Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 7:54



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Uzdrowienie córki Jaira. 
Autor Wiadomość
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
krzysiekniepieklo napisał(a):
[
Nie wiem, czy wiesz ale język ówczesny był dużo bardziej ubogi, jak jest dzisiaj.

Naprawde? Jestes lingwista starozytnych jezykow? Znasz aramejski, mentalnosc semicka (orientalna)? Czy tak ci pasuje do twoich fantazji?


N lip 19, 2020 20:15
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Zacytowalam twoje slowa. Chce wiedziec, czy masz jakas wiedze, czy tylko fantazje.


N lip 19, 2020 20:33
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Czyli wedlug ciebie kazdy moze wyczytac w Pismie sw wlasne wersje Ewangelii i sam byc sobie sterem, okretem i zeglarzem?
Czy moze chcesz zalozyc wlasny Kosciol, ktory by twoje wariacje na temat Ewangelii wyznawal?

Skad ci przyszlo.do glowy ze jezyki szczegolnie w obszarze Morza Srodziemnego 2000 tysiace lat temu byly "bardziej ubogie" niz dzis? Odyseja, Iliada, Biblia,ze tylko pare epokowych dziel przytocze, sa napisane "ubogim.jezykiem"?
Raczej sluchajac rozmow Polakow dzis, widze zubozenie srodkow wyrazu.

Wiedza ogolnie.jest potrzebna, zeby nie wymyslac kola od nowa i nie dac sie.sprowadzic roznym." prorokom" na manowce.

Tobie "Bog mowi" cos, czego swojemu Kosciolowi tak nie objawil. Kto sie myli? Kosciol? krzysiekniepieklo? Czy moze Bog? A moze Bog chce jakis zamet wprowadzic?


N lip 19, 2020 21:08

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Kael napisał(a):
Czyli wedlug ciebie kazdy moze wyczytac w Pismie sw wlasne wersje Ewangelii i sam byc sobie sterem, okretem i zeglarzem?
Czy moze chcesz zalozyc wlasny Kosciol, ktory by twoje wariacje na temat Ewangelii wyznawal?

Kościół jest Chrystusa, bo nabył go własną krwią. Ten kościół Chrystusa został porozrywany na strzępy i każdy wziął sobie kawałek dla siebie. W Kościele Chrystusa obowiązuje nauka Chrystusa i tylko Jego nauka. Tylko Jezus daje prawdziwą gwarancję na zbawienie. Gwarancje innych są nic nie warte. Więc te wszystkie Kościoły w oderwaniu od nauki Jezusa nic nie gwarantują.
A po co oni piszą swoje własne nauki? Ano po to, żeby z ludzi uczynić sobie niewolników i żyć na ich koszt. No a Jezus się nie stroił jak choinka na Boże narodzenie i na nikim posłuszeństwa nie wymuszał. Przyszedł aby nam udzielić ze Swojego Boskiego Życia. Abyśmy się w Nim stali braćmi.
A na przykładzie historii z córką Jaira widać jak na dłoni, co ludzie robią z tym, co Bóg powiedział.


Kael napisał(a):


Skad ci przyszlo.do glowy ze jezyki szczegolnie w obszarze Morza Srodziemnego 2000 tysiace lat temu byly "bardziej ubogie" niz dzis? Odyseja, Iliada, Biblia,ze tylko pare epokowych dziel przytocze, sa napisane "ubogim.jezykiem"?
Raczej sluchajac rozmow Polakow dzis, widze zubozenie srodkow wyrazu.

No ale rozmawialiśmy o konkretnym zdarzeniu i o słowie "śpi" użytym przez Jezusa.
Pod tym słowem jest ukrytych kilka słów z naszego dzisiejszego słownika, które mogą oznaczać stan dziewczynki. Jeśli chodzi o język potoczny prostych ludzi, to być może nie ma wielkiej różnicy ale jeśli chodzi o zasób słów używanych w medycynie, to tamten język jest do dzisiejszego bardzo ubogi. A języka świata nauki to tamci nie byli by w stanie zrozumieć.



Kael napisał(a):
Wiedza ogolnie.jest potrzebna, zeby nie wymyslac kola od nowa i nie dac sie.sprowadzic roznym." prorokom" na manowce.

Tobie "Bog mowi" cos, czego swojemu Kosciolowi tak nie objawil. Kto sie myli? Kosciol? krzysiekniepieklo? Czy moze Bog? A moze Bog chce jakis zamet wprowadzic?


No ale odpowiedz mi szczerze. Ile ten Kościół hierarchiczny ma wspólnego z tym, czego Jezus uczył? No wiem. Inne czasy, ale nie chodzi mi o technikę ale o stosunek do drugiego człowieka.
I nie mówię o tych na samym dole ale im wyżej pójdziesz, tym gorzej Ciebie potraktują, no chyba że będziesz chwalić.


N lip 19, 2020 21:57
Zobacz profil
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Przyszlo ci do glowy, ze jestes czescia tego Kosciola? Chrystus odkupil nas wszystkich na krzyzu i doskonale wiedzial, ze aniolami nie bylismy i z automatu nie zostaniemy.
Kosciol takze dlatego jest porozrywany, bo co rusz ktos wymyslal, ze inni sa nieewangeliczni, wie on rozumie Ewangelie lepiej i jego Kosciol to dopiero bedzie super ewangeliczny!o

A hierarchia jest rozna. Kard. Krajewski np jest bardzo ok.


Pn lip 20, 2020 5:23

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Kael napisał(a):
Przyszlo ci do glowy, ze jestes czescia tego Kosciola? Chrystus odkupil nas wszystkich na krzyzu i doskonale wiedzial, ze aniolami nie bylismy i z automatu nie zostaniemy.
Kosciol takze dlatego jest porozrywany, bo co rusz ktos wymyslal, ze inni sa nieewangeliczni, wie on rozumie Ewangelie lepiej i jego Kosciol to dopiero bedzie super ewangeliczny!o

A hierarchia jest rozna. Kard. Krajewski np jest bardzo ok.


Jak najbardziej jestem częścią tego Kościoła i dlatego reaguję jak widzę, że źle się dzieje. Nie krytykuję innych Kościołów bo ich nie znam, a co obserwuję na forach nagminnie. No i taka historia, jak ta z córką Jaira jest najlepszym przykładem tego, jak ludzie reagują na jawne kłamstwo w Kościele. Ksiądz mówi kazanie, a ludzie słuchają i nikt nie zakwestionuje tego, co na kazaniu jest mówione. Wydaje się, że sprawa jest nieistotna, bo co to za różnica, czy uzdrowił, czy wskrzesił? Przecież dla Boga w sumie żadna różnica. No ale jest to dla nas kolosalna różnica w tym, jak my traktujemy słowo Boga. Jeśli nie reagujemy na jawne kłamstwo w tym mało istotnym miejscu, to później tak samo będzie wprowadzane kłamstwo w coraz istotniejszych miejscach, a na końcu zakwestionowane zostaną same podstawy naszej wiary. Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła i szukają gdzie indziej? Bo nauka została tak zakłamana, że ludzie nie znajdują Boga w Kościele. Według nauki Jezusa to każdy miał w sobie mieć tego Bożego Ducha i to ten Duch miał każdego pouczać. No ale teraz to na tego Ducha ma wyłączność niewielu, a reszta to ma wierzyć, że białe to jest czarne, bo tamci tak ustalili.


Pn lip 20, 2020 6:18
Zobacz profil
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Tak jak ty glosili juz swoje odkrycie prawdy inni przed toba. A bo to niby Kosciol przeklamywal, albo tamto....
A Duch sw kazdego osobno prowadzi i kazdego inaczej, ale nigdy przeciw sobie samemu.

Ewangelia to spisana czesc nauk Jezusa i pierwszego Kosciola. Jezeli od poczatku wskrzeszenie corki Jaira bylo rozumiane jako wskrzeszenie, to naprawde nie jest istotne dla wierzacych, czy bylo to wskrzeszenie ze stanu glebokiej spiaczki (w ktorej by ja praktycznie zaraz pochowano wedlug tamtych praktyk) czy z faktycznej smierci. Wedlug ludzi tam, ona nie zyla, a Pan Jezus ja ozywil i to od reki.

Te spisane historie zawsze maja glebsza nauke dla wierzacych. Co ty wyczytujesz dla swojej wiary z tej historii? Ze owczesni ludzie mieli ubogi jezyk medyczny i mniejsza wiedze? I to niszczy twoja wiare w co? W to, ze Jezus mogl wskrzeszac zmarlych (ktorzy i tak przeciez musieli pozniej umrzec)? W to, ze Bog wskrzesi kiedys wszystkich?
Nie zajmuj sie tyle tym, co tobie sie w Kosciele nie podoba. Jesli juz, to probuj odczytac, co Bog tobie chce powiedziec, dla twojej wiary. I uwzglednij, ze zaden czlowiek nie ogarnie calosci. Kazdy dostaje tylko czesc poznania, calosc jest w depozycie wspolnoty Kosciola. Jesli nie bedziesz swojego poznania weryfikowac, stworzysz sobie swoj swiatek wiary na pograniczu Kosciola.
Czy o to Panu Jezusowi chodzilo? O indywidualistow, ktorzy krzycza: moja prawda jest najmojsza?


Pn lip 20, 2020 6:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
@Krzysiek, dostajesz ostrzeżenie za:
cytowanie Biblii, aby poprzeć swoje urojenia,
stwierdzenie, że reguła Ignacego Loyoli jest zaprzeczeniem nauki Jezusa
spiskowe teorie, które nie maja pokrycia w rzeczywistości
głoszenie, że Kościół rozpowszechnia kłamstwo bez podania konkretnych dowodów.

Believieng, upominam Cię abyś pisała na temat!

_________________
ksiądz


Pn lip 20, 2020 7:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Ja widzę, ze Jezus powiedział - "dziecko nie umarło" - dla mnie to co powiedział Jezus - "jest białe"
Dla mnie słowo Jezusa jest święte. No i teraz Ksiądz na kazaniu mówi, że Jezus wskrzesił dziewczynkę. Teraz według Loyoli mam wierzyć Księdzu, a nie Jezusowi i mam mówić, że "białe" jest "czarne" , bo tak się wypowiedział Kościół hierarchiczny. No a jak będę się upierał przy swoim, to posypią się kary i za chwilę zostanę usunięty. No a ja nie potrafię mówić, że białe jest czarne.

No i pewnie dlatego nikt tutaj nie potrafił odpowiedzieć na pytania z wpisu, bo wtedy z białego nie dało by się zrobić czarnego.


Pn lip 20, 2020 8:58
Zobacz profil
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Jezus powiedział także „ja jestem dobrym pasterzem”. Czy to oznacza, że mamy teraz uznać za dogmat, że Jezus pasł owce? Naprawdę nie jestem w stanie dopatrzeć się w tym wątku niczego poza próbą „dowalenia” KRK za wszelką cenę.


Pn lip 20, 2020 9:09

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja widzę, ze Jezus powiedział - "dziecko nie umarło" - dla mnie to co powiedział Jezus - "jest białe"

A uwzględniłeś kontekst? Zaufałeś sobie pytanie dlaczego tak powiedział? Obawiam się, że nie.
Zauważ ,że Jezus nie powiedział Jairowi, iż jego córka nie umarła, kiedy słudzy donieśli o jej śmierci. Zachęcił go jednak do wiary. Natomiast zobaczywszy lamentujących przed domem przełożonego synagogi powiedział im, że dziewczynka nie umarła, lecz śpi. Ponieważ ich reakcja na słowa Jezusa zdradzała, że Mu nie uwierzyli, nie było potrzeby aby Pan wytłumaczył im, że tak naprawdę to dziewczynka umarła, skoro i tak wierzyli w jej śmierć.
Stwierdzenie, że nie umarła, lecz śpi było testem na wiarę zgromadzonych w słowa Jezusa.
Natomiast w historii o wskrzeszeniu Łazarza, kiedy powiedział uczniom, że ich przyjaciel zasnął, ci wzięli słowa Mistrza dosłownie, więc musiał wyprowadzić ich z błędu, aby przypadkiem nie nabrali przekonania, że nie można poważnie traktować słów Jezusa. No i Pan wiedział już ,że uwierzą Mu, cokolwiek im powie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lip 20, 2020 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
Wybawiony napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ja widzę, ze Jezus powiedział - "dziecko nie umarło" - dla mnie to co powiedział Jezus - "jest białe"

A uwzględniłeś kontekst? Zaufałeś sobie pytanie dlaczego tak powiedział? Obawiam się, że nie.
.


No i nic nie wytłumaczyłeś, tylko lejesz wodę.
Jeśli Jezus powiedział - "dziecko nie umarło", a Ty twierdzisz, że było martwe, to Jezus kłamał, czy się tylko mylił? No bo przecież mówił do ludzi, którzy byli pewni, że dziecko nie żyje. Oszukał ich? Po co? A może wiedział lepiej od tych wszystkich ludzi, że dziecko jest tylko nieprzytomne?


So lip 25, 2020 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
@Krzysiek, do tej pory międlisz temat nie podając konkretów a zarzucasz przedmówcom lanie wody.

Jak Cię powyższe argumenty nie przekonują to zostań przy swoim zdaniu choć nie podałeś żadnych argumentów, które mogłyby potwierdzić Twoja tezę.
Masz do tego prawo ale nie masz prawa twierdzić, ze Kościół rozgłasza kłamstwa, w tym przypadku będzie to oszczerstwo.
Jeszcze raz wrócę do tematu.

Gdyby dziewczynka tylko spala i była chora to według żydowskiej tradycji Jezus uczyniłby gest nałożenia rak. Jezus nakłada ręce kiedy błogosławi dzieci, kiedy uzdrawia.
Ten gest był znany dobrze w starożytności.
Nie czyniono tego wobec zmarłych m.in. dlatego, ze był to gest w odniesieniu do żywych ludzi a ponadto przez dotyk zmarłej osoby zaciągano nieczystość rytualną.

Jair prosi Jezusa o nałożenie rąk na jego córkę czyli uzdrowienie.
Kiedy wiadomo, ze dziecko zmarło, Jezus wchodzi do domu Jaira i nie nakłada na dziewczynkę rąk tylko bierze ją za rękę.

_________________
ksiądz


Pn lip 27, 2020 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
bramin napisał(a):
Nie czyniono tego wobec zmarłych m.in. dlatego, ze był to gest w odniesieniu do żywych ludzi a ponadto przez dotyk zmarłej osoby zaciągano nieczystość rytualną.

Jair prosi Jezusa o nałożenie rąk na jego córkę czyli uzdrowienie.
Kiedy wiadomo, ze dziecko zmarło, Jezus wchodzi do domu Jaira i nie nakłada na dziewczynkę rąk tylko bierze ją za rękę.


"""przez dotyk zmarłej osoby zaciągano nieczystość rytualną. """"
"""tylko bierze ją za rękę."""

No a jak bierze ją za rękę, to się jej dotyka, czy nie dotyka? No bo na przykład Łazarza to się nie dotykał.

No i odpowiedz na pytanie - co znaczyły według Ciebie słowa Jezusa "dziecko nie umarło" skoro twierdzisz, że dziewczynka była martwa?
No, ja wiem, że powoływanie się na to, co Jezus powiedział, a co zostało zapisane w Ewangelii, to jest dla mnie niebezpieczna sprawa, bo już raz zostałem za taką bezczelność ukarany. Za to to, co Wy twierdzicie, a co nie znajduje potwierdzenia w Piśmie ale zostało to zawarte w nauczaniu KRK, to na to można się powoływać bez obaw o sankcje. No i wystarczy argumenty adwersarza nazwać urojeniami i na tej podstawie dalsze argumentowanie jest już zupełnie niepotrzebne, bo z urojeniami nie ma co polemizować. Tylko czy taka postawa jest zgodna z Waszym regulaminem, to ja mam wątpliwości. Dalej, to już się nie będę rozpędzał. Może jeszcze jakiś czas ze mną wytrzymacie.


Pn lip 27, 2020 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Uzdrowienie córki Jaira.
krzysiekniepieklo napisał(a):
No i odpowiedz na pytanie - co znaczyły według Ciebie słowa Jezusa "dziecko nie umarło" skoro twierdzisz, że dziewczynka była martwa?


Widocznie w tym wypadku to co powiedział było uzasadnione: "Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych. Wszyscy bowiem dla Niego żyją" Łuk.20

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 27, 2020 20:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL