czym mówi ten fragment Bibli?
Czy on oznacza że inicjatywy Lednica czy JSJD ,albo SNE są złe?
Jak należy go interpetować,czy należało by uwazać że księża głoszą złe kazania,czy należałoby się doszukiwać grzechu coraz bardziej?

13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!


Alegoria o bramach i drogach

"Wchodźcie, wejdziecie do życia wiecznego przez ciasną bramę, ścisłe przestrzeganie Ewangelii Jezusa Zbawiciela, albowiem szeroka jest brama, bez ścisłego przestrzegania Ewangelii Jezusa Zbawiciela i przestronna droga, bez kompleksowych zasad przestrzegania Ewangelii Jezusa Zbawiciela, która wiedzie na zatracenie, do wiecznej śmierci, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc... Które trwać będą wiecznie w tunelu uczynków swoich, udowodniony naukowo i empirycznie (Mar. 9,44-48; Łuk. 16,19-31) A wielu jest takich, bez ścisłego przestrzegania zasad Ewangelii Jezusa Zbawiciela, którzy przez nią wchodzą do wiecznej śmierci. A ciasna jest brama, a ścisłe przestrzeganie Ewangelii Jezusa Zbawiciela i wąska droga, rygorystyczne przestrzeganie zasad Ewangelii Jezusa Zbawiciela, która prowadzi do żywota, do życia wiecznego w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj. 21) I niewielu jest tych, którzy ją znajdą, do życia wiecznego, ściśle i rygorystycznie przestrzegając zasad Ewangelii Jezusa Zbawiciela" (Mat. 7,13-14)


So kwi 18, 2020 17:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL