Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Informuję, że w tym wątku mogę zamieszczać własne posty jeden pod drugim.

http://biblegematria.blogspot.com/ - strona ta zawiera informacje o cudach matematycznych związanych z Biblią (po angielsku). Dotyczą gematrii (głównie czy tylko). Niesamowite! Są dość złożone, ale uważam, że warto je nagłaśniać!

Okazuje się, że nie tylko muzułmanie odnaleźli liczbowe prawidłowości w swoich księgach. Cuda Biblii wydają się być mniej znane niż cuda Koranu. Czyżby Pismo Święte miało mocniejsze argumenty liczbowe za swoją prawdziwością niż księga uznawana przez wyznawców islamu za świętą?

Dwa cuda są naprawdę zastanawiające i dotyczą one dwóch bardzo ważnych liczb niewymiernych: π (~3,1415, związana z pierwszym wersetem Księgi Rodzaju) i e (~2,7183, związana z pierwszym wersetem Ewangelii św. Jana), jest też nawiązanie do trzeciej liczby uznawanej za stałą - stałej struktury subtelnej (alfa) - ok. 7,2973.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Ostatnio edytowano Wt paź 29, 2019 19:58 przez niewazny12, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 29, 2019 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Lepsze cuda Biblii niż Koranu, fajnie że rozszerzyłeś zainteresowania.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 29, 2019 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Zastanawiające jest to, dlaczego w obu księgach pojawiają się matematyczne zależności. Czy Szatan naprawdę jest "małpą Pana Boga" i napisał księgę mającą udawać Słowo Boże? Czy był na tyle przebiegły i inteligentny, że umieścił w niej dużo zależności matematycznych?

Stała struktury subtelnej w Biblii związana jest z liczbą powstałą przez konkatenację gematrycznych wartości Rdz 1:1 i J 1:1 podniesioną do kwadratu: 27013627^2).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt paź 29, 2019 19:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
niewazny12 napisał(a):
Informuję, że w tym wątku mogę zamieszczać własne posty jeden pod drugim.

A to na jakiej podstawie? To wciąż wątek, a nie blog.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 29, 2019 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Przyznaję, że nie podoba mi się takie oburzanie się na pisanie jednego posta pod drugim w wątkach. Dla mnie to w zasadzie coś, co odbieram jako krzywdzące dla mnie (nie chcę tu nikogo urazić). Wolę pisać na forach niż na blogu, bo więcej osób będzie mogło mieć kontakt z ciekawymi ideami. Na blogach raczej nie ma tylu ludzi, co na forach. Chciałbym przedstawić swoje treści jak największej liczbie osób. Uważam, że takiej wiedzy jak ta związana z liczbowymi zależnościami w Biblii nie powinno się "trzymać pod korcem", tylko głosić je wszystkim, aby był duchowy wzrost, brak grzechu i kary, lepszy świat. Myślę, że to powinna być powszechna wiedza, o tym powinno się pisać i uczyć w szkołach i kościołach.

W Google znalazłem 9 wyników dla zapytania 729736043695129 (27013627x27013627), chyba wszystkie związane były z cudem liczbowym w Biblii. Wartość gematryczna pierwszego wersetu Księgi Rodzaju w hebrajskiej gematrii to 2701, drugiego to (chyba) 3546, zaś 27013546 do kwadratu to 729731667494116. Kilka pierwszych cyfr tych dwóch dużych liczb (mają po 15 cyfr) nawiązuje do stałej struktury subtelnej. Gdyby była tylko jedna zależność, to wtedy może byłby to matematyczny "przypadek", ale skoro są trzy czy nawet cztery, to już jest bardzo zastanawiające.

W Biblii jest nie tylko liczba pi i podstawa logarytmu naturalnego, ale też stała struktury subtelnej. Prawdopodobieństwo tych zależności razem szacuję na ok. 1: 1 000 000 000 000 000 (jeden do biliarda). Zastanawiające jest to, dlaczego nie tylko Biblia, ale i Koran ma treści liczbowe ukryte w swojej treści.

http://www.spiritofthescripture.com/id2 ... light.html - coś po angielsku o liczbowych cudach Biblii, strona może co prawda zawierać niebezpieczne treści, jak kabała czy inne rodzaje okultyzmu, ale zwraca uwagę na ciekawe zależności.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr paź 30, 2019 19:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Najwyraźniej nie ma zainteresowania owymi rewelacjami (skąd Ty je bierzesz? Z Google? To ma być kopalnia wiedzy biblijnej?). To jest forum dyskusyjne i jesli nadal nie będzie zainteresowania, zamknę temat.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 30, 2019 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Co komu przeszkadza, że od czasu do czasu zamieszczę dane dotyczące pewnych zależności w księgach uznawanych za święte przez wyznawców pewnych religii? Przyznaję, że dużo do myślenia dały mi cuda Koranu, zwłaszcza związane z liczbami i literami. Cuda liczbowe Biblii mogą być niejako "przeciwwagą" dla nich. Zależności liczbowe w Biblii i Koranie mogą być dowodem na istnienie bytów nadprzyrodzonych i powinno się o nich dużo mówić, aby m.in. obalić ateistyczny paradygmat naukowy. Myślę, że nierozpowszechnianie tej wiedzy może być czymś złym czy może i wręcz niemoralnym, grzesznym, bo blokuje się dostęp do tego, co może obalić ateizm, niewiarę w Boga czy w życie po śmierci i świat nadprzyrodzony. Uważam, że tymi zależnościami powinien zająć się ktoś bardziej wpływowy niż ja.

Uważam, że tego tematu nie powinno się zamykać, sprawa może być naprawdę ciekawa. Mnie by zabolało, gdyby temat był zamknięty czy gdybym stracił możliwość pisania o tym, co jest moim silnym zainteresowaniem.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr paź 30, 2019 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Nieważny- weź dowolną książkę i zacznij szukać podobnych zależności, jeśli się postarasz na pewno znajdziesz. Tego typu eksperymenty były już robione :)

Natomiast jak będę mieć czas to chętnie pogadam o tego typu 'cudach'

Przedstaw dokładniej jak np liczba pi jest szyfrowania w Biblii?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 30, 2019 20:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Rozumiesz pojęcie "dyskusja"? Jeżeli tak, to nie mam więcej uwag.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 30, 2019 20:33
Zobacz profil
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
niewazny12 napisał(a):
W Biblii jest nie tylko liczba pi i podstawa logarytmu naturalnego, ale też stała struktury subtelnej.
W jaki sposób jest.
Cytuj:
Prawdopodobieństwo tych zależności razem szacuję na ok. 1: 1 000 000 000 000 000 (jeden do biliarda).
W jaki sposób to szacowałeś?
Cytuj:
Zastanawiające jest to, dlaczego nie tylko Biblia, ale i Koran ma treści liczbowe ukryte w swojej treści.
Napisałem już w sąsiednim wątku, ale mnie olałeś. Powtarzam zatem – wynika to z prawdziwości matematycznego „twierdzenia”, iż wszystkie liczby są interesujące.


Cz paź 31, 2019 12:51

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Myślę, że rozumiem pojęcie "dyskusja", chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat matematycznych, literowych czy naukowych cudów w księgach uznawanych za święte.

Myślę, że cuda w Koranie czy Biblii nie są efektem tego, że "wszystkie liczby są interesujące". To nie są pojedyncze zależności, ale ich całe grupy. Prawdopodobieństwo przypadkowego ich wystąpienia (przynajmniej według mnie) jest nikłe i czysto matematyczne.

W jaki sposób w Biblii są te liczby? Przez liczby będące wynikami złożonych operacji na wartościach gematrycznych oryginalnego (hebrajskiego lub greckiego) tekstu Biblii (konkretniej Rdz 1:1, J 1:1 i ewentualnie Rdz 1:2).

Aby otrzymać liczbę, której kilka pierwszych cyfr jest takich samych, jak w liczbie pi, należy podzielić przez siebie dwie liczby: pierwsza to iloczyn liczby liter (hebrajskich) i iloczynu wszystkich wartości gematrycznych hebrajskich liter w wersecie Rdz 1:1, a druga to liczba hebrajskich słów w Rdz 1:1 pomnożona przez iloczyn wartości gematrycznych wszystkich tych słów (913⋅203⋅86⋅401⋅395⋅407⋅296⋅7, liczba ta jest bardzo duża i wynosi 2129074680489230300 (nie znalazłem jej w Google), pierwsza z wspomnianych tu liczb jest jeszcze większa).

Analogicznie obliczamy liczbę podobną do podstawy logarytmu naturalnego, z tym, że używamy tu tekstu greckiego, zaś wersetem, którego "parametry" gematryczne obliczamy, jest pierwszy werset Ewangelii według świętego Jana.

Aby otrzymać liczbę mającą kilka pierwszych cyfr takich samych, jak stała struktury subtelnej, należy stworzyć ośmiocyfrową liczbę będącą połączeniem wartości gematrycznej Rdz 1:1 w języku hebrajskim (2701) i wartości gematrycznej J 1:1 w języku greckim (3627) - 27013627 - i podnieść ją do kwadratu. Liczba o kilku pierwszych cyfrach takich samych, jak stała struktury subtelnej, powstanie też przez analogiczną operację dla hebrajskich wartości gematrycznych Rdz 1:1 i Rdz 1:2 (dwóch pierwszych wersetów Biblii).

W jaki sposób szacowałem prawdopodobieństwo? Mogłem oprzeć się na tym, co przeczytałem o pi i e, że prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 10 000 000 000 (dziesięć miliardów) czy 68 miliardów. Prawdopodobieństwo utworzenia liczby podobnej pod względem pierwszych cyfr do stałej struktury subtelnej (SSS) przez podniesienie ośmiocyfrowej liczby zaczynającej się od cyfr 2701 do kwadratu jest już większe (zarówno 27013627, jak i 27013546 podniesione do kwadratu dają dobre przybliżenie cyfr w SSS do ok. trzeciego - czwartego miejsca po przecinku, liczby z przedziału 3400 - 3800 dają ten efekt i stanowią ok. 2/45 liczb czterocyfrowych). Może przesadziłem z tym prawdopodobieństwem o ok. dwa rzędy wielkości, ale to i tak daje ok. 1: 1 000 000 000 000 (jeden do biliona) czy 1: 10 000 000 000 000 (jeden do dziesięciu bilionów). To i tak małe prawdopodobieństwo.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz paź 31, 2019 19:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Pisanie jednego postu pod drugim (to zapowiedziałeś), kiedy nie ma żadnej reakcji użytkowników, nie jest dyskusją. Tylko dlatego, że odezwała się ircia i zefciu, temat nie jest jeszcze zamknięty. Zaproszenie do dyskusji też nie jest dyskusją.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 31, 2019 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
W jaki sposób zależności w tekstach biblijnych mają... czegoś dowodzić? Czego mają one dowodzić? W jaki sposób mają to być cuda?

_________________
MODERATOR


Pt lis 01, 2019 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
A różnych rzeczy nie da się znaleźć w każdej ksiązce?
http://skeptic-mind.blogspot.com/2011/1 ... -dick.html

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 01, 2019 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Cuda liczbowe w Biblii - ciekawe i niezwykłe
Nieważny- dlaczego raz z hebrajskiego raz z greki? Nie powinno wszystko być wyprowadzane z jednej wersji? Bawiąc się raz takim tłumaczeniem raz takim i dowolnie wybierając fragmenty do obliczeń, wykonując dowolne operacje typu potęgowanie nieprawdopodobieństwem jest nie wykombinować takich cudów z dowolnego tekstu.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 02, 2019 10:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL