Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Słowo, które dostałam... - rozważania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Cytuj:
14. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.

J 20,14


Ile razy patrzę, a nie widzę?
Słucham, a nie słyszę?
Mijam, a nie zauważam?

Ciebie

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt lip 22, 2005 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Wyrusz, o Panie, na miejsce Twego odpocznienia, Ty i Twoja arka pełna chwały! [Ps 132,8]


Przyjdź do mnie, Panie, i spocznij ... niech moje serce, myśli, cały mój umysł i duch pełne będą pokoju, bys mógł spocząć... Ty bądź moim Pokojem, bo "niespokojne jest serce moje, póki nie spocznie w Bogu"...
rozraduj mnie, Panie, swą Obecnością... wtedy to, co trudne, stanie się łatwe, to co męczące, stanie sie przyjemne, a to, co nudne - ciekawe...
naucz mnie patrzeć na innych, słuchac innych, mówić do nich - ja Ty... w milczeniu, skupieniu, bez osądzania, bez ciekawskości - z pokojem w sercu i myślach....
daj mi swój Pokój, Panie, bo bez Niego nie ma życia - jest chaos...

Amen

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt lip 26, 2005 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Cytuj:
Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Pwt 30,11


Tak często zapominam, że równocześnie ze wzrostem trudności rośnie ilość łask którymi mnie obdarzasz ... zapominam, że najważniejsze jest to aby się nie ugiąć, nie wycofać.
Przecież mi pomożesz ...

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt lip 26, 2005 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Jezus powiedział do tłumów: „Podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.” [Mt 13,45-46]


przede wszystkim trzeba poznać wartość... uznać, że to jest rzecz/osoba/idea drogocenna... [jak miłość... jeśli ktoś odda za miłość całą majętność swego domu - pogardzą nim tylko...]

co jest dla mnie drogocenne? dlaczego tyle wartości, znaczenia daję takim, a nie innym rzeczom/ludziom/ideom? jaki faktycznie jest mój system wartości? od czego zależy?

a jeśli już uznam rzecz/osobę/ideę za drogocenną - dlaczego nie "sprzedaję" wszystkiego [czasu, sił, uwagi, pieniędzy], by ją "zdobyć"?
lenistwo? strach przed "rzuceniem sie w morze", przed ogołoceniem ze wszystkiego?

czy ja w ogóle umiem jeszcze żyć bez asekuracji?

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr lip 27, 2005 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę. [Hbr 13,2]


takie proste słowa, proste, zwykłe słowa, a okazuje się, że jak najbardziej dla mnie i na czasie i że mówią to, co zaczęło mi umykać... co zaczął pochłaniać mój egoizm i lenistwo...

obcy człowiek w moim domu... a ja mam mieć dla niego czas, mam dać mu jeść, mam zrezygnować z wypoczynku, by wysłuchać, porozmawiać - być dla niego? dlaczego?
dlaczego spospoliciały mi spotkania? dlaczego lepiej mi samej, niż z ludźmi?
czasem to objaw zmęczenia i wołanie organizmu o wytchnienie, ale głównie to chyba lenistwo, strach, wygoda....

wyślij do mnie, Panie, anioła w gościnę...

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt lip 29, 2005 9:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Cytuj:
A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: Panie, ratuj mnie!


Podobno wierzyć to znaczy chodzić po wodzie...

A może wołać "Panie, ratuj mnie!", gdy tylko zacznie się tonąć...?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn sie 01, 2005 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Angua ważniejsze jest dalej ;)
Mt 14, 35-36a napisał(a):
Ludzie miejscowi, poznawszy Go, rozesłali posłańców po całej tamtejszej okolicy, znieśli do Niego wszystkich chorych i prosili, żeby przynajmniej frędzli Jego płaszcza mogli się dotknąć;

Ale do tego tylko jedno zdanie: świętością można się zarazić nawet nie mając kontaktu bezpośredniego... :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt sie 02, 2005 9:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
mrówko ... dla każdego co innego :)
Cytuj:
Mt14,27. Jezus zaraz przmówił do nich:" Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się"
[...]31 Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: "Czemu zwątpiłeś człowiecze małej wiary?"


Dlaczego pomimo ciągłych zapewnień, że jesteś za mną zapominam o tym i zaczynam wątpić?
Dlaczego ciągle tonę ?

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt sie 02, 2005 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Jezus rzekł do swoich uczniów: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.” [Mt 16,24]


naśladować Go to nic innego, jak żyć tu i teraz, gdzie mnie postawił Pan... On nie przyspieszał swojego czasu - 30 lat żył jako syn cieśli i cieśla w Nazarecie...
naśladować Go to czekać, nie przyspieszać biegu spraw, nie denerwować się tym, że w moim życiu nic sie nie dzieje - chodzę do pracy, wracam do domu, dzieci rosną, sprzątam, wycieram kurze, które i tak jutro będą znowu na półkach...
naśladować Go to troszczyć sie o codzienność w moim życiu - i oddawać ją Jemu...

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt sie 05, 2005 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Cytuj:
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Mt 16, 25


Do tylu rzeczy, ludzi, spraw jestem przywiązana. Trzymam się ich kurczowo, bo przecież są moim światem, moją codziennością.
Z ilu jestem w stanie zrezygnować, by być bliżej Ciebie? Z iloma przyzwyczajeniami tak się zrosłam, że nie wyobrażam sobie życia bez nich? Ile razy poświęcam Ciebie, bo nie mam odwagi poświęcić czegoś innego?

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pt sie 05, 2005 21:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Angua napisał :
Cytuj:
"Podobno wierzyć to znaczy chodzić po wodzie...

A może wołać "Panie, ratuj mnie!", gdy tylko zacznie się tonąć...?"


tak, wiara pozwala chodzić po falach śmierci i nie tonąć, a gdy wątpimy to zaczynamy tonąć jak św.Piotr. te fale śmierci to wszystko zło co nas otacza a łódź symbolizuje kościół. jeżeli wątpimy w moc Boga zaczynamy tonąć w tym wszystkim co nas otacza i wtedy możemy tylko wołać : "Panie ratuj mnie (nas)" . i on nas ratuje, ja sam tego doświadczyłem, wyprowadził mnie ze śmierci, nie pozwolił bym utonął, Chrystus jest i będzie wielki na wieki, chwała mu za to, Amen

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Pt sie 05, 2005 23:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Na widok silnego wiatru Piotr uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: «Panie, ratuj mnie!» Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: «Czemu zwątpiłeś, małej wiary?» [Mt 14,30-31]


tyle spraw na swiecie, których sie lękam, czasem myślę, że cały czas żyję od jednego lęku do drugiego, zanurzam sie w swoich lękach, karmię je i podtrzymuję, nie umiem, nie chcę bez nich żyć... i tylko wtedy, gdy zamyka sie nade mna tafla wody, gdy już nie mam siły utrzymywac sie na powierzchni, wołam Cię... a ty natychmiast wyciągasz ręke i mnie chwytasz, i nic wiecej nie chcesz, tylko by moja wiara była większa...

tylko czemu to takie trudne?

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N sie 07, 2005 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
A teraz, Izraelu, czego żąda od ciebie Pan, Bóg twój? Tylko tego, byś się bał Pana, Boga swojego, chodził wszystkimi Jego drogami, miłował Go, służył Panu, Bogu twemu, z całego swojego serca i z całej swej duszy, strzegł poleceń Pana i Jego praw. [Pwt 10,12-13a]


dziękuję Ci, bo kiedy nie wiem, jak żyć i co robić, dajesz mi Słowo... trudne, ale już z doświadczenia wiem, że rodzące w moim życiu dobre owoce :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn sie 08, 2005 15:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować? [Rz 8,31-32]


Bóg z nami - Emmanuel - nie można tego ogarnąć, pojąć, nawet się już nie wysilam :( i przez to szybko umyka mi w życiu to, co najważniejsze - że On jest ze mną...
jeśli tracę to z oczu - ginę, marnieję i rozmieniam się na drobne... łatwo wtedy wpadam w smutek, depresję, w niezrozumienie po co żyję i jak mam żyć... bo wtedy jestem sama, nawet gdy wokól mnie rodzina, ludzie mi bliscy...
Bóg ze mną... a przeciwko mnie - ja sama... i najtrudniej sobie samej darować, mimo świadomości, że On umiłował aż po swoją śmierć - i darował mi nowe życie...

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt sie 09, 2005 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki


Być małym - trudno.
Nie szukać swojej racji - trudno.
Powściągnąć dumę, gniew i irytację - tak bardzo trudno...

Chryste, pomóż mi...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 26, 2005 20:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL