Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 Słowo, które dostałam... - rozważania 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Słowo, które dostałam... - rozważania
logika napisał(a):
skąd te różnice między księgą Joela a Dziejami Apostolskimi ?
Różnice biorą się z różnych tradycji rękopiśmiennych, w tym różnic językowych.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn kwi 11, 2022 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Słowo, które dostałam... - rozważania
Elbrus napisał(a):
logika napisał(a):
skąd te różnice między księgą Joela a Dziejami Apostolskimi ?
Różnice biorą się z różnych tradycji rękopiśmiennych, w tym różnic językowych.


Mógłbyś coś więcej napisać o tych różnych tradycjach rękopiśmienniczych i różnicach językowych ?

Bo w Biblii Tysiąclecia mamy jawną zmianę teksu ST , a orginały Hebrajskie są ogólnie dostępne i można to szybko sprawdzić .


Wt kwi 12, 2022 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Słowo, które dostałam... - rozważania
Wątek nie dotyczy spraw filologicznych.
Już na początku dyskusji jeden z moderatorów i administratorów zwrócił na to uwagę:
Cytuj:
Przypominam, że temat ten jest miejscem dzielenia się własnymi refleksjami o Słowie Bożym, a nie dyskusji czy komentowania wypowiedzi innych.


_________________
ksiądz


Wt kwi 12, 2022 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Słowo, które dostałam... - rozważania
Opis wspaniałego raju na ziemi który zaprowadzi Jezus:
Izajasza 65:17-25,,...Albowiem oto Ja stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; nie będzie się wspominać dawniejszych dziejów ani na myśl one nie przyjdą.
Przeciwnie, będzie radość i wesele na zawsze z tego, co Ja stworzę; bo oto Ja uczynię z Jerozolimy wesele i z jej ludu — radość. Rozweselę się z Jerozolimy i rozraduję się z jej ludu. Już się nie usłyszy w niej odgłosów płaczu ni krzyku narzekania. Nie będzie już w niej niemowlęcia, mającego żyć tylko kilka dni, ani starca, który by nie dopełnił swych lat; bo najmłodszy umrze jako stuletni, a nie osiągnąć stu lat będzie znakiem klątwy. Zbudują domy i mieszkać w nich będą, zasadzą winnice i będą jedli z nich owoce.
Nie będą budować, żeby kto inny zamieszkał, nie będą sadzić, żeby kto inny się karmił. Bo na wzór długowieczności drzewa będzie długowieczność mego ludu; i moi wybrani długo używać będą tego, co uczynią ich ręce. Nie będą się trudzić na próżno ani płodzić dzieci na zgubę, bo plemieniem błogosławionych przez Jahwe są oni sami i potomkowie ich wraz z nimi.
I będzie tak, iż zanim zawołają, Ja im odpowiem; oni jeszcze mówić będą, a Ja już wysłucham. Wilk i baranek paść się będą razem; lew też będzie jadał słomę jak wół; a wąż będzie miał proch ziemi za pokarm. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze" — mówi Jahwe.
...,,
Wspaniały raj na ziemi przywróci Jezus gdy powróci na ziemię.


So lut 18, 2023 18:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL