Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:26



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
 Rząd / władza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2021 13:39
Posty: 3
Post Rząd / władza
Ludzie sprawujący władzę będą odpowiadać przed Bogiem. Biblia mówi: „A gdy zasiądzie na swoim królewskim tronie, niech sporządzi sobie na zwoju odpis tego Prawa od kapłanów, Lewitów. I będzie go miał u siebie, i będzie go czytał przez wszystkie dni swojego życia, aby nauczyć się bojaźni Pańskiej, przestrzegania wszystkich słów tego Prawa i spełniania tych wszystkich przepisów” 5 Moj 17,18-19 (BW)

Ludzie posiadający odpowiednią władzę i uprawnienia są odpowiedzialni za wybór właściwych osób na stanowiska rządowe. Biblia mówi: „We wszystkich twoich miejscowościach, które da ci Pan, Bóg twój, ustanowisz sobie sędziów i nadzorców dla każdego plemienia, aby sprawiedliwie sądzili lud. Nie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy, nie będziesz brał łapówki, gdyż łapówka zaślepia oczy mądrych i zniekształca sprawy tych, którzy mają słuszność.” 5 Moj 16,18-19 (BW)

Powinniśmy podporządkować się władzy państwowej, którą ustanowił Bóg. Biblia mówi: „Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwał; jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle.” Rz 13,1-4 (BW)

Jeżeli jest to możliwe, wierzący powinni współpracować z władzami państwowymi. Biblia mówi: „Przypominaj im, aby zwierzchnościom i władzom poddani i posłuszni byli, gotowi do wszelkiego dobrego uczynku”. Tt 3,1 (BW)

Czasami posłuszeństwo Bogu i Jego prawu może powodować nieposłuszeństwo wobec władzy państwowej. Biblia mówi: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.” Dz 5,29 (BW)

Płacąc podatki, Jezus dał nam przykład posłuszeństwa władzy państwowej. Biblia mówi: „Ale żebyśmy ich nie zgorszyli, idź nad morze, zarzuć wędkę i weź pierwszą złowioną rybę, otwórz jej pyszczek, a znajdziesz stater; tego zabierz i daj im za mnie i za siebie.” Mt 17,27 (BW)

Chrześcijanie powinni dobrowolnie płacić podatki. Biblia mówi: „Tak więc władzom należy ulegać nie tylko po to, aby uniknąć gniewu Bożego, lecz także, by być w zgodzie z własnym sumieniem. Dlatego również płacicie podatki, bo ci, którzy je pobierają, wykonując swój urząd, wypełniają polecenie Boże. Oddawajcie każdemu to, co się komu należy: komu winniście podatek — podatek; komu cło — cło; komu uległość — uległość; komu szacunek — szacunek.” Rz 13,5-7 (BWP)

Pytanie skierowane do ludzi którzy uważają się za pratkykujących chrześcijan czy potraficie dziękować Bogu za tę władze i oddać się jej bezkrytycznie. Czy potrafilbyście powiedzieć ludziom którzy sprzeciwiają się tej władzy, że się potępiają.

"to ludzie ludziom zgotowali ten los" W mojej ocenia to Bóg gotuje nam ten los.


Wt kwi 13, 2021 12:39
Zobacz profil
Post Re: Rząd / władza
Bartart napisał(a):

Pytanie skierowane do ludzi którzy uważają się za pratkykujących chrześcijan czy potraficie dziękować Bogu za tę władze i oddać się jej bezkrytycznie. Czy potrafilbyście powiedzieć ludziom którzy sprzeciwiają się tej władzy, że się potępiają.
.


Czasami posłuszeństwo Bogu i Jego prawu może powodować nieposłuszeństwo wobec władzy państwowej. Biblia mówi: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.” Dz 5,29 (BW)

Ta wladza dzis dostala mandat od ludzi i ludzie maja prawo patrzec jej na rece i ja krytykowac. Nie spadla z nieba i niedlugo czeka ja odpowiedzialnpsc przed sadem i to nie tylko Boskim.

Zanim zaczniesz potepieniami szafowac (niezgodnie z Biblia), uderz sie we wlasne piwrsi i zweryfikuj swoje zachowanie z Kazaniem na Gorze. Dorastasz? Nie? To zajmij sie swoim zbawieniem.

Bartart napisał(a):
"to ludzie ludziom zgotowali ten los" W mojej ocenia to Bóg gotuje nam ten los


Czyli za grzechy ludzi odpowiada wedlug ciebie Bog? Szatanski pomysl.

A idac dalej: za choroby tez? Czyli przyjmujesz je z pokora i nie psujesz Bozego planu wizytami u lekarzy?


Wt kwi 13, 2021 13:45
Post Re: Rząd / władza
No ale sam zauważyłeś że władza pochodzi od Boga. Demokratycznie wybranych rząd swoja wladze wywodzi od ludu a nie od Boga. Zatem nie rozumiem tego wątku


Wt kwi 13, 2021 15:35

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2021 13:39
Posty: 3
Post Re: Rząd / władza
„Tak więc władzom należy ulegać nie tylko po to, aby uniknąć gniewu Bożego, lecz także, by być w zgodzie z własnym sumieniem. Dlatego również płacicie podatki, bo ci, którzy je pobierają, wykonując swój urząd, wypełniają polecenie Boże"

Jestem osobą która pracuje 1 miesiąc w uk i miesiąc jestem w pl. W przyszłym roku bede musiał oddać do urzedu skarbowego ok 8000zł. Grzecznie przynieść w zębach z usmiechem na twarzy, a potem najlepiej pójść do kościoła i podziękować Bogu, że mogę to zrobić, żeby władza mnie po głowie pogłaskała jak kundla.
Ja na ten rząd nie głosowałem. I co teraz? mam dziękować za to Bogu? mam sobie to tłumaczyć, że wypełniają polecenie Boże i to jest dobre? ja nie mam pojecia czy taką kwotą bede dysponował jesli nie zapłace grozi mi kara do 50 000zł brawo Panie Boże.

***** ***


Wt kwi 13, 2021 16:31
Zobacz profil
Post Re: Rząd / władza
Zrozumiales doslownie jakis kawalek z Pisma sw i masz pretensje do Pana Boga, ze zle sobie to wytlumaczyles i musisz byc posluszny wszystkim rzadom?
Jak na razie tylko o kase ci chodzi (a wiesz, ze nie mozna sluzyc Panu Bogu i Mamonie?)

Nic innego w obecnych rzadach ciebie nie boli? To i te 8000 przezyjesz.
Pieniadze to nie wszystko. Akurat w sprawie podatkow niczego nie nagieli, bo maja takie prawo. Nie korzystano z tego dotad, ale jest to dopuszczalne. Mozesz sie np przeniesc na stale za granice.
Ta wladza robi znacznie gorsze rzeczy, ale to - jak widac - ciebie nie gryzie. Tylko pieniadze...


Wt kwi 13, 2021 17:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Rząd / władza
Posty nie na temat powędrowały do kosza.

Subadam, po kilku latach pobytu na forum zapewne wiesz, ze uwagi, sugestie do moderacji piszemy w dziale "uwagi do moderacji".

_________________
ksiądz


Śr kwi 14, 2021 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Rząd / władza
Oto co czytamy w Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie .
Łukasza 4:5-7

,, ... Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: "Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę.
Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje"
.... ,,

Pisze tutaj , że diabeł może odstąpić władzę komu chce . Dobrze rozumiem ?


N kwi 17, 2022 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Rząd / władza
Skad wiesz ze to Diabel wypowiada te slowa, bo ktos tak napisal???


N kwi 17, 2022 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Rząd / władza
A skąd wiesz , że diabeł nie wypowiedział tych słów , byłeś tam ?


Pn kwi 18, 2022 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Rząd / władza
Nie, nie bylem ale ze za mojego dlugiego zycia jedyne diabelskie czyny robili ludzie a nie zadne byty duchowe to mam mocne pojejrzenie ze te slowa o diablach to bajki z mchu i paproci pisane przez spryciarzy sprzed 2 tys lat dla zniewolenia maluczkich. W kazdym razie na potwierdzenie czy zaprzeczenie tezy o istnieniu diabla nie ma zadnych dowodow wiec pozwole sobie na daleko idaca watpliwosc w jego istnienie.


Pn kwi 18, 2022 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Rząd / władza
Subadam, to nie jest wątek zawarty w sekcji "wierzyć ,nie wierzyć". Biblia mówi wyraźnie o działaniu złego ducha i jego istnieniu.
Jak to działanie diabła, szatana, złego ducha Biblia rozumie i jak go przedstawia to już inna para kaloszy.


Bartart, umknęły mojej uwadze te osiem gwiazdek. Za te gwiazdki dostajesz bana stałego. Nie będziemy tu tolerować chamstwa. Temat zamykam.

_________________
ksiądz


Wt kwi 19, 2022 8:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL