Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy Jezus umiał pisać? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
ga1robe napisał(a):
Może Bóg-Ojciec mu podpowiadał z Góry?

Pewnie tak ;)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N kwi 18, 2021 16:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
IPW:
Umiejętność czytania równoznaczna jest z umiejętnością pisania, tak samo jak umiejętność słyszenia równoznaczna jest z umiejętnością mówienia. To są silnie sprzężone ze sobą umiejętności. Kreślenie znaków palcem po piasku, po wodzie , czy też po pergaminie - to wszystko pisownia.
Afilatelista:
Twój argument się sam obala. Są zarówno głusi umiejący mówić jak i słyszący a niemówiący.
Dla nas jest to powiązane bo tak się nas uczy. Ale nie jest to takie oczywiste.


Afilatelisto:

To że są pociągi umiejące latać nie znaczy jeszcze, że pociągi latają.
Na świecie jest wiele anomalii .
Ty chcesz powiedzieć że Jezus był nie piśmienny, nie pisał, bądź nic takiego nie zanotowano.
Chociaż wskazałem, że pisał palcem po ziemi i krowie na rowie to wystarczyło, ale nie tobie.


N kwi 18, 2021 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
W ewangelii według Łukasza 4:16-21

,, ... 16 I przybył do Nazaretu, gdzie się wychowywał; zgodnie zaś ze swym zwyczajem wszedł w dzień sabatu do synagogi i stanął, żeby czytać. 17 Podano mu więc zwój proroka Izajasza, a on, otworzywszy zwój, znalazł miejsce, gdzie było napisane: 18 „Spoczywa na mnie duch Jahwe , gdyż on mnie namaścił, abym oznajmiał dobrą nowinę biednym, posłał mnie, abym ogłaszał jeńcom uwolnienie, a ślepym odzyskanie wzroku, abym zdruzgotanych odsyłał jako uwolnionych, 19 abym ogłaszał rok dobrej woli Jahwe ”. 20 Potem zwinął zwój, oddał go słudze i usiadł, a oczy wszystkich w synagodze były w nim utkwione. 21 Wtedy zaczął do nich mówić: „Dzisiaj spełnił się ten fragment Pisma, któryście właśnie usłyszeli” ... ,,

Skoro Jezus umiał czytać to umiał też pisać . Zgadza się ?


Pt mar 18, 2022 13:12
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
Skoro Jezus umiał czytać to umiał też pisać . Zgadza się ?

Jeśli nawet Jezus umiał pisać, to chyba wszystkie zapiski dokonywał na piasku. Czy możliwym jest by Bóg dał kościołowi księgi mające służyć za ostateczna regułę i jednocześnie pozwolił by nie zachował się najmniejszy fragment napisany Jego ręką?


N mar 20, 2022 10:20

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
nolda napisał(a):
logika napisał(a):
Skoro Jezus umiał czytać to umiał też pisać . Zgadza się ?

Jeśli nawet Jezus umiał pisać, to chyba wszystkie zapiski dokonywał na piasku. Czy możliwym jest by Bóg dał kościołowi księgi mające służyć za ostateczna regułę i jednocześnie pozwolił by nie zachował się najmniejszy fragment napisany Jego ręką?


Przecież cała biblia jest spisanym słowem samego Boga . 2 Tymoteusza 3:16

,, ...  Całe Pismo jest natchnione przez Boga ... ,,

Jezus który przyszedł z nieba , żył miliardy lat , był przy stwarzaniu całego wszechświata , a ktoś myśli , że umiał pisać ? coś tu nie gra ? Zgadza się ?


Pn mar 21, 2022 18:26
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
Zgadza się ?


Nie, nie zgadza się, to jakieś Twoje widzimisię.


Pn mar 21, 2022 19:10

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
nolda napisał(a):
logika napisał(a):
Zgadza się ?


Nie, nie zgadza się, to jakieś Twoje widzimisię.


Jezus zanim przyszedł na ziemie to żył w niebie sam to powiedział w Jana 6:38
,, ... ponieważ zstąpiłem z nieba ... ,,

Jezus był przy stwarzaniu wszechświata , powiedział to apostoł Paweł w Kolosan 1:15-17
,, ... 15 On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia; 16 bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne — czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego. 17 On też jest przed wszystkim innym i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia ... ,,

A więc Jezus żył miliardy lat i był przy stwarzaniu wszystkiego nawet wszystkich języków świata .
A ktoś myśli , że Jezus nie umiał pisać ?


Wt mar 22, 2022 15:54
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Skoro umiał pisać, to dlaczego sam nie napisał NT?
ST to napisali Żydzi czy sam Bóg?


Wt mar 22, 2022 16:36
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
A ktoś myśli , że Jezus nie umiał pisać ?
Zapewne nie robił nic bez celu, może zatem powiesz po co miałby umieć pisać?


Wt mar 22, 2022 20:39

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
A ktoś myśli , że Jezus nie umiał pisać ?
Ja uważam, że Jezus nie musiał umieć pisać, mimo że umiał czytać.


Wt mar 22, 2022 22:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Believing napisał(a):
Skoro umiał pisać, to dlaczego sam nie napisał NT?
ST to napisali Żydzi czy sam Bóg?


Wyjaśnia to apostoł Piotr w 2 Piotra 1:20,21

,, ... Gdyż przede wszystkim to wiecie, że żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji. 21 Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym ... ,,

Podam przykład :
Tak jak dyrektor dyktuje sekretarce treść listu a ona to zapisuje , tak samo Bóg natchnął ludzi żeby spisali jego słowa . I tak powstała biblia . Zgadza się ?


N mar 27, 2022 17:08
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
Podam przykład :
Tak jak dyrektor dyktuje sekretarce treść listu a ona to zapisuje , tak samo Bóg natchnął ludzi żeby spisali jego słowa . I tak powstała biblia . Zgadza się ?
Czy dyrektor musi umie pisać? Dobry przykład na niepiśmienność Jezusa.

Nie jestem dobry w Księgach, ale nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że Bóg zorganizował jakieś miejsce, w którym posadził sekretarzy, a oni spisywali to co im podyktował.
Nawet gdyby tak było, do dnia dzisiejszego nie odnaleziono oryginałów, a jedynie tłumaczenia tłumaczeń. No i każdy tłumaczący mówi, że tylko jego tłumaczenie jest prawidłowe. Nawet przytoczone przez ciebie cytaty są „jakieś dziwne”, tak jakby z jakichś darmowych tłumaczeń rozdawanych bezpłatnie przez domokrążców.
Rozważ taki przykład, dawno, dawno temu, a może jeszcze dawniej, nie stosowano znaków interpunkcyjnych, rozróżniania dużych i małych liter i odstępów rozdzielających słowa.
Taki natchniony sekretarz napisał przykładowo: „niemaznamiogatego” lub „wiemżetoszatanapokaz”. By to prawidłowo skopiować, również kopista również powinien być natchnionym, jak i kopista kopisty i następny kopiasta. Jednak czytając widzimy różne tłumaczenia: „Niema z nami Boga tego”, „Niema z nami bogatego”, „Wiem, że to szata na pokaz”, „Wiem, że to szatana pokaz”.
Jak myślisz, tłumaczenie może być wynikiem braku natchnienia któregoś kopisty, czy może zmienili to ci, którym nie pasowały kopie kopii do ich układanki? Każdy z nich twierdzi, że jest natchnionymi wybrańcem i tylko jego interpretacja interpretacji jest prawidłowa.

PS
Piszesz dodając przed znakiem interpunkcyjnym spację:
zapisuje ,
Zgadza się ?
słowa .
Mnie uczono innych zasad, obstaję przy swoich a Ty?


N mar 27, 2022 20:56

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
nolda napisał(a):
logika napisał(a):
Podam przykład :
Tak jak dyrektor dyktuje sekretarce treść listu a ona to zapisuje , tak samo Bóg natchnął ludzi żeby spisali jego słowa . I tak powstała biblia . Zgadza się ?
Czy dyrektor musi umie pisać? Dobry przykład na niepiśmienność Jezusa.

Nie jestem dobry w Księgach, ale nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że Bóg zorganizował jakieś miejsce, w którym posadził sekretarzy, a oni spisywali to co im podyktował.
Nawet gdyby tak było, do dnia dzisiejszego nie odnaleziono oryginałów, a jedynie tłumaczenia tłumaczeń. No i każdy tłumaczący mówi, że tylko jego tłumaczenie jest prawidłowe. Nawet przytoczone przez ciebie cytaty są „jakieś dziwne”, tak jakby z jakichś darmowych tłumaczeń rozdawanych bezpłatnie przez domokrążców.
Rozważ taki przykład, dawno, dawno temu, a może jeszcze dawniej, nie stosowano znaków interpunkcyjnych, rozróżniania dużych i małych liter i odstępów rozdzielających słowa.
Taki natchniony sekretarz napisał przykładowo: „niemaznamiogatego” lub „wiemżetoszatanapokaz”. By to prawidłowo skopiować, również kopista również powinien być natchnionym, jak i kopista kopisty i następny kopiasta. Jednak czytając widzimy różne tłumaczenia: „Niema z nami Boga tego”, „Niema z nami bogatego”, „Wiem, że to szata na pokaz”, „Wiem, że to szatana pokaz”.
Jak myślisz, tłumaczenie może być wynikiem braku natchnienia któregoś kopisty, czy może zmienili to ci, którym nie pasowały kopie kopii do ich układanki? Każdy z nich twierdzi, że jest natchnionymi wybrańcem i tylko jego interpretacja interpretacji jest prawidłowa.

PS
Piszesz dodając przed znakiem interpunkcyjnym spację:
zapisuje ,
Zgadza się ?
słowa .
Mnie uczono innych zasad, obstaję przy swoich a Ty?


Gdy Jezus przebywał na ziemi istniały dwa przekłady biblii :
1. Biblia Hebrajska .
2. Septuaginta - czyli przekład biblii Hebrajskiej na język Grecki.

Jezus w swych naukach wielokrotnie powoływał się na pisarzy biblijnych .
A Oto dowód na to że Bóg potrafi pisać : Wyjścia 31:18

,, ...  A gdy zakończył rozmowę z nim na górze Synaj, dał Mojżeszowi dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne zapisane palcem Bożym ... ,,

Jeśli ktoś mówi , że Bóg nie potrafi pisać to obraża Boga . Zgadza się ?


Pn mar 28, 2022 8:05
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
,, ...  A gdy zakończył rozmowę z nim na górze Synaj, dał Mojżeszowi dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne zapisane palcem Bożym ... ,,

Mojżeszowi dwie tablice dał Bóg. W tym czasie gdy to robił, żył już Jezus? Pytam, bo dla mnie Bóg to trzy osoby boskie - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch św.

logika napisał(a):
,, ... Gdyż przede wszystkim to wiecie, że żadne proroctwo Pisma nie wypływa z jakiejś osobistej interpretacji. 21 Albowiem proroctwo nigdy nie zostało przyniesione z woli człowieka, lecz ludzie mówili od Boga, uniesieni duchem świętym ... ,,

Na marginesie, w tym temacie autor pyta, czy Jezus umiał pisać?

Gdybym nie przeżyła, doświadczyła pewnej sytuacji, która miała miejsce w moim życiu...
Nie napisałabym - wiem, że to jest możliwe.


Pn mar 28, 2022 18:53
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
Gdy Jezus przebywał na ziemi istniały dwa przekłady biblii […]
Piszesz o przekładach, nie wspominasz o oryginale, zapomniałeś, czy go niema, czy nie masz pojęcia o czym pisesz?
logika napisał(a):
A Oto dowód na to że Bóg potrafi pisać […]

Ani tablic nie masz, ani nawet jednej literki zapisanej w oryginale, tym samym jakim dowodem dysponujesz? Dalej opierasz się na kopiach kopi modyfikowanych przez różne wyznania, ich odłamy, sekty … .

PS
Mówisz, że Twojego Bóg można obrazić mówiąc, że nie umie pisać? Moim zdaniem obrazić można człowieka i to człowieka nieświadomego, mającego wybujałe ego. Człowieka świadomego nie jesteś w stanie obrazić, a Boga możesz obrazić? Bóg posiada ego, jest nerwowy, a może też i wybuchowy? Jeśli tak jest, to jak można mówić, że Bóg jest Miłością?


Pn mar 28, 2022 19:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL