Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
Logika, proszę przestać głosić takie sekciarskie treści, gdyż po pierwsze są to treści zupełnie nie do przyjęcia dla chrześcijan, po drugie, nie ma nigdzie potwierdzenia w NT, ze Jezus jest aniołem, nie ma tez tekstów biblijnych, ktore dają możliwość wielu interpretacji, ktore mogłyby być potwierdzeniem jakoby Jezus jest aniołem.
Natomiast żaden poważny biblista chrześcijanki lub bezwyznaniowy nigdy nie będzie tak uważał. Przeczy temu cały Nowy Testament ze Jezus jest aniołem w sensie dosłownym (istota duchowa stworzona przez Boga) i przenośnym (angelos - oznacza tez człowieka, który jest posłańcem, zwiastunem, przekazicielem wiadomości).
Świadkowie Jehovy uważają, ze Jezus nie jest Synem Bożym, nie jest Bogiem, ich sprawa ale tutaj proszę nie uprawiać misjonarstwa.
logika napisał(a):
Jak rozumiem , tym aniołem był Słowo czyli przyszły Jezus .


To źle rozumiesz, argumenty jw.

_________________
ksiądz


Wt maja 10, 2022 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
logika napisał(a):
Szczepan wyjaśnił relację ze ST z kim rozmawiał Mojżesz na górze Synaj . Dzieje Apostolskie 7:38

,,... On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj,...,,

Mojżesz na górze Synaj rozmawiał z aniołem który był pośrednikiem między Bogiem Ojcem Jahwe a ludżmi .
Jak rozumiem , tym aniołem był Słowo czyli przyszły Jezus .

Jak doczytasz dalej (całość).....

Jak sam Szczepan świadczy, anioł był posłany:
"(30) Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł Pana w płomieniu ognia w krzaku. "(Dz7)
Ale głos był Boga, nie anioła:
" (31) Kiedy Mojżesz to ujrzał, zdziwił się na ten widok. A gdy podszedł, aby się temu przyjrzeć, rozległ się głos Pana: "(Dz7)

Księga Wyjścia (2 Mojżeszowa) nie pozostawia wątpliwości od kogo wyszło to "Słowo" na Synaju, analogicznie do krzaka:
"(1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:....."(Wj20)

Z pewnością dlatego, chociaż nie jest to napisane wprost, że Bóg nie mógł i nie pojawiał się osobiście nigdy nikomu, jego chwała od razu unicestwia wszelkie życie na ziemi (bo upadłe/przeklęte od grzechu), które nie jest "święte" lub uświęcone odpowiednio na nakaz Boży. Jednak żaden człowiek z natury grzeszny nie może ujrzeć Boga chwały bezpośrednio, dlatego Bóg wykorzystywał m.in. anioły. Raz ukazał się(swoją "chwałę" Mojżeszowi), jednak i tak musiał go zakryć ręką, bo Boga chwała wypalała/wytapiała nawet ślad w kamieniu.


Wt maja 10, 2022 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
A więc dobrze rozumiem , że na górze Synaj Mojżesz rozmawiał z aniołem który przekazywał mu słowa Boga Ojca Jahwe .
I rozumiem , że tym aniołem był Słowo czyli pózniejszy Jezus .

Tak to rozumiem .


Cz maja 12, 2022 7:38
Zobacz profil
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
Zle rozumiesz.
Nieprawda powtarzana tysiac razy tylko na tym swiecie zwodzi na manowce.

Wymysliles sobie, ze aniol musi byc Jezusem. Gabriel i Rafal tez byli Jezusem?
Moze w ogole aniolow nie ma i jest tylko Jezus?

Prologu sw Jana nie czytales?
"Bogiem bylo Slowo"


Cz maja 12, 2022 9:22

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
logika napisał(a):
A więc dobrze rozumiem , że na górze Synaj Mojżesz rozmawiał z aniołem który przekazywał mu słowa Boga Ojca Jahwe .
I rozumiem, że tym aniołem był Słowo czyli pózniejszy Jezus .

Tak to rozumiem .

Nie, chciałem pokazać, że po wersetach widać, że wskazują one na Boga, słowo jest Bogiem.
W Starym Testamencie (1Moj.16:7-12; 21:17-18; 22:11-18; 2Moj.3:2; Sędziów 2,1- 4; 5:23; 6:11-24; 13:3-22; 2 Samuela 24:16; Zachariasza 1:12; 3:1; 12:8) Żydzi używali określenia "Anioł Pański" (The Angel of the Lord) na manifestację Boga zwaną Teofanią (lub Christofanią) [ https://www.britannica.com/topic/theophany ], używali też imion jak JHWH, czy Elohim. Szczepan odwołał się do Teofanii. Oryginalna greka nie ma przedimka przed aniołem i czasem można pomylić ze zwykłym aniołem jak cherubinem, tłumacze w zasadzie powinni to zaznaczać by unikać takiego zamieszania, apostoł Paweł też powoła się na Boga w formie teofanii np. (Hbr2: 2).
Nie wiedziałem ze Żydzi mówili wtedy po angielsku: The Angel of the Lord :-D bramin


Cz maja 12, 2022 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
Logika, proszę wrócić do tematu wątku, to nie jest temat o tym czy Jezus był aniołem!

_________________
ksiądz


Cz maja 12, 2022 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Powołanie się na Pismo przez pierwszych chrześcijan
bramin napisał(a):
Nie wiedziałem ze Żydzi mówili wtedy po angielsku: The Angel of the Lord :-D bramin

A wiedziałeś, że po polsku też nie mówili? ;-). To podpowiem, że nie :D

Użyłem angielskiego określenia bo podałem źródło do encyklopedii w języku angielskim..... ale zawsze można się doszukiwać jakichś błędów w tekście, zamiast założyć, że może czegoś nie widzę i lepiej wpierw dopytać, za nim będę wyciągał pochopne wnioski i wyzłośliwiał się innemu użytkownikowi.....


Cz maja 12, 2022 12:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL