Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 14:01



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kara na Dom Izraela dobiega końca 
Autor Wiadomość
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
Sprostowanie małe znalazłem

Chłopie, skup się! Po pierwsze – zadałem Ci pytania. Odpowiedz na nie!
Po drugie – wracasz do tematu Apostoła Pawła. Sam ostatnio twierdziłeś, że temat Apostoła Pawła to offtop i nie powinien być dyskutowany w tym wątku, bo ten wątek jest o Domu Izraela. Ale jak zadałem Ci pytania o Dom Izraela, to przeskakujesz na Apostoła Pawła. Ogólnie tak wygląda Twoja strategia – jak ktoś Ci wykazuje brednie w jednym temacie, to przeskakujesz na inny. Doprowadź jeden temat do końca, a potem bierz się za następny.
Cytuj:
ten cytat z Lucjana to jest dysnoetas a nie dysponeas
Przecież to ja Ci na to zwróciłem uwagę! Widać dobrze, że w ogóle nie czytasz tego, co Ci się pisze.
Cytuj:
szkoda że na tym forum nie da się dodać osób do ignorowanych
Ale myślisz, że jak schowasz głowę w piasek, to ja nie będę komentował Twoich bredni? Tak czy siak będę się do nich odnosił i wytykał Ci błędy. Możesz próbować się do mojej krytyki odnosić, a możesz po prostu pisać swoje, świadom, że to brednie. Twój wybór.
Cytuj:
napisałem ostatnio cytat z Encyklopedii a Zefciu udaje że nie podałem dowodu
Jaki cytat, z jakiej Encyklopedii i niby na co miał to być dowód?
Cytuj:
Chce podania konkretnego narodu,nie rozumiejąc co znaczy żyć w rozproszeniu między innymi krajami.
Proszę zatem wymienić wszystkie narody Kaukazu, wśród których rozproszył się Izrael.
Cytuj:
W apokryficznej księdze II Eskadry
Jakiej znowu Eskadry? Naprawdę nie uważasz, że takie kwiatki ośmieszają Twoje „proroctwa”?
Cytuj:
zapisano, że wielu członków dziesięciu plemion uciekło od Asyryjczyków i wyemigrowało niezależnie do ziemi zwanej "Arzareth". Świeckie dowody wskazują, że było to w regionie Morza Czarnego i Kaukazu.
Proszę wskazać te dowody.

EDIT: znalazłem ten fragment i jest tam mowa, że osiedlili się tam, gdzie „nie mieszkał nigdy ród ludzki”. W VIII wieku p. n. e. Kaukaz był już dawno zamieszkany. Zatem nawet jeśli uznajemy autorytet III Księgi Ezdrasza, to ów Arsaref nie jest z pewnością Kaukazem.


Śr kwi 29, 2020 12:05

Dołączył(a): N maja 08, 2011 15:53
Posty: 13
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
ale to nie jest merytoryczna dyskusja, filozofowanie


Śr kwi 29, 2020 12:16
Zobacz profil
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
ale to nie jest merytoryczna dyskusja
Odnoszę się konkretnie do Twoich tez. Jeśli uważasz, że moje pytania nie są merytoryczne, to wskaż, czego im brakuje. Przypominam moje pytania (uaktualizowane):
  • Skąd wniosek, że proroctwo u Ezechiela dotyczy Królestwa Północnego (a nie Judy)?
  • Skąd wniosek, że Arsaref to Kaukaz?
  • Jakie konkretnie obszary Kaukazu zamieszkali Izraelici i jakie mamy na to dowody?
  • Jakie są ślady migracji Izraelitów w językach Kaukazu?
  • Jak obecnie wskazać Izraelitów i nie-Izraelitów?

Zauważmy jeszcze, że mamy pewną sprzeczność. Tzn. III Księga Ezdrasza (cały czas nie mogę z tej Eskadry, widać, że drsofo coś tam przekleja, ale za bardzo nie rozumie, co) mówi, że „Arsaref” był niezamieszkany przed migracją Izraelitów (NB. to chyba była inspiracja dla Josepha Smitha, który utożsamiał Arsaref z Ameryką). Natomiast drsofo z jednej strony powołuje się na autorytet tej księgi, a z drugiej – stwierdza, że Izraelici się rozproszyli pośród innych narodów.


Śr kwi 29, 2020 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Kara na Dom Izraela dobiega końca
drsofo napisał(a):
Średniowieczny historyk żydowski o imieniu Eldad jest cytowany jako źródło doniesienia, że w czasie upadku Samarii...


To dziwne ponieważ w jednym "dziele" pt. "Prawdziwa historia prawdziwych Hebrajczyków nie została nigdy opublikowana" (tak brzmi dosłownie tytuł tego wielkopomnego dzieła, moje tłumaczenie) jest mowa o białym żydowskim historyku, zwał sie on Solomon Grayzel żyjącym w IX wieku, który opisuje, iż spotkał sie z człowiekiem o imieniu Eldad pochodzącym z pokolenia Dan.
Autor twierdzi, że Izraelici/Zydzi to ludzie mający czarną skórę.

Historia bardzo fascynująca. Widzę, że temat został wyczerpany wiec go zamykam.

_________________
ksiądz


Śr kwi 29, 2020 13:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL