Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 5:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Biblia w komiksie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2171
Post Biblia w komiksie
Może się ktoś zainteresuje: Biblia w komiksie
:!:
https://www.bibliawkomiksie.pl/#page-content

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 18, 2024 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 987
Post Re: Biblia w komiksie
Otwarłam losowo na str. 822. Czemu Anioł z Apokalipsy wygląda jak nazgul? ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 18, 2024 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2171
Post Re: Biblia w komiksie
białogłowa napisał(a):
Czemu Anioł z Apokalipsy wygląda jak nazgul?
Kto to nazgul?

Kupiłem za 67,92 PLN >> https://allegro.pl/oferta/biblia-w-komiksie-boza-historia-od-poczatku-po-15310963864#

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 18, 2024 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 987
Post Re: Biblia w komiksie
Upiór pierścienia, sługa Saurona z Tolkienowskiej mitologii. Ewidentnie po "ciemnej stronie mocy".

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 18, 2024 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2663
Post Re: Biblia w komiksie
Kupiłem w ubiegłym roku dla znajomego dziecka, które przyjmowało pierwszy raz Najświętszy Sakrament. Miałem wątpliwości, ale publikacja ma imprimatur, co mnie uspokoiło. Nie wiem, czy nadal jest to Biblia, ale opracowanie na pewno jest ciekawe.

białogłowa napisał(a):
Otwarłam losowo na str. 822. Czemu Anioł z Apokalipsy wygląda jak nazgul? ;)


Myślę, że taka została przyjęta koncepcja estetyczna.

_________________
MODERATOR


N maja 19, 2024 6:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 305
Post Re: Biblia w komiksie
Zbigniew3991 napisał(a):
(...) Miałem wątpliwości, ale publikacja ma imprimatur, co mnie uspokoiło. Nie wiem, czy nadal jest to Biblia, ale opracowanie na pewno jest ciekawe.


Czyli nie ponosisz odpowiedzialnosci za ewentualne szkody duchowe, wyrzadzone dziecku podczas lektury podarowanej mu przez ciebie "publikacji"?
Czy myslisz, ze ta odpowiedzialnosc spoczywa na autorytetach , ktore wystawily imprimatur?


N maja 19, 2024 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 748
Post Re: Biblia w komiksie
1. A co jest ważniejsze? Forma czy treść?

2. Czy to, czego są uczone dzieci na lekcjach religii nie jest komiksowe? Czy kolorowanki wykorzystywane w tej nauce nie są "komiksowe"?

Często za pośrednictwem prymitywnej formy można przekazywać wielkie treści. Na każdym poziomie rozwoju intelektualnego i duchowego potrzebna jest inna forma. Adekwatna do treść, które moga zostać zrozumiane. Najpierw biega się pieluchach, potem w krótkich majtkach, aby kiedyś dorosnąć do długich spodni.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N maja 19, 2024 8:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2663
Post Re: Biblia w komiksie
viona napisał(a):
Czyli nie ponosisz odpowiedzialnosci za ewentualne szkody duchowe, wyrzadzone dziecku podczas lektury podarowanej mu przez ciebie "publikacji"?
Czy myslisz, ze ta odpowiedzialnosc spoczywa na autorytetach , ktore wystawily imprimatur?


O jakie ewentualne szkody duchowe wyrządzone dziecku podczas lektury podarowanej przeze mnie publikacji pytasz?

Uważam, że autorytety, które "wystawiły" imprimatur, to najczęściej osoby kompetentne i jest to jedno z kryteriów, którymi kieruję się podczas wyboru publikacji.

_________________
MODERATOR


N maja 19, 2024 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 305
Post Re: Biblia w komiksie
Cytuj:
Zbigniew3991 napisał(a):
(...)
O jakie ewentualne szkody duchowe wyrządzone dziecku podczas lektury podarowanej przeze mnie publikacji pytasz?


Skoro aniolowie Apokalipsy kojarza sie w tym komiksie z upiorami z "Wladcy pierscieni", to lektura takiej publikacji moze powodowac u dzieci np. strach przed Bogiem, co z kolei moze prowadzic do roznych zaburzen psychicznych rozwijajacego sie czlowieka.

Cytuj:
Uważam, że autorytety, które "wystawiły" imprimatur, to najczęściej osoby kompetentne i jest to jedno z kryteriów, którymi kieruję się podczas wyboru publikacji.


W porzadku, tak powinno byc. Jednak bardzo czesto bywa inaczej z tymi autorytetami. Moga to byc np. osoby skorumpowane lub -nie daj Boze- dewianci seksualni, np. pedofile.

Zapytalam o ew. duchowe szkody, poniewaz sam napisales, ze miales watpliwosci co do tego komiksu. Rozumiem, ze juz ich nie masz.


N maja 19, 2024 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2663
Post Re: Biblia w komiksie
Są niestety dewianci seksualni. Jaki ma to wpływ na efekty pracy osoby, która udziela pozwolenia na druk (imprimatur)?

Miałem wątpliwości - zapytałem o zdanie przyjaciół, którzy wierzą i ukończyli filologię polską oraz rozważyłem sprawę. Imprimatur był ważnym argumentem, ale nie jedynym.

_________________
MODERATOR


N maja 19, 2024 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 305
Post Re: Biblia w komiksie
Zbigniew3991 napisał(a):
Są niestety dewianci seksualni. Jaki ma to wpływ na efekty pracy osoby, która udziela pozwolenia na druk (imprimatur)?


Ano taki, ze np. zakamuflowany pod plaszczykiem roznych kompetencji dewiant seksualny moze "przepchac" na rynek ksiegarski tresci szkodliwe, udzielajac pozwolenia na druk.

Cytuj:
Miałem wątpliwości - zapytałem o zdanie przyjaciół, którzy wierzą i ukończyli filologię polską oraz rozważyłem sprawę. Imprimatur był ważnym argumentem, ale nie jedynym.


Moge tylko pogratulowac postawy.
W dzisiejszym swiecie tak rozsadna postawa jak twoja nie jest wcale czyms oczywistym.
Ja bym jeszcze do tego sama dokladniej zapoznala sie z trescia i przejrzala ilustracje, zwlaszcza, ze to nowosc na rynku.

A kwestie aniola o wygladzie upiora da sie pewnie jakos pedagogicznie potraktowac.


N maja 19, 2024 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 748
Post Re: Biblia w komiksie
Zbigniew3991 napisał(a):
Miałem wątpliwości - zapytałem o zdanie przyjaciół, którzy wierzą i ukończyli filologię polską oraz rozważyłem sprawę. Imprimatur był ważnym argumentem, ale nie jedynym.

Niestety, zarówno imprimatur jak też nihil obstat się mocno zdezaktualizowały. Ci, którzy wydają swoje książki opatrzone imprimatur oceniają, że nie są one dogłębnie analizowane.
Imprimatur nie jest gwarancją. Ale jest cenną wskazówką. A gdy się ma zastrzeżenia, to zawsze można zwrócić uwagę biskupowi, który podpisał.
Mając do wyboru dzieło bez imprimatur i z nim wiadomo, co wybrać.
Natomiast dziwię się temu, że osoby negatywnie nastawione do Kościoła podważają sens tej aprobaty. Czemu nie sprawdzą, jak to się dzieje w ich Kościołach.

A co do ŚJ, to rzeczywiście niektóre argumenty wydają się pochodzić od nich.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N maja 19, 2024 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2663
Post Re: Biblia w komiksie
viona napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Są niestety dewianci seksualni. Jaki ma to wpływ na efekty pracy osoby, która udziela pozwolenia na druk (imprimatur)?


Ano taki, ze np. zakamuflowany pod plaszczykiem roznych kompetencji dewiant seksualny moze "przepchac" na rynek ksiegarski tresci szkodliwe, udzielajac pozwolenia na druk.


Istnieje taka możliwość, że osoba o zaburzonych preferencjach seksualnych próbuje "przepychać" treści szkodliwe, ale jest to nie tylko niemoralne, ale i... karalne (art. 200 § 5 Kodeksu karnego, art. 200b Kodeksu karnego i inne przepisy prawa).

Nie znam procedur kościelnych, ale domyślam się, że w proces, który kończy się wydaniem książki opatrzonej klauzulą imprimatur, są zaangażowani różni ludzie. Jest duże prawdopodobieństwo tego, że któraś z tych osób zauważy to, że ktoś inny nadużywa swojej funkcji.

_________________
MODERATOR


Pn maja 20, 2024 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 305
Post Re: Biblia w komiksie
Zbigniew3991 napisał(a):
(...)

Nie znam procedur kościelnych, ale domyślam się, że w proces, który kończy się wydaniem książki opatrzonej klauzulą imprimatur, są zaangażowani różni ludzie. Jest duże prawdopodobieństwo tego, że któraś z tych osób zauważy to, że ktoś inny nadużywa swojej funkcji.


Mysle podobnie i mam nadzieje, ze tak to sie wlasnie odbywa.


Pn maja 20, 2024 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2663
Post Re: Biblia w komiksie
A co do postawy - przejrzałem Biblię, ale jej niezbyt dokładnie, więc moja postawa nie była aż taka godna gratulacji. Dziękuję za uwagę - to racja, że powinienem jeszcze uważniej zapoznać się z tym, co przekazuję dziecku. Będę o tym pamiętał na przyszłość.

_________________
MODERATOR


Pn maja 20, 2024 19:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL