Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Przekład Nowego Świata- czy jest dobry? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
@bramin , pomyśl logicznie.
Sam przyznałeś , że nie ma orginałów tylko są odpisy.
Skoro tak , to skąd wiesz czy w orginałach było imię Boga Ojca Jehowy czy nie było?
Skąd wiesz czy Przekład Nowego Świata zawiera zafałszowania , skoro nigdy nie czytałeś ani nie widziałeś na oczy orginałów?


N lip 10, 2022 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Logika, wiem że jesteś świadkiem Jehowy i będziesz bronił swojej biblii.
Masz pretensje że nikt tego do ręki nie bierze i nie chce czytać, ale inni mają też pretensje do was świadkowie Jehowy, że wy też nie chcecie wziąć do ręki i czytać np. : W Obronie Wiary Włodzimierza Bednarskiego , albo to samo pod inną nazwą: Pismo Święte a nauka świadków Jehowy autorstwa właśnie Włodzimierza Bednarskiego. Ta książka jest nawet online w internecie , wystarczy wpisać w wyszukiwarce W Obronie Wiary Włodzimierz Bednarski online i w śród wielu tematów o świadkach Jehowy znajdziesz też rozdział w którym autor opisuje dlaczego Biblia świadków Jehowy mija się z prawdą. Tłumaczycie że to wroga literatura, więc nie miej urazu do innych że Katolicy , ale też i inni traktują wasze wydawnictwa jako wroga literatura i nikt nie weźmie waszego " nowego świata "nawet do ręki.


N lip 10, 2022 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
https://piotrandryszczak.pl/PNS.html


Pn lip 11, 2022 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika, wiem że jesteś świadkiem Jehowy i będziesz bronił swojej biblii.
Masz pretensje że nikt tego do ręki nie bierze i nie chce czytać, ale inni mają też pretensje do was świadkowie Jehowy, że wy też nie chcecie wziąć do ręki i czytać np. : W Obronie Wiary Włodzimierza Bednarskiego , albo to samo pod inną nazwą: Pismo Święte a nauka świadków Jehowy autorstwa właśnie Włodzimierza Bednarskiego. Ta książka jest nawet online w internecie , wystarczy wpisać w wyszukiwarce W Obronie Wiary Włodzimierz Bednarski online i w śród wielu tematów o świadkach Jehowy znajdziesz też rozdział w którym autor opisuje dlaczego Biblia świadków Jehowy mija się z prawdą. Tłumaczycie że to wroga literatura, więc nie miej urazu do innych że Katolicy , ale też i inni traktują wasze wydawnictwa jako wroga literatura i nikt nie weźmie waszego " nowego świata "nawet do ręki.


Udowodnij na podstawie Biblii , że Przekład Nowego Świata zawiera zafałszowania.


Wt lip 12, 2022 9:58
Zobacz profil
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
@logika, który przekład jest prawdziwy, a który zawiera zafałszowania?

1) Bo we krwi jest życie. Pozwalam jej używać tylko na ołtarzu, żebyście mogli dokonywać za siebie przebłagania. Ponieważ we krwi jest życie, to ona dokonuje przebłagania.
2) Bo dusza ciała jest we krwi, a ja dałem ją na ołtarz, abyście dokonywali przebłagania za swe dusze, gdyż to krew dokonuje przebłagania dzięki duszy, która w niej jest.


Śr lip 13, 2022 6:43

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Logika weź do ręki Biblię Tysiąclecia i czytaj i porównuj, a zobaczysz że biblia świadków jehowy jest przekrętem.


Śr lip 13, 2022 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Przeczytałem od deski do deski Biblię Tysiąclecia i Przekład Nowego Świata.
I stwierdzam , że jedynie Przekład Nowego Świata nie jest przekretem.

ps. Zanim zaczniecie cytować Biblie Tysiąclecia to porównajcie te wersety jak brzmią w najstarszych dostępnych przekładach Biblii. Czyli w :

1. Pismach Greckich.
2. Pismach Hebrajskich.

Przeżyjecie szok!


Cz lip 14, 2022 9:49
Zobacz profil
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Szokiem dla mnie jest to, że po przeczytaniu oryginałach pism greckich i hebrajskich oraz Biblię Tysiąclecia i Przekład Nowego Świata, nie jesteś w stanie odpowiedzieć, który z poniższych przekładów jest prawdziwy, a który zawiera zafałszowania:

a) Bo we krwi jest życie. Pozwalam jej używać tylko na ołtarzu, żebyście mogli dokonywać za siebie przebłagania. Ponieważ we krwi jest życie, to ona dokonuje przebłagania.
b) Bo dusza ciała jest we krwi, a ja dałem ją na ołtarz, abyście dokonywali przebłagania za swe dusze, gdyż to krew dokonuje przebłagania dzięki duszy, która w niej jest.

Proszę, wskaż które tłumaczenie jest poprawne, a może oba są fałszywe?


Cz lip 14, 2022 11:00

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
No, jeśli kolega @ logika sięgnie do zarówno tekstu hebrajskiego, jak i greckiego, to niechybnie przeżyje szok.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lip 14, 2022 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Logika nie kłam, nic nie przeczytałeś i nic nie porównałeś.
Masz w strażnicy napisane że Biblia świadków Jehowy jest najlepsza i tak masz głosić.
Żadne pisma greckie, żadne pisma hebrajskie nic tutaj nie zmienią, bo twoim zadaniem jest szerzyć to co podaje strażnica, myślisz że nie wiem kim są świadkowie Jehowy?
W Biblii będzie napisane że Jezus jest Bogiem ( np: 1J 5,20) a wy macie głosić że Nim nie jest.
Zauważ, że ten fragment w waszym nowym przekładzie różni się od przekładu Biblii Tysiąclecia i pytanie brzmi dlaczego? A no właśnie dlatego że wasza nauka jest inna i wasza biblia też musi być inna.


So lip 16, 2022 22:42
Zobacz profil
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
logika napisał(a):
Przeżyjecie szok!

Podobny do tego jaki wasi starsi uczynili ze słowami Jezusa do łotra, wystarczyło przesunąć przecinek.
W oryginałach brzmi: "Zaprawdę powiadam ci, dziś ze Mną będziesz w raju", w waszej wersji brzmi: "Zaprawdę powiadam ci dziś, będziesz ze Mną w raju".
Jeden przesunięty przecinek i radykalnie zmieniony sens wypowiedzi.


Pn lip 18, 2022 8:13
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
W oryginałach, których nikt nie odnalazł, ten teks najprawdopodobniej „wyglądałby” tak: „zaprawdępowiadamcidziśzemnąbędzieszwraju”.


Pn lip 18, 2022 9:54

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Spór o przecinek, którego zarówno w oryginale jak i w kopiach nie ma jest o tyle niepotrzebny, że niezależnie od jego umiejscowienia sens wypowiedzi może być taki sam.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lip 18, 2022 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Wybawiony, gdyby ten przecinek był nie istotny jak podajesz to wasi "naukowcy" od Strażnicy nie przesuwali by go za słowo Dziś, lecz pozostawili by go tam gdzie był czyli przed słowem Dziś.
A tym czasem przecinek za słowem dziś oznacza że Jezus powiedział do łotra dziś, i to jest dla Świadków Jehowy ważniejsze od tego co Jezus powiedział do łotra.
Wybawiony, jeżeli uczyłeś się języka polskiego i nie plułeś na szkołę, to powinieneś jeszcze pamiętać że w języku polskim znaki interpunkcyjne mają ogromną moc, zmieniają akcent. Język polski to nie jakaś tam starożytna hebrajszczyzna , która była jeszcze w powijakach i dopiero co się rozwijała i żadnych znaków jeszcze nie miała. Każdy starożytny język jest niezwykle prymitywny porównując go do języków współczesnych. Nie można wiernie oddawać myśli i sensu posługując się tylko językiem oryginalnym, bo to po prostu jedno wielkie prymitywie, niczego nie zrozumiesz! Języki i pismo też ewoluują, dorastają i bogacą się . Pewne rzeczy w pismach starożytnych są tak niezrozumiałe i błędnie napisane, że nijak nie da się ich zrozumieć, ani przetłumaczyć.
Dlatego też Duch Święty przychodzi nam teraz z pomocą i pomaga nam to wszystko zrozumieć.
I pomyśleć teraz, jakiegoż to ducha świętego mają świadkowie Jehowy, który tłumaczy im że nieistotne jest to co Jezus powiedział do łotra a ważniejsze jest to kiedy On to powiedział, tak jak by to ludzie na całym świecie zastanawiali się kiedy to Jezus powiedział do łotra i nie wiedzieli że powiedział to wisząc na Golgocie, bo może powiedział to wczoraj, albo jutro?
Ot masz Wybawiony tych swoich guru nauczycieli od (strasznicy?) Strażnicy
Poprawiłem Twój tekst, następnym razem będzie ostrzeżenie! bramin


Wt lip 19, 2022 2:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Przekład Nowego Świata- czy jest dobry?
Wybawiony napisał(a):
Spór o przecinek, którego zarówno w oryginale jak i w kopiach nie ma jest o tyle niepotrzebny, że niezależnie od jego umiejscowienia sens wypowiedzi może być taki sam.


I tu się mylisz.

Porównajmy. Łukasza 23:43 Przekład Nowego Świata.
,,...A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju”....,,
Jezus tu mówi do niego , że w przyszłości będzie z nim w raju.

A teraz Biblia Tysiąclecia. Łukasza 23:43
,,...Jezus mu odpowiedział: "Zaprawdę powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju"....,,
To znaczy , że Jezus go okłamał, Dlaczego?
Ponieważ Jezus po śmierci był trzy dni martwy.
Po zmartwychwstaniu przez 40 dni nie wstąpił do nieba.

I który przekład jest prawdziwy?


Pt lip 29, 2022 7:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL