Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czego Biblia naucza o zbawieniu? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jerzy_67
( No tak teraz będziesz drążył łaskę, przed tem wiarę, później Jezusa i Biblię na końcu.- Cztery
protestanckie filary które były obce nawet założycielowi Lutrowi lucyperowi.) (Wybacz to moje prywatne .....)
Mógłbyś sobie już darować te swoje uszczypliwości... Ile Ty masz lat, że zachowujesz się jak nie przystoi na Twój wiek?! :cry:

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:

Nie wszyscy którzy wierzą będą potępieni są tacy co wierzą i będą zbawieni.
Piszesz tak, jakby wiara była przeszkodą w zbawieniu... :o (dobrze, że św. Paweł pisał inaczej; jemu wierzę - Tobie za grosz nie!).

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
(9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.
A to zbyt urwany cytat abym mógł się do tego odnieść
Jaki urwany cytat?? Przecież to jest ciąg dalszy wersety ósmego! (czy w BT wyd. 3 jest inaczej podane? Czy tam werset 9 nie jest "urwany"? Zacytuj go w całości z BT wyd. 3 poprawione)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Jerzy_67
IPW:
Tak, dokładnie tak, wiara tutaj nie ma znaczenia, bo " nie każdy kto mówi Panie, Panie będzie zbawiony ale kto spełnia wolę Ojca Mego"
Następnie przypowieść o pracujących synach w winnicy " jeden powiedział Ojcu że pójdzie do winnicy i nie poszedł , a drugi odmówił, ale pomyślał chwilę i poszedł pracować" i to ten drugi spełnił wolę Ojca swojego.
No i trzecia rzecz, że "wiara bez uczynków jest martwa"

Tak więc nie nasze chęci i wiara się liczą jeśli chodzi o nasze zbawienie, ale nasze uczynki, to z uczynków będziemy rozliczani na Sądzie Ostatecznym


Dlaczego nie czytasz co piszę tylko powtarzasz się z tą wiarą, przecież napisałem ci jak to jest w rzeczywistości z tą naszą wiarą i co ona jest warta.
Przytaczasz jakiś fragment Pawła że " dzięki wierze, dzięki Jego łasce"
Przecież wszyscy wiemy że dzięki wierze i dzięki Jego łasce będziemy zbawieni ale to nie jest żaden wyrok i jak ktoś chce to może powiedzieć ," obejdzie się bez tej łaski, dla mnie liczy się tu i teraz".
Także jeszcze raz do rzeczy Jerzy_67


Wt lut 14, 2023 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Także jeszcze raz do rzeczy Jerzy_67
Mam nadzieję, że tę radę też do siebie odnosisz...
Czy naprawdę nie możesz używać przycisku cytowania??! Nie wiadomo co Ty piszesz, a co ktoś napisał - popracuj nad tym, by jednak opcję cytatu stosować, ok?! Inni to robią, a Ty nie możesz/nie umiesz?... E, no nie bądź taki - nadążaj za resztą!
--------------
Aby podkreślić ważność wiary w życiu chrześcijanina - w tym odnośnie do tak kluczowej kwestii, jak nasze zbawienie - to zacytuję Ci coś, a Ty weź to sobie do serca:
Hbr 11,6 BT5 (Biblia Tysiąclecia V [1999])
(6) Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają.


Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Dlaczego nie czytasz co piszę
Właśnie dlatego, że czytam, to Ci odpowiadam - konkretnie i na temat.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Przecież wszyscy wiemy że dzięki wierze i dzięki Jego łasce będziemy zbawieni ale to nie jest żaden wyrok i jak ktoś chce to może powiedzieć ," obejdzie się bez tej łaski, dla mnie liczy się tu i teraz".
Mam wątpliwości, czy tak "wszyscy" to wiedzą... Jednak myślenie, że na zbawienie można/trzeba sobie zasłużyć czymś u Boga - np. dobrymi uczynkami/zasługami - jest spotykane wśród ludzi... (a wtedy już nie ma mowy o łasce i wierze, a tylko o uczynkach; a zbawienie jest z łaski Bożej przez ludzką wiarę, którą to wiarą się ten dar zbawienia przyjmuje! Tak uczy Biblia, ale Ty przecież dobrze ją znasz - BT wydanie III poprawione - więc to wiesz od dawna, prawda?...).

PS. Co to znaczy "poprawione" wydanie BT wyd. 3?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 23:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Jerzy_67
Mam Biblię Tysiąclecia wyd. trzecie poprawione, tak tam pisze.

Przytoczyłeś króciutki fragmencik wyrwany z kontekstu rozdziału: "Bohaterskie przykłady wiary dla chrześcijan".
Rozdział ten nic nie mówi o tym że wiara jest łaską od Boga, ale mówi wręcz przeciwnie , że wiara nie jest żadną łaską lecz dobrowolnym wyborem każdego człowieka że dzięki WŁASNEJ wierze w Boga ludzie zostali uratowani. Gdybyś posłużył się całym rozdziałem ( bo może ty też czytasz Biblię po łepkach lub tylko pojedyncze fragmenty którymi w danej sytuacji należy się posłużyć aby dowieść swego) to zobaczył byś jak autor kończy ten rozdział :
Hbr 11, 32-40
I co jeszcze mam powiedzieć? Nie wystarczyłoby mi bowiem czasu na opowiadanie o Gedeonie, Baraku, Samsonie, Jeftem, Dawidzie, Samuelu i o prorokach, którzy przez wiarę pokonali królestwa, dokonali czynów sprawiedliwych, otrzymali obietnicę, zamknęli paszcze lwom, przygasili żar ognia, uniknęli ostrza miecza i wyleczyli się z niemocy, stali się bohaterami w wojnie i do ucieczki zmusili nieprzyjacielskie szyki. Dzięki dokonanym przez nich wskrzeszeniom niewiasty otrzymały swoich zmarłych. Jedni ponieśli katusze, nie przyjąwszy uwolnienia, aby otrzymać lepsze zmartwychwstanie. Inni zaś doznali zelżywości i biczowania, a nadto kajdan i więzienia. Kamienowano ich, przerzynano piłą, , przebijano mieczem; tułali się w skórach owczych, kozich, w nędzy, w utrapieniu, w ucisku - świat nie był ich wart - i błąkali się po pustyniach i górach, po jaskiniach i rozpadlinach ziemi . A ci wszyscy, choć ze względu na swą wiarę stali się godni pochwały, NIE OTRZYMALI PRZYRZECZONEJ OBJETNICY, gdyż Bóg, który nam lepszy los zgotował, nie chciał, aby oni doszli do doskonałości bez nas.


Zauważ, że ci ostatni choć wierzyli i zasługiwali na to co inni dostali nie otrzymali tego .

Tak więc sama wiara w Boga to za mało i znowu muszę ci przypomnieć że WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA.
Czy wyobrażasz sobie, że Bóg dawał by ludziom z łaski Swojej martwą wiarę? Bóg nie daje ludziom żadnej wiary .
Wiara jest rzeczą która pochodzi od człowieka, Jezus chciał ujrzeć u ludzi wiarę, kiedy ją ujrzał w człowieku w nagrodę wynagradzał uzdrowieniem lub nawet wskrzeszeniem.
Mało tego, wystarczała nawet wiara kogoś bliskiego aby uzdrowił chorego.
Przykładem niech będzie córka Jaira albo sługa setnika, niewiadomo czy oni wierzyli, ba możemy być nawet pewni że córka Jaira i sługa setnika nigdy nawet nie widzieli Jezusa a mimo to Jezus uzdrowił na prośbę innych ludzi którzy wierzyli że JEZUS MOŻE POMÓC ( i nie musieli zdawać żadnych egzaminów z wiary w Boga tak jak wy tego wymagacie wbrew woli Boga. Oni nie byli nawet ochrzczeni).

Wierzymy w to o czym nie możemy się przekonać. Gdyby był choć jeden dowód na to że Bóg istnieje to nie musielibyśmy już w Niego , bo o Jego istnieniu byśmy po prostu wiedzieli .
Tak wiec zrewidój swoje pojęcie o tym czym jest wiara.


Śr lut 15, 2023 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
...nie musielibyśmy już w Niego wierzyć,...


Śr lut 15, 2023 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Tak więc sama wiara w Boga to za mało i znowu muszę ci przypomnieć że WIARA BEZ UCZYNKÓW JEST MARTWA.
Przypominać to specjalnie nie musisz, bo ja to znam i się z tym oczywiście zgadzam, bo tego uczy Boże Słowo (nawet w innym przekładzie, niż BT wyd. III).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr lut 15, 2023 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Jerzy_67
A jeżeli się z tym zgadzasz to wiesz już że wiara nie jest żadną łaską od Boga.

A jeżeli gdzieś w Piśmie Świętym pisze że wiara jest łaską od Boga to należy to rozumieć w tym sensie że wszystko jest łaską od Boga, bo wszystko zawdzięczamy Bogu, On jest Początkiem i Końcem w Nim wszystko się zaczyna i Kończy , On jest przyczyną wszystkiego , a że akurat wymieniona jest wiara dla przypomnienia że do Boga wszystko należy .


Śr lut 15, 2023 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Łaską od Boga jest to że żyjemy łaską od Boga jest to że mamy co jeść, łaská od Boga jest że mamy gdzie mieszkać , łaską od Boga jest to że widzi nas na pokuszenie, łaską od Boga jest wszelkie stworzenie, łaską od Boga jest wybawienie, łaską od Boga jest to że mamy samochód, łaską od Boga jest to że mamy wiarę , łaską od Boga jest to że mamy nadzieję, łaską od Boga jest to że mamy miłość, łaską od Boga jest to że już nie wiem co, wszystko, wszystko jest łaską Bożą.


Śr lut 15, 2023 16:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Przeżyją Armagedon który jest przed nami tylko ludzie którzy wspierali Braci Jezusa.
Tak to Jezus wyjaśnił w Mateusza 25:31-46

,,... Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały.
I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata.
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?
Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?
Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?"
A Król im odpowie: "Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom.
Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie".
Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?"
Wtedy odpowie im: "Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili".
I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego"
....,,

Obecnie bracia Jezusa są zajęci głoszeniem Dobrej Nowiny na całym świecie.
Każdy kto ich wspiera ma życie wieczne.


Śr lut 15, 2023 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Logika
A ilu braci ma Jezus i dlaczego Jego bracia są najmniejsi?


Śr lut 15, 2023 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika
A ilu braci ma Jezus i dlaczego Jego bracia są najmniejsi?


Jezus ma 144000 swoich braci którzy będą w niebie zasiadać na tronach jako królowie i kapłani i będą królować nad ziemią.


Śr lut 15, 2023 20:30
Zobacz profil
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
W jakim celu i przez jaki okres? Będzie więcej kapłanów czy króli?


Śr lut 15, 2023 21:33

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
nolda napisał(a):
W jakim celu i przez jaki okres? Będzie więcej kapłanów czy króli?


Według biblii 144000 braci Jezusa będzie królowało nad ziemią przez 1000 lat.
Liczba 144000 jest ostateczna .


Śr lut 15, 2023 21:50
Zobacz profil
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Pytałem, czy będzie więcej kapłanów czy króli?


Śr lut 15, 2023 22:13

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czego Biblia naucza o zbawieniu?
Kapłanów i królów jest tylko 144000 .
Ani mniej ani więcej.


Cz lut 16, 2023 11:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL