Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni 
Autor Wiadomość
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67 napisał(a):
Chcesz powiedzieć, Nolda, że w moim oku jest ta belka, o jakiej mówił Jezus?
Jeśli masz wrażenie, że widzisz więcej niż inni, czujesz się mądrzejszy niż inni, wiesz jaka wiara jest właściwa, jak prawidłowo odprawiać rytuały, kiedy i jakie święta powinny być, kto jest grzesznikiem, a kogo należy beatyfikować, …, to może warto zobaczyć swe odbicie w lustrze. A nuż wokół głowy pojawiła się jakaś aureola. Natomiast, jeśli tak się nie czujesz, to chyba nie warto spoglądać w lustro, nic tam nie wypatrzysz, oprócz człowieka takiego jak każdy inny.


Pn lut 13, 2023 19:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Inny_punkt_widzenia
Gdyby mimo wszystko doszło do ukamienowania kobiety przez ten wzburzony tłum, to zostałoby wypełnione prawo, ale w sposób zły/połowiczny - bo prawo określało, że też mężczyzna winien umrzeć (czyli doszłoby do pozornego wypełnienia prawa).
Pwt 22,22 BT5 (Biblia Tysiąclecia V [1999])
(22) Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela.

Kpł 20,10 BT5 (Biblia Tysiąclecia V [1999])
(10) Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią, i cudzołożnik, i cudzołożnica.


Nie wiem, co by wtedy Jezus powiedział... Wiem, że chciał tę kobietę ratować i zrobił to po mistrzowsku!
===
Nolda - czy wobec tego, coś napisał, oznacza to, że nie można być w życiu niczego pewnym?... Np. wierzę w coś zgodnie z tym, co czytam w Biblii - ale tak naprawdę to może źle wierzę?... może inaczej powinienem wierzyć?... [czy np. o tym pisałeś?]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 5:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67

Najpierw pochwycono kobietę aby nie uciekła, a później pochwycono by też i mężczyznę i ukamienowano.

Natomiast jestem ciekaw ( i dziwie ci się dlaczego ciebie to nie interesuje?) co powiedział by Jezus, gdyby zobaczył że znalazł by się jeden a później drugi i trzeci i wszyscy zaczęli by rzucać
kamieniami, po tym mistrzowskim jak ty to nazwałeś fortelu Jezusa... Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci...


Wt lut 14, 2023 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jerzy_67
Najpierw pochwycono kobietę aby nie uciekła, a później pochwycono by też i mężczyznę i ukamienowano.

Skąd taka myśl? Może raczej mężczyzna chciał rzucać?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Natomiast jestem ciekaw ( i dziwie ci się dlaczego ciebie to nie interesuje?) co powiedział by Jezus, gdyby zobaczył że znalazł by się jeden a później drugi i trzeci i wszyscy zaczęli by rzucać
kamieniami, po tym mistrzowskim jak ty to nazwałeś fortelu Jezusa... Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci...

Twierdzisz że ten pierwszy uważałby się za bezgrzesznego?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 14, 2023 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67 :
Skąd taka myśl? Może raczej mężczyzna chciał rzucać?

Nie, nie odważył by się, ona by go szybko wydała, na pewno skrył się i uciekł.

(Nie wiedziałem że za grosz nie masz wyobraźni , tylko dziecko popełnia takie błędy logiczne przy wyobraźni, albo mnie prowokujesz)



Jerzy_67 :
Twierdzisz że ten pierwszy uważałby się za bezgrzesznego?

I następny nonsens. Przecież nikt nie rzucił kamieniem co znaczy że wszyscy byli grzeszni.
Skąd ci przyszło to do głowy że ktoś był bez grzechu? Przecież nie ma tego w tym fragmencie.

Jerzy_67 jak już sobie coś wyobrażasz to niech to ma jakiś sens.

Chodzi mi oto że wszyscy byli grzeszni i pomimo to rzucali by !
I co by Jezus na to powiedział?

Ot przyjrzyj się naszej młodzieży jaka jest bezczelna.
Jak widzisz niczego nie wysysam z palca , wszystko ma u mnie logiczne z życia wzięte realne i uzasadnione podłoże.


Wt lut 14, 2023 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Inny_punkt_widzenia - jak już coś cytujesz, to zważ, aby robić to precyzyjnie, bo w tym nie ma ani jednego mojego słowa, a Ty mi to przypisujesz:
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jerzy_67 :
Skąd taka myśl? Może raczej mężczyzna chciał rzucać?

Nie, nie odważył by się, ona by go szybko wydała, na pewno skrył się i uciekł.

(Nie wiedziałem że za grosz nie masz wyobraźni , tylko dziecko popełnia takie błędy logiczne przy wyobraźni, albo mnie prowokujesz)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_15
A może ty jesteś jeszcze dzieckiem, przyznaj się ile tak naprawdę masz lat?

Może ja cały czas rozmawiam z jakimś podrostkiem?
Może Twój login jest fałszywy?
Jeżeli tak naprawdę jesteś jeszcze dzieckiem to wybacz drogi, ale słyszałeś już zapewne, że "Dzieci i ryby głosu nie mają."
I to przysłowie nie jest wcale złośliwe, lecz z życia wzięte, bo od wieków już wiadomo że dzieci mają niewykształconą jeszcze mentalność i usposobienie, wierzą w bajki i nie obarczają się odpowiedzialnością za to co mówią.


Wt lut 14, 2023 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Inny_punkt_widzenia - zgłosiłem do moderacji Twój poniżający mnie komentarz. Dla Twej wiadomości: dopiero co skończyłem lat 56.
A Ty ile masz?... :lol:
Jeśli merytorycznie nie umiesz się odnieść do tematu, to lepiej wcale nie pisz...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67

Jeżeli piszesz prawdę i jesteś dorosły to wybacz , ale mam już chyba uczulenie na dzisiejszą młodzież gdzie w necie wszędzie ich pełno.

To wróćmy do sedna sprawy i powiedz skąd u ciebie takie skojarzenia, czy moje nie są bardziej prawdopodobne?


Wt lut 14, 2023 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jerzy_67

Jeżeli piszesz prawdę i jesteś dorosły to wybacz , ale mam już chyba uczulenie na dzisiejszą młodzież gdzie w necie wszędzie ich pełno.
Prawdę piszę! Wybaczam i życzę Ci rozwagi w każdej sprawie...
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
To wróćmy do sedna sprawy i powiedz skąd u ciebie takie skojarzenia, czy moje nie są bardziej prawdopodobne?
Już takie zamieszanie powstało, że nie wiem, o co pytasz... [musisz precyzyjnie cytować, bo można się pogubić]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67

Nie mogę precyzyjnie cytować, nie mogę w kwadraciku cytować wypowiedzi innych a pod spodem to komentować. Ja wiem że fajnie to wygląda ale piszę na androidzie a nieba komputerze i nie mam takiej zakładki do cytowania innych wypowiedzi.


A wracając do tematu to powturzę (metodą kopiuj wklej , bo tylko taką mam opcję) :

Chodzi mi oto że wszyscy byli grzeszni i pomimo to rzucali by !
I co by Jezus na to powiedział?


Wt lut 14, 2023 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Inny_punkt_widzenia - Dobra, zostawmy to, bo nie widzę sensu i powodu do tego, by gdybać, co Jezus powiedziałby czy nie powiedziałby... A kimże ja jestem (Ty też), aby próbować Jezusowi jakieś zdania do ust wkładać??...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 16:18
Zobacz profil
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67 napisał(a):
Nolda - czy wobec tego, coś napisał, oznacza to, że nie można być w życiu niczego pewnym?... Np. wierzę w coś zgodnie z tym, co czytam w Biblii - ale tak naprawdę to może źle wierzę?... może inaczej powinienem wierzyć?... [czy np. o tym pisałeś?]

Ponoć nie ma pytań głupich, ale często są nielogiczne, co przeważnie wywołuje uśmiech. Gdybyś wiedział, to byś nie wierzył, po prostu byś wiedział. Skoro (mimo bezmała 60-ciu lat na karku) nie wiesz to wierzysz, przeważnie ze strachu przed śmiercią. Gdyby nie było śmierci, nie byłoby religii. Ty nie zastanawiałbyś się (nie osądzał) czy źle wierzysz, czy powinieneś wierzyć inaczej i czy takie wątpliwości nie są grzechem, zgodnie z regułami, które powinieneś przestrzegać w tej swej nie pewnej wierze.


Wt lut 14, 2023 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Są sprawy, które się wie, są takie, gdzie wiara dochodzi do głosu...
Co Ty o tym myślisz, to nie jest dla mnie wiążące, więc pozwól mi być sobą, a Ty bądź sobą. Cześć!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni
Jerzy_67
Widzę że interesują cię tylko konkrety ( wydaje mi się że jesteś protestantem, ale to tylko szczegół)
To mam zagadkę którą nie mogę rozwiązać

Dlaczego Jezus powiedział dobremu łotrowi który koło Niego wisiał że ... Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju... Skoro jak mówi nasze Wyznanie Wiary no i Biblia że Jezus po śmierci wstąpił najpierw do piekieł , a dopiero po trzech dniach zmartwychwstał i wstąpił do Nieba. Powinien powiedzieć łotrowi ... Za trzy dni będziesz ze mną w raju...


Wt lut 14, 2023 17:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL