Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 24, 2024 10:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Biblia - Kanon, dlaczego jest wg mnie cudem 
Autor Wiadomość

Post Biblia - Kanon, dlaczego jest wg mnie cudem
Kiedyś miałem sprawę do biskupa, napisałem maila, umówiłem się na spotkanie. Nie wiem czy wiecie, ale mail do biskupa ma specjalne formy grzecznościowe, sam byłem zaskoczony. Porozmawiałem z biskupem, moim imiennikiem i sprawę załatwiłem. Potem umówiłem się na rozmowę z innym biskupem i też porozmawiałem.
Łatwo jest pisać, że kościół to czy tamto znając go tylko z fasady. Polecam każdemu katolikowi umówić się chociaż raz w życiu na rozmowę ze swoim biskupem, chociażby w najtrudniejszej dla was kwestii wiary czy Biblii. Umówienie się na rozmowę nie jest może łatwe ale możliwe.
Z tego co pamiętam to ok. 230 biskupów porozumiało się w kwestii Kanonu i tak powstała nasza Biblia. Uważam, że to jest cud. Jak porozmawiacie kiedyś ze swoim biskupem i nie macie zbyt niskiej inteligencji emocjonalnej to bez trudu każdy zrozumie, na czym ten prawdziwy cud polega.

So cze 15, 2024 23:55

Post Re: Biblia - Kanon, dlaczego jest wg mnie cudem
Wiele lat temu brałem udział w cotygodniowych przykościelnych spotkaniach z pewnym księdzem. Trwało to ok. 2 lata. Czasami w spotkaniach uczestniczyło kilka osób, czasami dwie, ale zdarzyło się kilka razy, że byłem sam. Okazji do rozmowy było co niemiara. Po kilku latach ów ksiądz został biskupem, ale wtedy już nie było tych spotkań.
Cytuj:
Z tego co pamiętam to ok. 230 biskupów porozumiało się w kwestii Kanonu i tak powstała nasza Biblia. Uważam, że to jest cud.

Obawiam się, że przeceniasz wagę tamtego porozumienia. Żaden z tych biskupów nie miał udziału w powstaniu Biblii. Gdybyś faktycznie rozważał powstanie Biblii, pojawiłyby się takie słowa jak: Bóg, natchnienie, Duch Święty itd.

N cze 16, 2024 12:57

C2H6O
Zapytaj więc Mahometan czy nasza Biblia jest cudem i nie zapomnij o metalowej obręczy na szyję bo może uratować ci życie.

So cze 22, 2024 18:18

"Kanon" nie "Koran", sam na początku przeczytałem "Koran"

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

So cze 22, 2024 18:20

Trzeba byłoby najpierw porozmawiać z jakimś biskupem, jeśli kogokolwiek miał okazję, w co wątpię, a dopiero potem się tu odzywać :razz:

So cze 22, 2024 21:54

Jeszcze raz powtarzam, że to od ludzi zależy co będzie święte. Dla jednych święte będzie to a dla innych to już nie będzie święte .

N cze 23, 2024 10:12

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, że to od ludzi zależy co będzie święte. Dla jednych święte będzie to a dla innych to już nie będzie święte .

???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam nadzieję, że powyższe zdanie jest jedynie skrótem myślowym.
Bo dla wierzących święty jest Bóg. Niezależnie od tego, czy która Mu wierzy, czy nie uznaje Jego istnienia. Świętość Boga nie podlega ludzkim decyzjom. Nie istnieje człowiek, od którego zależałoby to, czy Bóg jest święty. Bóg nie potrzebuje ludzkiej oceny do tego, aby być świętym.

N cze 23, 2024 10:28
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]