Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to bóg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
" logika" a diabeł jest władcą świata, czy władcą tego świata?


Ciekawe pytanie . Zobaczmy co mówi Bóg w swoim słowie czyli biblii .
Cytat z biblii Tysiąclecia wydanie 2 . Objawienia 19:11-21

,, ... Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto — biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie, ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga
A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach — wszyscy odziani w biały, czysty bisior.
A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: "Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich — wolnych i niewolników, małych i wielkich!"
I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. I pochwycono Bestię, a z nią fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i pokłon oddawali jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.
A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego, a wszystkie ptaki najadły się ciał ich do syta... ,,

Z tego wynika , że szatan diabeł jest bogiem tego świata . Zgadza się ?


Śr mar 30, 2022 8:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
logika napisał(a):
Z tego wynika , że szatan diabeł jest bogiem tego świata
Czyli jednak „tego świata”. Czym zatem kierowali się ŚJ, gdy zmienili tekst usuwając „tego”? Zaimek wskazujący jest obecny w wersji greckiej i nie jest to rodzajnik. Wiesz może? Z ciekawości pytam, bo nawet nie jestem w stanie domyślić się, jaka mogła być ich intencja.


Śr mar 30, 2022 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Księga Objawienia 19: 11-21 opisuje wydarzenia które są przed nami .
Z tego wynika , że do walki z Jezusem , szatan diabeł bóg świata wystawi :

1. królów
2. wodzów
3. mocarzy
4. koni i tych co ich dosiadają
5. wolnych
6. niewolników
7. małych i wielkich
8 . Bestię
9. Fałszywego Proroka
10. wojska

To jest opis TEGO ŚWIATA podległego szatanowi diabłu . Zgadza się ?


Cz mar 31, 2022 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
logika napisał(a):
To jest opis TEGO ŚWIATA
Ale ja nie o tym. Pytałem po prostu, dlaczego zatem ŚJ zmienili ten fragment. Masz pomysł?


Cz mar 31, 2022 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Żeby się wypowiedzieć kto co zmienił to muszę mieć przedstawione fakty . Zgadza się ?
Podaj konkretne wersety .


Pt kwi 01, 2022 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
logika napisał(a):
Żeby się wypowiedzieć kto co zmienił to muszę mieć przedstawione fakty . Zgadza się ?
Podaj konkretne wersety .
Człowieku! Przecież to Ty podałeś werset, w którym brakowało zaimka „tego”. Czego oczekujesz ode mnie?


Pt kwi 01, 2022 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
taryjel, kup sobie Positivum :)


So kwi 02, 2022 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Oto wersety gdzie występuje ,, tego ,, w odniesieniu do systemu szatana diabła :
Jana 12:31
,, ... Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz... ,,

Jana 16:11
,, ...  potem zaś co do sądu, ponieważ władca tego świata został osądzony ... ,,

Efezjan 2:2
,, ...  w których swego czasu chodziliście według systemu rzeczy tego świata, według władcy mocy powietrza — ducha działającego teraz w synach nieposłuszeństwa ... ,,

Gdyby ktoś chciał coś ukryć albo zmanipulować , to usunął by wszędzie wyraz ,, tego ,, . Zgadza się ?


So kwi 02, 2022 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3770
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
ŚJ nauczają, że szatan przynajmniej od czasów Chrystusa jest panującym nad ziemią. Piszą oni, powołując się na tekst Łk 4:5-6: „Pomyśl: Czy Szatan mógłby zaproponować Jezusowi te królestwa, gdyby do niego nie należały? Nie. Wynika stąd, że wszystkie rządy należą do Szatana” („Czego nas uczy Biblia?” 2019 s. 33). Oto zaś jak w II wieku interpretował ten fragment Ireneusz z Lyonu: „Panu Bogu swemu trzeba oddawać cześć i Jemu samemu tylko służyć, a nie dawać wiary temu, który kłamliwie przyobiecał te rzeczy, które do niego nie należały, gdy powiedział: »Wszystko to oddam Tobie, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon« [Mt 4:9] (...) Zresztą to przecież Bóg panuje nad ludźmi, a także nad nim samym i bez woli naszego Ojca, który jest w niebie, nawet wróbel nie spadnie na ziemię. Tak więc to, co mówił: »Wszystkie one mnie zostały przekazane i daję je komu zechcę« [Łk 4:6], powiedział nadęty pychą. Ani bowiem stworzenie nie jest w jego mocy, gdyż on sam jest tylko jednym ze stworzeń. Ani też nie może on ludzkich królestw ludziom rozdawać, ale są one rozdzielane zgodnie z rozporządzeniem Boga Ojca, jak zresztą i inne rzeczy, które ludzi dotyczą. Pan natomiast powiada: »Albowiem diabeł od początku jest kłamcą i trzyma się z dala od prawdy« [J 8:44]. Skoro więc jest on kłamcą i nie trzyma się prawdy, to zapewne i tu nie mówił prawdy: »Albowiem wszystkie one mnie zostały przekazane i komu zechcę, je daję« [Łk 4:6], ale powiedział kłamstwo” (Przeciw herezjom 5:22,2).

Ks. T. Pietrzyk wspaniale wykazał bezpodstawność interpretacji tego fragmentu dokonanej przez Towarzystwa Strażnica:

„Oczywiście, że Pismo św. nazywa szatana władcą tego świata. Nikt tego nie zamierza negować. Trzeba jednak pamiętać, że »świat« w Piśmie św. posiada zróżnicowane znaczenie. Może oznaczać cały istniejący kosmos. Stąd mówimy o świecie stworzonym przez Boga. W innym miejscu może oznaczać całą ludzkość. Dlatego Chrystus mówi do Apostołów: »Idźcie na cały świat...« Wreszcie, słowo »świat« jest terminem oznaczającym świat grzechu i zła, domeną władzy szatana. Często w Piśmie świętym, zwłaszcza w Nowym Testamencie, dla podkreślenia, iż słowo »świat« zostało użyte w tym trzecim znaczeniu, dodano zaimek »ten« (greckie tou). Stąd szatan nazywany jest »władcą tego świata« (J 12,31; 14,30; 16,10); lub w przenośni »bogiem tego świata« (2 Kor 4,4). Dlatego w żadnym wypadku nie można się zgodzić z interpretacją świadków Jehowy, która w ogóle powyższych rozróżnień nie uwzględnia i dlatego prowadzi do błędnych wniosków. Być władcą świata zła i grzechu nie oznacza być władcą całej ludzkości i wszystkich instytucji społecznych, gospodarczych i politycznych.

Nieprawdziwe jest także powoływanie się na scenę kuszenia Pana Jezusa. Świadkowie Jehowy nie uwzględniają jej specyficznego charakteru literackiego i każą dosłownie ją interpretować. Następnie wyciągnięte z tego przypuszczenia traktują jako ostateczne wnioski, nie podlegające dyskusji. Skoro tak, to należałoby zapytać: Gdzie znajduje się góra, z której widać wszystkie królestwa świata, będące rzekomą własnością szatana?

Z doktryny świadków Jehowy wynika ponadto, że jedynym dotychczasowym osiągnięciem Boga było strącenie szatana z nieba i objęcie w nim rządów przez Chrystusa. Okazuje się, że nawet Chrystus musiał czekać na ten moment aż do roku 1914...” („Świadkowie Jehowy – kim są?” ks. T. Pietrzyk, Wrocław 1991, rozdz. Oczekiwanie „raju na ziemi”, s. 60-61).

Więcej na te tematy patrz artykuły:

Wąż z nogami i nowe światło?;

Lucyfer i Towarzystwo Strażnica;

‘Nowe światło’ w sprawie zrzucenia szatana z nieba?;

Aniołowie zniszczeni, czy z próbą życia? (www.piotrandryszczak.pl


Pt kwi 08, 2022 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Księga Objawienia została napisana po śmierci Jezusa i oto co napisał apostoł Jan .
Cytat z Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Objawienia 16:13- 16

,, ... I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii, i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy nieczyste jakby ropuchy;
a są to duchy czyniące znaki — demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi, by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu<u27> wszechmogącego Boga.
<Oto przyjdę jak złodziej: Błogosławiony, który czuwa i strzeże swych szat, by nago nie chodzić i by sromoty jego nie widziano>.
I zgromadziły ich na miejsce, zwane po hebrajsku Har-Magedon
.... ,,

A oto jak będzie wyglądał Har-Magedon . Objawienia 19:11-21

,, ... Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto — biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie, ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga
A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach — wszyscy odziani w biały, czysty bisior.
A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: "Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich — wolnych i niewolników, małych i wielkich!"
I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem.
I pochwycono Bestię, a z nią fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i pokłon oddawali jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.
A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego, a wszystkie ptaki najadły się ciał ich do syta.
... ,,

Skoro ktoś twierdzi , że Bogiem tego świata jest Jezus a nie szatan diabeł , to coś tu nie gra . Zgadza się ?


Pt kwi 08, 2022 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
logika napisał(a):
Oto wersety gdzie występuje ,, tego ,, w odniesieniu do systemu szatana diabła

J 14, 30 w oryginale:
Cytuj:
οὐκέτι πολλὰ λαλήσω μεθ' ὑμῶν, ἔρχεται γὰρ ὁ τοῦ κόσμου ἄρχων: καὶ ἐν ἐμοὶ οὐκ ἔχει οὐδέν,

Zaimek wskazujący pogrubiony przeze mnie.
Cytuj:
Gdyby ktoś chciał coś ukryć albo zmanipulować , to usunął by wszędzie wyraz ,, tego ,, . Zgadza się ?
Nie wiem. Wiem, że go brakuje w tamtym fragmencie i zastanawiam się czemu. Rzeczywiście hipoteza, że to celowa manipulacja nie ma sensu. Pozostaje inna: ponieważ przywódcy sekty ŚJ uważają, że jej członkowie to bezmyślne pelikany, które niczego nie zweryfikują, dokonali tłumaczenia niechlujnie i na kolanie. Bo po co robić porządne. Mam rację? Czy masz pomysł innej interpretacji?


Pt kwi 08, 2022 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
taryjel napisał(a):
logika napisał(a):
Oto wersety gdzie występuje ,, tego ,, w odniesieniu do systemu szatana diabła

J 14, 30 w oryginale:
Cytuj:
οὐκέτι πολλὰ λαλήσω μεθ' ὑμῶν, ἔρχεται γὰρ ὁ τοῦ κόσμου ἄρχων: καὶ ἐν ἐμοὶ οὐκ ἔχει οὐδέν,

Zaimek wskazujący pogrubiony przeze mnie.
Cytuj:
Gdyby ktoś chciał coś ukryć albo zmanipulować , to usunął by wszędzie wyraz ,, tego ,, . Zgadza się ?
Nie wiem. Wiem, że go brakuje w tamtym fragmencie i zastanawiam się czemu. Rzeczywiście hipoteza, że to celowa manipulacja nie ma sensu. Pozostaje inna: ponieważ przywódcy sekty ŚJ uważają, że jej członkowie to bezmyślne pelikany, które niczego nie zweryfikują, dokonali tłumaczenia niechlujnie i na kolanie. Bo po co robić porządne. Mam rację? Czy masz pomysł innej interpretacji?


Cytat z Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Łukasza 4:16-19

,, ... Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.
Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i postał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych,
abym obwoływał rok łaski od Pana
... ,,

Jezus cytuje Księgę Izajasza 61:1,2. Zobaczmy do tej samej Biblii

,, ... Duch Jahwe, Pana, nade mną, bo Jahwe mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać razy serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i więźniom swobodę;
aby obwieszczać rok łaski u Jahwe, i dzień pomsty dla naszego Boga; aby pocieszać wszystkich zasmuconych,
... ,,

Zachodzi pytanie : CZY WIDZISZ MANIPULACJĘ ?


Pt kwi 08, 2022 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Po pierwsze: nie twierdziłem, że inne tłumaczenia Biblii nie zawierają manipulacji. Twierdziłem, że tłumaczenie ŚJ jest dziwne i że albo jest to manipulacja, albo zwykłe niechlujstwo.
Po drugie: przestań wrzeszczeć. Czy NT nie nakazuje aby okazywać drugiemu cześć? Podstawowe zasady grzeczności chyba się w tym mieszczą.
logika napisał(a):
Zachodzi pytanie : CZY WIDZISZ MANIPULACJĘ ?

Po trzecie: to nie jest manipulacja BT. Nowy Testament cytuje Biblię w przekładzie greckim, gdzie wszystkie tetragrammatony zastąpiono słowem „Pan”. Ten przekład pochodzi sprzed naszej ery.


So kwi 09, 2022 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3770
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Logika: Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto — biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie, ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga
A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach — wszyscy odziani w biały, czysty bisior.
A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga.
A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.
I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba: "Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga,
aby zjeść trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy, trupy koni i tych, co ich dosiadają, trupy wszystkich — wolnych i niewolników, małych i wielkich!"
I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem.
I pochwycono Bestię, a z nią fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i pokłon oddawali jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką.
A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego, a wszystkie ptaki najadły się ciał ich do syta.... ,,

Skoro ktoś twierdzi , że Bogiem tego świata jest Jezus a nie szatan diabeł , to coś tu nie gra . Zgadza się ?



Logika co ci się nie zgadza?


So kwi 09, 2022 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy szatan to b
Jak Jezus może być Bogiem tego świata skoro walczy z tym światem ? Objawienia 19:11-21


N kwi 10, 2022 16:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL