Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Faryzejskie nauki Pawła 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Laodycea, Kolossa i Hierapolis były miastami lezącymi niedaleko od siebie, odległości to ok. 16 i 19 km. Ale odległości nie mają tu żadnego znaczenia.
M. in. w Apokalipsie, we wspomnianym liście do Kolosan jest parę wzmianek iż te wspólnoty utrzymywały kontakty i wymieniały sie listami. Pawel często nakazuje, także w innych listach aby one były odczytane "wszystkim braciom". Listy krążyły miedzy różnymi wspólnotami i to była normalna praktyka. Świadczą o tym również późniejsze pisma czy listy Ojców Apostolskich.

W czasach NT nie przepisywano listów bo było to bardzo czasochłonne, nie było zadnich kartek, listy odczytywano podczas zgromadzeń liturgicznych, przekazywano je dalej do innych wspólnot a tekstów uczono się na pamięć.
Kartki i powstawanie kodeksów to dopiero drugi wiek.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No, ja wiem, że to jest odkrywcze, bo w liturgii KRK to to już nie jest tak jednoznaczne,

To była ironia z mojej strony. To nie jest odkrywcze to tylko Twoja fantazja.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Jest czytany list Pawła (autorem słów tam zawartych jest Paweł)albo Dzieje Apostolskie (autorem słów tam zawartych jest Łukasz), no a na koniec czytający mówi: : „oto słowo Boże”.

Ponieważ oni przekazali, spisali Słowo Boze.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No, co innego, jak się cytuje słowa Jezusa, no ale jak się czyta Ewangelię, to na koniec nie ma już potwierdzenia, że to są słowa Boga.


A co mówi ksiądz czy diakon na zakończenie czytanej Ewangelii? "Oto Słowo Pańskie".
Czyli stwierdza uroczyście, ze słuchaliśmy slow Pana. W tradycji biblijnej, apostolskiej i poapostolskiej słowo "Pan" odnosi się do Boga. I tak tytułowany był tez Jezus aby pokazać, ze jest on Bogiem.
Najstarsze chrześcijańskie wyznanie wiary brzmi następująco: "Jezus jest Panem".

Rz 10,9n
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie*. 10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia".

_________________
ksiądz


So mar 06, 2021 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jezus trochę inaczej uczył:

Nieprawda, Paweł uczył dokładnie tego samego co Jezus i np. Izajasz. Nie ma zbawienia bez usprawiedliwienia, a te daje jedynie wiara przyjęta sercem :"Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia" Rzym.10,10 "Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane3:Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie." Marka 7,6( Słowa Jezusa)
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak widać, to deklaracja wiary i usta pełne boga, nie wystarczą do zbawienia. Z uczynków będziemy rozliczeni.

Paweł doskonale o tym wiedział, radzę ten cytat (podany przez bramina) z listu Pawła jeszcze raz dokładnie przeczytać.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 09, 2021 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
@krzysiekniepieklo, Twój post znalazł się w archiwum. Cytat który podałeś ma niewiele wspólnego z tym o czym tu dyskutujemy. W dalszym ciągu próbujesz w nieudolny sposób podważać autorytet listów Pawła, uważając, ze Pawel głosi zupełnie co innego niż Jezus. W ten sposób podważasz cale chrześcijaństwo a to na tym forum nie będzie tolerowane. Dostajesz ostrzeżenie.
Uwagi do moderacji proszę kierować w innym dziale. Wątek nie będzie zamknięty.

_________________
ksiądz


Wt mar 09, 2021 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Ewangelia Mateusza 13.20 " Zaprawde , zaprawdę powiadam wam : Kto przyjmuje tego , którego ja poślę , Mnie przyjmuje . A kto Mnie przyjmuje , przyjmuje Tego , który Mnie posłał . " krzysiekniepiekło a te Słowa jak wytłumaczysz ? ... " ...albowiem jeden jest wasz nauczyciel ... " .


Wt mar 09, 2021 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 13.20 " Zaprawde , zaprawdę powiadam wam : Kto przyjmuje tego , którego ja poślę , Mnie przyjmuje . A kto Mnie przyjmuje , przyjmuje Tego , który Mnie posłał . " krzysiekniepiekło a te Słowa jak wytłumaczysz ? ... " ...albowiem jeden jest wasz nauczyciel ... " .


Mt 16

15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

Ten, kto głosi Ewangelię (naukę Jezusa), ten jest posłany przez Jezusa. No a kto głosi swoje własne nauki, tego Jezus nie posyłał.


Wt mar 09, 2021 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Ewangelia Mateusza 16.15 " Jezus zapytał ich : A wy za kogo mnie uważacie ? Odpowiedział Szymon Piotr : Ty jesteś Mesjasz , Syn Boga Żywego . Na to Jezus mu rzekł : Błogosławiony jesteś , Szymonie , synu Jony . Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew , lecz Ojciec mój , który jest w niebie . Otóż i Ja tobie powiadam : Ty jesteś Piotr ( czyli opoka ) i na tej opoce zbuduję Kościół mój a bramy piekielne go nie przemogą . I tobie dam klucze królestwa niebieskiego ; cokolwiek zwiążesz na ziemi , będzie związane w niebie , a co rozwiążesz na ziemi , będzie rozwiązane w niebie . " Tak brzmi Ewangelia u Mateusza 16.15 (i dalej do 19) . Ewangelia Marka16.15 " I rzekł do nich : Idżcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu ! " Co to znaczy "stworzeniu" (przecież "wszelkiemu") . Czy komarowi też ?


Wt mar 09, 2021 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
""" Czy komarowi też ?"""
To pytanie to powinieneś zadać chyba tłumaczowi. No ja komarom raczej głosił nie będę.
No ale tutaj mieliśmy rozmawiać o naukach Pawła.


Wt mar 09, 2021 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
krzysiekniepieklo napisał(a):
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 13.20 " Zaprawde , zaprawdę powiadam wam : Kto przyjmuje tego , którego ja poślę , Mnie przyjmuje . A kto Mnie przyjmuje , przyjmuje Tego , który Mnie posłał . " krzysiekniepiekło a te Słowa jak wytłumaczysz ? ... " ...albowiem jeden jest wasz nauczyciel ... " .


Mt 16

15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

Ten, kto głosi Ewangelię (naukę Jezusa), ten jest posłany przez Jezusa. No a kto głosi swoje własne nauki, tego Jezus nie posyłał.

To po co dałeś ten cytat skoro go nie rozumiesz ?


Wt mar 09, 2021 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
aspherus napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 13.20 " Zaprawde , zaprawdę powiadam wam : Kto przyjmuje tego , którego ja poślę , Mnie przyjmuje . A kto Mnie przyjmuje , przyjmuje Tego , który Mnie posłał . " krzysiekniepiekło a te Słowa jak wytłumaczysz ? ... " ...albowiem jeden jest wasz nauczyciel ... " .


Mt 16

15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!

Ten, kto głosi Ewangelię (naukę Jezusa), ten jest posłany przez Jezusa. No a kto głosi swoje własne nauki, tego Jezus nie posyłał.

To po co dałeś ten cytat skoro go nie rozumiesz ?


Ja nie mam pomysłów żeby głosić tam, gdzie nie mogę zostać zrozumiany. To tak na logikę.
Jeśli się zastanawiasz, czy komarowi tez masz głosić, To na taką logikę, to ja jestem bezradny.


Wt mar 09, 2021 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 13.20 " Zaprawde , zaprawdę powiadam wam : Kto przyjmuje tego , którego ja poślę , Mnie przyjmuje . A kto Mnie przyjmuje , przyjmuje Tego , który Mnie posłał . " krzysiekniepiekło a te Słowa jak wytłumaczysz ? ... " ...albowiem jeden jest wasz nauczyciel ... " .
Błędnie podałem . Tu oczywiście chodzi o Ewangelię Jana .


Wt mar 09, 2021 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 16.15 " Jezus zapytał ich : A wy za kogo mnie uważacie ? Odpowiedział Szymon Piotr : Ty jesteś Mesjasz , Syn Boga Żywego . Na to Jezus mu rzekł : Błogosławiony jesteś , Szymonie , synu Jony . Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew , lecz Ojciec mój , który jest w niebie . Otóż i Ja tobie powiadam : Ty jesteś Piotr ( czyli opoka ) i na tej opoce zbuduję Kościół mój a bramy piekielne go nie przemogą . I tobie dam klucze królestwa niebieskiego ; cokolwiek zwiążesz na ziemi , będzie związane w niebie , a co rozwiążesz na ziemi , będzie rozwiązane w niebie . " Tak brzmi Ewangelia u Mateusza 16.15 (i dalej do 19) . Ewangelia Marka16.15 " I rzekł do nich : Idżcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu ! " Co to znaczy "stworzeniu" (przecież "wszelkiemu") . Czy komarowi też ?

Więc co to znaczy "wszelkiemu stworzeniu" ?


Ostatnio edytowano Wt mar 09, 2021 23:51 przez aspherus, łącznie edytowano 1 raz



Wt mar 09, 2021 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
aspherus napisał(a):
aspherus napisał(a):
Ewangelia Mateusza 16.15 " Jezus zapytał ich : A wy za kogo mnie uważacie ? Odpowiedział Szymon Piotr : Ty jesteś Mesjasz , Syn Boga Żywego . Na to Jezus mu rzekł : Błogosławiony jesteś , Szymonie , synu Jony . Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew , lecz Ojciec mój , który jest w niebie . Otóż i Ja tobie powiadam : Ty jesteś Piotr ( czyli opoka ) i na tej opoce zbuduję Kościół mój a bramy piekielne go nie przemogą . I tobie dam klucze królestwa niebieskiego ; cokolwiek zwiążesz na ziemi , będzie związane w niebie , a co rozwiążesz na ziemi , będzie rozwiązane w niebie . " Tak brzmi Ewangelia u Mateusza 16.15 (i dalej do 19) . Ewangelia Marka16.15 " I rzekł do nich : Idżcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu ! " Co to znaczy "stworzeniu" (przecież "wszelkiemu") . Czy komarowi też ?

Więc co to znaczy "wszelkiemu stworzeniu" ?


Wszystkim, którzy są w stanie zrozumieć. Przecież małemu dziecku też głosić nie będziesz. Chyba nie podejrzewasz Boga, że jest nielogiczny?


Wt mar 09, 2021 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
To już Ci się nie podoba nawet Ewangelia Marka? Też ją odrzucisz?
https://www.youtube.com/watch?v=MYykIVhWDHM (Ścisły Umysł Mamonia)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr mar 10, 2021 5:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ten, kto głosi Ewangelię (naukę Jezusa), ten jest posłany przez Jezusa. No a kto głosi swoje własne nauki, tego Jezus nie posyłał.

Założyłeś wątek, wstawiłeś nagłówkowy "starter", a więc chcesz rozmawiać o apostole Pawle?
To kiedy odpowiesz na zadane pytania i postawione argumenty? Na początek te:
viewtopic.php?p=1073641#p1073641
i
viewtopic.php?p=1073657#p1073657
To gdzie jest ta dyskusja, którą sam zapoczątkowałeś i do której zachęcasz/prowokujesz? Chcesz rozmawiać, czy tylko zamanifestować swoje zdanie o Pawle?

Jak będzie za dużo tekstu dla Ciebie, to wybierz tylko zdania kończące się znakami zapytania "?". A Pytam o fundament wiedzy chrześcijanina, a nie jakąś wiedzę tajemną...... skoro zakładasz wątek z którego tematu wynika, że trzeba wykazać się już "jakąś" wiedzą by to przedstawić, to gdzie ona jest? Jakie jest twoje zdanie o fundamenty jakie pytam? Chyba, że nie wiesz, to po prostu napisz?


Cz mar 11, 2021 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Faryzejskie nauki Pawła
Rz 3
1 Na czym więc polega wyższość Żyda? I jaki pożytek z obrzezania? 2 Wielki pod każdym względem. Najpierw ten, że zostały im powierzone słowa Boże. 3 Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? 4 Żadną miarą! Bóg przecież musi okazać się prawdomówny, każdy zaś człowiek kłamliwy, zgodnie z tym, co napisane:
Abyś się okazał sprawiedliwy w słowach Twoich
i odniósł zwycięstwo, kiedy Cię sądzą.
5 Lecz jeśli nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy, gdy okazuje zagniewanie? - wyrażam się po ludzku. 6 Żadną miarą! Bo w takim razie jakże Bóg sądzić będzie ten świat? 7 Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik? 8 I czyż to znaczy, iż mamy czynić zło, aby stąd wynikło dobro? - jak nas niektórzy oczerniają i jak nam zarzucają, że tak mówimy. Takich czeka sprawiedliwa kara.


Tutaj Paweł pisze, że jak kłamie , a przez to uwydatnia się prawda boża, to nie powinien być sadzony jako grzesznik. No ale kłamstwo jest grzechem. Czy grzesząc można oddać chwałę Bogu? No, Jezusowi poprzez kłamstwo chwały dodać się nie da. Temu łysemu jadowitemu gadowi poprzez kłamstwo to jak najbardziej można dodać chwały. Każdy grzech dodaje chwały szatanowi. To czciciele szatana poprzez grzech oddają mu chwałę. No i szatan za grzech nikogo sądził nie będzie.


Cz lip 29, 2021 10:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL