Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
nolda, nazwałem wiarę "nośnikiem daru uzdrowienia" pochodzącego od Boga, bo myśli moje do takich tekstów się kierowały:
Mt 9:22BW "A Jezus, obróciwszy się i ujrzawszy ją, rzekł: Ufaj, córko, wiara twoja uzdrowiła cię. I od tej chwili niewiasta była uzdrowiona."

Mk 5:34BW "A On jej rzekł: Córko, wiara twoja uzdrowiła cię, idź w pokoju i bądź uleczona z dolegliwości swojej."

Mk 10:52BW "Tedy mu rzekł Jezus: Idź, wiara twoja uzdrowiła cię. I wnet odzyskał wzrok, i szedł za nim drogą."

Łk 8:48BW "On zaś rzekł do niej: Córko, wiara twoja uzdrowiła cię, idź w pokoju."

Łk 17:19BW "I rzekł mu: Wstań, idź! Wiara twoja uzdrowiła cię."

Łk 18:42BW "A Jezus rzekł do niego: Przejrzyj! Wiara twoja uzdrowiła cię."


Pytasz o cuda, za którymi Bóg nie stoi?
A co myślisz o tym:
Ap 16,13-14 BW
(13) I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
(14) A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn mar 27, 2023 4:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
Nolda, pomyliłeś wątki. To jest wątek biblijny a nie miejsce na umieszczanie opowieści buddyjskich. Proszę popierać swoje tezy cytatami z Nowego Testamentu.

_________________
ksiądz


Pn mar 27, 2023 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
nolda napisał(a):
Jezus, nigdzie ich sobie nie przypisuje (przynajmniej ja tego nie dostrzegłem).
O ile dobrze widzę, to uważasz, że żadnego cudu Jezus nie przypisuje sobie, tak?
A jak to przyjmujesz?
J 7:23 BW "Jeżeli człowiek w sabat przyjmuje obrzezkę, aby nie był naruszony zakon Mojżesza, to dlaczego się na mnie gniewacie, że w sabat uzdrowiłem całego człowieka?"
oraz to:
Jana 9:14 BW "​A był właśnie sabat w tym dniu, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył oczy jego."

Żałuję, że użyłem słowa "nośnik" - teraz się tego czepiasz...
Po prostu chodziło mi o to, że cud "przychodzi" gdy ma po czym "iść", a tym czymś jest wiara człowieka... (czy teraz też będziesz się czepiał tego obrazowego opisu?).
------
O, znikł post nolda. Ale proszę mego nie usuwać, bo akurat to, co z jego posta zacytowałem, nie jest buddyjskie...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn mar 27, 2023 17:49
Zobacz profil
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
Bramin wysłał mi usunięty post na PW, zamieszczę początek, bez przypowieści.

nolda napisał(a):
No cóż, zapisy jakie odnalazłeś w Biblii, nic nie mówią o „nośniku”. Mówią jedynie, że cuda zarówno te dobre jak i złe były możliwe tylko dzięki wierze, zaufaniu, ufności (placebo?). Wyraźnie mówi o tym Jezus, nigdzie ich sobie nie przypisuje (przynajmniej ja tego nie dostrzegłem). Mówi też, by nie wspominać o tych cudach, nikomu, jak myślę po to by tanią sensacją nie omamić, zaślepić ludzi i sprowokować, by podążali za Nim jak stado baranów. On chciał przekazać światu coś wartościowego, naukę duchową.


Czy Jezus nie mówi, że dokonuje cudu przywrócenia wzroku niewidomego? Smaruje go błotem, a uzdrowienia dokonuje wiara i ufność niewidomego.
W pierwszym przykładzie Jezus usprawiedliwia pracę w szabat, a nie przypisuje sobie cudu.
Jerzy-67, fastrygujesz szerokim ściegiem.


Pn mar 27, 2023 19:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
W kwestii, czy Jezus nigdy nie przypisywał sobie cudów warto zwrócić uwagę na fragment 8 rozdziału Ewangelii według świętego Łukasza:

"A pewna kobieta, która od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi, całe swe mienie wydała na lekarzy, z których żaden nie mógł jej uleczyć, 44 podeszła z tyłu i dotknęła frędzli Jego płaszcza, a natychmiast ustał jej upływ krwi. 45 Lecz Jezus zapytał: «Kto się Mnie dotknął?» Gdy wszyscy się wypierali, Piotr powiedział: «Mistrzu, to tłumy zewsząd Cię otaczają i ściskają». 46 Lecz Jezus rzekł: «Ktoś się Mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode Mnie». 47 Wtedy kobieta, widząc, że się nie ukryje, podeszła drżąca i padłszy przed Nim, opowiedziała wobec całego ludu, dlaczego się Go dotknęła i jak natychmiast została uleczona. 48 Jezus rzekł do niej: «Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju»..


Pn mar 27, 2023 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
feelek - znany mi opis przytaczasz, ale bez Twego komentarza nie wiem, co o nim myślisz pod kątem tematu... Powiesz nam?

nolda - to napisz, jak Ty widzisz temat uzdrowień? Czy Jezus nie był potrzebny, aby się one działy, gdy był na świecie? Czy Bóg nie jest potrzebny, aby się cuda działy, np. teraz? [i proszę o odpowiedzi bez przypowieści]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt mar 28, 2023 4:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
nolda napisał(a):
Mówią jedynie, że cuda zarówno te dobre jak i złe były możliwe tylko dzięki wierze, zaufaniu, ufności (placebo?). Wyraźnie mówi o tym Jezus, nigdzie ich sobie nie przypisuje (przynajmniej ja tego nie dostrzegłem)

"Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. 2 A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę. 3 Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: «Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?» 4 Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił. 5 A do nich rzekł: «Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu?"Łk.14,1-5
W tym fragmencie Jezus dobitnie i wyraźnie sam sobie przypisuje uzdrowienie tego człowieka.
Chodzenie po wodzie, uciszenie burzy na słowo, rozmnożenie chleba i ryb, moneta w rybie, ucho Malchusa:"I uderzył jeden z nich sługę arcykapłana, i odciął mu prawe ucho. A Jezus odezwał się i rzekł: Zaniechajcie tego! I dotknąwszy ucha, uzdrowił go” Łk. 22,50-51
Wiele cudów dokonał Jezus bez próśb i wiary innych, np.te wykonane z litości:
"Wkrótce potem udał się do pewnego miasta zwanego Nain. Wraz z Nim szli Jego uczniowie i wielki tłum. Gdy zbliżył się do bramy miasta, właśnie wynoszono zmarłego – jedynego syna matki, która była wdową. Towarzyszył jej wielki tłum z miasta. Gdy Pan ją zobaczył, ulitował się nad nią i powiedział: „Nie płacz”. Podszedł, dotknął pogrzebowych noszy, a niosący je zatrzymali się. I powiedział: „Młodzieńcze, mówię ci, wstań!”. Wtedy zmarły usiadł i zaczął mówić. I oddał go jego matce. Wszystkich ogarnął lęk i wychwalali Boga, mówiąc: „Wielki prorok pojawił się wśród nas. Bóg nawiedził swój lud”"Łk.7,11-17
Wskrzesić zmarłego "na słowo" potrafi jedynie dawca życia-Życie.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt mar 28, 2023 7:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
Saqura - jeśli to, co zacytowałaś, dzięki, nie przekona nolda, to już nic nie przekona go... [ma on swój świat mieszanki duchowości z różnych źródeł, gdzie Jezus nie jest nikim wyjątkowym i szczególnym - ot, taki tam kolejny nauczyciel, od którego można czasem coś zaczerpnąć, ale żeby Go Zbawicielem swoim uznać... eee... no bez przesady!].

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt mar 28, 2023 8:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
Jerzy_67 napisał(a):
feelek - znany mi opis przytaczasz, ale bez Twego komentarza nie wiem, co o nim myślisz pod kątem tematu... Powiesz nam?

Ten opis uzdrowienia jest wg mnie niezwykle ciekawy. Jezus w tym przypadku niczego nie robi. Uzdrowienie dokonuje się nawet bez Jego wiedzy, choć po tym fakcie czuje on upływ swojej mocy. W tłumie wiele osób dotykało Jezusa, ale tylko jedna potrafiła to wykorzystać.


Wt mar 28, 2023 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
Racja, feelek, że to dość nietypowy cud; mówi się o "dotyku wiary"...
Gdyby jednak ktoś nadal się upierał, że Jezus cudów nie czynił, to do komentarza Saqura trochę wyżej widocznego odsyłam...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt mar 28, 2023 15:52
Zobacz profil
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
No tak, co prawda dość późno, ale jak to mówią lepiej późno niż później doczekałem się cudów, których podważyć się nie da. Cudów, których jak stwierdzacie, nie wiara i ufność dokonuje. No bo jak wiara kogoś, kto nie żyje, może wskrzesić go po śmierci (a może może?), no ale już z tym uchem to wytłumaczenie znaleźć jeszcze trudniej. Będąc bez ucha, ani nie prosił o jego odzyskanie, ani nie wierzył w moc Jezusa i zapewne nie przyszło mu zapewne do głowy, by zaufać Jezusowi. No i cud uzdrowienie człowieka chorego na puchlinę wodną (nadmiar wody w organizmie, obecnie nazwa w medycynie raczej nie używana) w dzień szabatu, ten jak twierdzi Saqura, który Jezus sobie przypisuje, chodzenie po wodzie. Nikt nie wspomniał o konwiach z winem, bochenkami chleba i ryb … .
Moim zdaniem jest to nieprawda, cudu dokonuje tak jak wspomniałem wiara i ufność, wiara i ufność Jezusa w Boga. Dzięki tej wierze, zaufaniu, mógł nie tylko doświadczać cudów, lecz również ich dokonywać, uzdrawiać, wskrzeszać, chodzić po wodzie. Jeden z jego uczniów chciał go naśladować, ale wiary naśladować się nie da.
Jak w tym rozważaniu brzmią słowa Jezusa: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.


Wt mar 28, 2023 16:37

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
Ja też już słyszałem że niektórzy mówią że tylko Bóg jest dobry że tylko Bóg jest Święty i tym podobne.
A przecież siódmy dzień też jest święty , więc jeżeli zwykły dzień też jest święty to nie tylko Bóg jest święty i dobry.


Wt mar 28, 2023 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
nolda napisał(a):
Jak w tym rozważaniu brzmią słowa Jezusa: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.
Tak brzmią, jak obszernie opisałem; to było wyjątkowe spotkanie, wyjątkowe też słowa padły.
Jezus jest Bogiem i nie zaklinaj tego, negując w swej głowie!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt mar 28, 2023 17:21
Zobacz profil
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
To znaczy Jezus wiedział, że jest Bogiem, ale w tym "wyjątkowym" spotkaniu wyjątkowo chciał być incognito?
Możesz wyjaśnić wyjątkowość tego spotkania i powód zachowanie incognito Jezusa? Jak rozumiem poza tym spotkaniem przestawiał się wszystkim jako Bóg, czy może się mylę?


Wt mar 28, 2023 18:09

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: "Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg" - a co z Jezusem?
nolda napisał(a):
Moim zdaniem jest to nieprawda, cudu dokonuje tak jak wspomniałem wiara i ufność, wiara i ufność Jezusa w Boga. Dzięki tej wierze, zaufaniu, mógł nie tylko doświadczać cudów, lecz również ich dokonywać, uzdrawiać, wskrzeszać, chodzić po wodzie.

To dlaczego Jezus nie mógł dokonać wielu cudów w swoich rodzinnych stronach? Czyżby wiara i ufność do Boga opuszczały go tam?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt mar 28, 2023 20:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL