Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Faryzejskie nauki Pawła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Moim zdaniem nie. Trzeba połączyć z następnym wersem, To jest o błędnym myśleniu w rodzaju "mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro" i temu, że to się zarzuca m.in . świętemu Pawłowi, więc może zamiast zwalczać "paulizm" może weź te słowa do siebie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 29, 2021 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Masz tu jeszcze Andy dowód na dwulicowość Pawła:


Dz 16
1 Przybył także do Derbe i Listry. Był tam pewien uczeń imieniem Tymoteusz, syn Żydówki, która przyjęła wiarę, i ojca Greka. 2 Bracia z Listry dawali o nim dobre świadectwo. 3 Paweł postanowił zabrać go z sobą w podróż. Obrzezał go jednak ze względu za Żydów, którzy mieszkali w tamtejszych stronach.

Ga 5
2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. 3 I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa.


Raz się sprzeciwia, a innym razem sam stosuje, w zależności, co mu akurat pasuje. Dlaczego Tymoteusza obrzezał?


Cz lip 29, 2021 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Twierdzisz że powinniśmy się obrzezać?
To właśnie nauki Pawła uwalniają od obowiązku obrzezywania. Nie trzeba ale można i zrobić to by uniknąć zgorszenia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 29, 2021 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Andy72 napisał(a):
Twierdzisz że powinniśmy się obrzezać?


A na podstawie której mojej wypowiedzi wyciągnąłeś taki wniosek?
A może bezpodstawnie sugerujesz innym, że tak twierdzę?

Andy72 napisał(a):
To właśnie nauki Pawła uwalniają od obowiązku obrzezywania. Nie trzeba ale można i zrobić to by uniknąć zgorszenia.


No, może Paweł uniknął zgorszenia ale według tego co twierdził w liście do Galatów to:
Ga 5
2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda.


Tymoteuszowi Chrystus na nic się nie przyda.


Cz lip 29, 2021 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
o świętym Pawle
Ks. Piotr Pawlukiewicz: Groźni ludzie to często ludzie słabi...
https://www.youtube.com/watch?v=PAjjIuRh9zY

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 31, 2021 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
krzysiekniepieklo napisał(a):
Rz 3
1 Na czym więc polega wyższość Żyda? I jaki pożytek z obrzezania? 2 Wielki pod każdym względem. Najpierw ten, że zostały im powierzone słowa Boże. 3 Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? 4 Żadną miarą! Bóg przecież musi okazać się prawdomówny, każdy zaś człowiek kłamliwy, zgodnie z tym, co napisane:
Abyś się okazał sprawiedliwy w słowach Twoich
i odniósł zwycięstwo, kiedy Cię sądzą.
5 Lecz jeśli nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy, gdy okazuje zagniewanie? - wyrażam się po ludzku. 6 Żadną miarą! Bo w takim razie jakże Bóg sądzić będzie ten świat? 7 Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik? 8 I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara.


Tutaj Paweł pisze, że jak kłamie , a przez to uwydatnia się prawda boża, to nie powinien być sadzony jako grzesznik. No ale kłamstwo jest grzechem. Czy grzesząc można oddać chwałę Bogu? No, Jezusowi poprzez kłamstwo chwały dodać się nie da. Temu łysemu jadowitemu gadowi poprzez kłamstwo to jak najbardziej można dodać chwały. Każdy grzech dodaje chwały szatanowi. To czciciele szatana poprzez grzech oddają mu chwałę. No i szatan za grzech nikogo sądził nie będzie.



Chciałem się przypomnieć ze swoim pytaniem, bo odpowiedzi nie dostałem. Może jest ktoś odważny i szczerze odpowie, co myśli na ten temat:

Czy poprzez kłamstwo można dodać Bogu chwały? (jak to napisał Paweł)


Śr sie 04, 2021 6:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
krzysiekniepieklo napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Rz 3
1 Na czym więc polega wyższość Żyda? I jaki pożytek z obrzezania? 2 Wielki pod każdym względem. Najpierw ten, że zostały im powierzone słowa Boże. 3 Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? 4 Żadną miarą! Bóg przecież musi okazać się prawdomówny, każdy zaś człowiek kłamliwy, zgodnie z tym, co napisane:
Abyś się okazał sprawiedliwy w słowach Twoich
i odniósł zwycięstwo, kiedy Cię sądzą.
5 Lecz jeśli nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy, gdy okazuje zagniewanie? - wyrażam się po ludzku. 6 Żadną miarą! Bo w takim razie jakże Bóg sądzić będzie ten świat? 7 Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik? 8 I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara.


Tutaj Paweł pisze, że jak kłamie , a przez to uwydatnia się prawda boża, to nie powinien być sadzony jako grzesznik. No ale kłamstwo jest grzechem. Czy grzesząc można oddać chwałę Bogu? No, Jezusowi poprzez kłamstwo chwały dodać się nie da. Temu łysemu jadowitemu gadowi poprzez kłamstwo to jak najbardziej można dodać chwały. Każdy grzech dodaje chwały szatanowi. To czciciele szatana poprzez grzech oddają mu chwałę. No i szatan za grzech nikogo sądził nie będzie.



Chciałem się przypomnieć ze swoim pytaniem, bo odpowiedzi nie dostałem. Może jest ktoś odważny i szczerze odpowie, co myśli na ten temat:

Czy można służyć Bogu kłamiąc??? (jak to napisał Paweł)


Śr sie 04, 2021 6:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Pozwolę sobie przenieść dyskusję tutaj z zamkniętego wątku:
bramin napisał(a):
Co innego dyskusja i przedstawianie swoich poglądów a co innego oszczerstwa, pomówienia, spiskowa teoria dziejów odnosząca się do KK itp.
Problem w tym, ze owe herezje nie mieszczą się nawet w ramach wspólnot chrześcijańskich lub takich, ktore przynajmniej sie za takowe uważają, a ktore podpadają pod miano sekt.
Nie mieszczą sie także w ramach bardzo liberalnego protestantyzmu.
Była duża różnorodność jeśli chodzi o liturgie i pewne zwyczaje ale podstawowa zasadą była jedność z Apostołami i ich następcami. Nie mowie tu oczywiście o pewnych ruchach, wspólnotach mających charakter heretycki czy sekciarski.

Problem w tym że wczesne kościoły chrześcijańskie były o wiele bardziej różnorodne niż obecnie nawet najbardziej skrajne. Np różne były poglądy na temat boskości Jezusa. Zauważ że tylko u Jana w najpóźniejszej ewangelii o Jezusie mówi wprost jako o Bogu. Wiele wczesnych kościołów uznawało Jezusa za mesjasza i wybranego syna Boga, ale syna przysposobionego a nie rodzonego.

Cytuj:
Jak wyżej plus zasada sukcesji, traditio i wiara chrześcijan, ze Jezus jest z Kościołem, działa w nim.
Zasada sukcesji - czyli sukcesję przypisują sobie ci którzy wygrali, a wygrali bo byli najpotężniejsi.

Poczytaj sobie o nieortodoksyjny chrześcijaństwie, np zaczynając od tego:
https://books.google.pl/books?id=XSErEA ... ch&f=false


N sie 29, 2021 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Afilatelisto, znajdź jakiś wątek, w którym była dyskusja o Kościele pierwotnym lub załóż nowy temat.

Prześledź w NT termin "Pan" i "Ja jestem", to pomoże Ci zrozumieć jak Kościół pierwotny odnosił sie do osoby Jezusa, opisy cudów czy wypowiedzi Jezusa o przebaczeniu grzechów tez rzucają wiele światła na ten problem.
Zresztą najstarsze wyznanie wiary brzmiało: Jezus jest Panem. co dla chrześcijan było wyznaniem wiary w bóstwo Chrystusa.
Podałeś linka do tego ebooka. Tego się nie da czytać, chyba jakiś analfabeta to tłumaczył, niektóre akapity powtarzają się. Nie dziwię się, ze ten ebook kosztuje 2 złote :D
Ponadto Bauer wysunął hipotezę a Ehrman to rozwinął. Opieranie swojej hipotezy przede wszystkim na Euzebiuszu z Cezarei jest niepoważne.

_________________
ksiądz


N sie 29, 2021 14:03
Zobacz profil
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
afilatelista napisał(a):
Problem w tym że wczesne kościoły chrześcijańskie były o wiele bardziej różnorodne niż obecnie nawet najbardziej skrajne. Np różne były poglądy na temat boskości Jezusa. Zauważ że tylko u Jana w najpóźniejszej ewangelii o Jezusie mówi wprost jako o Bogu.

Nie jedynie u Jana, Łukasz i Marek przedstawiają sceną uzdrowienia paralityka i mówiącego Jezusa - odpuszczone ci są twoje grzechy" - na co obecni uczeni w Piśmie i faryzeusze zareagowali Kimże on jest, ze wypowiada bluźnierstwa. Któż może odpuścić grzechy prócz samego Boga


N sie 29, 2021 14:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL