Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy Jezus umiał pisać? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Zobaczmy co powiedział Jezus w Jana 10:35
,, ... — a przecież Pisma nie można unieważnić ... ,,

Przekład biblii jaki istniał za czasów Jezusa był autentyczny bez żadnych zafałszowań .

Oto co biblia mówi proroczo o ludziach którzy się pojawią i którzy próbują podważyć biblie .
2 Piotra 2:1-3
,, ... Jednakże powstali też wśród ludu fałszywi prorocy, podobnie jak wśród was będą fałszywi nauczyciele. Właśnie oni cichaczem wprowadzą zgubne sekty i zaprą się nawet właściciela, który ich kupił, tak iż ściągną na siebie prędką zagładę. 2 Ponadto wielu będzie naśladować ich rozpasanie, a z ich powodu będzie się mówić obelżywie o drodze prawdy. 3 I będą was zachłannie wyzyskiwać sfałszowanymi słowami. Ale jeśli chodzi o nich, wyrok pradawny się nie odwleka, a ich zagłada nie drzemie ... ,,

To powiedział pod natchnieniem Boga miłości , apostoł Piotr . Zgadza się ?


Wt mar 29, 2022 8:38
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
Przekład biblii jaki istniał za czasów Jezusa był autentyczny bez żadnych zafałszowań .
I co, po śmierci Jezusa oryginał zaginął, a pozostały fałszywki, które cytujesz i chcesz o nich dyskutować?
logika napisał(a):
To powiedział pod natchnieniem "Boga miłości", apostoł Piotr . Zgadza się ?
Publikujesz jakieś teksty i prosisz o potwierdzenie, że to cytat natchnionej przez "Boga miłości" (tego co to obraża się jak ktoś mówi, że nie umie pisać?)wypowiedzi apostoła Pawła? Oj @logika, żartowniś z ciebie, żartowniś, ale tematem tego wątku jest: Czy Jezus umiał pisać?
Czy umiał? Jeśli wierzyć przekazom, to raczej byłbym na tak. Rodzice raczej dbali o Jego wykształcenie. Nie wiemy, gdzie był i co porabiał między 12 a 30 rokiem życia. Co prawda, ktoś tam pisał, że w tym okresie ciężko pracował i był posłuszny rodzicom. Uważam, ktoś o usposobieniu buntownika, byłby do tego zdolny. Niektórzy przypuszczają, że pobierał nauki w Indiach. To by do mnie przemawiało, Jego nauczanie ma bardzo wiele wspólnego z naukami wschodu.


Wt mar 29, 2022 18:13

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
nolda napisał(a):
I co, po śmierci Jezusa oryginał zaginął, a pozostały fałszywki, które cytujesz i chcesz o nich dyskutować? .


Czy masz dowody na to , że obecne przekłady biblii to ,, fałszywki ,, ?


Śr mar 30, 2022 8:52
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Odpowiadasz pytaniem na moje pytanie. Nie bardzo rozumiem, wyjaśnij.


Śr mar 30, 2022 20:17

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Werset z biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Objawienia 19:16

,, ... A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.... ,,

Skoro niektórzy uważają , że Jezus nie umiał pisać , to zachodzi pytanie :
KTO NAPISAŁ JEZUSOWI NA JEGO SZACIE IMIĘ ?


Cz mar 31, 2022 9:41
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Na szacie (koszulce), którą obecnie mam na sobie widnieje napis:
PRZYSTOJNY
MADRY
ZARADNY
ZAJĘTY.
Potrafię pisać, mam nawet jakieś papiery, które potwierdzają tę umiejętność, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kto na tej szacie, którą ubrałem umieścił powyższy napis. Zatem jakże mógłbym odpowiedzieć na pytanie, kto umieścił napis na szacie Jezusa, tym bardziej dostrzeżonej w objawieniu. Mogę jedynie przypuszczać, że mogły dokonać tego jakieś aniołki.


Cz mar 31, 2022 18:12

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Czy dobrze ciebie zrozumiałem , że Jezus nie potrafi pisać a ,, aniołki ,, potrafią pisać ?


Pt kwi 01, 2022 8:37
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Nie, staram się Tobie wskazać, że jesli ktoś założy szatę z napisami, to nie oznacza, że umie pisać. Szukaj dalej, może pomocnym okaże się pytanie: Po co Jezusowi potrzebna była /jest umiejętność pisania (czytania również)?


Pt kwi 01, 2022 17:30
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
A co to ja wróżka jestem?
Racz łaskawie zauważyć, jaki jest temat tego wątku.


So kwi 02, 2022 17:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
logika napisał(a):
Werset z biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Objawienia 19:16

,, ... A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.... ,,

Skoro niektórzy uważają , że Jezus nie umiał pisać , to zachodzi pytanie :
KTO NAPISAŁ JEZUSOWI NA JEGO SZACIE IMIĘ ?
Królowie zazwyczaj mają pomagierów do tego, żeby Ci wykonywali za nich proste prace - pisanie do nich należy.

No i oczywiście rozpatrywanie Jezusowych umiejętności pisarskich dotyczy jego życia ziemskiego - to oczywiste, że osoby w niebie mają lepsze poznanie, zatem i mogą nabyć niektóre umiejętności, których wcześniej nie posiadali; inie musi u nich zachodzić proces uczenia się na błędach, praktyki, czy, jak tutaj, ćwiczenia fizycznych kończyn, bo ciała niebieskie działają trochę inaczej niż ciała ziemskie - to samo tyczy się z niebieskimi ubraniami i niebieskimi napisami.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N kwi 03, 2022 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Elbrus napisał(a):
logika napisał(a):
Werset z biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Objawienia 19:16

,, ... A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.... ,,

Skoro niektórzy uważają , że Jezus nie umiał pisać , to zachodzi pytanie :
KTO NAPISAŁ JEZUSOWI NA JEGO SZACIE IMIĘ ?
Królowie zazwyczaj mają pomagierów do tego, żeby Ci wykonywali za nich proste prace - pisanie do nich należy.

No i oczywiście rozpatrywanie Jezusowych umiejętności pisarskich dotyczy jego życia ziemskiego - to oczywiste, że osoby w niebie mają lepsze poznanie, zatem i mogą nabyć niektóre umiejętności, których wcześniej nie posiadali; inie musi u nich zachodzić proces uczenia się na błędach, praktyki, czy, jak tutaj, ćwiczenia fizycznych kończyn, bo ciała niebieskie działają trochę inaczej niż ciała ziemskie - to samo tyczy się z niebieskimi ubraniami i niebieskimi napisami.


Czy znasz człowieka który umie czytać a nie umie pisać ?


Cz kwi 07, 2022 17:21
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Wymienić z imienia i nazwiska nie mogę, 24 maja 2016 r. weszło w życie unijne Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO).Postaram się zatem, nie ujawniając danych osobowych, wskazać takie osoby. Zapewne wiesz co to analfabeta, to taki ktoś kto całkowici nie potrafią czytać, pisać i wykonywać podstawowych działań. Jestem przekonany, że słyszałeś także o półanalfabecie i wiesz, że to osoba niepiśmienna umiejąca czytać, lub osoba, która pisze i czyta bardzo słabo.


Wt kwi 12, 2022 18:49

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Czy dobrze rozumiem , że chcecie zrobić z Jezusa półanalfabetę ?


Śr kwi 13, 2022 8:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Czy Twoim zdaniem dokonanie takiego czynu na forum przez jego uczestników jest możliwe?


Śr kwi 13, 2022 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Jezus umiał pisać?
Tak , jest możliwe oczernienie Jezusa .

Już kiedyś , gdy Jezus był na ziemi , próbowano Jezusa oczernić , nic dziwnego , że takie metody dalej są stosowane .

ps. Gdybym żle się wypowiedział to proszę o poprawę .


Cz kwi 14, 2022 10:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL